Noi ne agitam degeaba. Ce naiba, credea cineva ca il da cu atat? Nu! Crede cineva ca daca ar fi ramas ar fi pus osul la treaba? Nu! Vrea sa isi dovedeasca valoarea si calitatile. Pai sa il fut in gura ca a avut mai bine de un an sansa sa o faca si ... Acum vrea CL si cupe europene. Sa ma cac in gura lui. Ne intoarcem acolo de unde v-am cam lasat ieri. Echipa mica, de *****, nu ne baga nimeni in seama si nici nu este normal. Voi ii bagati in seama pe unii oameni care se agita pentru vreo cauza? Nu? Ne-a interesat pe noi ca a picat Craiova, si vorba aia ai sunt cu zecile de mii? Nu! Ca si-au batut joc de Sportul pe fata anul trecut? Nu! Si atunci ce mai vrem?
Da, Iacov e pentru interesul lui si pentru familia lui, si pentru nevasta lui, balerina, si pentru copilul lui, pentru barca lui, pentru neamul lui, pentru fratii lui, pentru Astonul lui, etc. Si? Putem sa facem ceva? Eu nu il pot scuipa pe banii lui. Si eu ma supar si ... nu rezolv nimic. Decat sa traiesc fara nicio alta perspectiva decat ca intr-o zi vom promova ma cac pe ea de echipa. As prefera sa nu ma mai intereseze, va garantez ca m-as simti ceva mai bine. Trebuie sa recunosc ca de 2 luni nu mai reprezinta o mare problema pentr mine. Fie ce-o fi. La un moment dat ajung la fundul sacului. Ce o sa mai faca atunci... nu stiu.