Page 7 of 40 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #127
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Precizia Sacele - Progresul Bucuresti 0 - 1.
    Marcator: Lirca in minutul 15.
    Last edited by Platanu; 12th September 2007 at 19:31.

  2. #128
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Precizia Sacele - Progresul Bucuresti 0 - 1.
    Marcator: Lirca in minutul 15.
    Felicitari echipei si lui Lirca in special, sper ca el sa fie juniorul pe care il folosim, pentru ca restu sunt slabuti!!!

    HAI PROGRESUL!!!
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  3. #129
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Am stapanit mijlocul terenului si, deci, meciul, ca si in meciul cu FC Brasov, in ciuda terenului ingreunat de o ploaie mocanesca. Nu au fost multe ocazii de gol, doar doua, un fructificata de Lirca, eu am crezut ca era Cursaru, printr-o executie foarte frumoasa, bolta peste portar. Sacele nu a avut ocazii, noi dominanadu-i la toate capitolele. Frumos din partea jucatorilor, in frunte cu Cristi Munteanu, care ne-au salutat la sfarsitul meciului. Se pare ca s-a schimbat ceva, in sens pozitiv la echipa care pare ca a inteles ca trebuie sa lupte fara menajamente, daca se vrea promovarea, si apropierea de suporterii fideli, atatia cat sunt, este un lucru foarte bun. Sa ne ajute Dumnezeu! HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #130
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    M-am bucurat precum un copil cand am citi ca am invins pe Sacele. Auziti voi, pe Sacele. Ceea ce scrie Miril ma bucura, poate ca suntem pe drumul cel bun.
    Cristi Munteanu este acum si manager?
    HAI PROGRESUL!

  5. #131
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Herc, citeste despre asta un articol de pe Istoria Progresului. Am inteles ca doreste o mai buna cooperare cu suporterii, redeschiderea fan-shop-ului si alte lucruri. Repet, lucrul cel mai bun este apropierea jucatorilor de suporteri care s-a vazut si la meciul cu Brasov si la Sacele, Munteanu dand tonul. La meciul cu Brasov tribuna a dorit schimbarea lui Dragan, la pauza, Papura "primind" instructiile necesare. Cand i-am strigat noi asta ne-a comunicat intai...fizic si apoi si verbal ca "inca nu poate acum". La pauza jucatorul a fost schimbat, lucru corect. Dupa pauza a comunicat..fizic tot timpul cu noi, in sensul pozitiv. S-ar putea sa fie, pana la urma, o miscare bune, numirea lui ca antrenor. La Sacele, secundul Vochin s-a deplasat pe partea libera de suporteri, unde eram si noi, sa nu se inteleaga ca noi, cei 15 nu eram...suporteri, el dand tot timpul indicatii jucatorilor, cu voce tare, lucru care mi-a dat impresia ca este implicat si se doreste performanta. Sper sa nu ma insel. HAI PROGRESUL!
    Last edited by miril; 13th September 2007 at 13:44.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #132
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Miril, mai multe nu se pot spune despre meci? Poate ne dai mai multe detalii. Sacele astia vad ca sunt destul de slabuti. Ce sanse sun pentru meciul urmator, sa batem adica? Nu de alta, dar eu si cu Herc am votat 1. Nu ca asta e cel mai important, dar trebuie sa cam castigam tot acasa.

  7. #133
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Nu e bine, totusi, sa schimbi un jucator la insistentele tribunei. Asta il poate afecta psihic. Parerea mea e ca antrenorul poate evita elegant astfel de lucruri. Iar Dragan, asa cum rateaza, este un jucator care isi creeaza spatii de gol si pentru el si pentru altii. La un moment dat o sa si dea.

  8. #134
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Nu sunt multe de spus, caci fazele periculoase au lipsit, dar lucrul care mi-a placut cel mai mult a fost faptul ca am dominat tehnic si tactic jocul cam cum am facut si cu Brasovul, cu diferenta ca acum am rezistat fizic toate cele 90 de minute. Nu am fost nicio clipa amenintati iar apararea a jucat fara greseala. Impresia mea este ca nu ar trebui sa aveam probleme cu Bacaul daca jucam cum am jucat ultimele trei meciuri de cupa si campionat.

    P.S. Nu l-a schimbat ca am vrut noi dar a comunicat in asa fel incat a dat de inteles ca asta este si concluzia lui, caci...asa si era. Mi s-a parut ca omul stie ce vrea dar ca vrea sa aibe si un dialog cu tribuna in masura in care se poate. Este greu de descris situatia respectiva, dar crede-ma ca ce a facut el a fost conform cu realitatea din teren si nu datorita presiunii tribunei.
    Last edited by miril; 13th September 2007 at 13:51.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #135
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,011
    Reputatie
    1
    Pentru prima data in istoria Ligii a II-a, o partida de fotbal se va disputa luni dupa amiaza. Meciul Progresul - FCM Bacau este programat pentru data de 17 septembrie, ora 16:30, fiind trasmis in direct de TVR 2.
    ....................................
    Intalnirea va fi arbitrata de centralul Zoltan Erdei din Slatina, fiul fostul asistent cu acelashi nume, decedat in 2005, care va fi ajutat la linii de Adrian Popescu si de Daniel Mitrutzi, ambii din Craiova.

    prosport

  10. #136
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Progresul - Bacau 0-0.....
    Este foarte frustrant sa vezi ca ai ocazii,dar nu ai cu cine sa le finalizezi.....

  11. #137
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Ati vazut meciul la televizor? Au jucat cat de cat bine? Ineficienta atacantilor insa este surprinzatoare, dupa ce in perioada de pregatire aratau altceva.

    Ce mai face "prietenul" meu Iacov? Nu m-ai da declaratii pline de patos?

    Oricum, se speram in mai bine. Ce altceva ne-a ramas decat speranta?

  12. #138
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Eu am ajuns la stadion abia la pauza,din cauza deschiderii anului scolar.
    Echipa a jucat mai slabutz decat in meciul cu Brasov,cand au avut 7 ocazii,dar totusi am putut sa vad si eu vreo 3 ocazii,2 dintre ele ratate cu nonsalanta de Ilin.

  13. #139
    senior kurany's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    BUCURESTI
    Posts
    164
    Reputatie
    1
    Ieri am deschis stadionul pe la 3....,de..am scapat de la birou mai repede...si zvonurile sunt in toi in Parcul cu Platani...evident pe sub platani...
    Se zvoneste ca Gino s-ar intoarce, cand si in ce fel...ramane de vazut...

    cat despre meci...am renuntat spre final sa ma mai agit...Ilin nu ar fi bun nici sa spele ghetele la o echipa de fotbal...
    Papura?!....nici o idee si absolut "remarcabil"...OMUL NU ARE VOCE!!!...nu se poate face auzit pe gazon...

    dezamagire crunta....
    INTOTDEAUNA LA INALTIME !!!!

  14. #140
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Ca sa fac o gluma,in completarea lui kurany,as spune ca femeia aceea din tribuna care tipa la Papura are mai multa voce decat el........

  15. #141
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ma pis pe vocea lui, ca sa folosesc limbaj academic. Nu avem nevoie de prim solista la corul fabricii de sorturi de bucatarie. Pe langa voce se pare ca ii lipsesc mai multe.
    Gino? A spus cineva Gino? Abia astept sa revina banditul ala.
    Kurany, mai ai detalii?

  16. #142
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Sunteti sigur ca este ceva real, sau sunt doar zvonuri de suporteri care-si amintesc doar cele bune din perioada Gino?
    Oricum, daca cu acesti jucatori cu destula experienta in A nu faci echipa, ce sa mai zic.

    Si inca ceva. Citeam articolul din Prosport. 90% este scris despre Bacau. Noi mai existam, sau suntem exilati?

  17. #143
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Herc, hartia pe care e tiparit e de la Letea Bacau. Asa isi platesc ei, barter.

  18. #144
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Bank, ca sa fiu sincer m-am cam saturat de toata hotia/ipocrizia/reaua intentie din asa-zisa presa romaneasca. Iar astia cu sportuil, inclusiv Onlinesport, parca au innebunit. Numai G. Becali zi si noapte, cred ca dorm cu prostiile debitate de el sub perna.

  19. #145
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Acum sa fim seriosi. Pe cati intereseaza de Progresul. Multi nici nu stiu cine este, nu mai zic de cine a fost. Gandeste-te ca si in FANS erau unii copii mici cand Dinu a schimbat numele. De unde naiba sa stie ei de Progresul. Inca mai dau Google search FC National. Gogole, vorba lui Becali.

  20. #146
    sport legend
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    3,653
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Herc_Reloaded View Post
    Bank, ca sa fiu sincer m-am cam saturat de toata hotia/ipocrizia/reaua intentie din asa-zisa presa romaneasca. Iar astia cu sportuil, inclusiv Onlinesport, parca au innebunit. Numai G. Becali zi si noapte, cred ca dorm cu prostiile debitate de el sub perna.
    deocamdata asta se "vinde", prostiile debitate de Gigi, astea atrag atentia de la probleme mai importante. Cat despre National, de multi ani se plange ca nu are bani si ma intreb cum de au jucat bine (si f. bine) atunci cand se plangeau. Fotbalul de valoare exista cu bani. Cati bani baga Borcea, Jiji sau Copo ? Nimeni nu face socoteala. Cati bani baga reclamele ? Iar nu se stie. Toti vrem rezultate, ne legam sperantele de un Iorgulescu, fara sa stim daca acesta chiar aducea bani, sau reusea o stabilitate. Eu cred ca Bucurestiul se multumeste cu 3 echipe in liga I, asta pentru ca si alte orase sa poata juca acolo, deci si altii sa cheltuie. La cati spectatori au avut Sportul si National in liga I, ma si intreb ce au cautat pe acolo

  21. #147
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Iorgulescu se plangea ca nu are bani, insa pe de alta parte scoatea milioane din transferuri in interes propriu. Asa ca asta nu sta in picioare, lumea fiind plina de ipocriti.

    Steaua, Dinamo si Rapid nu traiesc din banii investitorilor, ci din vanzari de jucatori si publicitate. De fapt Gigi Becali nu este decat paravanul unor generali din MAPM care nu puteau sa vanda in nume propriu terenuri de sute de milioane de dolari. Ma rog, nu vreau sa dezvolt subiectul. Il va face DNA, si inca nu va dura mult.

    Acum, cel mai dureros subiect pentru noi, progresistii. Lipsa suporterilor. Pentru a n-a oara. Daca Steaua si DInamo ar fi trecut prin ce a trecut Progresul pe vremea comunismului, atunci ele s-ar fi desfiintat de mult. Noi am supravietuit. Distrugerea cartierelor din jurul lui Dr. Staicovici a contribuit la asta. Anii fortati de divizie B si C la fel. Dupa 1992 au aparut rezultatele. Numarul suporterilor a crescut. Datr Iorgulescu nu a avut niciun interes in a promova o politica de atragere a suporterilor la stadion. Au inceput vanzari de meciuri, inclusiv finale de Cupa si poate cedari pe final de campionate. Multi suporteri adevarati s-au indepartat de echipa din nou.

    Si atunci vin si intreb.O echipa nu are ce cauta in A din cauza unui ticalos, sau a catorva? Poti sterge istoria si traditia unui club cu buretele? Raspunsul este nu. O echipa cu istoria Progresului, si cu o campanie de marketing bien gandita poate dezvolta in scurt timp din nou o masa de sustine re significanta.

    By the way. Gloria Bistrita cati suporteri are? Si este in A bien merci de o groaza de vreme. Dar FC Brasov, care aspira sa intre in A. Daca nu era Dragomir si prostia manageriala a lui Iacov si Progresul era acum in A, nu Farul.
    Last edited by Herc_Reloaded; 19th September 2007 at 12:51.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •