Page 6 of 40 FirstFirst ... 4567816 ... LastLast
Results 106 to 126 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #106
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    L-am rugat pe tovarasul Krap sa caute in cutiile lui si mi-a scos la iveala faptul ca sezonul trecut Delta si Buzaul au promovat cu 8 infrangeri la activ si cu ceva puncte, in jur de 64 prima si cu 2 mai putin a doua. Sincer sa fiu nu am nici cel mai mic habar cate echipe sunt intr-o serie, deci nu stiu cate meciuri se joaca. NU e totul pierdut, dar eu cred ca e posibil, ca desi noi vorbim de promovare, sa retrogradam totusi, am mai zis-o odata si nimeni nu ma credea. Iar daca ne gandim ca suntem inca pe minus (-)... Eu va sfatuiesc sa va lasati de sportul asta - suporteri. In divizia C e ca si cum m-as duce in vizita la uzinele Vulcan (daca mai exista...). Va dati seama ca este sub demnitatea mea, si am aflat ca aceasta echipa imi afecteaza personalitatea. Prostul ei mers ma face sa am mai multe batai de cap. NU zic ca ma duc la Steaua sau Dinamo. Dar asa cum a castiga meciuri imins de la spate de orice fel de interes care nu are legatura cu sportul, nu pot nici sa accept ca le pierzi pe aceleasi considerente. Da-i in p*** calului, ca David si Goliath era un exemplu biblic, Doamne iarta-me. Extrapoland, eu zic ca daca David se mai vede cu Goliath de 5 ori il bate ala de il strica de fiecare data.

  2. #107
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    MECIUL PROGRESUL - INTER GAZ NU MAI E IN NOCTURNA
    Vineri, 31 August 2007

    Partida dintre Progresul Bucuresti si Inter Gaz Bucuresti era programata initial sa se dispute în nocturna, sâmbata, de la ora 20:00. Numai ca, în conformitate cu unele surse apropiate clubului din Cotroceni, gruparea din Parcul cu Platani ar avea ceva datorii catre Banca Nationala Româna, cea care detine baza sportiva, si nu i s-a mai permis sa joace la lumina reflectoarelor. Astfel ca meciul va avea lovitura de începere de la ora 17:30.

    In alta ordine de idei, aceleasi surse ne-au precizat ca adversarii progresistilor, cei de la Inter Gaz, au promise prime de câte 1.000 de dolari de fotbalist, daca vor obtine macar un punct pe stadionul din Cotroceni, din partea conducerii echipei FC Brasov, o contracandidata a Progresului la promovare.
    In privinta contestatiei facute de Dunarea Giurgiu, dupa meciul din Cupa României Timisoreana cu Progresul, pentru faptul ca delegatul echipei bucurestene, Imilian Serbanica, a trecut gresit în foaia de joc numarul jucatorului Liviu Rusu, Comisia de Disciplina a FRF a respins memoriul giurgiuvenilor, astfel ca Progresul va întâlni miercurea viitoare, de la ora 16:30, pe CS Otopeni, în faza a cincea a competitiei.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  3. #108
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Bine v-am regasit!

    Datorii la BNR? Hmm, nu prea v-am regasit bine.
    Infrangere cu Giurgiu? Si mai rau.
    Un 3-0 maine cu Inter-gaz imi va satisface orgoliul de progresist ranit.
    Il contrazic pe Bank. Si in C Progresul ar fi tot Progresul meu. Am mai fost in C. Stiu cum este. Ba inca imi amintesc clar, ca in mai toti anii de A nu prea i-am vazut live pe baieti.

    Nu vom retrograda. Dar nici nu vom promova anul asta. Si asta este cel mai rau.

  4. #109
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Bine te-am regasit, Herc!

    Quote Originally Posted by miril View Post
    ... în conformitate cu unele surse apropiate clubului din Cotroceni, gruparea din Parcul cu Platani ar avea ceva datorii catre Banca Nationala Româna...
    Intr-un articol din Evz, cred, de la inceputul acestei saptamani, se mentiona ca acest club are un plus de 1,4 milioane de ron-i pe anul care a trecut.
    Last edited by miril; 1st September 2007 at 10:34.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  5. #110
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Liga a II-a: Progresul București - Inter Gaz București (3-3)

    Bancarii au terminat la egalitate o partida care la pauza parea castigata

    Jucătorii Progresului au început în forță meciul, având câteva ocazii clare de gol la poarta Inter-Gazului.Nici găzarii nu s-au lăsat mai prejos, și ei punând presiune pe poarta aparata de Catalin Munteanu.Scorul a fost deschis de Csaba Borbely in minutul 21.Meciul a continuat cu alte minute de pressing la poarta lui Barbu, acesta dând rezultate,jucătorul Progresului, Cătălin Cursaru marcând golul de 2-0.
    Nimic notabil nu s-a mai întâmplat până în minutul 62, atunci când Bănuță marca primul gol al găzarilor.A urmat golul lui Verdeș din minutul 71.
    În minutul 75 Stere este eliminat pentru o talpă aplicată pe fața lui Drăgan.
    Miraculos însă, tot cei de la Inter-Gaz marchează pentru 2-3, dintr-un șut al lui Boby Verdeș la vinclu.
    Borbely reușește să egaleze în minutul 82.
    Iată echipele:

    Progresul București: Cristian Munteanu - căpitan, Costin Cucu, Dănuț Somcherichi, Altamir Heitor Martins, Liviu Rusu, Valeriu Andronic, Florin Pelecaci, Csaba Borbely, Wiliams Ajuwa Binaware, Claudiu Drăgan, Cătălin Cursaru.Rezerve: Cătălin Ilie Samoilă, Radek Oprsal, Ionuț Savu, Codruț Ștefan Lircă, George Alex Negură, Bogdan Iosif Cistean, Raul Răzvan Costin.
    Antrenor: Corneliu Papură.

    Inter Gaz București: George Barbu, Sergiu Bar, Ștefan Stere, Florin Bănuță, Ionuț Târnăcop, Bobi Verdeș, Constantin Bârsan - căpitan, Marius Rusu, Marius Humelnicu, Eduard Andrei Nicola, Mihai Dumitru.Rezerve: Bogdan Constantin, Răzvan Domnișoru, Valentin Velicu, Bogdan Nicu, Sergiu Stancu, Liviu Osca, Nicolae Valentin Funieru.
    Antrenor: Bolborea Dumitru.

    Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe)
    Asistenți: Liviu Ciubotariu (Galați), Mihai Pais (Galați), George Trandafir (București).
    Observator: Stelian Ilie (București).

    Vreme: Parțial noros

    Spectatori: 450.
    Last edited by georgemp; 2nd September 2007 at 02:50.

  6. #111
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Reusim sa ne facem de ***** de fiecare data. Si puteam sa avem, teoretic, 5 puncte din 2 meciuri. In plus nu ne luau nici stegarii, si pe buna dreptate, ca la matineu. Sansa noastra este ca Razvan sa fi adormit in tribuna iar brasovenii sa aiba senzatia ca vin la cumparaturi in Obor.

  7. #112
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    pai credeam ca la Obor se dau lupte de strada.. sau este liniste acum?

  8. #113
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Pe brasoveni nu ii intereseaza asta. Apropo de Obor, voiam si eu sa ma duc sa imi iau niste nuca. Acum...
    Nu as vrea sa dramatizez situatia asa ca privesc partea buna a lucrurilor: asa cum zicea si Miril, la pauza putea sa fie usor 3-0. Cred ca s-a cam ***** Razvanel pe el in prima repriza. Si Brasovul s-a intins serios cu Intergaz. Iar dupa ce au facut aia 2-1 au tremurat, chiar. La noi greselile s-au numit: Altamir, Cucu si Munteanu. Cristi Munteanu ar trebui sa se duca putin la bai si impachetari cu parafina. Gata! S-a terminat. Ce e surprinzator pentru mine e ca Iacov face EXACT aceleasi greseli ca anul trecut. Dac de aici mai ai o sansa, din C ai o p***. Sau poate asta vrea el. Sper ca sunt oameni care nu il lasa sa faca lucrul asta.
    Surprinzator (sau nu?) FANS au strigat mitica la puscarie.Din aceasta perspectiva, dupa foarte mult timp sunt de aceeasi parte a baricadei cu Iacov. Am observat ca si IMPOREX aia cu faianta ne-au parasit. Cat ne-r mai sponsoriza astia cu Trocal, ce s-a mai auzit de ei. In rest spunea baiatul ala de la microfon numai firme cu nume de butic care vinde tigari (nu minorilor) si racoritoare, dar nu de la frigider.
    Un alt lucru bun e ca l-am cunoscut pe Kurany si m-am revazut cu Miril. Cam atat despre meci. A, sa nu uit! De ce nu o fi jucat Oprsal?
    Si ca sa fac o remarca demna de Steaua sau Dinamo - Verdes nu a dat atatea goluri cat a jucat la noi.

  9. #114
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Din ce scrii tu inteleg ca baietii au o problema de atitudine. Sa nu poti tine un rezultat de 2 -0, ba inca sa te conduca descultii lui Ciorba.... asta da performanta. Nu imi venea sa cred cand am citit rezultatul.

    Ma bucur ca ati reusit sa mergeti pe stadion. Pacat ca nu ati putut sarbatori si o victorie. Poate vom sarbatori dupa meciul cu Brasovul. Voi acolo, eu de la distanta.

  10. #115
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Descultii aia au antrenor - Mitica Bolborea. Parerea mea ca Bolborea este un antrenor bun de B cu sanse de A. Papura e bun sa faca teatru. Nu are experienta necesara. Sa nu uitam ca va avertizam ca in B e futere de utere (stiam de la un supoter student). Toate schimbarile noastre - accidentati. Si am jucat cu partea eleganta a seriei iar arbitrajul a fost foarte bun, cel putin asta de sambata.

  11. #116
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Si culme este ca vedem cum Ciobi are ceva rezultate bune cu Otopeniul.
    B-ul a fost asa dintotdeauna. Intrari la rupere si jocuri haotice. Daca intrii in astfel de clenciuri.... o sa pretuim fiec are punct ca pe un mar de aur.

    Multescu este solutia. Are experienta aici in B, si asta nu este putin. Si parca nu are nici echipa, sau ma insel?

  12. #117
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Si Stoichita ar fi bun, chiar daca arata ca Portos, cu burta si chica.

  13. #118
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Asta se cheama deja-vu. Aveam discutii asemanatoare acum 1 an. Si A venit Vladoiu dupa Duna. Acum dupa Papura va veni Munteanu antrenor. Nu Dorinel, ci Cristian Marian. Sau oricare alt jucator. Dar nu acum, ci dupa vreo 10 etape, cind vom fi instalati comfortabil pe un un binemeritat(?!?) loc pe la coada.

  14. #119
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Stoichita este o japita si-i plac banii multi, iar Bolborea nu pleaca de la...gaz.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #120
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    ha, ha, de cand nu am mai auzit acest cuvant.. japita. Ce mai vindea dragul de Stoichita meciuri pe vremuri. Ca si Bolborea, de altfel, daca nu ma inseala memoria.

  16. #121
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Acum a venit momentul sa cumpere.

  17. #122
    sport legend carlo's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Werderland
    Posts
    1,144
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Cristi Munteanu ar trebui sa se duca putin la bai si impachetari cu parafina. Gata! S-a terminat.
    Lasati-l saracul,si-a facut hotel in delta si cred ca nu are nici bani de intretinere,nu este nici dracul pe-acolo.E si normal,la ce preturi are...Numai nevasta-sa se plimba pe la receptie,cu tigara in mana.

  18. #123
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Misto! Asta e genul meu preferat. Daca si ragaie... ma duc sa ma cazez.

  19. #124
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Progresul București - FC Brașov, sâmbătă, ora 13.00
    Arbitri: Augustus Constantin - Eduard Dumitrescu, Aurel Oniță - Mihai Ene
    Observatori: Nicușor Vlad, George Ionescu

    sursa: Prosport

  20. #125
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Si astia din presa ce sa zica,ca am fi meritat victoria? Nu.Iete ce ne zice:

    REMIZA ECHITABILA / PROGRESUL - FC BRASOV 0-0

    NEMULTUMIRE
    Progresul si FC Brasov au avut multe ocazii de a marca, însa partida s-a terminat la egalitate, 0-0

    La începutul partidei, Claudiu Dragan (12) a scapat singur spre poarta lui Nae, însa a irosit o ocazie imensa de gol, sutând în plasa exterioara a portii. Acelasi Dragan (30) a fost lansat perfect de un coechipier la marginea careului, a preluat, dar a fost deposedat si nu a obtinut nici macar un corner dintr-o faza în care putea marca fara probleme. In minutul 37, Borbely s-a trezit cu mingea la picior dupa o bâlbâiala a fundasilor adversi, a sutat puternic, însa Nae a intervenit providential, salvându-si echipa. Sburlea a fost gasit bine de centrarea lui Voicu, balonul nu a fost degajat din suprafata de pedeapsa a Progresului, însa Sburlea a revenit si a sutat, obtinând doar un corner.

    In cea de-a doua repriza, intrarea lui Ionut Savu în locul lui Cl. Dragan, atacantul care a irosit doua ocazii imense de gol, a revitalizat atacul ”bancarilor”. Savu (47) a scapat singur spre poarta lui Nae, l-a driblat pe portarul brasovenilor, a sutat anemic înspre poarta dupa un sprint epuizant, iar fundasii lui Razvan Lucescu au trimis balonul în corner. Sburlea (71) si Hadnagy (75) au irosit si ei alte ocazii importante, iar scorul de pe Cotroceni a ramas 0-0.

    Puteam sa câstigam, dar puteam sa si pierdem. Am început prost partida si ne-am retras inexplicabil, însa a doua repriza a fost mult mai echilibrata, a declarat Razvan Lucescu, antrenorul lui FC Brasov.

    Fotbalul uneori e nedrept. Meritam sa câstigam. Din cauza programului din Cupa, pe finalul meciului nu am putut sa mai facem acelasi joc ca în prima repriza, a punctat Corneliu Papura, tehnicianul Progresului.

    sursa: Prosport

  21. #126
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Arbitrii partidelor care se vor disputa, miercuri, de la ora 17.00, în etapa a IV-a a Ligii a II-a

    FC Săcele - Progresul București
    Arbitrii: Lucian Dan - Gero Szabo, Florin Păunescu - Mihai Hârlab
    Observator: Cornel Sorescu
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •