Page 5 of 40 FirstFirst ... 3456715 ... LastLast
Results 85 to 105 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #85
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    http://www.prosport.ro/index.php?sec...en=index&id=83

    In seria noastra, normal, ne aflam pe ultimul loc desi u a inceput campionatul. In seria lor, a doua, toate animalele sunt egale. Avand in vedere ca, totusi, unele sunt mai egale decat altele, Jiul si Arges, ma intreb de ce se fac chestiile astea. E razboi psihologic? Sunt prosti? As vrea sa cred ca sunt prosti.

  2. #86
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sigur noi am jucat azi cu CSM?
    Iata ce scrie Postsport:
    CSM Rm. Vâlcea-FC Sibiu 2-3 / Îngrijorare în Zăvoi
    CSM a pierdut miercuri dimineață, la Vâlcea, 2-3(1-2) meciul de verificare cu o echipa de Liga a III-a, FC Sibiu!

    Din cate stiu eu este miercuri 15, azi, nu? E posibil sa fi venit dupa meciul cu aia la Bucuresti? Ar fi nasol, ca am batut la limita o echipa de obositi.

  3. #87
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa zicem ca...am jucat cu Targoviste. Desi se zice ca ar fi trebuit sa jucam sambata, acum. Dumnezeu mai stie!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #88
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    E o zapaceala totala cu amicalele asta.
    Sambat se zice ca jucam cu modelul, dar la cum le schimba astia...

  5. #89
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Nu-mi vine să cred că n-am știut la ce meci sunt.
    Mai demult făceam mișto de unii pentru chestia asta...

  6. #90
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pe canalul de televiziune sport.ro a aparut informatia ca meciul Dunarea Giurgiu-Progresul Bucuresti va fi transmis in direct, duminica 26/8 ora 13.00.

    P.S. Cel care vede primul acesta informatie l-as ruga sa o posteze si pe site-ul clubului. Nu stiu de ce nu pot sa intru pe site desi folosesc numele si parola corecte.
    Last edited by miril; 22nd August 2007 at 11:54.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #91
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    DUNAREA GIURGIU – PROGRESUL BUCURESTI (26.08, ora 13:00)
    Arbitru: Marian Bordean (Sibiu); Asistenti: Daniel Ciocanea (Sibiu) si Ionut Babdag (Alexandria); Rezerva: Constantin Miruta (Alexandria); Observator: Adrian Ramureanu (Bucuresti)
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #92
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Cum naiba...schimba astia data. In fine, numai conteaza. La coada la pepeni am auzit niste barfe care spuneau ceva despre niste meciuri cumparate deja de Vama. Se pare ca Brasovul s-a pregatit serios pentru promovare.

  9. #93
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Partida s-a mutat duminica la ora 13.00, intr-adevar, datorita unor chestiuni legate de televizare (la sport.ro). Inca nu stiu cum ar fi fost posibil sa se joace etapa in programarea initiala (28 august) iar a doua zi sa se joace meciul de cupa (pe 29 august). Oricum, conform tragerii pentru Progresul nu ar fi fost o problema pentru ca jucam cu aceeasi echipa! Incredibil!

    In alta ordine de idei, pentru ca divizia B e mai frumoasa decat Liga lui Mitica m-am decis sa sustin mai hotarat echipa de suflet, lucru pe care va invit sa-l faceti si voi, cei care scrieti cu atata folos aici pe forum E adevarat ca si deplasarile sunt mai scurte si un suporter adevarat nu poate rata un meci cu Giurgiul (chiar doua!)

    Asa ca.. ne vedem duminica pe Stadionul Dunarea!
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]București[/COLOR][/B] !!

  10. #94
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Sincer sa fiu as prefera Terasa Dunarea, de langa Arhitectura. Am auzit ca poti sa bei si o bere rece. Spera sa "facem o figura frumoasa". Important e, nu (vorba lui Piturca Victor) ca suntem acolo (vorba lui Hagi). Sper sa ne dorim mai mult victoria, adica victoriile.

  11. #95
    senior ATHC's Avatar
    Join Date
    Sep 2004
    Posts
    178
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Sincer sa fiu as prefera Terasa Dunarea, de langa Arhitectura. Am auzit ca poti sa bei si o bere rece. Spera sa "facem o figura frumoasa". Important e, nu (vorba lui Piturca Victor) ca suntem acolo (vorba lui Hagi). Sper sa ne dorim mai mult victoria, adica victoriile.


    Bancarule, ce mai incoace si incolo.... vii la Giurgiu, sau nu ???
    Pentru Miril si George, care merg separat cu masina: ne vedem cu totii la Giurgiu !!!!!

  12. #96
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    ATHC, ne putem vedea si in Bucale, nu trebuie sa venim la Giurgiu. Ma duc la Urziceni. Nu la meci ci la o ruda o unei cunostinte. E o zi de nastere.

  13. #97
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    deja a inceput sa se vada meseria- brasovul si sportul- victorii afara. urmeaza progresul

  14. #98
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    asa, pana la urma la ce ora se joaca?

    mi-am facut de lucru prin wikipedia, daca tot a aparut lotul pe situl oficial. constat ca nu mai exista robertino iancu, ghinda si marcu
    Last edited by krapulax; 25th August 2007 at 19:34.

  15. #99
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    grea viatza in divizia b... tot nu stiu la ce ora e meciul. as zice 80% e la ora 13. dar pentru restul de 20 de procente

  16. #100
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1

    Wink

    2-1 pentru ei, meci slab al nostru.In cupa macar sper sa batem.Sa zicem ca a fost doar inceputul.Revin cu amanunte.

  17. #101
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1

    postul 1600

    Quote Originally Posted by georgemp View Post
    Sa zicem ca a fost doar inceputul.
    daca asa arata inceputul, mi-e groaza sa ma gandesc ce va urma

    Quote Originally Posted by georgemp View Post
    Revin cu amanunte.
    nu mai reveni cu amanunte, e clar. am bulit-o,

  18. #102
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Dunarea Giurgiu - Progresul Bucuresti 2-1

    Progresul București a suferit prima înfrângere în liga a 2-a.

    Progresul București, ex-F.C.National a debutat cu stângul în liga a 2-a.
    Nume cunoscute în fotbalul românesc, cum ar fi Ionut Savu, Cristi Munteanu, Mihai Panc nu au putut face mai nimic în fața unor anonimi ca Șanțmare, Ene, Mocioi.
    Meciul a fost dominat de Dunărea Giurgiu, jucătorii Progresului trăgând doar 5 șuturi pe poartă.Pentru Dunărea Giurgiu au marcat Comăneanu '9, Ciocârlan '74(pen), iar pentru Progresul a marcat Ionuț Savu, în minutul 82.

    Golul lui Ciocârlan din penalty
    http://www.dailymotion.com/video/x2u...ucuresti_sport


  19. #103
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Șanțmare. Misto!

  20. #104
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Cat despre noi, ni se potriveste unul, Soava, la figurat.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #105
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Adica cum? Cine e Soava? Cum adica la figurat? Soava de la sovaielnici? Sau cum... ?

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •