Page 3 of 40 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #43
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Noi ne agitam degeaba. Ce naiba, credea cineva ca il da cu atat? Nu! Crede cineva ca daca ar fi ramas ar fi pus osul la treaba? Nu! Vrea sa isi dovedeasca valoarea si calitatile. Pai sa il fut in gura ca a avut mai bine de un an sansa sa o faca si ... Acum vrea CL si cupe europene. Sa ma cac in gura lui. Ne intoarcem acolo de unde v-am cam lasat ieri. Echipa mica, de *****, nu ne baga nimeni in seama si nici nu este normal. Voi ii bagati in seama pe unii oameni care se agita pentru vreo cauza? Nu? Ne-a interesat pe noi ca a picat Craiova, si vorba aia ai sunt cu zecile de mii? Nu! Ca si-au batut joc de Sportul pe fata anul trecut? Nu! Si atunci ce mai vrem?
    Da, Iacov e pentru interesul lui si pentru familia lui, si pentru nevasta lui, balerina, si pentru copilul lui, pentru barca lui, pentru neamul lui, pentru fratii lui, pentru Astonul lui, etc. Si? Putem sa facem ceva? Eu nu il pot scuipa pe banii lui. Si eu ma supar si ... nu rezolv nimic. Decat sa traiesc fara nicio alta perspectiva decat ca intr-o zi vom promova ma cac pe ea de echipa. As prefera sa nu ma mai intereseze, va garantez ca m-as simti ceva mai bine. Trebuie sa recunosc ca de 2 luni nu mai reprezinta o mare problema pentr mine. Fie ce-o fi. La un moment dat ajung la fundul sacului. Ce o sa mai faca atunci... nu stiu.

  2. #44
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Herea? Ba la Rapid, ba la Steaua...parca vad ca se intoarce ametit inapoi si nu o sa faca nici o branza.
    Cu Ninu ce se mai aude. Cica si asta a semnat cu Steaua, ca sa ajunga, via Buzau, inapoi in B. Astia "e" prosti, dom'le?

  3. #45
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Nu "e" prosti. Ba chiar as zice ca Iacov se pricepe bine la "vanzari". Ca si geambas de fotbalisti ar fi fost foarte bun, talentat as zice.
    Plecarea lu Ninu pe o traiectorie atat de dubioasa imi alimenteaza si mie opinia ca nu se doreste cu adevarat promovarea, ci mai curand acesta va fi un an de tranzitie. Tranzitie catre ce? greu de spus exact.

  4. #46
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    A spus ca nu el hotaraste unde ajunge Ninu. Aici mai e si o alta problema - in momentul in care o echipa cu renumele Stelei te doreste esti deja ca dupa o doza dubla de hasis. Ala nu mai vede nimic atceva. Vrea la Steaua si pace. Noi poate nu intelegem chestiile astea ca avem alte sentimente fata de respectiva echipa.
    Ati vazut Herea? Intrati pe www.sport.ro si e un filmulet de la stirile proteve in care zice ca nu vrea sa ramana la National. Eu nu il mai suport pe **** asta. Pe bune. Ma revolt. Ce nu ma interesa daca pleca dar ce imi doresc sa se duca in ***** mamii lui si sa nu il mai vad. Caractere de *****. Nu e niciun secret ca nu vrea, dar sa formuleze si el mai civilizat, ca aici a crescut si aici s-a format, mai da-l in ***** de labagiu. Vine cu foanfa aia dupa el si are senzatia ca e mare vedeta. Nu o sa ajunga asa ceva pentru ca nu este modest. Putea sa zic "eu vreau sa joc oriunde am posibilitatea ca sa dovedesc ca am valoare si de..." de ce pielea mea o avea el valoare. Sa si-l bage Iacov in cur, apoi Becali si apoi Copos sa il inghita.

  5. #47
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Bank, nu te enerva de pomana. Lasa-l incolo de marlan.
    Nu uita un fapt: fotbalul nu este sah, nici golf, si nici stiinta exacta sau umanista. Este un sport cu basica. Capul se foloseste 0.05% din timpul meciurilor.

    Acesti sportivi, multi dintre ei, nu au intelectul mai dezvoltat decat al unei .... bibilici, sau orice alta pasare de curte. Adica, daca cineva ii arunca graunte, si este in raza vizuala, a plecat cu fulgi cu tot si cotcodaceste la vecini.

    Atasamentul se dezvolta mai ales fata de cluburile mari si cu performante. Aste este, noi nu sunt (deocamdata) unul dintre ele. Adauga la asta prostia nativa a unor oameni si o sa ai toata explicatia. Merita sa te enervezi?

  6. #48
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Da. Scapam de caldura, adica ne...racorim. Here...aus! Da, ce vrei daca toti e cu Steaua de mici. Sper sa se faca cometa. Nu spun cine,
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  7. #49
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Miril, nu-mi spune ca si la tine este cald, ca incep sa cred ca se apropie sfarsitul lumii :-)

    Normal ca pushtanii astia mici sunt toti stelisti, din cauza de rezultate. Singura formula prin care putem scoate capul este cea intrebuintata de tipul ala din Cluj la CFR Cluj. Inclusiv prin aducerea unui jucator cu ceva talent, pe bani frumosi, in jurul caruia sa iti faci echipa.

  8. #50
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Caldura...transpira pana aici prin...progresul simpatiei. Herc, pacat ca nu avem noi miloanele alea, stii tu care. Insist, in acest caz, ca Bancaru sa fie purtatorul de cuvant. Sper sa accepte pana la urma. Eu cred ca va ceda charm-ului Consiliului de Administratie. Pronosticul tau?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  9. #51
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dupa modelul Steaua Rosie, Lumezzane A-Lumezzane B 7-5.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #52
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Miril, mi-am facut din nou cont aici (nu ma turna la stapanire) doar pt. a-ti aminti ca magariile din '75-'76 NU SE POT REPETA! Glumind macabru, fie si doar pentru ca Proca a trecut... dincolo. Fantastic, doua meciuri incheiate 3-1, unul cu Steagu', celalalt cu Rapid, ambele curat murdare, v-au asigurat promovari pe vremuri.

    Tu stii ca imi sunteti totusi relativ simpatici, nu m-ar deranja sa fiti in locul gazarilor pe unul dintre cele doua locuri promovante. Dar se stie deja numele celei mai puternice echipe (din toate pdv) din B1, FC Brasov. Forza Steagu'!

    Hej då!

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa-ti fie rusine, pentru insinuari! Ati furat cu Paunescu si mai indraznesti. Stii ca sunt din zona, intr-un fel, si nu m-ar deranja sa promovati dar voi il aveti pe Vama care tine si de antrenor si de jucator si de arbitru, as ca nu-mi fac griji pentru voi. Ha det så bra, själv!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by miril View Post
    Caldura...transpira pana aici prin...progresul simpatiei. Herc, pacat ca nu avem noi miloanele alea, stii tu care. Insist, in acest caz, ca Bancaru sa fie purtatorul de cuvant. Sper sa accepte pana la urma. Eu cred ca va ceda charm-ului Consiliului de Administratie. Pronosticul tau?
    Si eu sper acelasi lucru :-) SOC: Bancaru purtator de cuvant la Progresul Bucuresti.
    In schimb nu inteleg ce doreste persoana de mai sus. Proca parca a avut niste probleme cu Militia prin anii 80. Dumnezeu Sa-l Odihneasca in Pace!

  13. #55
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    E un coleg de forum mai vechi, care joaca la doua capete, Giulesti si sub...Tampa. Insinueaza ca doar ei au fost umiliti de sistemul ********ocoperatist, ca deh, au stat 10 ani. Noi am stat 15, ne-au confiscat si tribunele si era sa intre Aramata, institutia, sa ne intelegem, in Parcul cu platani si nu mai zicem nimic. Se tot lega de niste meciuri pe care le-am fi castigat ne...ortodox. A uitat ca Paunescu, in anul...prmovarii noastre, cel cu 3-1 adusese peste noapte tot ce avea mai bun B-ul, in Giulesti. Cat despre bomba lui Marica nici Buffon n-ar fi scos.o. Iii place Juve, prietenului, alt motiv de...dialog. Altfel, ne aveam bine, eu si el, adica. Nu ne plac S&D. Nu suntem singurii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #56
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Ne suspenda stadionul daca ajung eu purtator de cuvant. Si ma iau la bataie si cu Iacov.

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Am inteles, te dai la bale...rine! Pacatosule! Rusine! Huo! Afara! HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Amical


    http://www.fiftyfifty.cz/img/article...6/c7367093.jpg
    Azi (n.r. 04-08-2007) F.C.Progresul a jucat cu C.S.M. Ramnicu Valcea scor : 3- 0 : Cursaru (2) , Martins.



    Sursa: www.fcprogresul.ro

  17. #59
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Scorul, de fapt, a fost 3-2 si s-a jucat la Valcea. Nu prea avem mijloc.

    http://www.prosport.ro/index.php?sec...index&id=52437
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #60
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Plafaru asta,ce sa-i faci,de la atata miere si produse naturiste a gresit scorul.

  19. #61
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Păi da, cine s-o mai lua dupa el?
    Ce pretenții poți să ai de la un moderator pe "Coșu de gunoi?"

  20. #62
    Platanu's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,921
    Reputatie
    0
    Macar este moderator.Si isi face treaba cu succes.

  21. #63
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Uitandu-ma la echipa as zice ca nu avem nimic. Desi corect este avem nimic. Raul Costin fundas? Pai el nu este mujlocas si a jucat si varf? Ma rog... la cat am mai fost eu la meciuri este egal cu zero ce zic eu. Papura stie mai bine. Savu, Panc si Altamir singurii care erau titulari de drept si au inceput titulari. In rest numai pros(t)paturi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •