Page 2 of 40 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 840

Thread: Regresul sezonului National 2007-2008

  1. #22
    incepator marian iancu's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    (Azi in) Timisoara
    Posts
    20
    Reputatie
    1
    Hahaaaaaaaaaaaaaaaaaa... de cand nu am mai fost aici a-ti retogradat. Lasa ca-e bine, sa nu ne mai certam. Voi in B si noi in A.

  2. #23
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Freak!

  3. #24
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bucurešti,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Platanu View Post
    Se referea la font,nu la fond.
    Cred ca se intelegea din mesajul de mai sus.

  4. #25
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Mi-a dat Krapilax mesaj si a zis ca in Libertatea scrie ca Ninu va ateriza la Steaua. Cu cine vorbeam mai deunazi despre Ninu care nu a avut "norocul" lui Herea? Cu Miril? Eu imi pun intrebari serioase asupra judecatii lui Iacov. Nu zic de intelect, ca nu ma intereseaza, desi se pare ca e putin prost. Eu asta nu pricep - bagi bani in zona administrativa a unei echipe, si care nu sunt putini, deci pare ca te intereseaza, dar vinzi. Sa mor daca mai inteleg. Cu tot regretul dar eu il regret pe Gino. Nu vreau sa fim curati. Vreau sa fim porci, hoti, jepcari, blatisti si in ultimul hal. Cam asa sunt restul iar pe Iacov il mananca **** de verticalitate.

  5. #26
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Iata cum arata stirea, noii comentarii, dupa:

    Astfel, Gica Hagi forteaza in ultimul ceas aducerea unui fundas, el oprindu-se la Emil Ducu Ninu, fotbalistul celor de la FC National, grupare tocmai retrogradata in Liga a II-a. In varsta de 20 de ani, Ninu a fost adus in 2005 in Cotroceni de la Scoala de Fotbal 'Gica Popescu', cea care detine 50% din drepturile sale.

    Nascut la Craiova, tanarul fotbalist a adunat pana acum 50 de selectii in nationala de juniori nascuti in 1986. Managerul Stelei, Adrian Ilie, a confirmat ieri interesul pentru Ninu: 'Este adevarat ca Ninu este in atentia noastra, asa cum a fost si Herea. Nu pot da insa mai multe amanunte, pentru ca eu am fost plecat din tara. Cert este ca maine (n.r - azi) voi purta o discutie pe acesta tema cu cei de la FC National'.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  6. #27
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Acum am vazut ca il vor pe unul Mardare, de la Vaslui. Cica dupa ce nu au reusit sa ia niciun fundas de valoare. Stirea ar arata asa - Dupa ce nu au reusit sa ia niciun fundas de valoare Steaua a dat lovitura: SOC !!!!! Mardare la Steaua!

  7. #28
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mardare nu-i rau de loc. A jucat mai tot timpul, daca nu ma insel, in retur si nu are decat vreo 20 de ani, iar, daca nu ma insel. Concluzia, sper sa nu fiu inselat!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  8. #29
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Bancaru View Post
    Eu asta nu pricep - bagi bani in zona administrativa a unei echipe, si care nu sunt putini, deci pare ca te intereseaza, dar vinzi.
    Mai citeste o data ce ai scris. Chiar tu ti-ai dat raspunsul. Si nu uitati, acest Iacov nu investeste niciun leu in Progresul acum. Traieste cu banii din vanzarile de jucatori si atat. Iar diferenta reprezinta recuperarea investitiei initiale.

    Cu un singur lucru sunt de acord din ce scria Gica Chiorul ieri. Chiar mai suntem naivi si credem in buna intentie a lui Iacov???

  9. #30
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Mai are o mica sansa, evolutia echipei in liga 2. Daca promovam, Da, daca nu promovam, indiferent din ce cauze, Nu.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  10. #31
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Hercule intrebarea este mai complexa ca si problema: el castiga sau pierde? El zice ca a bagat cateva milioane. Eu tind sa il cred. Si sa iti zic cum: deplasari, hoteluri, echipamente, chirie la stadion, taxe la stat, utilitati, salarii, contracte, prime de joc (cu astea mai slabut). Eu cred ca a bagat mai mult decat a scos. Pentru ca toti am cazu de acord ca sumele anuntate au fost mai mici in realitate. El pana acum daca a luat 2,5 milioane pe toti. Oricat ar fi luat o parte tot a dat la stat. Daca nu se ducea el trimitea dragomir ilicitu'. Deci...

  11. #32
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Dupa ce nu au reusit sa ia niciun fundas de valoare Steaua a dat lovitura: SOC !!!!! Mardare la Steaua!

    Si Mardare nu mai vine. Altul la rand!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #33
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Stirea era de *****: fundas de valoare... adica ori Mardare e de valoare, desi nu cred, ori Steaua face rabat la calitate, numai sa ia ceva. Normal ca o sa fie Ninu. Sa nu uitam ca e international de tineret iar cei care il detin 50% sunt si ei stelisti. Ca sa nu mai zicem ca Ninu de mic is doreste sa joace la Steaua. Ce vreti, ba? Mentalitate de *****. Suntem o echipa mica si umila. Obisnuiti-va cu ideea. George si Platanu, ca noi... FC National sau Progresul este o copie mai mica a Romaniei. La noi e cel mai cald, ploua cel mai nasol, oamenii cei mai nesimtiti, foamete, nu-s bani, presedintele se cearta cu antrenorul care e si prim ministru, dupa ce s-au pupat pe gura in public, etc. Asa cum astia vor de mici sa plece in SPania sa culeaga nu numai capsuni ci orice se poate culege, asa si astia ar pleca si la Vaslui. Deja nu mai putem vorbi de miracolul capitalei pentru ca si Juventus Colentina e in capitala si nu vrea nimeni la ei. Unde mai pui ca e canicula.

  13. #34
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa ne racorim putin. Imi da mana! Eu cred, in cel mai bun caz, ca va fi imprumutat. Daca ma intrebi pe mine, la ora asta, Mardare este "mai in ghete" decat in Ninu, pe jumatate al nostru. Oricum, nu poate fi transferat numai pentru ca se afla in coproprietate, in plus nu are ce face cu Steaua cu el, iar noi folosim pe altii titulari, oameni...copti de 28 respectiv 33 de ani, pe postul respectiv.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #35
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Iata o veste interesanta:

    http://www.onlinesport.ro/forum/show...80#post1459180

    Ca sa parafrazez pe cineva, o fi bine?
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  15. #36
    sport legend alamar's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    741
    Reputatie
    1
    Caldura mare, monser. Dupa o lunga pauza, in care mi-am consumat amaraciunea, revin cu forte proaspete si cu mult optimism in valiza. Progresisti mei dragi, doar o vorba sa va spun...PROMOVAM! Nu exista nici o indoiala.
    HAAAAAAAAI PROGRESUUUUUUUU!

  16. #37
    Per Aspera.... Herc_Reloaded's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Brussels, Belgium
    Posts
    1,086
    Reputatie
    1
    Asa sa fie! Promovam!!!!! Nu imi este clar cu cine, si unde.
    Glumesc :-)! PROMOVAM!

  17. #38
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Deci, dragi progresiti, eu zic sa promovam...bine! HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #39
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Stire foarte importanta, despre amanarea datei inceperii turului:

    http://www.prosport.ro/index.php?sec...index&id=50647
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #40
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Doamne!!! Am trait sa o revad si pe asta. Mai bine zis sa il revad. Alamar?!! Noroc cu Sfantul Iacov, ca nu mi-am dat seama din prima.

  20. #41
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #42
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    e la rapid, dar e tot jucatorul nostru.... frumoasa consolare. si olaroiu e intr-un golf, dar e tot antrenorul nostru, iar basescu nu stiu unde e, dar e suporterul nostru. sa notam si pretul- de vreo 8 ori mai mic decat cel trambitat si tiribombizat.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •