Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 21 of 63

Thread: Intrebari si contestatii

  1. #1
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1

    Intrebari si contestatii

    Daca aveti nelamuriri referitoare la concurs puneti aici o intrebare si vi se va raspunde in cel mai scurt timp posibil. Contestatiile se rezolva de o "comisie" formata din tchibos si cinci participanti la concurs, prin vot, conform regulamentului. "Comisia" va cuprinde primii cinci clasati in etapa anterioara depunerii in topic a unei contestatii, care vor vota si isi vor sustine votul cu argumente. In functie de votul lor se vor lua deciziile ce se impun in legatura cu contestatiile care vor exista. Sper sa fie cat mai putine si sa dati dovada de fair play.

  2. #2
    sport legend Blitz.'s Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Constanta
    Posts
    347
    Reputatie
    1
    se face si clasament de etapa ? sau vom afla cate puncte avem abia la sfarsitul campionatului ?

  3. #3
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Clasamentul se face dupa fiecare etapa.Se va ocupa tchibos de asta,dar pana atunci,il voi face eu.

  4. #4
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Blitz. View Post
    se face si clasament de etapa ? sau vom afla cate puncte avem abia la sfarsitul campionatului ?
    si cand il voi face eu va fi facut dupa fiecare etapa pana la meciul urmator in functie de cum imi permite timpul..

  5. 20th August 2007, 06:08
    Reason
    nvm

  6. #5
    sport legend danny del corco's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    CONSTANTA
    Posts
    1,126
    Reputatie
    1
    Ce facem cu amanarea asta a meciului cu dinamo? Cred eu ca ar fi mai bine sa anulam pronosticurile de pana acum, sa asteptam reprogramarea, sa vedem cine poate evolua, etc. Spun asta pentru ca pot aparea indisponibilitati.
    P.S. apropos de indisponibilitati: accidentati multi la dinamo, unul fiind Niculescu, cu infectie la deget, nu putea sa incalte gheata etc. Asa se plangea Rednic. Are dinamo doi de Niculescu, unul accidentat si altul convocat la nationala? Parerea mea este ca deja s-a jucat prea mult pe bune si ecazul sa inceapa sforariile.

  7. #6
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    threadul si pronosticurile raman pana cand se va juca... cine va dori sa isi modifice pronosticul la meciul asta va putea sa o faca pana la ora meciului si se va lua in calcul ultimul pronostic..

    ... cat despre Niculescu.. Rednic a zis ca Niculescu nu se poate incalta, asa ca tragem concluzia ca va juca descult sau doar incaltat cu o gheata..

  8. #7
    manager Claudiucotu's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Dublin
    Posts
    284
    Reputatie
    1
    greu pt farul anul acesta

  9. #8
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1

    Unhappy

    Anul asta nu particip pentru ca ar trebui sa pariez mai mereu impotriva Farului.

    Asta in caz ca se intreba cineva.

  10. #9
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    si care e problma?.. pariaza cum crezi.. ma gandeam ca te-a suparat ceva

  11. #10
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    6
    Reputatie
    1
    eu am ori 2 puncte ori 1 punct ca nu m-am lamurit???????????

  12. #11
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ai doua puncte.. scuze.. am corectat la ultimul clasament

  13. #12
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    si care e problma?.. pariaza cum crezi.. ma gandeam ca te-a suparat ceva
    Ca idee, orice pariu impotriva propriei echipe mi se pare putin schizoid. Pe de-o parte vrei sa-ti castige echipa, pe de alta vrei sa piarda. Se poate tolera chestia asta 5-10 etape intr-un campionat (daca nu esti jucator, antrenor, medic, patron...). Dar cand pragul asta e depasit prefer sa nu pariez. Macar stau linistit si n-am dubii cu cine tin un an intreg.

    Daca s-o intampla vreun miracol si ai nostri brazi vor da semne de inviorare, o sa pun niste pronosticuri chiar daca nu mai am sanse la premii.

  14. #13
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    eu pariez contra lui Farul.. se numete pariul de mizerie.. daca echipa pierde macar sa am o consolare.. normal ca nu se pune problema si ca prefer sa pierd eu niste bani decat Farul sa piarda un meci.. si clar tin cu Farul mereu

  15. #14
    sport legend Klingon's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Klingonia
    Posts
    1,645
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tchibos View Post
    eu pariez contra lui Farul.. se numete pariul de mizerie..
    Inseamna ca eu am vrut sa evit douazecisiceva de pariuri de mizerie campionatul asta.

  16. #15
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,107
    Reputatie
    1
    grea matematica asta...mai faceti o data calculele, va rog...del piero, banuiesc ca tu nici nu ai vazut clasamentul de taci din gura, nu-i asa?

  17. #16
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    uite care e treaba.. clasamentul il fac in graba.. daca vrei sa il faci tu esti invitatul meu.. pana una alta stai tu linistit ca la orice nivel iti dau clasa in ceea ce priveste matematica.. o sa ma uit pe clasament cand o sa am timp si chef

  18. #17
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,107
    Reputatie
    1
    aceleasi accese de grandomanie...era de asteptat de altfel

  19. #18
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ai o intrebare sau o contestatie o faci cu bun simt si la obiect, altfel va fi utima oara cand iti vei mai vedea asemenea mesaje pe Farul

  20. #19
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    Din considerente de timp, am adaugat o noua regula ce se refera la contestatii, pentru a identifica si corecta mai repede erorile din clasament. Mai mult, asa cum am spus si in aceasta modificare a regulamentului, am pretentia ca viitoarele contestatii sa fie facute cu bun simt. In caz contrar contestatarul poate fi depunctat sau chiar eliminat din concurs. Mi se pare normal ca, macar din bun simt si respect pentru faptul ca ma agit sa caut sponsori pentru concurs, sa nu fiu nevoit sa suport exprimarile plastice ale celor ce participa la concurs. Pentru cei ce nu inteleg sau agreaza maniera de desfasurare a concursului (sau accesele mele de grandomanie), exista alternative si ii sfatuiesc sa le foloseasca!

  21. #20
    sport legend ciorbicafaristu's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    constanta
    Posts
    4,107
    Reputatie
    1
    dupa meciul otelul-farul incheiat cu 2-0 i-ai adaugat 4 puncte lui delpiero in loc de 2...si o intrebare...tricoul oferit drept premiu este tricoul oficial de joc al farului?

  22. #21
    SOLO FARUL tchibos's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    Constanta
    Posts
    10,057
    Reputatie
    1
    ok.. mersi..

    eu asa spun, insa nu depinde numai de mine ca e cineva care intermediaza... daca nu, voi incerca sa cumpar unul

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •