View Poll Results: Care jucator?!

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Ramses Gado

    1 12.50%
  • Daniel Stan

    0 0%
  • Dorin Mihuţ

    1 12.50%
  • Mihai Neşu

    2 25.00%
  • Cosmin Vâtcă

    0 0%
  • Marius Popa

    4 50.00%
Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 67

Thread: Transferuri

  1. #1
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1

    Lightbulb Transferuri

    Posibile transferuri ce vor avea loc la echipa bihoreana
    Unul este sigur pleaca POPA vine ....
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  2. #2
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    sabau cica vine , apare maine in prosport
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  3. #3
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Sabau e acceptabil,dar de preferat ar fi Sorin Cigan.
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  4. #4
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    Sabau e acceptabil,dar de preferat ar fi Sorin Cigan.
    Se pare ca Dumitru Dumitriu este antrenor la Oradea!

  5. #5
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1

    Red face

    Ai dreptate Daphix anul trecut Dumitru Dumitriu a fost numit in functia de antrenor principal al clubului bihorean pe o perioada de un anu si jumatate cu posibilitatea de prelungire,urmand sa incaseze suma de 60.000 euro pe sezon,Dumitriu e de parere ca echipa nu va cadea zice ca nici nu se gandeste la asa ceva,si sper sa aiba dreptate.
    La Oradea se zvoneste de aducerea lui Luput,Costel Ilie,Sumudica,Bodea.
    Acum ar fi timpul sa revina si Csehi care a spus ca atata timp cat Lucian va fi presedinte nu va juca pentru echipa bihoreana acum se poate intoarece,echipa are nevoie de el mai mult ca niciodata!!!!!!
    Plecari se pare ca va pleca Zaha,M.Nicolae despre Marginean si Naidin se aude ca vor pleca la Dinamo .
    Marginean si Stan sunt imprumutati pana in vara la Oradea ramane de vazut ce se va intampla.
    Portarul Rotaru si-a prelungit contractul si va continua cu echipa bihoreana.
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #6
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Se pare ca Naidin a parasit echipa bihoreana fiind transferat la Dinamo(contractul lui expira in vara)
    Tanarl Cristian Cigan sustine probe de joc in Franta,si se pare ca este foarte posibil ca echipa bihoreana sa se desparta de el fara a primi vreun ban,deoarece el este jucatorul lui Vizer,la fel ca si Keseru.
    Dumitra se indreapta spre Olimpia Satu Mare
    Sunt asteptati Csehi si Smudica in special
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  7. #7
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1

    transferuri

    Se pare ca nu mai vin Sumudica si Csehi, cel putin asa a declarat Gavrila Ghilea ca nu ar fi utili echipei. Dar a fost adus Nicola, Berde (Divizia B) si se incearca aducerea a 2 internationali moldoveni, este vb de Serghei Clescenco si Iulian Andronic. Si se mai incearca transferarea lui Lupascu de la Apulum pt suma de ~20.000 de euro. De remarcat ca si Sumudica ar fi costat tot aprox. 20.000 de euro, insa s-a hotarat, nu se stie de catre cine, ca Lupascu e mai bun decat Csehi sau Sumudica, desi publicul i-ar dori la echipa (macar pe unul dintre ei)

  8. #8
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bdl
    Se pare ca nu mai vin Sumudica si Csehi, cel putin asa a declarat Gavrila Ghilea ca nu ar fi utili echipei. Dar a fost adus Nicola, Berde (Divizia B) si se incearca aducerea a 2 internationali moldoveni, este vb de Serghei Clescenco si Iulian Andronic. Si se mai incearca transferarea lui Lupascu de la Apulum pt suma de ~20.000 de euro. De remarcat ca si Sumudica ar fi costat tot aprox. 20.000 de euro, insa s-a hotarat, nu se stie de catre cine, ca Lupascu e mai bun decat Csehi sau Sumudica, desi publicul i-ar dori la echipa (macar pe unul dintre ei)
    Primul venit pare a fi Roland Nagy,pe care si-l doreste Dumitriu!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  9. #9
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    Telenovela" Lupaşcu continuă
    În cursul dimineţii de ieri s-a consumat un alt episod al "telenovelei" Lupaşcu, fotbalist care se pregăteşte cu FC Bihor. Cum Unirea a solicitat 25.000 euro pentru un transfer definitiv, iar orădenii au oferit cu 5000 mai puţin, jucătorul l-a sunat pe şeful clubului albaiulian, dialogul purtându-se la cote destul de ridicate. "Dacă nu te prezinţi, mâine te suspend! Nu mă interesează viitorul tău, când e vorba de banii clubului. Poţi să te şi laşi de fotbal. Nu-ţi trimit nici o maşină, vino pe jos. Asta-i politică de forţă, te pune pe tine să negociezi. Accept o ultimă concesie, să plătească acum 20.000 $ şi restul peste o lună", a răbufnit nervos Măluşel. În varianta în care Tibi Moldovan va pleca la Dinamo, iar Lupaşcu la Oradea, FC Unirea este interesată de serviciile altui jucător clujean, vârful Anca (CFR Cluj), în vârstă de 28 ani, curtat şi în vară.

    Ultima oră: Aseară, părţile au ajuns la un acord în ceea ce-l priveşte pe Lupaşcu, FC Oradea acceptând în cele din urmă condiţiile financiare impuse de albaiulieni, astfel că atacantul a devenit oficial jucătorul bihorenilor.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #10
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Deci Lupascu o sa continue cu F.C.Oradea, ar fi interesant dar se pare ca la echipa Oradeana sunt doriti foarte mult de antrenor cei doi moldoveni,totusi eu sunt de parere ca Csehi era cel mai indicat sa revina la echipa oradeana,probabil Lupascu va concura cu Stan pe postul de al doilea atacant langa vrajitoarea insa daca va veni si Clescenco interesant ce se va intampla!
    Hai Bihoru!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  11. #11
    DJ MaPaX MaPaX's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    1,251
    Reputatie
    1
    FC Unirea a reuşit să obţină ce şi-a propus în negocierile cu Oradea, adică 25.000 euro pentru transferul definitiv al atacantului Lupaşcu, bihorenii obligându-se să plătească şi clauza de 30 la sută dintr-o eventuală cedare în străinătate. "Deocamdată n-am semnat actele, dar lucrurile par sigure. Dacă izbutim, intenţionăm să stipulăm în contract faptul ca jucătorul să nu poată evolua în întâlnirile directe", a declarat Măluşel
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  12. #12
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Surpriza Florin Neaga
    Internationalul de juniori Florin Neaga de la Luceafarul, deplasat în cantonamentul de la Moneasa, este o surpriza placuta pentru antrenorul Titi Dumitriu.


    Jucatorul, care va împlini 16 ani în 12 aprilie, a reusit sa marcheze doua goluri în meciurile-scoala jucate de FC Oradea pâna acum la Moneasa. „Este un atacant de prespectiva, care demonstreaza reale calitati. Trebuie urmarit în continuare si cred ca ar progresa mult, daca s-ar antrena în continuare cu echipa”, l-a caracterizat golgeterul Bogdan Vrajitoarea. Florin Neaga este titular la echipa nationala, under 16, pregatita de Florin Cheran.
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  13. #13
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Acord cu Roly Nagy

    Conducerea FC Oradea si cea a FC Tricotaje Ineu s-au întâlnit sâmbata la Moneasa, pentru a discuta termenii transferului mijlocasului Roland Nagy la gruparea bihoreana, unde este dorit de Titi Dumitriu. „Am purtat o discutie, dar totul se va definitiva în zilele urmatoare”, s-a marginit sa spuna Gavrila Ghilea.

    Întelegerea a fost confirmata de jucator. „Da, este adevarat am vorbit cu conducerea oradeana si cu nea Titi Dumitriu si ne-am înteles pentru un contract pe sase luni, cu drept de renegociere pe înca un an din vara”, a spus Nagy. Mijlocasul va lucra la FCO cu fostul sau antrenor de la Steaua.

    „Propunerea de a lucra cu nea Titi a venit pe neasteptate si reprezinta o provocare pentru mine. Cu dânsul am avut vârful meu de cariera la Steaua, când am câstigat titlul si am jucat în Liga Campionilor. Vreau sa pun umarul si prin plusul meu de experienta sa reusim sa ne îndeplinim obiectivul”, afirma Roly Nagy.

    Roland Nagy are 33 de ani, a jucat în tara la Motorul Arad, UTA, FC Brasov si Steaua, în perioada 1997-2002 a jucat în Germania, a revenit la UTA în 2002, cu care a retrogradat, ajungând în 2003 la Tricotaje Ineu. FCO va plati pentru Nagy circa 9.000 de euro, iar contractul sau se învârte în jurul sumei de 10.000 de euro.

  14. #14
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Dupa ce a fost în cantonament cu FC Oradea, se pare ca fundasul central Octavian Nicola (23 ani, FCM Târgoviste) s-a orientat spre Apulum Alba Iulia.


    Jucatorul s-a aratat nemultumit de faptul ca diriguitorii oradeni nu i-au propus semnarea unui contract. Cu Nicola, clubul oradean a cheltuit circa 6-7 milioane, cât a reprezentat cazarea, masa, plus vitaminizarea de la Moneasa pentru un jucator. Pentru Nicola mai exista si varianta Gaz Metan Medias, unde este dorit de antrenorul Silviu Dumitrescu.

  15. #15
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1

    Cigan si Naidin la Dinamo

    Se pare ca Naidin a plecat la Dinamo inca din retur :

    În urmă cu două săptămîni, Dinamo l-a acontat pe mijlocaşul orădenilor, Leonard Naidin, înţelegerea dintre cluburi fiind ca jucătorul să se prezinte din vară în Ştefan cel Mare. Fotbalistul în vîrstă de 24 de ani semnase un contract pe 5 sezoane cu roş-albii, după care s-a antrenat cu ardelenii în stagiul de la Moneasa. Dar "cîinii" n-au mai avut răbdare. Ieri au bătut palma cu orădenii pentru a-l aduce de acum pe Naidin. La sfîrşitul returului, mijlocaşul, care poate juca şi bandă dreapta, şi la acoperire, putea veni gratis, dar bucureştenii au acceptat să achite 20.000 de euro ca să-şi asigure deja serviciile jucătorului.

    "Îl luăm de acum pe Naidin!", a anunţat după-amiază directorul executiv al roş-albilor, Cristi Borcea, completat de vicepreşedintele ardelenilor, Constantin Bigan: "Nu puteam să ne opunem voinţei fotbalistului". Doar antrenorul Oradei, Dumitru Dumitriu, s-a arătat surprins: "Nu pot să spun dacă Naidin reprezintă o pierdere pentru noi, fiindcă nu îi cunosc valoarea. Nu sînt supărat pe el". Aseară, la ora 19:00, mijlocaşul a luat avionul pînă la Bucureşti, iar din această dimineaţă va participa la antrenamentele dinamoviştilor. Naidin va efectua şi vizita medicală, după care va fi inclus în lotul ce va pleca joi seară într-un turneu de trei săptămîni în Turcia. Fotbalistul venit de la Oradea reprezintă şi o variantă de schimb pentru Alexa, în cazul în care acesta va ajunge pînă la urmă la Spartak Moscova sau cînd actualul titular al "cîinilor" va absenta de pe teren din cauza suspendărilor.


    "După ce am semnat cu Dinamo în urmă cu două săptămîni, gîndul îmi stătea doar la viitoarea mea echipă. Acum sînt fericit că s-a rezolvat totul"
    Leonard Naidin
    .

    Cigan pleacă în Antalya
    După ce a susţinut probe de joc timp de două săptămîni la Rennes, atacantul Cristian Cigan (16 ani), internaţional Under 17, va pleca în stagiul din Antalya cu Dinamo. "Voi sta trei zile la Bucureşti la o acţiune a lotului de juniori, după care voi merge cu lotul dinamovist în Turcia. Nu ştiu dacă voi semna cu , am fost doar anunţat să mă prezint la antrenamente", a mărturisit Cigan (foto). Fotbalistul aparţine clubului orădean CF Liberty, patronat de Marius Vizer, bun prieten cu preşedintele roş-albilor, Nicolae Badea. Totuşi, tînărul atacant visează să ajungă la Rennes: "M-au impresionat condiţiile, diversitatea şedinţelor de pregătire şi cred că, dacă aş rămîne un an acolo, aş progresa foarte mult".

  16. #16
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Se pare ca sunt sanse foarte mari ca cei 2 moldoveni sa ajunga la clubul bihorean,din cate stiu Andronic joaca la inchidre deci ar putea fi o varianta pentru Naidin,dar mai exista si Dumitra care e un jucator cu reale calitati fizice si tehnice,La incepyutul campionatului Naidin era rezerva lui Dumitra dar nu stiu ce s-a intamplat si Naidin a ajuns titular.
    La Norcia mai sunt asteptati 2 sarbi si un neamt.
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  17. #17
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    După mai multe zile în care conducerea grupării bihorene a promis că vor veni la Oradea Andronic şi Clescenko, doi jucători care vor fi la dispoziţia clubului, ieri, a sosit doar unul dintre aceştia.

    Internaţionalul moldovean Valeriu Andronic a ajuns la Oradea marţi seară şi în partida amicală de ieri a fost folosit în tricoul roş-albastru în primele 45 de minute.

    Valeriu Andronic îşi doreşte să rămână la FC Oradea şi speră să devină coechipier cu colegul său din naţionala Moldovei Serghei Clescenko, aflat şi el în vederile clubului orădean.

    "Pentru mine ar fi bine să rămân la Oradea, pentru că sunt un jucător aflat sub contract şi voi fi împrumutat. Am sosit la Oradea de la Dinamo Moscova, unde sunt împrumutat un an de zile, şi, după cum nu s-a găsit o soluţie între MTK Budapesta (formaţie care îl deţine pe jucător) şi Dinamo Moscova, mai am patru luni să mă hotărăsc ce fac, unde rămân", declara acesta la finalul partidei.

    Valeriu Andronic (24 de ani) a bifat 10 prezenţe în echipa naţională a Moldovei.La finalul partidei cu Mobila Şimleu Silvaniei, Dumitru Dumitriu, antrenorul principal al roş-albaştrilor, a declarat despre respectivul jucător: "Este un fotbalist destul de bun, se vede că este talentat, l-am văzut şi pe casetă, e un jucător care devine interesant. Să vedem în ce condiţii, şi dacă ne convine să-l oprim".

    Sursa: Realitatea bihoreana!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  18. #18
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Cade transferul lui Nagy
    Joi au sosit rezultatele testului trimis de Ronald Nagy în Franta. Din pacate, s-a descoperit ca are virusul hepatic B combinat cu cel de tip D.


    "Este destul de grav si trebuie sa înceapa cât mai repede tratamentul cu interferon. Timp de un an de zile, cât va dura tratamentul, nu va mai putea face sport de performanta”, a spus doctorul Mircea Lucaciu.

    În aceste conditii, transferul sau la FC Oradea nu mai este de actualitate, existând sanse ca fotbalistul de 33 ani sa renunte la cariera de jucator.

  19. #19
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Pâna la începerea campionatului FC Oradea mai are stabilite trei jocuri amicale, cu UTA (21 si 28 februarie) si cu Poli AEK Timisoara (25 februarie).
    Din pacate nu stiu unde o sa jucam, acasa sau in deplasare ...

  20. #20
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Constantin Bigan a precizat ca luni seara vor ajunge la Oradea fotbalistii sârbi pe care Dumitiru îi va testa. „O sa fie o surpriza si o sa vedeti ca vom gasi un înlocuitor pentru Vrajitoarea”, promite Bigan.

  21. #21
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Speram ca Bigan sa gaseasca un inlocuitor pt Vrajitoarea,daca nu il va aduce pe Csehi o alta varianta ar fi Drida de la UTA care e un jucator ce promite..
    Un cuplu de atacanti Drida Stan si Gado in spatele lor.. ar rupe tot
    Nagy se pare ca a fost depistat cu virusul hepatitei b si D din pacare!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •