View Poll Results: Care jucator?!

Voters
8. You may not vote on this poll
  • Ramses Gado

    1 12.50%
  • Daniel Stan

    0 0%
  • Dorin Mihuţ

    1 12.50%
  • Mihai Neşu

    2 25.00%
  • Cosmin Vâtcă

    0 0%
  • Marius Popa

    4 50.00%
Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 22 to 42 of 67

Thread: Transferuri

  1. #22
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    Speram ca Bigan sa gaseasca un inlocuitor pt Vrajitoarea,daca nu il va aduce pe Csehi o alta varianta ar fi Drida de la UTA care e un jucator ce promite..
    Un cuplu de atacanti Drida Stan si Gado in spatele lor.. ar rupe tot
    Nagy se pare ca a fost depistat cu virusul hepatitei b si D din pacare!!!!!
    Eu nu m-as prea baza pe Drida. Nu suntem in posibilitatea de a face experiente pe echipa ca soarta echipei depinde de fiecare meci ... asa ca mai bine ar aduce un jucator bun ... sa`l aduca odata pe Csehi sa nu faca asa mare caz

  2. #23
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Poate sunt subiectiv, dar Drida e un jucator bun... Totusi, cred ca e ultimul jucator la care UTA ar renunta. Deci... imposibil.
    Oricum bafta in retur! Si eu sunt de parere ca experimente nu prea sunt de dorit la o echipa in situatia Bihorului. Spun asta din experienta!

  3. #24
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Daphix_
    Poate sunt subiectiv, dar Drida e un jucator bun... Totusi, cred ca e ultimul jucator la care UTA ar renunta. Deci... imposibil.
    Oricum bafta in retur! Si eu sunt de parere ca experimente nu prea sunt de dorit la o echipa in situatia Bihorului. Spun asta din experienta!
    Eu nu contest ca Drida ar fi jucator bun, insa am vazut in cazurile anterioare ale UT-ei si UMT-ului ce se intampla cu echipa cand experimenteaza jucatorii ... asa ca raman la parerea mea ca cel mai util ar fi CSEHI ...

  4. #25
    junior No1Fan's Avatar
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    100% utist
    Posts
    97
    Reputatie
    1

    Talking

    :O Ba, da nu il dam pe drida. Si asa il aveti pe marginean, gata ajunge. Mai luati si de la altii ca apoi noi ce mai facem
    [COLOR=Red] Forzza UTA[/COLOR]

  5. #26
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Nici o proberma cu Drida,nu cred ca sunt sanse prea mari sa ajunga la Oradea,se pare ca dupa plecarea lui Popa de pe bnca tehnica,a plecat si Vrajitoarea,era cam de asteptat...Popa unde e ac antrenor la Jiul sau a luat o pauza.
    Ce atacanti vor mai veni la noi?Trebuie neaparat unul
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  6. #27
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ad3an
    Nici o proberma cu Drida,nu cred ca sunt sanse prea mari sa ajunga la Oradea,se pare ca dupa plecarea lui Popa de pe bnca tehnica,a plecat si Vrajitoarea,era cam de asteptat...Popa unde e ac antrenor la Jiul sau a luat o pauza.
    Ce atacanti vor mai veni la noi?Trebuie neaparat unul
    Luni o sa ne arate Bigan surpriza: tre sa vina ceva jucatori sarbi ... probabil si aia ceva ciompalai din liga a 2a sau a 3a cu care o sa poata spala bine banii ... si pe care o sa dea vreo 30-40.000 de euro ...
    Avem o conducere jalnica ... nu inteleg de ce l-au contestat pe Lucian ? Macar el a promovat echipa. Cand echipa era in B, nimeni nu l-a ajutat. Unde era Ghilea pe atunci ? La Luceafarul ?!? Acum ca suntem in A, toti vor sa ia laudele ... Sa nu uitam ca e an electoral .... nici nu ma mira implicarea primariei si viceprimarului. Singura chestie care ma mira a fost ca s-au gandit din timp la alegeri, din toamna anului trecut, nu ca in alti ani cu o luna inainte Le-o crescut si la astia IQ`u

  7. #28
    MasterOfPuppies apparte's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    Orasul rosu-albastru
    Posts
    2,788
    Reputatie
    1
    Vor sa-l aduca pe Rankovici,jucator refuzat de UTA sau AEK anul trecut!!!!
    [B][SIZE="4"]I was built to be the best,number one and nothing less![/SIZE][/B]

  8. #29
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by apparte
    Vor sa-l aduca pe Rankovici,jucator refuzat de UTA sau AEK anul trecut!!!!
    Jucatori de duzina, asta ne mai lipsesc noua acum ...
    Conducere de rahat. Am mai zis-o si o mai zic. Nu inteleg de ce l-au contestat pe Lucian daca ei acum fac lucruri mai proaste decat el. Cand echipa a fost la greu in B, nimeni nu l-a ajutat. Unde a fost atunci "marele" nostru Ghilea ? Acum ca am promovat, toti vor laurii victoriei. "Presedintele" nostru nici nu stie care jucator are si care nu are contract cu clubul (cazul Cigan), refuza sa aduca jucatori de valoare (Csehi, Sumudica) si aduce jucatori de duzica (ala de la metalul plopeni, nici nu i-am retinut numele ca e prea "valoros", Lupascu, si mai nou cazul lui Rankovici)... Ei spala banii nostri. Banii publici sunt in joc ... banii pe care Ghilea si Bigan ii spala ...

  9. #30
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1
    Sa-l aduca pe Csehi!!!!!!!


    lol

  10. #31
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Au lasat iarba pentru zapada
    Dupa doua zile de pauza, azi fotbalistii oradeni au revenit la antrenamente. Sedinta de pregatire a fost condusa de secundul Muzsnay Zsolt.

    Dupa 12 zile petrecute la Norcia, unde au avut ocazia sa se antreneze pe terenuri bune la temperaturi de 14-15 grade, fotbalistii oradeni au dat piept cu zapada de acasa. Antrenamentul s-a desfasurat pe terenul de zgura, care a fost acoperit cu un strat de aproximativ 10 cm de nea. Singura noutate în lot a fost prezenta internationalului moldovean Valeriu Andronic, care, conform afirmatiilor vicelui Bigan, urmeaza sa semneze cu FC Oradea.

    „Andronic va ramâne la echipa. Este un baiat serios, hotarât, iar prin modul în care se pregateste si atitudinea de care da dovada în afara terenului, demonstreaza ca este un adevarat profesionist. Chiar vrea sa-si aduca si parintii la Oradea. M-a impresionat profund când l-am vazut izbucnind în plâns, pentru ca nu a primit viza pentru Italia. Este o surpriza foarte placuta pentru noi”, a spus Bigan. Andronic nu a participat la turneul de la Norcia, din cauza faptului ca Ambasada Italiei i-a refuzat acordarea vizei.

    „Vraji” va fi suspendat

    Presedintele Gavrila Ghilea nu a mai primit nici o veste de la Bogdan Vrajitoarea, de la plecarea atacantului în China. „Nu stim nimic de el de când a plecat. Nici cei 80.000 de euro nu au intrat în cont, astfel ca fotbalistul va fi suspendat suta la suta. În prima sedinta a Consiliului de Administratie, care va avea loc în zilele urmatoare, se va lua masura suspendarii lui Vrajitoarea” a precizat Ghilea. Presedintele oradean a afirmat ca spre sfârsitul saptamânii la FC Oradea vor ajunge doi - trei fotbalisti, pentru a fi verificati în meciurile amicale cu UTA si Poli AEK.

    Pâna acum, FC Oradea sta destul de rau la capitolul achizitii. Fata de turul de campionat, clubul oradean i-a pierdut pe Naidin, Vrajitoarea si Cigan, iar noutatile se numesc Lupascu, Szelesi si Berde.

    Teodor Biris

    Se pare ca celor in conducere nu ii intereseaza soarta jucatorilor, sa ajunga la echipe bune, si d`astea, ci numa` interesele lor personale. Am vazut la TVS cum ca presedintele CA al clubului declara ca Vraji va fi suspendat, dar ceea ce e interesant e ca presedintele CA = directorul Distrigaz Vest ... Interesant ... foarte interesant. Imi explica si mie careva ce legatura are gazu` cu fotbalu` ? Halal conducere ... nu inteleg de ce trebuia contestata vechea conducere ... ca sa avem acum una si mai nasoala ?!?

  11. #32
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Dumitriu testeaza jucatori straini
    La antrenamentul de joi al echipei au ajuns si trei fotbalisti proveniti din spatiul ex-iugoslav. Portarul Dusan Brojcin, libero-ul Alexander Pantelic si atacantul Jurica Siljanovski.

    Cei trei fotbalisti au venit însotiti de agentul FIFA Havasi Mihaly si impresarul oradean Ionel Codoban. Portarul Brojcin (27 ani) a jucat ultima data la echipa din prima liga din Serbia Radnicki Obrenovac, libero-ul Pantelic (24 ani) în liga a doua sârba la Pojarevac, iar atacantul Siljanovski (30 ani) este international macedonean si a evoluat în prima liga suedeza la IF Elfsborg.

    Potrivit celor doi impresari, cei trei fotbalisti sunt liberi de contract, FC Oradea urmând sa achite doar pretentiile jucatorilor.

    Cei trei fotbalisti vor fi verificati în amicalul de sâmbata cu UTA, case se va desfasura pe Stadionul Municipal de la ora 11. Dupa meci, Titi Dumitriu se va pronunta despre eventualul lor transfer. Joi, doar Brojcin si Pantelic s-au pregatit cu echipa, iar Siljanovski, care a ajuns la Oradea miercuri noaptea, a sustinut doar o alergare usoara. Atacantul a ramas socat când a vazut terenul II, pe care s-au antrenat oradenii. „Nu m-am antrenat în viata mea pe asa teren”, a spus macedoneanul, care a fost asigurat de presedintele Ghilea ca în curând va fi amenajat un teren sintetic.

    „Este super-fotbalist”

    Siljanovski este si cel mai cunoscut dintre cei trei. Pe cartea lui de vizita sunt trecute cluburi precum FC Ohrid, Vardar Skopje (Macedonia), Bayern München (echipa de tineret), Ado Den Haag (Olanda), Maribor Branik (Slovenia), Westerlo, Cercle Brugges (Belgia) si IF Elfsborg (Suedia).

    Atacantul sustine ca a jucat zece meciuri în reprezentativa Macedoniei, pentru care a marcat si patru goluri.

    „Am jucat acum cinci ani si împotriva nationalei României. Echipa voastra avea jucatori extraordinari, precum Hagi, Dumitrescu, Popescu sau Ilie. Ultima prezenta la prima reprezentativa a fost anul trecut, când am jucat cu Suedia. Între timp s-a schimbat antrenorul si nu am mai fost convocat”, afirma Siljanovski, care a ajuns pentru prima data în România.

    „Despre FC Oradea nu stiu nimic, cunosc doar lucruri generale despre fotbalul românesc. Stiu ca la nationala României se produce schimbul de generatii si ca vârful de forma a trupei lui Hagi a fost la Campionatul Mondial din SUA. Acum sunt multi tineri si vedeta este Mutu”, spune macedoneanul, care vorbeste cinci limbi straine.

    Vicepresedintele Constantin Bigan l-a vazut pe jucator pe o caseta de prezentare si a ramas impresionat. „Siljanovski este super-fotbalist. Are calitati extraordinare si este mai ieftin decât jucatorii români”, a precizat Bigan.

    Se pare ca pretentiile lui Siljanovski pâna în vara se cifreaza la aproximativ 30.000 de euro. În zilele urmatoare mai sunt asteptati Rankovici, un atacant rus si un portar maghiar. Situatia lui Rankovici este cam neclara, deoarece atacantul nu vrea sa sustina nici un meci de proba.

  12. #33
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Vrajitoarea a revenit din China
    Aventura asiatica s-a încheiat pentru golgeterul oradean, Bogdan Vrajitoarea. Plecat joia trecuta, atacantul s-a întors joi din China si vrea sa revina la FC Oradea.


    Pentru Vrajitoarea, socoteala de acasa nu s-a dovedit a fi la fel cu cea din China. Fotbalistul sustine ca s-a întors deoarece clubul chinez nu a facut dovada platii clauzei eliberatorii de 80.000 de euro. „Am cerut clubului chinez sa faca dovada ca a platit clauza mea la FC Oradea, dar tot au taraganat acest lucru. Le-am spus ca, daca nu platesc, ma întorc în tara. Cum nu au facut dovada, am revenit acasa”, spune Bogdan.

    Jucatorul ar vrea sa se întoarca la FCO si asteapta decizia oficialilor bihoreni: „Sunt sub contract cu FC Oradea si totul depinde de conducerea clubului. Daca vor dori sa ma întorc la echipa, o voi face. Sunt dispus sa ma întorc la Oradea. În tara, prima optiune este Oradea. Daca nu vor dori, atunci clubul va primi cei 80.000 de euro”. Vrajitoarea asteapta întelegere de la suporteri: „Sper sa ma înteleaga. Oricine ar fi plecat sa onoreze o astfel de oferta. Era normal sa încerc si eu”.

    Jucatorul spune ca a fost primit bine de chinezi, dar ca i-ar fi fost greu cu acomodarea. „A fost o experienta interesanta. Mai greu a fost cu mâncarea si cu fusul orar. E greu pentru un român sa se adapteze acolo. Am facut câte doua antrenamente zilnice, dar nu am apucat sa joc în nici un meci”, a caracterizat Vraji aventura chineza.

    Presedintele clubului, Gavrila Ghilea, a spus ca îl asteapta pe Vrajitoarea la echipa: „Nu ne-a anuntat ca a revenit în tara. Îl asteptam la echipa si apoi vom vedea ce decizie vom lua. Soarta lui va fi discutata în Consiliul de Administratie”. Dupa plecarea jucatorului în China, Ghilea a afirmat ca Vrajitoarea va fi suspendat.

  13. #34
    oldscHOOL zuzubuoy's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Oradea
    Posts
    409
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Va fi greu pt. Vraji cu suporterii!
    Eu personal n-am nimik cu el. Si eu as fi procedat la fel (asha cred). In primul rand joci pt. bani, in al doile rand pt. suporteri!!

    FORZA ORADEA !!!

  14. #35
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Am auzit acum seara la stiri la PRO TV ca Universitatea Craiova vrea sa il transfere pe Mihut ca sa ii suplineasca pe cei 2 plecati la Rapid si ca sa le inchida gura suporterilor. Parerea mea este ca daca conducerea noastra mai vinde un jucator, ar trebui ca publicul sa ia pozitie fata de aceasta atitudine. Nu se poate sa ne vindem toti jucatorii de valoare (Naidin, Cigan despre care Ghilea nici nu stia daca are contract cu clubul sau nu !)

  15. #36
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    FCO negociaza cu trei jucatori
    În partida amicala FCO - UTA, Dumitriu a folosit noua jucatori avuti în probe. Dintre acestia, clubul oradean va negocia doar cu Jurica Siljanovski, Ional Cires si Dusan Brojcin.


    Simov, Brojcin, Pantelic, Nicolic, Rankovic, Siljanovski, Demjen, Andronic si Cires sunt fotbalistii pe care Dumitriu i-a verificat în meciul de sâmbata. Nici unul dintre ei nu a „rupt gura târgului”, doar atacantul Siljanovski, fundasul Cires si portarul Brojcin reusind sa fie mai aproape de asteptari, în timp ce marea dezamagire a fost Rankovic. Cu cei trei jucatori, clubul a demarat negocierile, iar daca pretentiile financiare vor fi acceptate, vor semna cu FC Oradea.

    Antrenorul Dumitru Dumitriu nu a fost prea încântat de calitatea jucatorilor avuti în probe. „I-am înteles si pe ei pâna la un punct, dar ma asteptam la mai mult de la o parte dintre ei. Sunt convins ca nu vom face nici o greseala si jucatorii care vom considera ca merita sa întregeasca lotul nostru vor ramâne. Unii dintre ei probabil au dat probe si prin alte parti. Au ramas aici, zicând ca poate prind aici ceva. A fost o sansa pentru ei, nu au folosit-o, asta e. Daca esti fotbalist, vii si joci o repriza si arati ce poti. Este un jucator care a jucat bine si îmi place, este vorba de Siljanovski”, a afirmat Dumitriu.

    Cei trei - Siljanovski, Cires si Brojcin - urmeaza sa fie verificati de antrenorul Titi Dumitriu si în meciul amical pe care FC Oradea îl va sustine miercuri seara, în nocturna, la Timisoara, cu Poli AEK.

  16. #37
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    FCO a renuntat la Andronic
    Pentru internationalul moldovean Valeriu Andronic, meciul cu Poli AEK Timisoara a fost ultimul jucat pentru FC Oradea.


    Chiar daca a existat o întelegere între cele doua parti, conducerea oradeana a decis sa renunte sa-l mai achizitioneze. Andronic a dezamagit în meciurile cu UTA si Poli AEK, prestatiile sale fiind departe de asteptari. „Nu m-a convins în meciurile jucate. Andronic nu este peste mijlocasii pe care-i avem în lot”, a spus antrenorul Titi Dumitriu.

    De la antrenamentul de joi au lipsit Berde, Szelesi, Sarkadi si Siminic, fotbalisti care nu intra în vederile lui Dumitriu pentru returul de campionat.

    „Acum nu sunt pregatiti pentru a face fata în Divizia A. Sunt jucatori talentati, dar sunt nepregatiti si ideal ar fi pentru ei sa joace undeva. O sa discut cu ei si vom vedea ce variante vom gasi”, a precizat vicepresedintele Constantin Bigan.

    Siminic este indisponibil trei saptamâni, în urma unei rupturi musculare suferite la antrenamentul de sâmbata. Bigan a mai afirmat ca FC Oradea a facut adresa la FRF, pentru a primi cartea verde a jucatorilor Brojcin, Cires si Siljanovski.

    Mihut, accidentat

    Internationalul Dorin Mihut s-a ales cu o contuzie la genunchi, în urma amicalului cu Poli AEK. Fotbalistul nu s-a antrenat joi si nu va fi utilizat în meciul amical cu UTA, pentru a putea fi apt la debutul returului.

    Vraji nu a marcat

    Dupa aventura de zece zile din China, atacantul Bogdan Vrajitoarea a evoluat în primul joc amical pentru FC Oradea. Fotbalistul s-a zbatut mult, dar nu a reusit sa marcheze, desi a avut doua oportunitati.

  17. #38
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    Georgiu la FC Oradea
    La antrenamentul de joi a ros-albastrilor s-a prezentat mijlocasul Vasile Georgiu (23 ani), de la FC Tricotaje Ineu, care urmeaza sa semneze cu gruparea bihoreana.


    „Cred ca va fi cuprins în lotul nostru. Este un jucator care a demonstrat calitati bune pentru ceea ce vreau eu. Sper sa fie util echipei”, a spus Titi Dumitriu.

    Georgiu a fost testat de oradeni în amicalul cu UTA, la sfârsitul caruia Dumitriu a laudat calitatile jucatorului, dar a admis ca l-a descoperit prea târziu pentru a fi oprit în lot. „Ne-am înteles cu clubul si jucatorul va semna un contract pe minim trei ani”, a confirmat „vicele” Bigan.

  18. #39
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1

    Au renuntat la Cires, a venit Nemtanu

    Cires a fost "Concediat" de Titi se pare ca Nemteanu,un fost jucator pe care l-a plimbat Titi pe la mai multe echipe l-a urmat si aici.
    Rapid-F.C.ORADEA vineri 12 martie ora 20 in direct pe Pro TV
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  19. #40
    XU bdl's Avatar
    Join Date
    Jan 2004
    Location
    Oradea
    Posts
    111
    Reputatie
    1
    ad3an, nu stii ce am facut azi cu uta ? ca am jucat si azi un ultim amical inainte de meciul cu rapid cu ei.

  20. #41
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    1-1 s-a terminat. De la voi a marcat nr.10, nu stiu cine e. A mai fost trecuta si o bara in contul vostru. Din jucatorii pe care i-am recunoscut, de la voi, au jucat: Rotaru, Sfarlea, Vrajitoarea, Marginean si Fritea.

  21. #42
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Pentru aproximativ 20.000 de euro, mijlocasul Tricotajelor Ineu, Vasilică Georgiu a devenit jucătorul echipei FC Bihor. Programat initial pentru această vară, transferul s-a perfectat mai repede, pentru că altfel, cei de la Oradea riscau să întâlnească concurenta altor echipe dacă talentatul fotbalist „exploda" în returul acestui sezon. Adevarul de Arad.

    PS=si el a jucat in meciul amical de azi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •