Page 3 of 83 FirstFirst 123451353 ... LastLast
Results 43 to 63 of 1731

Thread: Noi suntem...Progresul! In dedicatii. La umbra platanilor

  1. #43
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    George, vezi ca functia doboara gradul. Cred ca o sa ai lista facuta din timp. Daca e la latitudinea ta ar trebui sa ii intrebi si pe jucatori ce i-am motiva. Subtil, cum te stim, ai putea sa ii tragi si de limba:
    Ce muzica vreti, ma, ca sa castigati? Ba, Panc! Tu ce vrei sa asculti ca sa ne zici cand pleci? Oprsal, czegnum depsrol wistup a nastup uconceteprosim dverjezavirai? Jeleznik! In fine - Papura, ** **** **** *** * ** *** ******** ** ********, ha?

  2. #44
    k r a p u l a x
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    4,010
    Reputatie
    1
    georgica, felicitari si succes. baga niste articole clasice, din anii 60, cu declaratii de loialitate ale jucatorilor (daca nu exista, le inventezi). vezi ca poti stimula serios jucatorii din spatele mic-ului. atentie la dictzie, ia niste lectzii cu ceva actori.

  3. #45
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Bafta, vlastarule! O noua generatie de progresisti pentru un viitor (mult) mai bun? Sa ne ajute Dumnezeu! HAI PROGRESUL!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  4. #46
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Mulțumesc pentru sfaturi și încurajări.
    Să sperăm că o să-mi meargă bine în noua încercare.

  5. #47
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Alte informații...
    Meciul se joacă sâmbătă la 17:30.
    Pe tabelă vor fi afișate doar prescurtările din numele echipei, deoarece sunt probleme.
    Vom juca în albastru.
    Se lucrează la noul imn & site.

  6. #48
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    George, daca nu se poate mai bine, macar sa se revina la vechiul imn cu "Cavalerii frunzei de platan". Nu aceleasi penibilitati precum cele debitate de Janos Gyuri Pascu. O sa joace in albastru sau in bleu-albastru? E o diferenta.. Nu se poate macar combina un echipament mai vechi bleu cu niste sorturi albastre? Ca doar suntem la divizia Tz..

    In alta ordine de idei.. cat va costa biletul de intrare? Nu scrie nicaieri.. Doamnele si domnisoarele mai au intrarea libera? Vom fi iarasi vanati de jandarmi si de conducere?.. intrebari, intrebari.. poate la unele se poate da un raspuns cat mai repede.

    In legatura cu muzica de pe stadion, cred ca ar fi senzational daca ai pune rock ca si-asa nu vom fi decat noi, cei care mergem si prin deplasari, si care avem afinitati in acest sens..

    Hai Progresu'
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]București[/COLOR][/B] !!

  7. #49
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Astăzi clubul primește deja demo-ul imnului cel nou.Mai multe nu știu...
    Vom juca în albastru închis cel mai probabil.Cu galbenul nu vom mai continua din Octombrie, ci vom avea unul alb pt neutru.

    Cred că o să pun și rock.Și mie îmi place, dar nu pot să pun numai ce vreau eu.

  8. #50
    Crazy Diamond Metaforik's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Bucharest
    Posts
    94
    Reputatie
    1
    Intrebarea mea cea mai importanta era: stii care e pretul biletelor?
    Hai [B][COLOR="Blue"]Progresul [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]București[/COLOR][/B] !!

  9. #51
    says: georgemp's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    București,Cotroceni
    Posts
    2,475
    Reputatie
    1
    Nu, dacă știam răspundeam.
    Bănuiesc că-s ceva mai ieftine.

  10. #52
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa mai uitam si noi de suparari:

    http://www.youtube.com/watch?v=6yGCHPmfqT0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  11. #53
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Pe aceeasi...linie: Vive La France!!!:

    http://www.youtube.com/watch?v=1k05Lk5ROFI
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  12. #54
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Apropo de France. Eu am vazut numai o repriza, prima, din meciul NZL - FRA la rugby. Cand s-a terminat era 13-0. Ce s-a intamplat? Iar castiga Franta un mondial pentru ca e tara organizatoare? Nu pot sa-i sufar. As vrea sa castige Anglia, dar decat Franta e bine si Argentina.

  13. #55
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Au jucat excelent francezii. Fiecare cu...ai lui, tin cu francezii pentru ca asa...simt. De ce? Pe...alta data, daca se doreste...relatii.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  14. #56
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Eu tin cu Anglia. Stie cineva cum au picat meciurile? Cine cu cine.

  15. #57
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Franta-Anglia si Argentina-Africa de Sud.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  16. #58
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Cand? Si ca sa epuizam subiectul si restul intrebarilor: unde, cum, cand e finala, etc... Multumesc.

  17. #59
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sambata si duminica seara. Peste doua saptamani fara un...pic, de weekend. Allez les bleus!
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  18. #60
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Ca tot e Bancaru curios, de moare, domne, despre CM de rugby, iata ceva ne-dambovitean si nu de la...Mitica.

    Dintre sute de eseuri Radu Paraschivescu, aflat pe...blog:

    N-am scăpat o secundă din sferturile Cupei Mondiale la rugby și mă felicit. După ce maratonul Ovaliei și-a adunat semifinalistele de pe trei continente, îmi vine greu să spun ce m-a mișcat mai mult în toată povestea. Lumea insistă pe epopeile în care Europa a bătut Antipozii. Și, firește, nu fără motiv. Căci puțini ar fi crezut că Anglia, dizolvată cu 36-0 de Africa de Sud în grupe, va scoate în tușă Australia lui Gregan, Mortlock și Tukiri. După cum și mai puțini ar fi mizat pe Franța, chiar și cu Chabal - zis Vercingetorix, Anestezistul, Rasputin, Atila sau Hannibal Lecter - în fața caracatiței de ciment neo-zeelandeze împotriva căreia, fapt interesant, francezii au izbutit 178 de placaje. Și totuși, pentru mine marile momente ale Cupei Mondiale au fost altele. Haka a început să aibă un aer de rutină hollywoodiană, inclusiv cînd e executat la un pas de chipul adversarului, “Flower of Scotland” mă topește și dacă-l aud fluierat în tramvai, nu neapărat la meci, rugbyul Angliei mi se pare cețos, greu de acceptat, iar Irlanda a dat impresia unei blazări induse de ghinionul de-a nimeri peste două echipe teribil de grele în grupă. Din ce-a rămas, mă declar sedus de Fiji și Argentina, care au livrat, după părerea diletantului care sînt, cele mai interesante fapte de cultură sportivă din ultima vreme.

    Fiji a pierdut în sferturi după un scenariu previzibil, dar după un joc la limita nebuniei. Rar mi-a fost dat să văd atîta frumusețe, candoare, elasticitate, credință, inspirație, solidaritate și rezistență adunate într-o singură echipă. Curse de evadați fugăriți de carnivore, combinații de handbal pur, ridicări din placaje descleiante și – peste toate – două eseuri transformate în condiții de inferioritate numerică în meciul cu Africa de Sud. Generoasă și naivă, onestă și febrilă, Fiji a afișat un soi de seninătate dîrză și a plecat aplaudată nu doar fiindcă așa se cade să ne purtăm cu outsiderii. Ea a jucat un rugby intens, de evidentă calitate, explicabil prin cîteva date seci, dar utile. Bunăoară, deși circulă sub forma unei apariții exotice, Fiji are 45.300 de jucători legitimați la o po****ție de 850.000 de locuitori, iar federația de resort și-a lipit cocotierul pe emblemă încă din 1913.

    Al doilea moment aparține Argentinei. Pumele au trecut de Scoția, însă surpriza e alta. River Plate și Boca Juniors, dictatorii campionatului de fotbal, au consimțit să-și decaleze meciul direct pentru evitarea concurenței și a suprapunerilor. Vor fi existat, poate, și presiuni publicitare în sensul ăsta, dar istoria sportului va uita de ele și va consemna în schimb că, într-o țară unde cine nu știe numărul de la pantof al lui Messi e un eretic bun de prăjit, Pablo Ledesma de la Boca i-a făcut loc pe scenă lui Mario Ledesma de la Clermont Ferrand și din naționala de rugby. Ultima dată cînd River și Boca au parafat o asemenea concesie a fost în 1981, anul în care pilotul argentinian Carlos Reutemann a încercat să devină campion mondial în Formula 1. În acel an, El Superclasico a fost mutat cu aprobarea vedetelor de atunci ale rivalelor, Daniel Passarella și Diego Maradona.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  19. #61
    Mughal Bancaru's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    14,681
    Reputatie
    1
    Good save the Queen! Le roi est mort!

  20. #62
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  21. #63
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,276
    Reputatie
    0
    Sa ne mai treaca putin supararea:

    http://www.youtube.com/watch?v=42Jq2uavA9E

    Asa de inima...bleu-albastra:

    http://www.youtube.com/watch?v=wJ75W7cXWoo
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •