Results 1 to 6 of 6

Thread: Dacian Varga

  1. #1
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Dacian Varga

    Zilele trecute, dupa un meci al Sportului, i s-a luat un scurt interviu acestui jucator la un post TV. Figura lui mi-a trezit curiozitatea, pentru ca imi parea cineva cunoscut. Dar nu i-am dat atentzie lui Varga ... pana nu l-am vazut din nou la TV shi am aflat ca prenumele sau e Dacian.
    Imi aduc aminte foarte bine ca acest Dacian, in timp ce eram in shcoala generala, imi dadea mereu mingea printre picioare la meciurile din campionatul shcolii. Imi aduc aminte apoi ca l-am vazut de cateva ori mergand la antrenamente la Dinamo, cu echipament alb-roshu. Iata ce a declarat dupa ultimul meci :
    "Cum ai ajuns la Sportul Studentesc?
    Am jucat la juniorii lui Dinamo, l-am avut antrenor pe domnul Gica Mihali (n.r. -in prezent antrenor secund la CFR Cluj), dar nu prea jucam. Nu aveam loc, poate au fost si alte interese, nu vreau sa spun prea multe despre clubul acesta, doar acolo am crescut. Stiu destule despre diverse practici, dar eu nu vreau sa vorbesc urat de nimeni. La Sportul am ajuns in ultimul an de juniorat."

    Acum sunt 90% sigur ca el e mingicarul ala care-mi dadea "craci", dar va rog, ca sa fiu 100% sigur, intrebatzi-l la ce shcoala a facut ginmanziul. E chiar primul individ cu care cred ca am jucat pe maidane shi care a ajuns in divizia A.
    ex-alpopa

  2. #2
    incepator
    Join Date
    Nov 2006
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    da alpopa tu joci si acum pe maidane

  3. #3
    Toronto FC 07Ex's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Streetsville, ON
    Posts
    1,227
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihai65 View Post
    da alpopa tu joci si acum pe maidane
    S-ar putea sa joace tot pe maidane, dar mai mult ca sigur alpopa are un caracter peste cel al lui Varga. Ce folos ca Varga joaca la Sportul daca caracterul lui este egal cu zero. Pacat de el.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jul 2010
    Posts
    3
    Reputatie
    0

    Thumbs up 25.JACOBY ELLSBURY jersey

    Skier Hannah Kearney, who loves the Sox so much she wore Jacoby Ellsbury's jersey underneath during the opening ceremonies,Joba Chamberlain jersey agreed to throw out the first pitch at Fenway Park vs. the Yankees in April.Dwyane Wade jerseJacoby Ellsbury and Josh Beckett get help from Charity Hop to release baseball wine labels through Charity Wines in...Derek Jeter jerseyTake a trip around the bases with 2009 Major League stolen base leader, speedy Sox outfielder Jacoby Ellsbury.MARIANO RIVERA jersey Great look into the mind of possibly the best base stealer in the game today. www.jerseywholesaler.com

  5. #5
    sport legend
    Join Date
    Aug 2010
    Location
    Cluj
    Posts
    596
    Reputatie
    1
    e un jucator profesionist , are talent ... pacat ca se iroseste la Sportul

  6. #6
    jiulist
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Petrosani
    Posts
    7,622
    Reputatie
    1
    Dacian Șerban Varga (n. 15 octombrie 1984 în Petroșani, Hunedoara) este un jucător de fotbal împrumutat de la Sportul Studențesc la Rapid București. El este fiul lui Ioan Varga, un fost jucător al celor de la Dinamo București.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •