Page 4 of 21 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 435

Thread: Divizia A 2003 - 2004

  1. #64
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    In prima repriza la 1-0 am scapat de 3 ori 1-1 cu portarul si am fost opriti de tusier(fapt recunoscut si de liderul galeriei timisorene care a venit dupa meci la noi).E adevarat ca acelasi tusier a mai ridicat aiurea steagul odata in repriza a doua pe un atac al vostru dar pozitiile nu se compara(Vrajitoarea de 2 ori era central pe poarta,iar Keseru in pozitia din care marcase).Plus inca un fault asupra lui Vrajitoarea(l-a tinut,cred,Soltuz de l-a rasucit).Ca sa stii si tu de cand e la Oradea,popa n-a comentata decat o singura data un arbitraj,la Campia Turzii cand ne-au iesit 3 jucatori accidentati in urma loviturilor cu cotul.Si stii cine a arbitrat?Cel mai hot dintre arbitri!Iti mai dau un indiciu....e timisorean!

  2. #65
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    shi in plus de asta, de titlul primit de cvucs din partea lpf ce ai de spus???? hmmz... mai greu cu voi... shtii cum latra cainele in ardeal, nu?? "no... daq`ii musai... ham...." imi pare tare rau de voi.... da` sa shtitzi ka la faza cu arbitrul suntetzi un caz fericit inka, sa vedetzi cand se lasa off`sideuri la 4 jukatori... sau cand se da lovitura libera la poarta voastra cand a fo` facut fault in atak... astea sunt o mika parte din hotziile care se fac cu arbitrul... in fine, spunetzi`i la popa ala al vostru ka data viitoare cand vine la timishoara, sa ishi ia garda de corp, ka daq il prind pe strada il spanzur de tabela. iar la timishoara rara vetzi intalni celebrele trivialitatzi. dar atunci cand le auzi, sa shtzi ka chiar le merita cei carora le sunt adresate! du`te la sapaa... tzarane, du-te la sapa!!!
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  3. #66
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    csehi, eu cred ca problema ta nu e legata de acest meci sau de fotbal in general. Problema ta sunt timisorenii. Pacat. Problema noastra nu sunt oradenii. Deci pot spune ca-i pacat de neuronii cheltuiti.
    Eu la meciuri la Poli aveam tot timpul senzatia ca arbitrul ne fura. La iesire m-am intalnit cu o cunostinta (observator de arbitrii la Divizia C si D) si mi-a spus ca arbitrajul a fost de Nota 10, care de fapt nu se acorda pentru ca e egal cu "perfect". Daca n-a spus Popa trebuiau si ziarele sa pomeneasca ceva, iar faza cu PSD-ul e total eronata. Acum sunt principalii dusmani ai echipei.
    Echipa nu este a Bucurestiului este a lui Dobos. El a platit pentru ea si tot el a impartit-o cu Politehnioca pe care noi o sprijinim. Motivul pentru care a venit la Timisoara si pentru care sta aici e dupa cum a spus el "sa faci turul stadionului cu 40 000 de suporteri nu poate fi schimbat pe tot aurul din lume".
    Daca tu iti cumpari o Dacie e a ta sau ramane proprietatea uzinei din Colibashi?

    ecstasy, vorbeste mai frumos te rog. Omul poate fi inca sub influienta partidei si poate spune mai multe decat e necesar sau decat vrea el.

  4. #67
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    ectasy,esti doar un cocalar dintre cei prezenti azi pe stadion,du-te si mia-ti pastila...usor,nu tot flaconul de rudotel odata.......

  5. #68
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    csehi, nu vreu sa fiu mistocar dar nu am mai auzit termenul "cocalar". Sunt plecat de ceva timp din tzara iar prima data cand l-ai scris am crezut ca-i o eroare de scriere. Poti sa-mi traduci si mie te rog?

  6. #69
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Ectasy,tu ce fault de roshu ai vazut?Eu n-am vazut nici unul la nici una dintre echipe(e adevarat,Stanciu trebuia sa ia galben la hent)!

  7. #70
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Deep, cred ca e un cuvant cunoscut doar de el, nu cred ca a auzit cineva de asa ceva. O fi in maghiara sau vine de la coca cola?

    Csehi, acum faci pe prostu'. Daca arbitru era corect, ar fi trebuit sa terminati meciul in 7 jucatori. In a doua repriza n-ati jucat nimic, ce naiba? :x

  8. #71
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Care faulturi mah?La fiecare deposedare,al vostru nu se mai ridica de jos 2-3 min.In repriza a doua ati tras de timp cat ati vrut!Sau la voi si lovirea cu mingea e de rosu?Sa-ti aduc aminte cum ati plecat pe contraatac dupa sutul lui Marginean blocat de un fundas al vostru care a ramas la pamant si pe urma ati urlat la arbitru sa opreasca meciul?(nu voi,spectatorii,ci jucatorii).Zi-mi ce faulturi au facut bihorenii?Tinerea piticului de la mijlocul terenului(cand a si faultat din spate,e drept)?Pai atunci 15 de la voi trebuia eliminat de vreo 3 ori.Nu va doresc decat sa aveti parte de arbitrajele pe care le-am avut noi pana acum.La ce echipa aveti,ramaneti cu tot atatea puncte ca si pana acum.In 4 etape am avut un arbitraj bun(culmea,cu dinamo),in rest numai aiurea.

  9. #72
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Nu,zau,sunteti frati cu rapidistii si n-ati auzit de cocalar.......interesant!Deep,o declaratie a unei trupe(sa zicem) rock te va edificaublicul din Ardeal e mai educat,cel din bucuresti e cocalar.Pt lamuriri suplimentare maine daca mai ai neclaritati...sunt cam obosit

  10. #73
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1

    Poli-Bihorul

    Poli AEK - FC Oradea: 2-1

    Un punct de vedere personal: pot spune ca la noi, inca odata, a iesit in evidenta prea mult arbitrul... ceea ce nu ar trebui. Au fost greseli de ambele parti... Cum am vazut eu din tribuna, uneori a arbitrat in functie de "cum batea vantul"... poate si Poli au avut un 11m... .

    Oricum, ceea ce eu am vazut in 1 repriza a fost o echipa Poli cu dorinta dar parca penalizata de o oarecare stangacie... nu se prea gaseau in teren jucatorii, iar pe fondul unei usoare dominari a TM, BH inscrie pe un contra-atac. Pana in momentul in care Poli a egalat, BH a dat dovada de un joc bun, pe alocuri as spune foarte bun, dar asta si pe fondul caderii TM-lor, mai ales psihic. Totusi, TM egaleaza printr-o gafa a nr. 7 de la BH, care trimite o pasa la portar, fara sa fie atent, pasa fiind interceptata de un jucator de la Poli. Asadar 1-1 pana la pauza, dar din momentul respectiv, BH are un joc descendent... adica nu a mai aratat acelasi joc bine legat... Ceea ce nu este mai putin adevarat, Poli a fost dusa si de public spre victorie, golul de 2-1 cazand oarecum normal dupa cursul jocului, in repriza a 2-a. Pe final Oradea ataca in valuri, valuri care se "sparg" la limita careului mare al TM.
    Concluzia ar fi ca TM a castigat pe merit zic eu, dar BH a dat o replica buna, si de nu erau niste greseli personale ale BH-nilor, poate s-ar fi intors cu puncte la Oradea. Dupa cum am spus, am vazut un joc bun al BH, dar mai ales dupa golul de 2-1, acesta nu a mai reusit... .
    Este adevarat, TM nu a avut nimic de impartit cu BH... neexistand incidente sa zic asa... Poate cateva semne de.. bucurie facute spre una din peluze, dar atat.
    ---
    Pe scurt, asta ar fi Ad3an! Eu am vrut sa vorbesc cu tine, de aceea te-am sunat, m-am uitat si in peluza cu cei din BH, dar... mai vine si returul, poate ne vedem atunci.

  11. #74
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    In sfarsit un punct de vedere pertinent si daca consideram ca e si neutru (sau aproape neutru) isi pot face toti o imagine despre meci. Mersi Daphix, asteptam interventia ta, n-am stiut sigur daca ai fost la meci.

    Nu vad de ce va surprind tragerile astea de timp.Care echipa din Ro nu ar fi apelat la asa ceva in ultimele minute, fiind si in avantaj. Sa nu-mi ziceti ca Oradea ca m-ati spart. /nope/

    Hai ca ma duc si eu ca e tarziu.

  12. #75
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Daphix,mi se pare ca pe sectiunea intern am scris ca o echipa de descultzi a batut una de fraieri.Asa am sintetizat jocul de azi.Azi am gresit f grav noi(de fapt si la golul 2 mingea trece printre mainile lui Rotaru,am luat goluri din faze care nu anuntau nimic,dar daca nu ne opreau arbitrii la 1-0 pt noi....cu toate greselile pe care le-au facut ai nostri,nu pierdeam azi.De fapt ei nu ne-au batut,ne-am batut singuri....si totusi.......
    Mi-e ciuda pt ca era o echipa de batut.Oricum,cel mai bun de pe teren a fost Fritea.
    7,cel care a gresit,e Mihut,cel care ne-a lasat in 10 din min 30 la Alba Iulia dar si cel care a schimbat fata echipei in returul cu Otelul de la Oradea.Daca ar si gandi putin(v declaratia lui Popa) ar fi cel mai bun om de banda dreapta din Romania.
    Oricum,avem cea mai tanara echipa din A...daca ar ramane inca macar 3 ani impreuna...

  13. #76
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by csehi
    Mi-e ciuda pt ca era o echipa de batut.
    Toti trecem prin astea. Ce sa spun de Poli - Ceahlau cand am nimerit de 3 ori bara?

  14. #77
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Sunt de acord, Poli putea fi batuta azi... m-a surprins in 1 repriza stangaciile lor, sa le spun asa. O sa-i coste pe viitor... Tin minte ca si returul din campionatul trecut, Poli a mai aratat monstre de joc... de acest tip, imi aduc aminte meciul de la TM, cu Otelul, spre exemplu.

    Da, Fritea a jucat bine, desi de vreo 2 ori m-a suparat ca nu a dat drumul la minge, dar a jucat bine! Am vazut tehnica buna la BH-ni, cat au fost pe val... .

    Oricum, repet, nu cred ca BH va retrograda! Jocul echipei nu este asa slab!

    Sincer, imi doresc sa nu cada nici TM, nici Alba Iulia... si sa intre UTA! Ce frumos ar fi... UTA, Poli si Oradea... Macar atat! Doamne ajuta!

  15. #78
    techno-dork phil's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Location
    Edmonstone(d)
    Posts
    387
    Reputatie
    1
    Daphix_, pentru obiectivitate (ma refer si aici si pe forumul vostru).

    csehi: asa vorbesti de parca ar fi notoriu faptul ca Poli e o echipa favorizata de arbitri. in meciul asta inteleg ca au fost greseli in defavoarea ambelor echipe. oricum, intre a spune ca arbitrul a gresit si ca noi v-am fi "facut cu arbitrii" e cale lunga. tu afirmi nici mai mult nici mai putin decat ca rezultatul final a fost influentat de arbitraj. ei bine, din cronicile pe care le-am citit pana acum se pare ca ati pierdut pur si simplu pe mana voastra.

    si apropo de "urarea" ta: sa fi vazut tu "arbitraj" in meciul lui Poli cu dinamovistii din primavara lui 88, returul intalnirii de pomina din toamna lui 87 cand castigasem acasa cu 2-1 (ar fi trebuit sa fie 2-0, dar arbitrul le-a validat un gol inexistent militienilor). la Bucuresti, scorul a fost sec: 6-0 pentru Dinamo. comentatorul radio Mitica Pelican ironiza din greu formatia timisoreana care chipurile juca penibil, fara sa treaca de centrul terenului. putina lume stie totusi in ce conditii s-a desfasurat acel meci. pe vremea respectiva locuiam in acelasi bloc cu fundasul Craciun si evident ca l-am intrebat cum a fost. mi-a raspuns, scarbit, ca gazdele jucasera la intimidare, cu lovituri fara balon si tot soiul de alte magarii de genul asta, chiar sub privirea impasibila a arbitrilor. o tara intreaga fusese indusa in eroare de comentariul tendentios al lui Pelican fara sa stie ca pumnii incepusera sa cada inca din tunel si ca jucatorii timisoreni erau calcati in picioare pe gazon. nu, tot ce vedea el era doar cum Dinamo triumfa in fata unei echipe de doi lei.

    asa ca las-o mai moale cu "urarile" tale. pana la urma, in deplasari mai frica mi-e de echipa decat de prestatia arbitrilor.
    "I'm a humble guy with a healthy desire." (Pixies)

  16. #79
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Nu am mai auzit cuvantul si vad ca si ceilalti sunt straini de "cocarlan". Priviti singura referire la arbitraj in cronica prosportului.


    "Oprea a centrat la golul al doilea si putea obtine penalty în minutul 69 cînd Amzucu i s-a urcat în spate, dar Deaconu a făcut semn ca jocul să continue. "

    Nu contest ca nu au mai fost si alte erori dar cea mai mare si poate singura care ar fi schimbat scorul a fost in favoarea oradenilor.

  17. #80
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    deep-ule trebuie sa fie tare frustrant pentru tine sa nu fi vazut de atata amar de vreme un meci de fotbal ... si frustrarea asta o reversi aci sau pe alte forumuri ... eu si altii ca mine am vazut acel meci, putem sa-l comentam in cunostiinta de cauza ... tu insa l-ai ,,vazut'' din ziare ... sa-ti spun un secret pe care n-ai cum cum sa-l citesti in ziare ... n-am vazut in viata mea un jucator al unei formatii ce joaca pe teren propriu care sa fie atat de huiduit precum buia aseara ... indemnurile la sex oral pentru el si alti rocaristi n-au contenit tot meciul din sectorul tribunei intai unde am stat la meci ... ce zici de asta ? eu am vreo problema cu aek ?!

    nu inteleg de ce nu ne lasi tu in pace si nu te apuci de fotbal american sau de baseball ... ti-ar fi mai la indemana si la cat zici tu ca te pricepi la fotbal, acolo sigur vei deveni vreun guru

    apreciez cronica facuta de aradean, obiectiva si realista ... raman la parerea ca ne-am batut singuri

  18. #81
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Dupa celebrul meci castigat de steaua in prelungirile alea interminabile la Oradea,in retur am pierdut cu 5-0.Cam de acelasi tratament au avut parte si ai nostri!Cu pumnii n-au dat,dar atacurile erau de la genunchi in sus(capitol la care au excelat Stoica,Lacatus,Hagi,Bumbescu si Ungureanu).
    p.s cuvantul e"cocalar"

  19. #82
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dan_oradea
    deep-ule trebuie sa fie tare frustrant pentru tine sa nu fi vazut de atata amar de vreme un meci de fotbal ... si frustrarea asta o reversi aci sau pe alte forumuri ... eu si altii ca mine am vazut acel meci, putem sa-l comentam in cunostiinta de cauza ... tu insa l-ai ,,vazut'' din ziare ... sa-ti spun un secret pe care n-ai cum cum sa-l citesti in ziare ... n-am vazut in viata mea un jucator al unei formatii ce joaca pe teren propriu care sa fie atat de huiduit precum buia aseara ... indemnurile la sex oral pentru el si alti rocaristi n-au contenit tot meciul din sectorul tribunei intai unde am stat la meci ... ce zici de asta ? eu am vreo problema cu aek ?!

    nu inteleg de ce nu ne lasi tu in pace si nu te apuci de fotbal american sau de baseball ... ti-ar fi mai la indemana si la cat zici tu ca te pricepi la fotbal, acolo sigur vei deveni vreun guru

    apreciez cronica facuta de aradean, obiectiva si realista ... raman la parerea ca ne-am batut singuri
    Reciteste-ti mesajul si vei afla cine-i frustratul. Ca sa nu mai lungim vorba Poli alturi de Steaua si Rapid nu a cunoscut infrangerea in acest campionat in timp ce voi sunteti singura echipa ce nu ati cunoscut victoria. Rezultatele de pana acum va dau nota.
    Pentru cultura ta generala, ultimul meci din campionatul nostru pe care l-am vazut live a fost National-Rpaid, iar peste o ora ma pregatesc sa vad Dinamo - National. Se mai transmite si premier league etc, asa ca nu duc lipsa si nu cred ca trebuie sa-mi spui tu ce sa-mi placa si ce nu.

    P.S. daca aia-s rocaristi, atunci cei de la Dinamo sunt "Uniristi tricolori", de la Steaua de ce n-ar fi "cca-isti" iar cei de la voi sunt... timisoreni.

  20. #83
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    dupa ce tampenii postezi si ce aprecieri aiurea-n balcon emiti, dovedesti ca mai bine te-ai uita la cartoon network nu stiu cum cineva care vede meciuri din pana prosportistilor poate ,,avea pareri'' despre fotbal ...

    nu prea inteleg ce timisroeni vorbesti c-am avea (naidin este intr-adevar timisorean, din echipa ce a esuat jalnic in divizia c ..., cotan joaca undeva in divizia d la un satelit al oradiei ...) in schimb, dupa spusele lui vrajitoarea care a jucat la rocar in lotul aek-ului ar fi o ,,echipa intreaga'' de la rocar si anume: Buia, Mihai Nicolae, Silvasan, Soltuz, Balace, Voicu, Balauru, Oprea, Suleap, Stancu si Belciug 8) in rest doar rautati, stupizenii si abureli in postarile tale, asa cum bine ne-ai obisnuit si pe alte forumuri ...

  21. #84
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Hai sa verificam mai exact cine a inceput cu rautatiile. Eu cum ti-am mai spus n-am nimic cu oradenii dar voi toti aveti ceva cu noi. Nu pot sa-mi explic ce. E plin de stelisti si dinamovisti la voi in oras. Pacat. Poate pauza de 12 ani din prima divizie a influientzat asta, la noi pauza a fost de 5 ani dar nimeni nu a trecut la alta echipa.
    Hai ca te stiu si eu demult si stiu ce poti. Nu mai lungesc discutia aici cu tine ca sunt sigur ca nu vei intelege ca si celelalte persoane mai stiu ceva nu numai tu. Probabil cu varsta...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •