Page 2 of 21 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 435

Thread: Divizia A 2003 - 2004

  1. #22
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pai pana la urma rezultatele din prezent conteaza, sau o sa ne iei iar cu istoria voastra?
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  2. #23
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Referitor la meciul din "Stefan cel Mare", ati avut dreptate, au venit si niste oradeni, 22 sau 23 de oameni (numarati!), au cantat vreo 10 minute la inceputul meciului, apoi s-au asezat cuminti pe scaune, si abia cand a ratat Vrajitoarea ocaziile ale 2 s-au mai dezmortit si ei.
    In rest, vreau sa-l remarc pe portarul Rotaru, excelent ieri, si care a dat dovada de mult curaj recunoscand ca este dinamovist de vreo 16 ani. Bravo lui! Sper sa-si dovedeasca si in meciurile cu adversarii la titlu ai dinamovistilor valoarea.

  3. #24
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    pai cei 22-23 bihoreni au stat sa-i numere pe suporterii cainilor , care au venit in nr. impresionant la stadion sa-si sustina favoritii
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  4. #25
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Sau tu Sergio, cu coreografiile voastre... Esti cumva avocat? Te intreb asta, deoarece cunosc vreo 2 si doar astia pot gasi in orice afirmatie, ceva de care sa se lege. Esti incorigil, recunosc.
    Cred ca am fost destul de clar si explicit in cele 3 mesaje... si totusi tu nu ai priceput sau ai inteles altceva... nu stiu. Cred ca, mai bine, pe viitor, incearca sa nu mai raspunzi la mesajele mele, mai ales cand nu iti sunt adresate (apropo, in 1 mesaj scrie clar... pentru ad3an).

  5. #26
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Cred ca am dreptul sa ma leg de orice mesaj vreau, daca asa consider, chiar daca nu-mi este adresat (parca as fi primul care face asta).E un forum liber, sau asa se doreste a fi. Daca nu vrei sa vad ce scrii altora sau sa nu mai comentez, da-le PM si ai scapat de gura mea.

    PS. Nu sunt avocat, sunt economist. Sper ca nu te-am dezamagit.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    11
    Reputatie
    1
    Hello

    I hope this post does not contravene forum rules or offend anyone, if so I apologise in advance and I trust the moderators will remove it.

    I am working for a company who make football management computer games, and I am researching the Romanian league. I'd really appreciate it if you could help me with some information about Bihor Oradea.

    Could you tell me who is Bihor Oradea's:

    Manager:
    Captain:
    Penalty taker:
    Free kick taker:
    Corner-kick taker (from the left):
    Corner-kick taker (from the right):

    I also need some information about the manager's tactics. Please could you tell me about his preferred tactics and formation for home and away matches: (just highlight an answer)

    Formation used: 4-4-2, 3-5-2, 4-3-3 etc.
    Counter attack used: Yes or no.
    Attacking tactic: Patient, mixed or direct.
    Defensive tactic: Deep, mixed or pressing.
    Passing tactic: Long ball, mixed or short ball.
    Distribution tactic: Wide, mixed or central.
    Focus of play: Defensive, mixed or attacking.

    You can reply to me by email to research9@codemasters.com

    Thank you very much for all your time and any help you can provide me with, and good luck for next season!

    Kindest Regards


    Rob Davies
    Researcher

    I have posted a similar message for each of the clubs I have so far failed to find this information for, please do not take offence at this, I must research the whole of divizia A and am finding it difficult to find Romanian fans to contact. If you support another Romanian divizia A club please respond with the answers for your team instead, or see the post on your forum page.

  7. #28
    Atacant!!! ad3an's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Stei
    Posts
    499
    Reputatie
    1
    Meci naspa FC BIHOR nu a reusit sa se impuna in fata coalitiei din ploiesti pt ca altfel nu am cum sa ii spun echipei petrolu sau astra care o fi pt ca numai fotbal nu au jucat!!
    Nu conteaza sinurul meci care conteaza este meciul de sambata de la Timisvaro meci pe car Oradeni o sa il castige clar,iar la fel cum a facut UTA sezonul trecut!!1
    "Un mesaj de la bihor pentru curva tuturor sa se auda in toata tara **** poli timisoara" si rapid
    dupa meciul de la Tm mai conteza doar confruntarea cu steaua si binenteles Unirea alba iulia(mai bine s-ar numi Vanju satu mare)
    Pentru UTA inceput naspa 4-0 cam greu dar sa speram ca va reusi
    p.s Daphix o sa fii smanbata pe stadion(la tm) a si cum ti se pare ca joaca bihoru,termina intre primele 5 eu zic ca da
    TIMISOARA RUSINEA TARI!!!!!!!!!! de 3 x
    FORZA BIHORU!!!!!
    [COLOR=Red][SIZE=3][FONT=Lucida Console]MILAN UNIKA CAMPIOANA!!![/FONT][/SIZE][/COLOR]

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ad3an , imi pare rau ca nu ati castigat cu Ploiestiul....un loc in primele cinci va fi un obiectiv foarte greu realizabil ,....ceva mai aproape de adevar cred ca ar fi un obiectiv in primele zece , care ar fi chiar foarte onorabil pentru o echipa nou promovata!

  9. #30
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Pentru ei cel mai realist e in primele 16.........

    Ady, se pare ca ai memoria scurta. UTA a castigat cu 4-3 in prelungiri. Daca asta numesti tu victorie clara....

    Vad ca si Poli si Bihoru au un singur gol marcat. Nici o grija, sambata se schimba situatia.

  10. #31
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Da... un inceput ca un sfarsit, cu acest 4-0. Am fost la meci la Cluj... pacat... au fost o multime de aradeni... da' am plecat toti "cu coada intre picioare"! Totusi, daca nu ai fost in zona asta a tarii (CJ), iti recomand... sosele bune, curatenie, parca nu eram in Ro.! Oameni amabili... Cine spune ca in Vest (adica aici la noi) ii civilizatie... se insala... da' astea-s alte discutii!
    Da.. voi fi la meci la TM! Sunt prea curios sa nu merg! Nu cred ca va fi televizat... deci voi face tot posibilul sa-l vad "live"! Tu o sa stai la galerie? Vin si smecherii aia 2, sau nu, sau nu-s decisi... ? Sa-ti tii tel. deschis...
    Cam asta e... bafta cu Poli AEK! Daca termina BH in primele 5 (?), e greu de spus, eu nu am vazut decat 1 meci de-al lor... avand in vedere ce am vazut sezonul trecut la Poli AEK e prematur...

  11. #32
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Da va e frica rau de Poli AEK de-ati inceputu cu "curva" etc.
    Adriane, daca eu iti spun beach nu trebuie sa-ti stea capul la catele ca e vorba de plaja. Sau daca-ti spun "come" te chem sa vii... nicidecum sa "cum". Aia o faci singur garantat dupa felul in care vorbesti.
    Daca tu iei intelesul unei peluze altfel inseamna ca-ti sta capul numai la prostii. Visezi doar curve in timpul liber. Iti garantez ca iti vine si tie randul. Se va gasi intr-un final o botanista sa te rezolve si atunci vei intelege ca e de fapt o "curba de sud".
    Deocamdata sunteti la -4, asa ca ciocu mic ca nu se stie niciodata la cate alte minusuri va puteti situa.

  12. #33
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Suparat inca dupa meci,in care a trebuit sa admir fluierul stramb al lui Tudor si antijocul gazarilor,mai am puterea sa spun:Nu-i nimic baieti,batem etapa viitoare!Hai Bihoru!
    Si pt ca tot se gasi un "jmecher"sa se ia de Bh,un semnal:Timisoara we're cuming on you!(si cand ma gandesc ca azi am aplaudat ca au scos egal la Pitesti cand s-a anuntat rezultatul pe stadion).

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Csehi , nu fi suparat , asta este viata... Iar Astra ( ma rog , Petrolul ) este o echipa urata ..(. joaca tot timpul la rezultat ) cu un antrenor mediocru...

  14. #35
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    Pacat ca nu i-ati batut pe ploiestenii aia increzuti!!!!! M-as fi bucurat daca i-ati fi batut ca sa le scoateti fitzele din cap. Mie imi plce f. mult echipa de la Oradea de cand am vazut barajul cu Otelul. Eu cred ca voi nu veti avea probleme cu retrogradarea!!!!! HAI ORADEA!!!!!!
    FORZA CEAHLĂUL!!!!!!! FORZA BIANCONERI!!! FORZA JUVENTUS TORINO 4 EVER!!!!!!

  15. #36
    incepator
    Join Date
    May 2003
    Posts
    42
    Reputatie
    1

    un 0-0 trist ...

    ... cam asa as putea caracteriza meciul de azi in doua cuvinte ...
    doua echipe, doua stiluri, doua abordari ale aceluiasi sport ... una
    tanara, modesta, fara experienta marilor competitii, dar doritoare
    de fotbal ... alta alcatuita din jucatori harsaiti prin mijlocul
    diviziei a, unita in dorinta de a face antifotbal ... pentru ca nu
    vad alta definitie a asazisului joc al petrolului de azi decat
    antifotbal ... cum sa caracterizam altfel jocul petrolului cand
    ajungi sa te aperi minute in sir in careul de 6 metri ?! (oradenii
    bateau cornerele la limita careului de 16 metri ca sa-i scoata pe
    petrolisti din cel de 6 m la un moment dat ...)... ce fotbal zic
    petrolistii ca stiu cand momentele in care declansau contraatacuri
    ca urmare a asediului prelungit se sfarseau lamentabil prin
    impiedicarea lui orlando si costescu, atacantii petrolului, in
    propriile picioare ?! ce aparare e aia care e facuta sistematic
    varza urmare a atacurilor oradene ce se terminau nu prin deposedari
    sau interventii spectaculoase ale aparatorilor ci prin interventii
    extraordinare ale portarului sau prin suturi pe langa poarta ?!...

    am vazut in cei doispe ani ai oradenilor prin
    diviziile inferioare o gramada de echipe, unele non-echipe ... cel putin in
    ultimii ani n-am vazut niciuna care sa joace atat de urat ca
    petrolul de azi ... de fapt n-a jucat nimic, chiar momentele lor de
    atac au sfarsit lamentabil prin executii hilare, majoritatea dand cu
    stangu-n dreptu ... cred ca nici daca-i lasam singuri pe teren nu
    gaseau poarta ...

    problema e insa a noastra a oradenilor, care n-au reusit azi sa se
    descurce in haosul din apararea petrolista ... avem multe baiuri, in
    mare parte semnalate de mine si dupa meciul cu rapidul ... suntem
    mici, cu jucatori fara experienta, mediocri din multe puncte de
    vedere ... vrajitoarea preocupat de simulari (tudor l-a si luat la
    ochi si cum era el la minge in lupta c-un aparator fluiera fault in
    atac fara ezitare ...) keseru promitator, realizator a doua faze de
    exceptie, insa prea puiutz pentru fotbalul (sau antifotbalul ?!)
    practicat azi de petrolul ... mijloc slab, stereotip, aparare
    ezitanta, noroc cu panaramele petroliste ... si lotul e subtire,
    banca de rezerve firava ...

    tudor a facut si el parte din atmosfera, ba chiar a si contribuit la
    crearea ei ... un arbitru urat prin aroganta sa, prin asazisa lui
    scrupulozitate care insa a favorizat fragmentarea jocului ... un
    fluier de tot rahatul care nu se auzea mai de loc, multe fluieraturi
    in compensatie, unele starnind rasul spectatorilor chiar daca erau
    in favoarea noastra ...

    ciudata galeria petrolista ... pe stadion am auzit c-ar fi fost
    niste scandaluri provocate de ei prin terasele din centru ... la
    stadion s-au prezentat doua, una numeroasa si una de vreo 15-20 de
    persoane ... am in teles ca cea mica era a astrei !! despartiti de-
    un gard si de jandarmi au inceput prin a se injura la greu, sfarsind
    prin a se bate intre ei !! politia a intervenit, a rarit o
    gramada dintre petrolisti, ceea ce i-a facut sa nu conteze in prima
    repriza ... dupa pauza au revenit cam jumate, nu stim cati au fost
    retinuti de politie sau cati au fugit pe terase sa vada steaua-
    dinamo

    asta e, una peste alta e greu in divizia a ... un 0-0 trist ...

  16. #37
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Edmond,dac-ai sti cat ne lipsesc....... Bundea si Borbely(in conditiile in care a plecat Csehi).Desigur,nu ne-ar fi stricat un Domocos,Barcauan,Nesu,Bodea sau Luput.Asta e soarta noastra,a echipelor cu buget mic:sa alimentam alte cluburi cu jucatori,iar noi sa cautam mereu altii care sa le ia locul.De ex,in lotul actual in afara lui Vrajitoarea,pe postul de atacant mai sunt doar Stan(21 de ani),Keseru(n-a implinit inca 17)si Cigan,baiatul fostului jucator de la finalul anilor 80,care n-are decat 15 ani.Cum naiba sa te bati cu niste fundasi nu foarte valorosi,dar harsiti in divizia A cum au fost cei ai Petrolului?

  17. #38
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    "TIMISOARA RUSINEA TARI!!!!!!!!!! de 3 x " ad3ane, mai ai de invatzat despre timishoara destul de multe... cre` ka ai cam chiulit de la istorie sau ce s-a intamplat?! tztztz... rushinika mey, o fi oradea orash important, dar oare de ce totzi italienii prefera timishoara? oare de ce dreq s-a mai dezvoltat cu cateva zeci de metri in firecare directzie numai cu firme de renume? propun sa cautzi: incontro, imp... restu`, daq vii pe aici shi scapi nevatamat, poate le vei vedea shi tu
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  18. #39
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    csehi, credeam ca poti mai multe. adrian (copilul minune) ne-a jignit neintrebat si i-am atras atentia ironic la iesiriile lui. Ma mira ca nu l-ai tras de urechi si te-ai trezit sa-l acompaniezi.
    Ciudat.
    ecstasy, poate copilul nici nu stie ce e aia rusine exact. O spune asa ca a auzit ceva asemenator la peluza.

  19. #40
    junior
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    53
    Reputatie
    1
    Pt cei interesati plecarea la Timisoara se face de la stadion.

  20. #41
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    cum l`am acompaniat mey? hmmz... imi pare tare rau daka am facut asta, sa shtii ka nu il am de loc la suflet
    forza viola
    "venitzi cu noi! tineri din toata timishoara! s-aratam ca fruncea e`n banat, tzarii in lung shi-n lat!! " -phoenix-

  21. #42
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Nu tu ecstasy, vorbeam de csehi.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •