Results 1 to 18 of 18

Thread: NBA - LIPSA DE PO****RITATE

  1. #1
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1

    NBA - LIPSA DE PO****RITATE

    Salutare. Am si eu un mare of, la fel ca voi: ca NU VAD MECIURI DIN NBA transmise in Romania. Pentru ca de baschet "m-am lipit" pe vremea lui RODMAN, JORDAN si PIPPEN (nu cred ca trebuie sa spun de ce) si mi-a ramas in sange de atunci...
    Si incercam sa imi dau seama DE CE nu se mai transmit meciuri din NBA la noi in tara?
    Pai chestia e simpla: la meciurile de baschet nu e audienta mare si nu plateste nimeni sa-si faca reclama in timpul meciurilor.
    :? Dar nu inteleg cum este posibil asa ceva? Pentru ca acum cateva luni am mers cu prietenii la singurul teren de baschet din orasul meu natal (Petrila) si am ramas shocat cand am vazut cata lume era adunata acolo. Vreau sa zic ca am stat mai bine de o ora pe tusa pana sa apucam sa intram si noi. Si asta intr-un oras cu mai putin de 30.000 de locuitori...
    Plus ca mai stiu o gashca de fanatici care se culcau la 08 seara ca sa se poata trezi la 3-4 cand incepeau meciurile...
    :jump: Acum sunt in Timisoara si pe aici macar sunt mai multe terenuri, de amatori care joaca baschet nu mai vorbesc...
    Sa fie o chestie singulara ceea ce am vazut atunci? Nu cred!!!
    :very very mad: Asa ca nu inteleg, de unde lipsa asta de interes din partea mass-media pentru campionatul nord-american?
    De unde impresia asta ca NBA-ul n-ar fi po****r?? :?
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  2. #2
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    Pai si eu tin minte ca ma culcam vineri seara pe la 21. Sa ma scol la 3 sa vad NBA.
    Plus ca dadeam telefon la ProTv sa ma informez ce meci transmit. Atat eram de nerabdator. Odata am vorbit si cu Florian Petrica ,daca atzi auzit de el.

    Imi tineam statistici cu meciurile pe care le vedeam.

    Si tin minte ca aveam un coleg de liceu..care ma punea sa-i dau telefon la 2:55 sa se scoale si el pentru meci. Iar la pauza si dupa meci comentam cu el !

    Am si un prieten in Salt Lake City...care tin minte ca m-a suant de acolo..in pauza unui All Star Game.

    De 2 sezoane in coace sunt foarte trist. Traim intr-o tzara de kkt...unde se promoveaza telenovelele si emisiunile gen "Surprize ,Surprize".

    Este inanmisibil sa nu vedem NBA...dupa fotbal..cel mai po****r spectacol sportiv din lume....preluat in peste 100 de tari.

    Cateodata...imi pare rau ca sunt roman !
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  3. #3
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Haideti sa facem ceva sa vedem din nou NBA in Romania!!!
    Propun sa dam mail-uri la Pro TV (sau Pro Sport Group), TVR si chiar B1. poate se mai gandesc si astia sa ne dea baschet adevarat la televizor, ca vad ca TVR 2 au inceput sa dea din liga nationala (am vazut Dinamo-Arad si Rompetrol-Dinamo), si mi s-a deschis pofta de spectacol!
    Eu personal o sa incerc maine sa trimit mail-uri la televiziunile astea si va anunt daca am raspunsuri de la ei.

  4. #4
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Apropo, nu era un subiect mai jos: "NBA - Transmisii live"?
    Ar trebui unite cele 2 pentru ca au aceiasi tema, si nu vad de ce sa scriem separat acelasi lucru.

  5. #5
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Atsi incercat cu antenele satelit? Pina la urma nu e doar Romania, iar cablul si televiziunile locale n-ar trebui sa fie singura optiune...
    Smile, its good for you!

  6. #6
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cand ma trezeam noaptea sa ma uit la meciurile din NBA transmise pe atunci de PRO TV aruncam si o privire pe geam si imi dadeam seama ca nu sunt singurul maniac care se uita. Mai erau si multi altii! Desi cred ca nu toti erau fani inraiti ai NBA-ului totusi se uitau... si atunci cum putem spune ca NBA-ul nu avea po****ritate. Sunt curios daca ar transmite un meci din NBA al echipei Washington Wizards cāti s-ar uita sa il mai vada pe Jordan jucand? Eu spun ca multi! Eu zic ca ar avea ceva succes... si rating!!!

    Trecand la partea cealalta... romānul e comod! Asteapta sa i se dea, el nu cere! Si aici este greseala! E vorba de mentalitate... nu au mentalitatea "GO AND GET IT!".

    Asa ca .... asteptam!

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Pai fratilor hai sa nu mai asteptam. Hai sa-i "bombardam" cu mailuri pe aia de la PSG poate ne baga in seama. Da' eu zic ca ar trebui sa vorbim mai multi, ca altfel nu cred ca avem vreo sansa. Eu personal stiu inca vreo 10 prieteni care o sa sara imediat. :jump:
    Si poate fac tipii de la PSG macar un sondaj in ProSport si isi dau seama mai bine care-i treaba.
    :crazy:
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  8. #8
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    Blatul Petrila? Ce-ar fii sa dai primul telefon la Bistrita, lui Padureanu... Intreaba-l daca vrea sa fuzioneze cu tine, si atunci avem Blatul Bistrita...Mai aproape de adevar... 8)

    Sarind de glume, vad ca esti din Timisoara, de acolo am plecat si eu, de acolo si pasiunea ptr. baschet, de la sirbi... Dar cum ei nu transmiteau nici atunci, nu vad de ce ar face-o acum, ca ii au in git pe americani...

    Bombardati ProTv, vedeti ca au nr de telefon special sa va asculte doliantele, asa ca sho` pe el!

    In 10 min. incepe Philadelphia-Lakers, pe ESPN, dar nu cred ca va fii cine stie ce....LA joaca de parca ar fii Elba TMS...:-))
    Smile, its good for you!

  9. #9
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Mai Azur, de la Bistrita ne-am inspirat cand am ales culorile clubului. Te las pe tine sa ghicesti de la ce echipa "cu traditie" in domeniu am luat galbenul...
    Si sa spui Blatul Bistrita e deja un pleonasm mai...
    Pe cei de la ProTV am inceput deja sa-i stresez, sper sa mai fie si altii ca mine, ca altfel vorbesc degeaba.
    Ce-ai zice daca i-ai suna si tu sa le zici de unde esti si sa zici ca numai pe Pro vrei sa te uiti la meciuri, ca pe ESPN nu-ti place cum comenteaza... :smarty:
    Si o precizare, sunt IN Timisoara, nu din Tm...
    In rest, cand oi ajunge in Canada o sa te invit la un meci Raptors-Elba, pardon Lakers, si la o bere...
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  10. #10
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    accept invitatia, dar trebuie sa schimban meciul...Ai ales poate cele mai mari 2 dezamagiri ale sezonului...E prea mult!!!

    Miami a batut Raptors la 30 puncte????
    Smile, its good for you!

  11. #11
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    azur pana o sa ajung eu in Canada probail ca Raptors vor avea 20 wins in a row si Lakers vor fi pe aproape...
    Sper sa ajung totusi mai repede, dar... :damn:
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  12. #12
    sport legend Azur89's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    652
    Reputatie
    1
    cred ca s-ar bucura Raptors cu 20 de victorii pe tot anul... Si lakers a fost pe aproape, cit pe ce sa o ia!!!
    Smile, its good for you!

  13. #13
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Fratilor, am vorbit cu cineva de la protv, dar nu-i spun numele ca mi-a zis ca a semnat ceva de confidentialitate pentru informatii d-astea, dar e cineva important, comentator, si mi-a zis ca au renuntat la nba pentru ca ii costa 1000$ meciul si inca 2000-3000$ satelitul pentru transmii live, si nu aveau audienta meciurile (!!!) pentru a mai continua asa... Deci adio nba la protv. Mi-a mai zis ca din cate stie el cei de la telesport sunt in tratative pentru drepturi. (cica le-a vazut studiourile de emisie, si l-au impresionat: mari, bine dotate...) Macar de-ar incepe sa emita prin februarie cum se aude...

  14. #14
    incepator
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    42
    Reputatie
    1
    daca o sa cautati pe site-ul nba o sa gasiti o pagina cu cei care transmit in strainatate.
    telesport este trecut ca avand deja drepturile de difuzare pentru romania

  15. #15
    Balkman for ROY rady's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    128
    Reputatie
    1
    http://www.nba.com/schedules/international_nba_tv_schedule.html e adresa, da` zic ca degeaba...
    telesport nu va intra prea curand pe piata
    acu` vreo 2-3 ani (sau mai mult) se auzea ceva de prosport tv, si nici ala n-a intrat
    totusi, sper ca macar all-star game-ul si finala sa le vedem!
    [B]BCMURES.RO[/B]

  16. #16
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    http://www.kingofsat.net/freqs.php3?sat=25&filtre=Clear

    Telesport trebuia sa transmita de prin octombrie 2002... dar vad ca inca nimic!!!

    Oare cat mai avem de asteptat?

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    18
    Reputatie
    1
    Probabil ca or sa emita si ei cand or avea Raptors 20 de victorii consecutive. Deocamdata au doar 11, dar, vai... loses...
    Life is a joke... but before being a joke, life is a bitch

    Visit www.blatul.go.ro

  18. #18
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Cand o sa il readuca pe McGrady la Toronto(adica never) si o sa ii dea o caruta de bani lui Shaq si o sa il convinga pe Carter sa joace si sa imparta po****ritatea cu cei doi... atunci o sa castige si Raptors 20 de meciuri consecutive!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •