View Poll Results: Cine se califica in finala?

Voters
304. You may not vote on this poll
  • Steaua

    218 71.71%
  • Middlesbrough

    86 28.29%
Page 4 of 110 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2300

Thread: Steaua - Middlesbrough

  1. #64
    sport legend
    Join Date
    Nov 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    719
    Reputatie
    1
    atotstiutorule delaparis .. mendieta e accidentat nu joaca .. profilul lu Viduka se potriveste perfect cu aparatorii nostri .. Hasselbank e problema
    Atenshan incoming mesigi

  2. #65
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Absentzi Boro:

    Mendieta si Pogatrez accidentati
    Riggott suspendat

    In pericol de suspendare: Maccarone.

    Absenti Steaua:
    Iacob - accidentat
    In pericol de suspendare: Ogararu , Radoi , Paraschiv , Nicolita , Paraschiv

    Quote Originally Posted by delaparis
    mai scriu din cind in cind pe Europa pentru ca sint printre putinii care urmaresc ce se intimpla in cupa UEFA. [...] Atentie totusi si la Mendieta care poate scoate oricind o lovitura libera sau un sut surprinzator in joc.
    Urmaresti pe dracu.
    Esti singurul de pe forum care nu stie ca Mendieta e accidentat.

    Mendieta to miss season finale
    Monday, 3 April 2006



    Middlesbrough FC will be missing former Spanish international midfielder Gaizka Mendieta for the remainder of the season.

    Basel blow
    The 32-year-old broke a bone in his foot in training with the English Premiership side on Monday, which will require surgery followed by up to three months' rehabilitation. Mendieta will therefore sit out Thursday's UEFA Cup quarter-final second leg against FC Basel 1893, having played 73 minutes of last week's 2-0 defeat in Switzerland. The former Valencia CF captain, who is in his third campaign with the north-east club, will also watch Middlesbrough's FA Cup quarter-final replay against Charlton Athletic FC from the stands.
    Last edited by Paul; 8th April 2006 at 12:53.

  3. #66
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    Atentie la Viduka : inalt, masiv, rapid, puternic, mai putin tehnic ... e tipul de atacant care ne pune de obicei probleme.
    Da, e posibil sa apara probleme, la acest nivel. E vorba de semifinale. Insa avem si motive sa nu ne impacientam, anul asta inca NIMENI nu ne-a creat probleme! Steaua n-a luat bataie decat cu herenveen, intr-un meci in care era calificata la pas.

    N-am nici un dubiu. Jucam finala!
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  4. #67
    sport legend my_bogdan's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Botosani-Iasi
    Posts
    399
    Reputatie
    1
    de ce spuneti ca ei ne vor face probleme.....si Steaua le poate crea mari probleme pt ca nu au o aparare stralucita .....in primul meci le mai lipseste si un fundas central....asa ca Fortza Steaua

  5. #68
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Paul

    Urmaresti pe dracu.
    Esti singurul de pe forum care nu stie ca Mendieta e accidentat.

    Mendieta to miss season finale
    Monday, 3 April 2006
    Da exact ... am uitat-o pe asta ... Am auzit dar nu mi-a venit cind am postat.

    Si am mai facut o eroare ... A scris in graba despre Steaua pe un thread deschis aiurea de cineva care stie multe ...

    @Oti: Probleme ? ... daca vrei sa schimbam pareri schimba-ti modul de intrare in discutie... Bye

    @Armin: Si eu cred ca se poate trece mai departe da zic doar atentie la Viduka asta ... Il stiu mai demult de cind juca in 2001 contra Frantei la cupa confederatiilor ... era mai pusti dar deja punea probleme mari lui Desailly desi francezul avea experienta cu carul ...
    Si mai e ceva .... Boro se pare ca vor neaparat cupa asta deci vor juca la singe ... ceea ce nu a fost cazul cu toate echipele de pina acum.
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  6. #69
    incepator
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Cluj
    Posts
    4
    Reputatie
    1

    Pusti de 25 de ani :)

    Mda, in 2001 Viduka avea 25 ani.
    No offense dar iar ti-ai dat cu stangul in dreptul dupa afirmatia cu Mendieta
    Viduka a implinit 30 de ani pe 9 octombrie anul trecut.

    Hai sa incerc si eu o paralela inegala:

    Cand era antrenor la Steaua acum cativa ani, Olaroiu il asemuia pe Oprita cu Viduka. Daca le privesti fotografiile chiar seamana un pic.

  7. #70
    soccer rulez maximus3ad's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Lone Star State
    Posts
    229
    Reputatie
    1
    Este anul lui Steaua, va merge in finala si va juca cu Sevilla, daca nu a facut destul pentru sezonul acesta

  8. #71
    sport legend bluesky's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    pe linga emil racovita
    Posts
    2,514
    Reputatie
    1
    as sper i io ca steaua sa ajunga in fnala si sa joace cu sevilla si sa o invinga

  9. #72
    Red&Blue Pride! Triphat's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Red and Blue World
    Posts
    1,969
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    Atentie la Viduka : inalt, masiv, rapid, puternic, mai putin tehnic ... e tipul de atacant care ne pune de obicei probleme. Restul sunt nume cunoscute dar nu prea in forma. Atentie totusi si la Mendieta care poate scoate oricind o lovitura libera sau un sut surprinzator in joc. Hasselbank are si el goluri la activ dar cred ca poate fi strins bine de apararea Stelei.
    Rapid ? Nu prea cred. Nu are viteza. Yakubu is Hasselbank sint mult mai periculosi ca el. Mendita e accidentat si nu cred ca o sa joace...il au totusi pe Rochemback, care e foarte bun, are un sut perfect, technica, viteza, pasa tot ce vrei.

  10. #73
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Horea
    Mda, in 2001 Viduka avea 25 ani.
    No offense dar iar ti-ai dat cu stangul in dreptul dupa afirmatia cu Mendieta
    ...
    Cand era antrenor la Steaua acum cativa ani, Olaroiu il asemuia pe Oprita cu Viduka. Daca le privesti fotografiile chiar seamana un pic.
    No offence ... Am uitat de spaniol ...
    In schimb Oli il compara pe Oprita cu Ibrah de la Juve (la Ajax pe atunci...)
    Oricum suntem off...

    Triphat: Yakubu nu cunosc... Hassel are sprint adica start (5m) ... in 15m pierde avantajul in fata oricui ...
    Spun ce am vazut timp de citiva ani... La Chelsea nu mai dadea randamant din cauza asta... In schimb se plaseaza bine pe la marginea careului si poate prinde centrari la recuperare si atunci e periculos... Cred ca este totusi in forma slaba iar unu ca Radoi il poate neutraliza usor.
    Una peste alta cred ca Boro va trage tare la calificare si s-ar putea ca chiar jucatori slabi de la ei sa ne faca surpriza ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #74
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Daca Steaua se califica in finala ,eu promit ca merg in Olanda !
    Problema este, cati din voi care santeti fani Steaua ve-ti fi prezenti pe stadion la acea ora ?
    parerea mea,foarte putini !

  12. #75
    uni is dead
    Join Date
    Mar 2006
    Posts
    17,269
    Reputatie
    1
    Bate .,se califica.,joaca cu Schalke 04 in finala si ia Cupa,campionatul rom inclusive si Olaroiu inchide gura tuturor care l-au contesta,eu nu l-am contesta deloc,il admir pt ca vrea sa arate ca este puternic. Sunzt sigur
    ca Steaua ajunge in finala.
    Hai Romania!

  13. #76
    sport legend armin's Avatar
    Join Date
    Jun 2004
    Posts
    806
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    Si mai e ceva .... Boro se pare ca vor neaparat cupa asta deci vor juca la singe ... ceea ce nu a fost cazul cu toate echipele de pina acum.
    A, pai in cazul asta se schimba situatia. Eu nu stiam ca Boro vrea cupa. Eu zic sa vorbim cu baietii sa nu se mai prezinte la meci, sa le dea cupa englezilor.

    Se pare ca esti.... patetic.
    [COLOR=Red][FONT=Comic Sans MS]Steaua [COLOR=Blue]Bucuresti![/COLOR][/FONT][/COLOR]

  14. #77
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande
    Daca Steaua se califica in finala ,eu promit ca merg in Olanda !
    Problema este, cati din voi care santeti fani Steaua ve-ti fi prezenti pe stadion la acea ora ?
    parerea mea,foarte putini !
    Vezi unde e problema. Stai la vopsit garduri la o arucatura de bat de Olanda si vorbesti fara sa cunosti problema
    Stiu faptul ca vopsesti garduri cu 15E/ora , te face sa crezi ca in tara natala se moare de foame , si lumea sta in 250 E , cat ar costa o super excursie d`asta. Stai linistit. Vom fi minim 5000 din tara ,si la prima vedere am intrebat 5 formisti OLS daca merg si 3 dintre ei au dat raspuns din start : DA . Chiar crezi ca ne intalnim cu sansa unei finale in fiecare an sa zicem "las ca merg la anu` ".
    Cine e stelist , si n`are interdictie de UE , nu are voie sa lipseasca

  15. #78
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    @ paul
    vad ca tu cunosti destul de bine problema
    din aia 5000 ,inventati de tine cred ca 4999 aveti interdictie in UE ,iar celalalt nu are bani sa-si faca pasaport
    despre tine ce sa mai spun ,tu ca sa faci rost de banii necesari sa-ti cumperi bilet trebuie sa mai astepti vreo 25 de ani !
    vad ca si cu geografia stai prost de tot ,dar asta este !!!!¨
    ma repet ,eu am sa fiu prezent la finala numai in cazul in care Steaua se va califica !
    tu din pacate NU !

  16. #79
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,982
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by armin
    A, pai in cazul asta se schimba situatia. Eu nu stiam ca Boro vrea cupa. Eu zic sa vorbim cu baietii sa nu se mai prezinte la meci, sa le dea cupa englezilor.
    Se pare ca esti.... patetic.
    Asta ai inteles tu din ce am scris eu acolo ? ... bravo
    Mai inceraca ...

    Grande: cred ca te inseli in legatura cu numarul suporterilor prezenti eventual la o finala... dar in schimb nu te inseli in privinta lui Paul
    El nu a fost nici la Bucuresti in sferturi ....
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  17. #80
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Sustin ce zice Paul, adica cel putin 5 000 de suporteri ar merge in Olanda numai din Romania. Desi cred ca ar fi muuult mai multi.
    Romania a avut pana acum doar 2 finale de cupa europeana (Steaua 86 si Steaua 89) plus Super Cupa de la Monaco si Cupa Intercontinentala de la Tokyo. Atunci insa nu se putea iesi afara. Acum situatia s-a schimbat: 250 E inseamna acum un salar mediu in Romania si probabil foarte multi ar da si salariul pe 6 luni pentru a vedea un asemenea meci
    Deocamdata insa discutia e contrafactuala. Sa ajungem acolo si vom vedea
    ps: Anul trecut la Parma sau anul asta la Genova au fost peste 1 000 de suporteri din tara si se juca in grupe!!!
    In Spania au fost vreo 5.000 cu Valencia si 10.000 cu Villareal, pt. ca foarte multi muncesc in Spania. Plus ca foarte multi romani care se afla la munca, studii, sau mutati de curand in spatiul Schengen ar merge la meci sa vada Steaua
    Repet insa, discutam aiurea.
    Sa ajungem acolo si vom vedea
    Cat despre mine, daca ajungem acolo, voi fi sigur cu tata la meci
    Ce lume mica. putin mese

  18. #81
    Vw Phaeton grande's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Luxembourg
    Posts
    14,054
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by delaparis
    El nu a fost nici la Bucuresti in sferturi ....
    Tu as raison !

  19. #82
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grande
    Tu as raison !
    Poate ca Paul strange bani pentru deplasarea de la Boro. Oricum faptul ca vine la unele meciuri ale Stelei din Bucuresti cu toate ca e din Bistrita inseamna mare lucru
    Ce lume mica. putin mese

  20. #83
    Arguendo... philos's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    2,488
    Reputatie
    1
    daca jucam cu ei ca-n prima repriza cu rapidu', c-un pressing sufocant si pase scurte si rapide la firul ierbii, le rupem mau

    s-ar putea sa ajung si io in olanda, daca e cazul...deocamdata sigur merg la meciul cu boro ...si daca pt retur se monteaza vreun panou TV ceva intr-o piata, o sa fiu prezent si acolo

  21. #84
    anti prostie alsign's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Posts
    447
    Reputatie
    1
    << Cristi Chivu: "M'brough nu e atit de puternica. Steaua are o sansa mare de a ajunge in finala" >>

    Chivu stie el ce a spus. Nici pe mine Boro nu m-a impresionat in meciul de la Roma , si se pare ca un stil "italian" le displace

    Boro a avut sansa 1-0 si 1-2 cu Roma . Iar Oli si prietenul Zenga au pregatit Steaua sa joace la rezultat

    Cine intelege fotbalul ...
    Last edited by alsign; 9th April 2006 at 17:06.
    Duckadam , Iovan , Bumbescu , Belodedici , Barbulescu , T. Stoica , Boloni , Balint , Majearu , Lacatus , Piturca , Stangaciu , Weissenbacher , Balan , Pistol , M. Radu .
    [B][COLOR=Blue]Sevilla 1986 - moment de referinta in fotbalul romanesc si international[/COLOR][/B]
    [B][COLOR=Red]Nimic pentru noi, totul pentru Romania![/COLOR][/B]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •