Page 9 of 11 FirstFirst ... 7891011 LastLast
Results 169 to 189 of 228

Thread: Transferuri ACS Poli

  1. #169
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Transferul lui Emeghara în Ghencea nu a fost parafat nici ieri, existînd riscul ca el să cadă definitiv, dar Steaua a virat deja banii către Poli Timișoara. Este vorba despre un milion de euro, sumă pe care Becali a oferit-o în schimbul nigerianul, la care se adaugă și cedarea lui Stancu. Cum însă vicecampioana n-are acordul fotbalistului, plata efectuată zilele trecute s-ar afla în afara legii și, implicit, roș-albaștrii riscă să piardă respectivii bani dacă tranzacția nu se va realiza.

    Emeghara s-a întors duminică din Nigeria și a început antrenamentele la Timișoara împreună cu jucătorii de la Poli II. Cele două părți au căzut de acord asupra duratei contractului, 4 sezoane, dar impresarii vor pentru fotbalist un salariu de 150.000 de euro, plus bonusuri de performanță, în timp ce patronul Stelei oferă doar 135.000 de euro. "Așa e, încă nu ne-am înțeles. Dar vom continua tratativele", a spus președintele Stelei, Valeriu Argăseală.

    - Eme, ce faci la Timișoara? Nu mergi la Steaua?
    - Mă antrenez, atîta tot. Nu știu nimic, încă aștept.

    - Este o neînțelegere cu Steaua în privința banilor?
    - Nu știu care e neînțelegerea, abia m-am întors din vacanță și aștept să văd cum stau lucrurile, care e situația mea și care e următoarea mișcare pentru mine. Deocamdată, am început să mă antrenez cu echipa mea.

    - Dar ți-ar plăcea să joci la Steaua?
    - Indiferent pentru ce echipă, eu ador să joc fotbal. Asta e tot ce pot spune.

    - Ce se va întîmpla dacă va cădea transferul la Steaua? Rămîi la Poli?
    - Bineînțeles. Eu sînt încă plătit de Poli.


    - Pe postul tău a fost adus deja un alt jucător, Dancia.
    - Nu știu, e un jucător și el. Poli l-a vrut, de-aia l-a adus.

  2. #170
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Mehmedovic la urziceni... incet incet scapam de renegati.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  3. #171
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Rațiu a dezvăluit faptul că și mijlocașul Sportului, Tibi Bălan, ar fi aproape de un transfer la Timișoara."Domnul Șiman i-a anunțat pe Bălan și pe Secăreanu că în această vară le va da drumul. Bălan mi-a spus și mie că ar fi dorit de Timișoara, dar de vreo șase zile nu am mai vorbit cu el", a spus Rațiu. Poli are în acest moment patru jucători care au evoluat în Regie: Stelian Stancu, Gigel Bucur, Alin Rațiu și Sorin Rădoi.
    violamania

  4. #172
    Urasc idiotii m4st3r's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    TIMISOARA
    Posts
    688
    Reputatie
    1
    ne-am luat autocar asta da transfer
    shhh

  5. #173
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    da ii ceva si asta! nu ai vazut ca incet incet toti isi iau autocare noi(vezi craiova force one)hahahha

  6. #174
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Alin Simota: "Ne-am înțeles deja cu cei de la Timișoara și am semnat actele. Mai rămîne ca Poli să ne vireze banii în cont. Jucătorul a fost și pe lista Stelei, dar dacă cei de acolo au considerat că nu este destul de bun pentru ei, l-am dat la Timișoara. Sper să confirme așteptărilor celor de acolo"


    Ioan Sdrobiș, a confirmat astăzi, pentru Violamania, transferul fundașului Fabian Teușan la Poli Timișoara. "Cei de la Timișoara l-au solicitat, noi l-am dat. Jucătorul ne-a spus că vrea să plece și i-am semnat transferul, a plecat cu acte în regulă. Am stat de vorbă cu el și i-am dat niște sfaturi, i-am spus ce se cere la o asemnea echipă. Acuma depinde de el și de cei de acolo dacă va juca și va confirma", a spus Sdrobiș.
    "Părintele" i-a avertizat însă pe bănățeni: "Dacă vor face și cu Teușan cum au făcut cu Apetrei, sau cum a făcut Steaua cu Pintili și după o lună îl trimit înapoi, o să le spun spun și ăstora vreo două. Pot să se supere după aia, dar eu la toți le spun adevărul."

  7. #175
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Poli își asigură viitorul. Transferul lui Teușan (19 ani) de la Jiul a fost secondat ieri de acontarea duetului de la CS Otopeni, Florin Sandu - Cristi Cojocnean, ambii de 19 ani, cu care Timișoara a ajuns la cifra 10 achiziții în mandatul lui Dusan Uhrin jr.
    Mutarea a fost confirmată ieri de directorul executiv, Gheorghe Chivorchian. "Am reușit să ajungem la o înțelegere cu Otopeniul pentru transferul celor doi. Vom semna cu jucătorii în zilele următoare. Eu zic că am făcut niște achiziții bune, sînt doi tineri talentați, după care au umblat Steaua și Dinamo, dar noi am reușit să-i transferăm", a afirmat Chivorchian. Poli va plăti 500.000 de euro pentru transferul celor doi, iar jucătorii vor parafa contracte pe cinci sezoane.
    Fotbaliștii au fost ponderați în declarații. "Nu am apucat s-o urmăresc pe Poli prea mult în amicalele din vara aceasta, pentru că nu prea am avut timp, dar știu că au o echipă foarte bună, au adus întăriri și a sosit și un antrenor nou. Să sperăm că va fi bine și îmi voi găsi și eu un loc în echipă", a declarat Cojocnean. Colegul său, Sandu, a fost mai moderat. "Zilele următoare semnăm, încă nu e nimic sigur. În mare, ne-am înțeles, dar totuși încă nu pot spune că sînt jucătorul lui Poli", a conchis Sandu

    Cristian Cojocnean 14 februarie 1988
    atacant
    18 meciuri / 5 goluri în sezonul 2006-07
    1167 minute jucate

    Florin Sandu 3 septembrie 1987
    mijlocaș stînga, fundaș stînga
    25 meciuri / 4 goluri în sezonul 2006-07
    1717 minute jucate

    violamania

  8. #176
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Trebuie caliti la Poli II , e bine ca se aduc jucatori tineri.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  9. #177
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    e bine ca se aduc jucatori tineri,mai ales ca grupul celor certati cu clubul nu par sa semneze noi contracte!

  10. #178
    YNWA Ferdininho's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Undeva in Vest
    Posts
    2,081
    Reputatie
    1
    Dinamo s-a inteles cu Poli pt. transferul lui Izvoranu si Mansour, cei 2 se pare ca vor fi cedati cainilor pt. 1 mil de eur.

    Ce-am avut si ce-am pierdut, atacanti avem garla, Mansour nu prea mai dadea randament in ultima vreme. Poate de Izvoranu sa-mi pare un pic rau.
    Oricum suntem acoperiti pe posturi.
    LIVERBIRD UPON MY CHEST!

  11. #179
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    daca uhrin ii lasa sa plece, stie el mai bine de ce.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  12. #180
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Izvoranu, 24 de ani, este foarte fericit că a ajuns în Ștefan cel Mare

    - Silviu, s-a hotărît, ești jucătorul lui Dinamo?
    - Da, mai am de pus la punct detaliile contractuale, după care voi pleca în cantonamentul din Austria, pentru a mă alătura noilor mei colegi.

    - Ești mulțumit de alegerea făcută?
    - (în glas i se simte bucuria) Mulțumit? Sînt foarte fericit! M-am trezit de dimineață pentru a pleca spre București, sînt nerăbdător să încep treaba. Este un pas foarte important în cariera mea, pe care, sincer să fiu, nu mă așteptam să-l fac atît de repede. Să ai ocazia să evoluezi în Champions League nu e la îndemîna oricui. Simt că trăiesc un vis, dar sînt fericit că totul este real.

    Jucător polivalent în defensivă

    - Cine te-a convins să vii la Dinamo?
    - Nea Mircea Rednic, cu care am ținut mereu legătura. E un lucru mare să te dorească un antrenor atît de mult. Sînt conștient că mi-a întins o mînă, iar eu trebuie să-l răsplătesc prin evoluții bune în teren, altfel nu am nici o șansă.

    - Pe ce post îți convine să joci?
    - Pot evolua ca fundaș central sau stînga, dar și ca mijlocaș defensiv. Unde mă pune antrenorul, acolo încerc să îmi fac treaba cît mai bine.

    - La Dinamo este concurență mare pe toate posturile...
    - (rîde) Păi, și la Timișoara era concurență. În fotbal, dacă nu există concurență, nu poți să ai rezultate. Cine va fi mai bun acela să joace! Nu mi-e frică de muncă, îmi doresc doar să fiu sănătos.

    violamania

  13. #181
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    chiar ii doresc sa reuseasca sa ajunga titular la dinamo

  14. #182
    sport legend edd's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,085
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cappone View Post
    chiar ii doresc sa reuseasca sa ajunga titular la dinamo
    gluma buna el era rezerva la Poli si crezi ca o sa ajunga titular la catei?

  15. #183
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Ieri, McKain a spus că nu știe dacă va continua cu Poli în anul următor: "După patru ani în România trebuie să mă gîndesc dacă jocul meu se poate îmbunătăți sau dacă am nevoie de o nouă provocare. Mai multe, nu are sens să spun acum. Impresarul Dan Stănilescu, care a spus că am ofertă de la Werder, m-a ajutat să vin în România, dar nu am discutat cu nimeni de la echipa germană. Trebuie să am o discuție cu oficialii lui Poli în zilele următoare".
    Indecizia lui Jon a fost confirmată și de impresarul său, Marcel Popescu. "Problema nu este dacă i s-a oferit un nou contract la Poli, ci ce i s-a oferit. Se împlinesc cinci ani de cînd Jon este în România, iar de un an a pierdut naționala. Nu poți să îi spui: "Bă, de ce nu mai vrei să stai la Poli?" El este foarte educat, nu e profitor și șantajist. Dacă va pleca, va fi în condiții bune pentru ambele părți", a adăugat Popescu. Impresarul a dezvăluit și preocuparea lui Jon: "Mama sa are o problemă delicată de sănătate și trebuie înțeles că, de atîta timp, stă la peste 10.000 de km de casă. Iancu îl respectă și cred că-l va înțelege".

    Fără oferte
    Marcel Popescu a încercat ieri să explice că, deși există foarte multe zvonuri, australianul nu are nici o ofertă clară. "Vă dau cuvîntul meu că în acest moment nu sînt oferte demne de luat în seamă, prin care el să fie mulțumit și să și facă un salt calitativ", a spus Popescu. McKain este titular incontestabil în echipa lui Dusan Uhrin Jr.
    violamania

  16. #184
    Banned
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Vest
    Posts
    817
    Reputatie
    0
    vrea si mc kain sa mai schimbe aerul

  17. #185
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timișoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    sa-i zica cineva ca in groapa pute a rahat.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  18. #186
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Dusan Uhrin jr: "Facem totul să mai aducem un atacant, însă, din păcate, mai avem foarte puțin timp. Nu pot să va dau multe detalii. Avem mai mulți jucători în vedere. Pe doi îi cunosc, iar restul i-am văzut doar pe DVD-uri. Vrem să fim siguri asupra valorii jucătorului și asupra tipologiei sale. Campionatul este lung și ne mai trebuie un atacant. În acest moment nu se pune problema de bani"

  19. #187
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Ieri, în cursul dupa-amiezei, în Timisoara a ajuns slovenul Dejan Rusic, un atacant de 24 de ani de la gruparea Publikum Celje. Rusic are un profil de atacant de careu, înalt (1,88 m), de aproximativ 83 kg. In primele sase meciuri ale campionatului sloven a reusit un gol si este un atacant care a cochetat cu reprezentativa, fiind selectionat la doua amicale recente ale nationalei, cu Trinidad Tobago si Coasta de Fildes.

    Dejan Rusic va semna azi contractul, iar pâna atunci sefii lui Poli s-au rezumat la declaratii pline de ambiguitati. "Suntem un club profesionist, pregatit sa faca fata la orice situatie care apare", a fost singura precizare a presedintelui Iancu.

  20. #188
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    "Astăzi semnează Dejan Rusici și ne vom putea baza pe el cel puțin cinci ani. Sînt convins că e o achiziție importantă. Să vedem dacă va putea face deplasarea cu echipa la Arad. Lucrul acesta depinde de Uhrin, în funcție de cît de pregătit e slovenul și dacă are nevoie de el antrenorul. Zilele acestea îl așteptăm și pe cel de-al doilea jucător, e vorba de un mijlocaș de la Artmedia Bratislava", a declarat Chivorchian, citat de "Fanatik".

  21. #189
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Atacantul lui Poli, Dejan Rusici a revenit ieri, după ce primit două zile libere pentru a-și rezolva mai multe acte în țara de origine. Slovenul nu a impresionat la antrenament, reușind chiar să rateze în situație de unu contra unu cu Marius Popa. El a făcut pereche în atac și la încălzire cu senegalezul Mansour, în timp ce Cristea s-a pregătit cu Ganea.
    violamania.ro

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •