Page 2 of 11 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 228

Thread: Transferuri ACS Poli

  1. #22
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Imi dau seama
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #23
    Daddy Dolo IlMILAN's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Timisoara
    Posts
    2,326
    Reputatie
    1
    Pandi a declarat ca se multumeste cu lotul actual , deoarece nu ar merita sa aduca jucatori pe care i-ar putea cumpara, avand in vedere banii de care dispune echipa. Ce parere aveti? mie unul mi se pare foarte echilibrat, nu are rost sa aduci jucatori numai asa in dorul leli daca nu-ti permiti sa aduci jucatori de valoare. Sper sa-i motiveze pe baieti cel putin la fel de mult ca si pana acum. La prima declaratie oficiala a lui Pandi in 2004 l-a si sapunit pe Buia pentru declaratiile mai mult decat optimiste. Bine face. Daca Poli are valoare de un loc de cupa UEFA(suporterii o merita din plin) il va prinde daca nu, asta e noi tot alaturi de ei vom fi.

    HAI POLI!
    [COLOR=Red][B]FORZA [/B] [/COLOR] [COLOR=Black][B] MAGICO [/B] [/COLOR] [COLOR=Red][B] MILAN [/B][/COLOR]
    [B][COLOR=Red] LE MIE RAGAZZE [/COLOR] MI VOGLIONO [COLOR=Red] CON LORO [/COLOR][/B]

  3. #24
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine nu trebuie neaparat mari nume ca sa faci o echipa buna,cel mai important aspect cred eu ,este ca baietii sa fie muncitori seriosi si sa joace mult timp impreuna pt ca echipa sa aiba coeziune(vezi exemplul lui Dinamo).Mie imi place cum joaca extrema dreapta Dumitru are viteza si tehnica.
    Attacking is the best defence!

  4. #25
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    sergio nu se aude nimic, vine pleaca cineva de la POLI ?

  5. #26
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ai rabdare ca de abia s-a terminat campionatul. Totusi la banii de care dispunem, o performanta ar fi pastrarea lotului actual.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #27
    sport legend ADelPiero's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Location
    ALBA IULIA
    Posts
    7,198
    Reputatie
    1
    cu Buia ce faceti ? mai e la voi ?
    multã lume... PUÞINI OAMENI

  7. #28
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Se pare Buia va juca si la anul la Poli. A fost odihnit ultimele 2 etape din cauza oboselii. Totusi a participat la show-ul de final de campionat. Cinste lui.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  8. #29
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    apropo
    ¿cat s-a terminat scorul dintre POLI 90 vs. POLI 2004?
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  9. #30
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    De fapt a jucat Poli '90 cu o echipa din fosti internationali invitati de Dobos si s-a terminat 2-2. Vezi la Diverse pt detalii.
    Last edited by Sergio; 6th June 2004 at 00:39.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  10. #31
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    ah, OK
    merçi mult
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  11. #32
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by sergio
    Se pare ca vor fi interesante miscari de trupe in iarna asta. Se vorbeste de Sumudica (Debrecen), Cocis (U Cluj), Apetrei (Jiul). Ramane de vazut cate se vor concretiza.

    Sergio , nu stiu de unde ai informatia asta....din cate stiu eu Apetrei este deocamdata blocat de Craiova la care a fost si in probe... se pare ca Staicu ( care este bun prieten cu Simota , patronul din Petrosani ) detine deja 50% din contractul jucatorului....

    In ceea ce-l priveste pe Cocis nu cred ca aveti forta sa-l luati , sunt doua echipe bucurestene care trateaza contractul jucatorului si ar fi si Universitatea interesata...va fi destul de greu sa ajunga la voi.

    In alta ordine de idei...in Craiova se zvoneste ca ar veni un jucator de la Timisoara ( se pare ca Stancu sau Balace )... Nu stiu care din ei..Este intersant care este contractul lui Balace la Poli...acesta a fost jucatorul Craiovei ..a fost imprumutat Resitei parca si a ajuns la Timisoara... chiar nu stiu.. l-ati luat definitiv sau este tot cu titlu de imprumut!?
    Oricum va urez succes... sa va intariti echipa pentru luptele cu bucurestenii , de la anul...

  12. #33
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    EDMOND, mesajul pe care l-ai citat e primul mesaj de pe thread-ul asta si a fost scris in iarna in data de 10th December 2003, 12:43. Pe atunci altfel stateau lucrurile si toate aceste transferuri erau zvonuri pe atunci. Acum sigur ca nu se mai pune problema.
    Despre Balace, el este jucatorul lui Poli si nu a lui Staicu sau ce s-a mai spus prin ziare. S-ar putea sa nu ajunga la voi nici Balace, nici Stancu, ci un alt fost craiovean, Silvasan. Asa se aude...
    Last edited by Sergio; 6th June 2004 at 12:16.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  13. #34
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Scuza-ma , nu m-am uitat... de Apetrei ziceam ca ar avea Staicu 50% , nu de Balace...de el intrebam doar ce statut are , pe cati ani are contract...etc.... ma gandeam sa-l cumpar eu...

    Silvasan... nu stiu , oricum probabil este mai bun decat Borbely....
    vom afla mai multe in saptamana care urmeaza.
    Last edited by EDMOND_; 6th June 2004 at 14:13.

  14. #35
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Stai linistit, Balace ramane la Poli indiferent de oferte, cel putin asa a zis el. Rectific, era vorba de un schimb Silvasan-Borbely, dar sincer noi l-am prefera pe Njock...
    Last edited by Sergio; 6th June 2004 at 22:12.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #36
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    poate luam ceva de la siahlaul sau bacau acum ca o pierdut baronu primaria sa vedeti cum se destrama echipa. echipa forta a moldovei va fi Unirea iash

  16. #37
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Intrebarea e daca avem ce lua de la ele...Cel putin de la Ceahlau nu ma incanta nici un jucator.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  17. #38
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    de la ceahlaul ar putea veni tiberiu serban, ca el e unicul care joaca ceva mai bine
    si da multe goluri spectaculoase, in rest: pauza
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #39
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jhan
    Sunt de acord cu tine nu trebuie neaparat mari nume ca sa faci o echipa buna,cel mai important aspect cred eu ,este ca baietii sa fie muncitori seriosi si sa joace mult timp impreuna pt ca echipa sa aiba coeziune(vezi exemplul lui Dinamo).Mie imi place cum joaca extrema dreapta Dumitru are viteza si tehnica.
    Aurelian Dumitru este jucatorul Sportului Studentesc si se pare ca va ajunge la Craiova.

  19. #40
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Ultras, poate ne zici tu de ce nu s-au înţeles Şiman şi Doboş pt Dumitru...Ştiu că era doar împrumutat, aşa că probabil nu s-au înţeles la preţ.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  20. #41
    1916 Ultras's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    La Nicu
    Posts
    3,618
    Reputatie
    1
    Nu am idee, dar nu cred ca Siman are ceva cu Dobos. Probabil ca asteapta cea mai mare oferta. Cred ca daca Poli da mai mult decat Craiova, Dumitru va ramane la Timisoara. Cand este vorba de bani, pe Siman nu il intereseaza numele echipei. Oricum, la Sportul nu il opreste (cu toate ca avem nevoie de un fundas dreapta bun) pentru ca la 26 de ani este prea batran.

  21. #42
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ultras
    Nu am idee, dar nu cred ca Siman are ceva cu Dobos. Probabil ca asteapta cea mai mare oferta. Cred ca daca Poli da mai mult decat Craiova, Dumitru va ramane la Timisoara. Cand este vorba de bani, pe Siman nu il intereseaza numele echipei. Oricum, la Sportul nu il opreste (cu toate ca avem nevoie de un fundas dreapta bun) pentru ca la 26 de ani este prea batran.
    Pentru un fundas este o varsta optima. Am inteles ca este de aseara la Craiova impreuna cu un alt fundas, Liviu Negoita de la Petrolul.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •