Page 2 of 33 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 688

Thread: FCU POLI TIMISOARA (Stiri)

  1. #22
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    http://poliaek.rdstm.ro/forum/
    ai incercat aici? temporar asta e adresa pe care se gaseste forumul... dar mai mult ca sigur ca de asta vorbesti...
    violaboy a scris chiar ieri (duminica)
    eu n-am intampinat nici o problema, dar am sa mai sap!

    "mai.....ce sa zic, mi-e greu sa-mi imaginez cum de se poate intampla asa ceva....phpBB este foarte folosit si nu am mai auzit de o asemenea problema. Si chiar daca intra pe forum.poliaektimisoara.ro, tot aici il trimite.
    Sa stearga cachul la Windows, eventual.....chair sunt surprins de faza asta."

    o prima idee... still digging!
    Last edited by alt.core; 8th March 2004 at 01:45.
    ugtm

  2. #23
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by grobari
    http://poliaek.rdstm.ro/forum/
    ai incercat aici? temporar asta e adresa pe care se gaseste forumul... dar mai mult ca sigur ca de asta vorbesti...
    violaboy a scris chiar ieri (duminica)
    eu n-am intampinat nici o problema, dar am sa mai sap!

    "mai.....ce sa zic, mi-e greu sa-mi imaginez cum de se poate intampla asa ceva....phpBB este foarte folosit si nu am mai auzit de o asemenea problema. Si chiar daca intra pe forum.poliaektimisoara.ro, tot aici il trimite.
    Sa stearga cachul la Windows, eventual.....chair sunt surprins de faza asta."

    o prima idee... still digging!
    Am incercat 3 browsere si singurul avantaj e in Mozilla faptul ca nu imi apare eroarea de mai sus. In rest aceleashi probleme. Iar link-ul pe care mi l-ai dat e identic cu forum.poliaektimisoara.ro (fara "index). O sa incerc si de pe un linux sa vad cum merge. Mersi de raspuns. Vad ca violaboy e ok acum.

  3. #24
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Grobari. Nu merge. Am intrat si de la lucru unde am alt sistem de operare si alta versiune de IE. Se pare ca e o problema legata de host. Mai astept.

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    3,686
    Reputatie
    1

    Thumbs up FCU POLI Timişoara

    Extras din ProSport :

    Toni Doboş este convins că în scurt timp microbiştii vor putea scanda din nou pe stadionul “Dan Păltinişanu” numele echipei lor favorite: Poli Timişoara



    Timişorenii sînt foarte aproape de a recupera numele, istoria şi palmaresul echipei lor de suflet, care se află deocamdată în proprietatea omului de afaceri italian


    Marius Pantaie

    Suporterii formaţiei de pe Bega nu vor să mai fie susţinătorii lui Poli AEK, considerînd că acest nume nu-i reprezintă. “Noi ne-am născut şi am crescut cu Poli Timişoara şi sîntem hotărîţi să facem tot ce ne stă în putinţă să-l determinăm pe domnul Doboş să revină la această denumire”, au spus ei prin vocea liderului Alin Boldura. Lucrurile nu sînt tocmai simple, deoarece proprietarul acestei mărci este omul de afaceri italian Claudio Zambon, care a cumpărat Poli Timişoara în anul 2000. Ulterior însă, din cauza conflictului cu autorităţile locale, Zambon a fost nevoit să părăsească oraşul, dar a luat cu el şi numele echipei, în prezent, italianul fiind proprietarul formaţiei din Divizia C Poli Timişoara Drăgăşani.


    Duminică seara la cina cea de taină
    Duminică seară, Anton Doboş l-a invitat la el acasă pe Claudio Zambon, în timpul cinei fiind abordat şi subiectul Poli Timişoara. “În principiu, m-am înţeles cu domnul Zambon. Sînt însă nişte probleme, pe care nu le pot spune, pentru că nu le ştim decît eu, dumnealui şi federaţia”, ne-a declarat preşedintele lui Poli AEK, adăugînd: “Eu sînt primul care doreşte să se revină la vechea denumire”. La rîndul său, Zambon s-a arătat dispus să renunţe la numele de Poli Timişoara, pentru că nu are nimic cu suporterii. “Mie mi-au pus beţe în roate vreo două, trei persoane din administraţia locală, şi de aceea am plecat. Dar acum sînt dispus să mă înţeleg cu Toni Doboş, pentru că ştiu ce reprezintă acest nume pentru microbiştii din oraş. Poate facem acum un precontract, şi cedarea se va face din vară, urmînd ca eu să schimb numele echipei pe care o am acum”, a spus italianul.
    \


    Sper sa fie adevarat !
    Adevaratii suporteri ai lui "POLI" n-au asimilat pe AEK, asa cum unii erau convinsi. "POLI" a fost si trebuie sa ramana "POLI".
    Last edited by Sergio; 20th May 2005 at 19:06.
    In lumea asta TOTUL este RELATIV !

  5. #26
    senior tudor's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Location
    Timisoara, Banat, Europa
    Posts
    151
    Reputatie
    1
    Deep, sunt Tudor, de la noi de pe forum.

    Vreau sa te ajut, dar nu dau de tine. Ti-am scris si email si nu ai raspuns...
    Intra pe Yahoo Messenger ca asa e cel mai simplu.

  6. #27
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Intr-adevar ar fi bine si normal sa fie asa, dar la orgoliile care sunt in joc, nu se stie niciodata. Cred totusi ca se vor intelege pt binele fotbalului timisorean.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  7. #28
    incepator
    Join Date
    May 2004
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    Va salut!
    Stiti cumva data disputarii meciului cu Dinamo? Programul etapei spune ca in 22 (toate meciurile), dar cu televizarile astea nu se stie...

  8. #29
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    ugtm

  9. #30
    manager alt.core's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Timisoara - Banat
    Posts
    338
    Reputatie
    1
    afisul e in lucru, la PROTV anunta ora 20.15
    ugtm

  10. #31
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Se pare ca si sezonul viitor vom juca sub denumirea de Poli AEK. Cel putin asa a declarat azi directorul sportiv Petre Musat la emisiunea lui Dutu. Cica licenta primita e pe acest nume si nu se mai poate face nimic. Ma indoiesc, doar suntem in Romania.
    Last edited by Sergio; 11th June 2004 at 13:46.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  11. #32
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    N-are cum, de-abia in iulie sunt inscrierile. Dupa cate am inteles lui Toni i s-a oferit vara trecuta acest nume si l-a refuzat, dar anul asta s-a razgandit. Sper sa fie asa.
    Sa moara oaia vecinului.

  12. #33
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Legat de aceasta tema puteti citi stirile de pe situl oficial al echipei www.politimisoara.com
    Sa moara oaia vecinului.

  13. #34
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    deci, cum ziceam, azi este oficial : fosta Poli AEK Timisoara, se numeste POLI TIMISOARA !!!!!!!!!
    Sa moara oaia vecinului.

  14. #35
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    E o treaba mai mult formala. Ceea ce ne doare mai tare, palmaresul, nu l-am recuperat deocamdata...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  15. #36
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    Ah da, am gresit ... in fine, vine si ala. Am citit si eu ca deocamdata este numai numele. Oricum, ai vazut ca Petre Musat a zis prostii?
    Sa moara oaia vecinului.

  16. #37
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    In general toti de la club spun lucruri trasnite. Nu mai stii ce sa crezi...
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  17. #38
    Siempre Barça! Catalanul's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Valencia
    Posts
    13,067
    Reputatie
    1
    eu cred ca pana la urma ne vom recupera si palmaresul
    ma bucur ca momentan ne-ma recuperat numele de POLI TIMISOARA
    [B]TOTS UNITS FEM FORÇA[/B]
    [SIZE="1"]Founded in the 19th century, F.C. Barcelona is the only club never to miss out on European competition. The pride of Catalunya: "[B]Sóm més que un club![/B][/SIZE]"

  18. #39
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    pai numele e POLI TIMISOARA nu POLITEHINICA TIMISOARA deci cu sau fara aek cam tot aia e. dar alta e cand auzi si citesti prin ziare ca spune POLI TIMISOARA. AEK huuuoooo


    HAIDE POLI

  19. #40
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    ar trebui schimbat numele de pe forum ca scrie POLI AEK TIMISOARA sa fie POLI TIMISOARA

  20. #41
    toon zone bapsy's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,229
    Reputatie
    1
    exact! sergio, tu esti responsabil pt asta!
    Sa moara oaia vecinului.

  21. #42
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timiºoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    I-am dat PM lui Vadim, doar el poate modifica treaba asta.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •