Page 7 of 22 FirstFirst ... 5678917 ... LastLast
Results 127 to 147 of 450

Thread: Albion National Team

  1. #127
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    si totusi sa ne gandim ca fara ei nu exista fotbal
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  2. #128
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,493
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Esecul Angliei, pentru ca este un esec sa nu fii dupa 20 de ani prezent in turneul final
    Nici in 94 nu au fost prezenti...


    Oricum... niste huligani in minus conteaza... desi isi facusera planuri mari vanzatarii de bere din Austria si Elvetia...

  3. #129
    senior Nea Vasile's Avatar
    Join Date
    Feb 2005
    Posts
    189
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Esecul Angliei,(...) are o origine destul de clara: conservatorismul fotbalului englez care nu a evoluat deloc in ultimii ani.
    (...)Acelasi joc demodat,denumit pe drept kick and run. (...).
    Kick and run poate fi totusi foarte eficient sub o mina de antrenor de valoare. Din pacate Anglia nu mai are un antrenor de clasa mondiala de la Bobby Robson incoace. Chiar si blazatul de Erikson a putut face treaba buna cu ce a avut la dispozitie, dar boul asta de McClaren e pur si simplu limitat.

    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Premier League este cea mai tare din lume. De acord,numai ca aceasta nu este nici pe departe o liga engleza in adevaratul sens al cuvantului tonul fiind dat de sumedenia de straini care joaca acolo.
    Asta e totusi cu dus si intors. Tocmai spiritul britanic de joc (si lupta) i-a facut pe strainii de la Liverpool sa revina de la 0-3 cu ACMilan. In plus, cind liga engleza era engleza in adevaratul sens al cuvintului se "intimpla" ca englezii cistigau Cupa Campionilor pe banda rulanta.

  4. #130
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Esecul Angliei, pentru ca este un esec sa nu fii dupa 20 de ani prezent in turneul final, are o origine destul de clara: conservatorismul fotbalului englez care nu a evoluat deloc in ultimii ani.
    Veti spune ca Premier League este cea mai tare din lume. De acord,numai ca aceasta nu este nici pe departe o liga engleza in adevaratul sens al cuvantului tonul fiind dat de sumedenia de straini care joaca acolo. Arsenal sau Chelsea sunt doua exemple eclatante.
    Anglia are jucatori de valoare, ma gandesc la Terry, Lampard,Gerard, Rooney, Owen, Ferdinand etc., cand joaca alaturi de Drogba sau Essien, Fabregas sau Makelele, dar in nationala ? Acelasi joc demodat,denumit pe drept kick and rush. In plus Anglia are de decenii o problema de portar, fapt vazut si ieri cu prisosinta.
    Daca nu-si vor modernica fotbalul, englezii vor mai avea surprize neplacute. Preliminariile CM 2010 bat la usa.
    Si inca un argument: dupa foarte multi ani nici o federatie insulara (ma gandesc aici si la Scotia, Irlanda de Nord,Tara Galilor si Irlanda) nu este prezenta la un turneul final. Un faliment al fotbalului britanic cat se poate de evident.

    Este exagerat sa spui ca fotbalul englez nu a evoluat deloc. De mult Anglia nu mai joaca in stilul vechi britanic

  5. #131
    DOCTOR Geografu's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,578
    Reputatie
    1
    Imi pare rau ca nu ii voi vedea pe englezi la Euro dar asta e exclusiv vina lor si a antrenorului de nota 1 pe care l-au avut in aceste preliminarii....

  6. #132
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    asta este.... daca punea pe cine trebuia de mult mai devreme Anglia era la EURO acum....ce sa ii faci...mergem inainte

  7. #133
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    euro nu are acelasi farmec fara englezi , acum imi ramane sa sper ca italia va lua titlu , ca romanii nu prea cred

  8. #134
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Cateva ecouri din presa engleza.

    Din The Telegraph: "Uitati-i pe cei 25 de milioane de englezi care prin circulatia postala excrecabila isi pierd identitatea. Pe Wembley-ul plouat si-a pierdut identitatea o intreaga natiune."

    Geoff Thompson, presedintele federatiei engleze: "Noi englezii nu avem un drept divin de a avea un rol important la fiecare mare turneu.Este insa absolut normal ca cel putin calificarea sa o reusim..."

    Daily Mail: "Steve McLaren ramane in amintire ca incurca-lume cu umbrela..."

    The Times: "Am vazut deja antrenori udati pana la piele sau biciuiti de grindina.Am vazut antrenori care pe ploaie sau ninsoare au fost alaturi de baietii lor. Dar nu am vazut inca un antrenor principal care la un meci atat de important sa-si fereasca in primul parul, fereasca domnul sa fie ud..."

  9. #135
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by georg40 View Post
    Cateva ecouri din presa engleza.

    Din The Telegraph: "Uitati-i pe cei 25 de milioane de englezi care prin circulatia postala excrecabila isi pierd identitatea. Pe Wembley-ul plouat si-a pierdut identitatea o intreaga natiune."

    Geoff Thompson, presedintele federatiei engleze: "Noi englezii nu avem un drept divin de a avea un rol important la fiecare mare turneu.Este insa absolut normal ca cel putin calificarea sa o reusim..."

    Daily Mail: "Steve McLaren ramane in amintire ca incurca-lume cu umbrela..."

    The Times: "Am vazut deja antrenori udati pana la piele sau biciuiti de grindina.Am vazut antrenori care pe ploaie sau ninsoare au fost alaturi de baietii lor. Dar nu am vazut inca un antrenor principal care la un meci atat de important sa-si fereasca in primul parul, fereasca domnul sa fie ud..."
    Trebuiau mai multe si mai dure

  10. #136
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    ultimu' articol e foarte adevarat , McClaren era penibil cu umbrela aia , parca ar fi fost o liceana in drum spre balu' bobociilor , asa de ferea de ploaie

  11. #137

  12. #138
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Talking


    Englezii s-au dezlantuit in bar

    Pe 27 octombrie, dupa ce au pierdut in Rusia si inainte de a se prabusi in fata Croatiei pe Wembley, ratind Euro 2008, internationalii englezi au petrecut salbatic in clubul londonez The Wardour. Unul dintre jucatorii importanti ai “nationalei”, al carui nume a fost tinut secret de News of the World, a facut sex cu o dansatoare intr-o boxa la subsolul localului, John Terry a fost atit de beat incit a urinat direct pe parchet si intr-o cupa de sampanie, iar Shaun Wright-Phillips s-a batut cu o femeie. Totul la ziua lui Wright-Phillips.



  13. #139
    ENGLAND Celso's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    17,278
    Reputatie
    1
    ce sa mai faca si ei//de aia nu mai pot astia de pierderile economiei engleze

  14. #140
    sport legend Prome's Avatar
    Join Date
    Oct 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    4,825
    Reputatie
    1
    John Terry a fost atit de beat incit a urinat direct pe parchet si intr-o cupa de sampanie

    cat de tare =))

  15. #141
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Pacat de nationala Angliei, nu mai e ce-a fost! Incet-incet se duce pe drumul pierzaniei:
    http://www.antena3.ro/sport/O-noua-r...23669_ext.html
    Credeti ca astfel de jucatori fac cinste Angliei?

  16. #142
    fan Gica Chioru
    Join Date
    May 2006
    Posts
    2,990
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Englezii pluseaza: 9 milioane de euro pentru ca Mourinho sa preia “nationala”

    Federatia de la Londra (FA) nu mai are nici o indoiala: Jose Mourinho este inlocuitorul perfect pentru Steve McClaren, selectionerul demis dupa ratarea prezentei la CE 2008. Dupa ce s-au consultat cu diverse personalitati din mai multe tari, precum francezul Platini, germanul Beckenbauer si galezul Toshack, oficialii englezi l-au pus pe fostul manager al lui Chelsea pe locul 1 pe lista candidatilor. Portughezul “este o figura mondiala, a participat la intreceri majore si are experienta necesara sa colaboreze cum trebuie cu supervedete ca ale Angliei”, conditii cerute de Brian Barwick, presedintele FA. Potrivit presei insulare, lui Mourinho i se va face curind o propunere concreta. Pentru a fi convins, salariul pregatit este de nerefuzat: 9 milioane de euro pe an! Legat de aceasta suma, unul dintre oficialii FA a precizat: “Federatia noastra nu este in faliment. Avem banii necesari pentru omul ideal si sintem constienti de cit costa cel mai bun”.

  17. #143
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    Asadar, o noua provocare pentru Fabio Capello, noul selectioner al Angliei! Capello va antrena pentru prima data o echipa nationala! Va fi o incercare grea pentru el, sa preia din mers o echipa cu moralul si jucatorii la pamant dupa ratarea calificarii la EURO 2008! Cum credeti ca se va intelege cu noii sai elevi? Dar mai ales cu Beckham, cunostinta veche de la Real? Va promova jucatori tineri la echipa?

  18. #144
    Moderator ducus's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Eforie Sud
    Posts
    6,619
    Reputatie
    0
    PRO SI CONTRA
    Numirea lui Fabio Capello ca selectioner a produs reactii contradictorii.

    Joi, federatia engleza a ales succesorul lui Steve McClaren. Fabio Capello este noul selectioner, dar numirea sa nu a avut parte doar de entuziasm.

    "Capello este printre cei mai buni antrenori din lume. L-am înfruntat 10 ani în Serie A, asa ca stiu ce vorbesc", a declarat Sven-Göran Eriksson, cel care a condus nationala "leilor britanici" între 2001 si 2006. El a fost completat de un alt nume urias al fotbalului, Dino Zoff: "Cu Fabio Capello, Anglia poate visa sa câstige din nou. Numirea sa va da mai multe sanse englezilor decât a facut-o Eriksson".

    Tabara contestatarilor îl are în frunte, surprinzator, pe vesnicul nemultumit Raymond Domenech, guralivul antrenor al Frantei. "Este pacat ca englezii cauta suedezi si italieni. Cei care stiu cel mai bine ce se poate face la nationala sunt chiar tehnicienii din Anglia", a spus "cocosul", uitând parca "performanta" englezului Steve McClaren, care a ratat calificarea la Campionatul European de anul viitor. Gareth Southgate (antrenor Middlesbrough), Steve Coppell (Reading), Mark Hughes (Blackburn) si Paul Ince (Milton Keynes Dons) sunt doar patru dintre numele importante din Insula care au reactionat negativ la anuntul numirii lui Fabio Capello în functia de antrenor al nationalei.

    Stuart Pearce, singurul englez din staff

    Presa britanica scrie ca stafful tehnic al lui Capello va include patru italieni si un englez. Astfel, secund va fi Italo Galbiati, Massimo Neri se va ocupa de pregatirea fizica, Franco Tancredi va antrena portarii, în timp ce director sportiv va fi numit Franco Baldino. Singurul englez care-l va ajuta pe Fabio Capello în tentativa de a ajunge la Mondialul din 2010 va fi Stuart Pearce, antrenorul nationalei de tineret.

    Consider ca Anglia trebuie antrenata de un englez. Când era Eriksson, credeam ca e bine sa avem selectioner strain, dar mi-am schimbat parerea.
    Gareth Southgate, antrenor Middlesbrough

    Fabio Capello este printre cei mai buni antrenori din lume. L-am înfruntat timp de 10 ani în Serie A, asa ca stiu ce vorbesc. Anglia va fi mai puternica.
    Sven-Göran Eriksson, fost selectioner Anglia
    http://prosport.ro/articole/pro-si-contra/70435

  19. #145
    Pro Memoria miril's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    29,277
    Reputatie
    0
    Capello va face treaba foarte buna si, in plus, stilul lui mai...auster se pliaza destul de bine jocului fizic al insularilor, aducandu-le, in plus, o foarte buna asezare in teren.
    Last edited by miril; 15th December 2007 at 10:17.
    "The minority is sometimes right, the majority always wrong." - A Progres...sive Thinker

    "If you support a team that fails to win the league for years, it does feel like a kind of cult'." - Salman Rushdie

  20. #146
    sport legend Patriots's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Galati
    Posts
    3,101
    Reputatie
    1
    Odata cu venirea lui Capello eu zic ca ar fi timpul ca Anglia sa mai castige si ea un trofeu.Pentru ca au de departe cel mai bun lot din Europa , dar le lipsea un antrenor bun.Acum l-au gasit.

  21. #147
    PUMNU' STRANS! Andrei_23's Avatar
    Join Date
    Aug 2007
    Location
    Cisnadie
    Posts
    6,124
    Reputatie
    1
    anglia si italia sunt cele mai bune echipe ale lumii

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •