View Poll Results: Cine va juca finala ?

Voters
83. You may not vote on this poll
  • AC Milan

    34 40.96%
  • FC Barcelona

    49 59.04%
Page 18 of 18 FirstFirst ... 8161718
Results 358 to 364 of 364

Thread: [SEMIFINALA] FC Barcelona - AC Milan

  1. #358
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    posibil... pai dupa ce au fluierat pt voi cu Chelsea, cu Benfica, cu Milan de ce n-ar fi probabil sa se-ntample sa greseasca tot pt Barca si in finala?

  2. #359
    sport legend Nixx's Avatar
    Join Date
    Feb 2004
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    LA GAZZETTA DELLO SPORT, IL CORRIERE DELLO SPORT, TUTTOSPORT i-au acordat cea mai mare nota lui Dida dintre toti jucatorii Milanului si asta spune multe...

  3. #360
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Iasi
    Posts
    405
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Ayrton
    E, n-ai de ce sa te superi... sunt si ei ofticati ca au pierdut finala si normal ca trebuie sa gaseasca un vinovat din afara clubului... Si in plus Ancelotu vrea sa intre la sufletul realmadrilistilor dand in Barcelona si facandu-i hoti si banditi... Doar nu o sa zica ca a fost un prost si in tur a bagat fundasi cand era cazul sa atace si sa inscrie...

    Singura data cand nu e vinovat altcineva e atunci cand se pierde la cel putin trei goluri diferenta. (vorbesc in general)

    Ancelotti ar trebui sa se uite in ograda proprie, ca atunci cand, pe San Siro, la 0 - 1, el a intarit atacul cu Maldini, eu eram sigur ca ne vom califica.

    Oricum, nici vorba de Milan mai buna. Ghinionul pe care Milanul l-a avut in tur l-a avut si Barca in retur.

  4. #361
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Pai ar fi culmea sa-i acorde lui Merk cea mai mare nota...

  5. #362
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Feanor
    Eu credeam ca Ancelotti stie sa dea dovada de fair-play, dar se pare ca m-am inselat. Uite ce declara tipul : "Nu Barcelona s-a calificat, ci acest arbitru i-a trimis pe spanioli īn finală. Noi am arătat, ca şi īn jocul tur, mai mult fotbal, īnsă dacă nici atunci cānd marchezi cāt se poate de regulamentar nu ţi se acordă golul, nu mai poţi pretinde nimic de la soartă. Merk ne-a īmpiedicat ca finala să fie jucată de echipa mai bună, adică de noi"

    Iar Galliani : "Nici nu ştiu ce să mai cred. Nu e posibil să ni se facă aşa ceva. A fost furt la drumul mare. Ni s-a furat finala, pe care am fi meritat-o, pentru că am fost echipa mai bună pe ansamblu"

    Tot Ancelotti zicea ca "am fi meritat din plin sa ne calificam in finala".

    Eu am recunoscut de la inceput ca golul lui Sevcenko a fost valabil. In aceste conditii insa, imi dau cuvantul ca nu mai dau dovada de fair-play fata de Milan.
    Adica Milanul se poate considera norocoasa ca a scapat fara gol pe Nou Camp iar Ancelloti face niste declaratii de parca ar fi castigat cu 3 - 0 !

    In treacat fie spus, e o indecenta sa faci astfel de declaratii gen "Merk ne-a īmpiedicat ca finala să fie jucată de echipa mai bună, adică de noi", cel putin la un scor atat de strans si mai ales cand adversarul e un fost coleg cu care ai impartit atatea, cum e Rijkaard.

    Iar golul lui Sevcenko a fost norocos si contra cursului jocului, asa ca de unde pana unde "Milan echipa mai buna" ?
    Uraaaaaaaaaaa cel mai bun arbitru pe care l'am vazut in viata mea. Am o bucurie imensa sa aud aceste cuvinte. Aceasta sa va fie de invatatura... "tineti minte" la un penalty in meciul tur cu Bayern? cica a fost un hens, ei.. daca e asa atunci aici -> cica a fost fault in atac.
    si... ma rog... Markus Merk om de'a nostru' german, cred ca are rude pe la Bayern
    Attached Images Attached Images
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

  6. #363
    Banned maldini's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Posts
    1,059
    Reputatie
    0
    Ciric stiam ca esti paralel cu fotbalul dar nici chiar asa ...Merk a fost deja sanctionat de UEFA ptr golul furat lui Sheva , gol perfect valabil nici un contact acolo cu Puyol , si nu va arbitra in Germania la Mondiale nici un meci in care joaca ITALIA si UCRAINA Adica o mare pata pe cartea lui de vizita si confirmarea ( daca mai era necesar ) ca a gresit flagrant la golul lui Sheva
    Barcelona a dominat ambele partide, au jucat foarte bine recunosc, dar fotbalul se joaca PE GOLURI iar Barca a dat 1 gol in 180 de minute si noi tot unul in 180 de minute care ne-a fost furat ....Pacat Sper ca finala sa nu fie viciata de arbitraj
    Cat despre penalty-ul in meciul Bayern-MILAN poate a fost dat usor dar MILAN oricum s-ar fi calificat nu uita ca v-am ZDROBIT cu 4-1 pe SAN SIRO ( ratand si un penalty )...Merk a fost clar impotriva noastra ca deh am eliminat si pe Schalke ( in grupe ) si pe Bayern

  7. #364
    FC Bayern Fan CiRiC's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    R. Moldova
    Posts
    176
    Reputatie
    1
    daaaa... pacat ca nu v'ati calificat in finala , aveam sa fiu si mai bucuros daca va anula golul asta pe 17 mai.

    P.S. Oricum Barca a fost peste voi.... si'nca una Merk nu v'a "furat" golul ci vi l'a "anulat" oricum Sheva lovise mingea dupa fluier. Cit despre sanctsiuni, ma rog, => MERITA
    Last edited by CiRiC; 5th May 2006 at 14:15.
    [COLOR="Red"][B][SIZE="4"]FCBayern[/SIZE][/B][/COLOR] - [SIZE="4"][COLOR="Blue"][B]Deutscher Rekordmeister[/B][/COLOR][/SIZE]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •