Results 1 to 9 of 9

Thread: probleme cu tibia

  1. #1
    junior
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    60
    Reputatie
    1

    probleme cu tibia

    sal as avea si io o intreabare.
    cand sar de pe un picior, cateodata si de pe doua din viteza(deci reactiv), simt o durere pe tibia stanga(picioru de pe care sar) spre interior, parca intre tibie si muschi, ca si cum ar intra osu in muschi

    in ultimu timp a inceput sa ma doara si cand alerg, chiar si jogging, nu e o durere mare dar simt ca ceva e nelalocul lui.
    din ce cauze ar putea fi? ce anume sar putut fi "altera"? ce as putea sa fac sa remediez?

  2. #2
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    periostita

  3. #3
    junior
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    si ce as putea sa fac sami treaca? am cautat pe net cica kinetoterapie etc
    si odihna bineinteles
    doar atat?(

  4. #4
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    ODIHNA..io am experimentat-o cand jucam baschet 4 zile/sapt si faceam air alert(o mare porcarie pt mine).

    cel mai probabil faci prea mult efort. ca sa iti treaca ia pauza vreo 3 zile in care pune gheata pe tibie, de vreo 2-3 ori pe zi, cateva minute. apoi incearca sa reduci volumul de efort.

  5. 17th July 2007, 01:14

  6. #5
    incepator
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    27
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by j.terry2007 View Post
    odihna,dar pt sportivi era bun inainte bangay,acum iti recomand diclofenac e unguent

  7. #6
    junior
    Join Date
    Dec 2006
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    ok, ms mult guyz..

  8. #7
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    in ultimul timp am si eu probleme cu tibia... care apare dupa cam o ora de joc...
    ati zis careva de kinetoterapie...o sa o intreb pe sor`mea , ca a terminat kinetoterapia anul trecut.
    eu m`am odihnit, chiar mai mult de 3 zile, si nu dispare durerea azi am simtit`o iar... dispare dupa 10-12 ore dupa ce vin acasa

  9. #8
    aer sus acolo just_me's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    bucuresti
    Posts
    611
    Reputatie
    1
    ia o pauza mai mare, apoi reduci efortul. cel putin la mine a mers. anu' trecut prin mai "plangeam" de durere in fiecare seara. baschet jucam la fel ca acum de mult, diferenta e ca nu mai fac *****u' ala de air alert..si problema poate sa fie pur si simplu prea mult efort.

  10. #9
    MVP !
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    9,787
    Reputatie
    1
    am inceput sa ma obisnuiesc cu durerea... de marti incoace doar o zi nu am fost... nu ma mai deranjeaza asa de tare durerea, chiar daca e la fel de intensa.
    o sa fac si o pauza de 2-3 zile, poate saptamana viitoare si sper sa treaca.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •