Page 13 of 23 FirstFirst ... 31112131415 ... LastLast
Results 253 to 273 of 477

Thread: Naționala de handbal masculin

  1. #253
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Nu cred, acasa jucam altceva. Eu zic ca batem Suedia, problema e ca deja s-a pierdut calificarea, Polonia si Suedia ne vor desfiinta la ele acasa.
    De mult n-am mai vazut Romania jucand asa slab. Asa cum de mult nu l-am vazut atat de lipsit de idei pe Omer. Apararea in frunte cu portarii au fost un dezastru total, asa cum au fost si extremele. Ma mir de fapt ca am pierdut la doar 2 goluri la cat de slab am jucat

  2. #254
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Daca il aveam in poarta pe Ivezic de la Steaua castigam fara probleme.

  3. #255
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Daca il aveam in poarta pe Ivezic de la Steaua castigam fara probleme.
    nu stiu daca fara probleme dar probabil castigam. si daca il aveam pe banca tehnica pe Onesta, ca inter pe Karabatic etc.

  4. #256
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Daca il aveam in poarta pe Ivezic de la Steaua castigam fara probleme.
    bine ma, nu uita ca portarul nu poate duce in spate de unul singur un meci daca n-are aparare iar noi azi aparare n-am avut

    acest meci a cazut cum nu se putea mai prost pt noi, la doar 3-zile dupa meciurile din cupele europene

    referitor la meciul cu suedia, mi-as dori din tot sufletul un rezultat pozitiv (mai ales ca-l vad din sala) dar cred ca nu avem nici o sansa

  5. #257
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post
    bine ma, nu uita ca portarul nu poate duce in spate de unul singur un meci daca n-are aparare iar noi azi aparare n-am avut

    acest meci a cazut cum nu se putea mai prost pt noi, la doar 3-zile dupa meciurile din cupele europene

    referitor la meciul cu suedia, mi-as dori din tot sufletul un rezultat pozitiv (mai ales ca-l vad din sala) dar cred ca nu avem nici o sansa
    Portarii au fost sub orice critica, si oricine stie cat inseamna asta in handbal. Cea mai buna dovada e ca Romania a revenit in meci in cele 10 minute cat antrenorul muntenegrean a avut proasta inspiratie sa schimbe portarul care aparase foarte bine pana atunci

  6. #258
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Sa ai o singura interventie in prima repriza mi se pare jenant, cu toata apararea din fata ta. Important e ca Romania a revenit pe final si nu a pierdut la o diferenta ce se anunta ingrijoratoare dupa primele 30 de minute.

    Si inca ceva: Velentin Ghionea, care a fost cel mai bun marcator cu Turcia si Polonia, a marcat acum doar un singur gol, si asta cand mai erau de jucat vreo 5 secunde. Alin Sania la fel, inexistent. Noroc cu Stavrositu in prima repriza si Toma & Petrea in a doua.

  7. #259
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Duminică, 30 noiembrie a.c., ora 11.00, România – Suedia, în preliminariile C.E. 2010.

    Devenind „capitala“ handbalului românesc, municipiul de pe Bârzava va fi marcat de unul dintre cele mai importante momente ale vieții sale sportive. În premieră absolută, Sala Polivalentă va găzdui, duminică, 30 noiembrie a.c., de la ora 11.00, partida de handbal dintre reprezentativele masculine ale României și Suediei. Meci contând pentru calificarea la C.E. 2010, din Austria.

    „Venim supărați din Muntenegru, după înfrângerea suferită (33-35), ne-a declarat vineri antrenorul Aihan Omer. Dar, asta e. Cine rezistă, rezistă, cine nu... Vine Suedia. Este, poate, evenimentul anului handbalistic în România. Echipa suedeză vine cu cea mai bună garnitură, cu care a atacat Olimpiada și «mondialele». O formație de cinci stele, de mare calibru. Noi am pus meciul la Reșița, în ideea de a-i sufoca pe suedezi cu acest public extraordinar . Și de a face unul dintre cele mai bune jocuri. Sper ca noi să prindem o zi de excepție, iar ei să nu fie într-o formă foarte bună. Un lucru este cert. Echipa României va intra în teren determinată sută la sută“.
    Last edited by resita; 28th November 2008 at 23:39.

  8. #260
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Te lauzi cu meciul asta, dar iar mi se pare ciudata alegerea salii din Resita pentru un asemnea derby. Trebuia sa se joace pri la Buzau ori la Bucuresti. Mai putin conteaza.

  9. #261
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    pai ce are Resita?

    tot la Resita au programate si cantonamentele si pregatirile meciurilor amicale etc

  10. #262
    sport legend Cipri's Avatar
    Join Date
    Feb 2007
    Location
    Craiova
    Posts
    15,278
    Reputatie
    1
    Romania-Suedia 15-19 la pauza ... puteam sa fim mai aproape dar asta e .

  11. #263
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Bucuresti
    Posts
    16,043
    Reputatie
    1
    Ne-am facut de ras si cu Suedia. Probabil ca nici la baieti nu se gandeste nimeni sa aduca ceea ce trebuie, adica un antrenor strain

  12. #264
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by resita View Post

    referitor la meciul cu suedia, mi-as dori din tot sufletul un rezultat pozitiv (mai ales ca-l vad din sala) dar cred ca nu avem nici o sansa
    asa cum am mai spus, nici o sansa

    s-a vazut clar diferenta de valoare si de mentalitate

  13. #265
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Dezamagitoare prestatia jucatorilor nostri

  14. #266
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Tragedia lovește handbalul românesc! Handbalistul român Marian Cozma, jucător în Ungaria la Veszprem, a fost înjughiat mortal într-o discotecă azi noapte, în orașul maghiar, de către niște localnici de etnie romă cu care intrase în conflict!

    Alți doi coechipieri, sârbii Ivan Pesic si Zarko Sesum au fost răniți! Cei doi au fost internați la terapie intensivă!

    Unul dintre ei au fost înjunghiat în rinichi, iar celălalt are grave traumatisme cranio cerebrale.

    "Așa este, am fost și eu informat, nu pot să cred!", a confirmat informația pentru ProSport, cel mai bun prieten al său, Rareș Jurcă.

    http://www.gsp.ro/sporturi/handbal/m...ma-122512.html

  15. #267
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    Odihnestete in pace Pasarila.

  16. #268
    senior
    Join Date
    Dec 2008
    Posts
    226
    Reputatie
    1
    "Nu se poate așa ceva! Nu pot să cred că este adevărat! Aoleuuu, nu creeed! Nu am cuvinte, nu pot să cred că este real. Am jucat împreună la Dinamo, am jucat mulți ani. A fost un om deosebit și un coleg de excepție. Sînt șocat, nu pot să spun nimic. Am început ziua cu cea mai proastă veste pe care puteam să o primesc!", a spus Bibirig pentru gsp.ro.

  17. #269
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Ieri în direct pe EuroSport s-a jucat meciul Suedia - Muntenegru 29-24.
    Clasament:
    GROUP 1
    TEAMS PTS DIFF GOALS MATCHES
    TWDL
    1. Sweden 10 p
    2. Poland 6 p
    3. Montenegro 4 p
    3. Romania 4 p
    5. Turkey 0 p

    România are 4 meciuri disputate, iar celelalte echipe au câte 5.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  18. #270
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Handbalistul spunea că voia să revină sub "tricolor"
    Adio România! Dragoș Oprea a fost convocat pentru naționala Germaniei!

    Handbalistul Dragoș Oprea, component al echipei Frisch auf Goppingen, a fost convocat la reprezentativa Germaniei și nu mai poate evolua pentru România, deși intenționase să depună actele pentru obținerea cetățeniei române.

    Handbalistul în vârstă de 27 de ani declarase anul trecut că este dorit la naționala României și că va face demersuri pentru revenirea sub tricolor. Oprea a jucat ultima dată pentru Germania în septembrie 2007, chiar într-un meci amical cu România, iar conform regulamentelor era nevoie să treacă doi ani pentru a putea evolua pentru România. Între timp însă, Oprea nu și-a depus actele pentru reobținerea cetățeniei române, la care a renunțat când a emigrat în Germania.

    "Noi ca federație nu puteam face nimic. Jucătorul trebuia să-și depună actele, iar abia apoi, la trecerea celor doi ani de când a jucat pentru Germania, să îl convocăm. Poate a pus și el puțină presiune cu acele declarații că revine la naționala noastră, le-a forțat puțin mâna nemților ca să-l convoace. Nu se compară naționala României cu cea a Germaniei", a declarat, marți, agenției MEDIAFAX, directorul tehnic al reprezentativei masculine, Gheorghe Goran.

    Selecționerul Germaniei, Heiner Brand, l-a convocat pe Dragoș Oprea pentru stagiul de pregătire și disputarea partidelor din preliminariile CE din 2010, programate în luna iunie, cu Bulgaria, Slovenia și Belarus, conform anunțului clubului Frisch auf Goppingen, la care evoluează handbalistul de origine română.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #271
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,840
    Reputatie
    1
    Echipa României va susține ultimele patru partide din cadrul grupei 1 de calificare la CE din 2010, după cum urmează: cu Suedia, în deplasare (11 iunie), cu Muntenegru, la București (13 iunie), cu Turcia, la Reșița (17 iunie) și cu Polonia, în deplasare (20 iunie). Naționala masculină a disputat deja patru partide în grupa I, obținând două victorii și două înfrângeri, iar cu 4 puncte acumulate ocupă locul trei, după liderul Suedia (5 jocuri, 10 puncte) și Polonia (5 jocuri, 6 puncte).

  20. #272
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    am vazut lotul lui ayhan pentru meciurile astea.
    nu stiu de ce nu il ia pe Vaidasigan de la resita care este un inter foarte bun,peste Muresan de la constanta.
    am vazut ca iar la luat pe vedeta aia de Rares Jurca care numai fite in pe cap ca de handbal nu ii arde.
    mai este unul in Franta Rares Fortuneanu care joaca centru si este peste Mazilu si Stavrositu dar de cativa ani nu lau mai convocat,paremise de la barajul cu Norvegia cand era Voina selectioner.

  21. #273
    manager
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Handbal World
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Sper sa se califice ...insa sansele sunt slabute...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •