Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 43 to 63 of 90

Thread: 42,4 % din romani sunt suporteri Steaua

  1. #43
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Vladek View Post
    De unde stii tu cine l-a comandat mestere ? Nici eu nu cred in procentul ala de 40% (de care ma doare-n cot de altfel), dar sunt curios de unde stii tu cine a comandat sondajul ?
    pai daca vezi toate intrebarile din sondaj , daca vezi cate intrebari despre PNG si JJ Becali sunt in el ... o sa-mi dai dreptate ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  2. #44
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Pai din cele 10 intrebari ale sondajului,7 sunt puse despre Becali si Png(unde partidul si personajul ies mereu pe primul loc,chiar 52% considerandu-l pe oier un anticomunist sincer),una despre care este cel mai urat politician( a iesit Basescu),una despre cel mai frumos(Boureanu pe primul loc,Tariceanu pe 2,Leana Udrea pe 3,iar ciobanu' pe 4,iar una despre cea mai iubita echipa de fotbal din tara......Vladek,iar o arzi aiurea ?...

  3. #45
    sport legend bada_otelul's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Galati
    Posts
    4,723
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Polar Bear View Post
    Bah ungur frustrat...noi o sa fim tot timpul alaturi de echipa oriunde v-a juca...in orice divizie...
    bine,voi 500-1000,tin minte acum cativa ani meciuri jucate de steaua cu 2-3000 de spectatori acasa,toate echipele au suporteri de rezultat,sa fim seriosi,chiar crezi ca la steaua ar veni cel putin 20000 indiferent de situatie?
    [B]Mandru locuitor al Orasului de la Dunare, Galatz[/B]

  4. #46
    non-ultras Vladek's Avatar
    Join Date
    Nov 2005
    Location
    Bruxelles ... deocamdata
    Posts
    5,050
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mustata View Post
    Pai din cele 10 intrebari ale sondajului,7 sunt puse despre Becali si Png(unde partidul si personajul ies mereu pe primul loc,chiar 52% considerandu-l pe oier un anticomunist sincer),una despre care este cel mai urat politician( a iesit Basescu),una despre cel mai frumos(Boureanu pe primul loc,Tariceanu pe 2,Leana Udrea pe 3,iar ciobanu' pe 4,iar una despre cea mai iubita echipa de fotbal din tara......Vladek,iar o arzi aiurea ?...
    N-am vazut decat rezultatele sondajului. OK, sa zicem ca a fost comandat de Becali. So what ? Daca nea GG crede ca 40% simpatizanti Steaua = 40% simpatizanti PNG se inseala amarnic, iar cine i-a servit cifrele astea l-a pacalit rau.

    PS : Mon cher, Mustata, ce campi bati tu acolo cu arsul ? Daca nu ai nimic serios de zis, abtine-te ca nu se da nici un premiu pentru numarul de posturi ..

  5. #47
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1

    Thumbs down sondajul comandat de JJ Becali ...

    1. Care este cel mai frumos politician roman in viata ?
    2. Care este politicianul cel mai urat din Romania ?
    3. La alegerile europarlamentare din toamna cu ce partid veti vota daca in fruntea listelor electorale vor fi urmatoarele personalitati ?
    4. Daca luna viitoare ar avea loc alegeri prezidentiale cu ce candidat veti vota ?
    5. Daca in turul II al alegerilor prezidentiale ar candida urmatorii , dvs. cu cine ati vota ?
    6. In legatura cu Gigi Becali circula tot felul de pareri . Cu care dintre cele notate sunteti de acord si cu care sunteti impotriva ?
    7. Modul in care s-a comportat Gigi Becali cu ocazia referendumului , sustinandu-l public pe Basescu , vi s-a parut ca a fost mai curand :
    8. Credeti ca PNG ar trebui sau nu ar trebui :
    9. Ce procent credeti ca va obtine PNG la alegerile europarlamentare in localitatea dvs. ?
    10. Care este echipa de fotbal preferata de dvs. ?


    ps: asa ca nu-i mai faceti jocurile ciobanasului si inchideti acest topic ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  6. #48
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Sunt mai multi stelisti decat 40% ...dar faza e ca e diferenta intre suporteri de ocazie si cei adevarati! Dar cum sunt si d-aia si d-aia peste tot
    Oricum numai un "orb" poate sa spuna ca Steaua nu e cea mai iubita echipa din tara din toate punctele de vedere
    Muzzwrinka

  7. #49
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI View Post
    1. Care este cel mai frumos politician roman in viata ?
    2. Care este politicianul cel mai urat din Romania ?
    3. La alegerile europarlamentare din toamna cu ce partid veti vota daca in fruntea listelor electorale vor fi urmatoarele personalitati ?
    4. Daca luna viitoare ar avea loc alegeri prezidentiale cu ce candidat veti vota ?
    5. Daca in turul II al alegerilor prezidentiale ar candida urmatorii , dvs. cu cine ati vota ?
    6. In legatura cu Gigi Becali circula tot felul de pareri . Cu care dintre cele notate sunteti de acord si cu care sunteti impotriva ?
    7. Modul in care s-a comportat Gigi Becali cu ocazia referendumului , sustinandu-l public pe Basescu , vi s-a parut ca a fost mai curand :
    8. Credeti ca PNG ar trebui sau nu ar trebui :
    9. Ce procent credeti ca va obtine PNG la alegerile europarlamentare in localitatea dvs. ?
    10. Care este echipa de fotbal preferata de dvs. ?


    ps: asa ca nu-i mai faceti jocurile ciobanasului si inchideti acest topic ...

    Eu am vazut si rezultatele in procente...sunt prea tari...dar bineinteles ca nu este un sondaj Png...

  8. #50
    sport legend Rossi's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    9,938
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Luis Garcia10 View Post
    Oricum numai un "orb" poate sa spuna ca Steaua nu e cea mai iubita echipa
    daca e vorba doar de Bucuresti ... da

    probabil ca dintre bucuresteni , 50% sunt fani Steaua , 35 % fani Dinamo , 10% fani Rapid si restul procentelor merg in provincie ...
    [url=http://www.martiriromani.com][B][COLOR="Red"][SIZE="4"]www.MartiriRomani.com[/SIZE][/COLOR][/B][/url]

  9. #51
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Se vede ca nu stii ce e in provincie! In Bucuresti procentul stelistilor e mic fata de ce e in provincie
    Muzzwrinka

  10. #52
    Super Moderator
    Join Date
    Jul 2005
    Location
    Paris
    Posts
    72,784
    Reputatie
    1
    La Paris inca nu am vazut suporter stelist ...
    Sportul darama barierele rasismului !!!
    Cel care cade dar se ridica este mai puternic decat cel care nu a cazut niciodata.

  11. #53
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    2,943
    Reputatie
    0
    Bre,si eu stau in provincie...stelistii provinciali in marea lor majoritate,nu fac deplasari dupa echipa...de exemplu aici la Pitesti,cunosc doar vreo 5-6 ghencisti,care ar da bani pe benzina,bilet,bautura si mancare,ca sa se duca pana la Bucuresti...dar cand e vorba sa se iasa in strada,dupa un succes,sunt primii...ca nu costa nimic sa te bucuri...de exemplu la finala Cupei de la Timisoara,din Bucuresti au plecat doar vreo 500 de suporteri,restul pana la 3000 de insi,fiind provinciali...Tg-Mures,Galati,Pitesti,Ploiesti,Baia Mare,Cluj...doar dintre cei pe care i-am cunoscut si au venit in grupuri organizate...asta e diferenta,intre o echipa simpatizata si una iubita...ca un fapt divers,dintre toti suporterii romani,eu ii apreciez cel mai mult pe cei de la Fc National,reuniti sub numele de *FANS*...

  12. #54
    sport legend Radu's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Posts
    7,619
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by bada_otelul View Post
    bine,voi 500-1000,tin minte acum cativa ani meciuri jucate de steaua cu 2-3000 de spectatori acasa,toate echipele au suporteri de rezultat,sa fim seriosi,chiar crezi ca la steaua ar veni cel putin 20000 indiferent de situatie?
    prietene asculta la mine...brigazile o sa vina tot timpul...eu unul o sa imi sustin echipa oriunde va juca...indiferent de divizie!
    [B][SIZE="6"]Mi-e dor de Steaua...[/SIZE][/B]

  13. #55
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Nu stiu ce cunosti tu...dar in orice caz eu iti spun sigur ca la meciurile din cupele europene ale Stelei macar 30% sunt provinciali
    Muzzwrinka

  14. #56
    Abuzez. zebe's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    9,825
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Dani3l View Post
    Pai daca pe lia manoliu s-au strans mai mult de 400.000 de suporteri ...ca sa nu zic ca Steaua are cei mai multi abonati din tara.
    asta-i tare...

    si ontopic...pun pariu ca din astia 42% sau nush cat de microbisti care cica tin cu steaua 80% nu stiu sa zica 5 jucatori din lotu' stelei...asta-i adevaru...nu vreau sa jignesc pe nimeni da' d cand ma stiu ii la moda sa fi stelist.
    Last edited by zebe; 13th July 2007 at 21:15.

  15. #57
    Banned
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    MARAMURESEAN
    Posts
    3,800
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by CFR1907 View Post


    PS. Daca Steaua ar retrograda nu cred ca ar merge la meciuri in divizia B mai mult de 500-1000 de suporteri.
    Du-te..nu mai spune?Las ca ati fost voi,cu zecile de mii cand acu 3-4 erati in divizia C...si tu esti suporter de cand a venit paskany..pana sa vina arpad,nu v-ati afirmat,acu,v-ati dat la miere si subit..ati devenit mari fan cfr.. fii fara grija,Steaua daca ar retrograda tot ar avea cei mai multi abonati din Romania.
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    asta-i tare...

    si ontopic...pun pariu ca din astia 42% sau nush cat de microbisti care cica tin cu steaua 80% nu stiu sa zica 5 jucatori din lotu' stelei...asta-i adevaru...nu vreau sa jignesc pe nimeni da' d cand ma stiu ii la moda sa fi stelist.
    da,zebe,e chiar tare,sa vina 60.000 de oameni la un meci cu hereenven e chiar tare... cati au fost cei mai multi la un meci al echipei pe care o susti?!
    Quote Originally Posted by forza_CFR View Post
    sa moara toti acei 42.4% !
    Ce trist ca vadim toleraza useri ca tine...
    Quote Originally Posted by BIANCO-ROSSI View Post
    sondajul e un fals ......acest sondaj a fost comandat de PNG.......forma finala arata cum a vrut Jiji sa arate ...

    ....
    Da...asa e...gigi conduce din umbra omenirea...pazea...urmatoarea miscare va fi sa desfinteze dinamo bucuresti...
    Este evident faptul ca Steaua are cei mai multi suporteri din romania..pacat ca cei de la gazeta nu au citat sursa,un link,ceva...si pro tv a preluat informatia.Oricum,o corecta prezentare a sondajul ar fi fost "42,4% din cei intervievati sunt suporteri ai Stelei" si nu "42,4% dintre romani sunt fani Steaua".
    Last edited by Dani3l; 14th July 2007 at 00:06.

  16. #58
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    7
    Reputatie
    1

    steaua -1 la suporteri, palmares, stadion, buget etc

    bai nu o mai tot dati la vrajeala ma ofticatilor mai bine vati baga unghia in gat de ciuda... asa cum steaua are suporteri adevarati care vin meci de meci la stadion dar are si simpatizanti dinastia care nu stiu nici un jucator de la echipa.. asa are si dinamo sau rapid.. deci daca din aia 42% jumate cit ziceti voi nu sint suporteri adevarati tot steaua ar fi pe locul 1 ptr ca atunci din aia 12% citi are dinamo numai 6% sunt adevarrati asa ca lasatio balta ce credeti ca toti fanii lui dinamo si rapid si al oricarei alte echipe se dedica trup si suflet echipei cu care tine?)) oricum ati dao steaua e pe primul loc si asta no sa se schimbe poate doar daca retrogradeaza si sta in B vreo 20 ani ! si nu sunt subiectiv ptr ca eu personal nu tin cu steaua eu sunt din braila si tin cu echipa locala fie ce o fi si la bine si la rau

  17. #59
    incepator
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zebe View Post
    asta-i tare...

    si ontopic...pun pariu ca din astia 42% sau nush cat de microbisti care cica tin cu steaua 80% nu stiu sa zica 5 jucatori din lotu' stelei...asta-i adevaru...nu vreau sa jignesc pe nimeni da' d cand ma stiu ii la moda sa fi stelist.
    AUZI DAR TU AI SENZATIA CA DIN AIA 12% DINAMOVISTI TOTI SUNT FANI 100% SI STIU TOATA ECHIPA?? AA?

  18. #60
    Timisoara ... Elphax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Curva Sud
    Posts
    14,658
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by gety_2007 View Post
    bai nu o mai tot dati la vrajeala ma ofticatilor mai bine vati baga unghia in gat de ciuda... asa cum steaua are suporteri adevarati care vin meci de meci la stadion dar are si simpatizanti dinastia care nu stiu nici un jucator de la echipa.. asa are si dinamo sau rapid.. deci daca din aia 42% jumate cit ziceti voi nu sint suporteri adevarati tot steaua ar fi pe locul 1 ptr ca atunci din aia 12% citi are dinamo numai 6% sunt adevarrati asa ca lasatio balta ce credeti ca toti fanii lui dinamo si rapid si al oricarei alte echipe se dedica trup si suflet echipei cu care tine?)) oricum ati dao steaua e pe primul loc si asta no sa se schimbe poate doar daca retrogradeaza si sta in B vreo 20 ani ! si nu sunt subiectiv ptr ca eu personal nu tin cu steaua eu sunt din braila si tin cu echipa locala fie ce o fi si la bine si la rau
    traducerea pls

  19. #61
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    Fiecare padure isi are uscaciunile in traducere
    Muzzwrinka

  20. #62
    C H A M P I O N SAMM's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Tara ros-albastra
    Posts
    4,209
    Reputatie
    1
    trebuia pus pe intern

    sa se lase cu vene taiate
    Banel Nicolita a inteles, nu a fost offside, Dica, nu a fost offside la Dica. Dica, Dica, Dica du-te, Dica, Dica in fata lui 4 la 1
    Siii esteeeee goooooool. Iata bolta! Iata bolta ! Iata bolta ! Steaua este una dintre marile echipe ale Europei
    DOAR [B][SIZE="3"][COLOR="Red"]STEAUA[/COLOR][/SIZE] [/B]conteaza in Europa. Fara mizerii in UCL

  21. #63
    sport legend Luis Garcia10's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Bucuresti, Targoviste
    Posts
    11,325
    Reputatie
    1
    A fost si pe intern ...dar cred ca e mai bine aici ..mai la "umbra" )
    Muzzwrinka

Tags for this Thread

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •