e tarziu ( nu chiar asa de tarziu ) si m-a pleznit zelul. si m-am hotarat sa fac un thread ( e asa funny sa fii mod pe literatura - am mereu senzatia ca vorbesc cu mine insami - poate din cauza ca asa se intampla ). si ma tot gandesc despre ce sa fie.
si asa ca m-am hotarat sa fie despre orice.
si dupa ce am reusit sa iau aceasta deosebita decizie mi-a venit cheful sa vorbesc despre oscar wilde. nu am citit prea multe carti scrise de el. doar portretul lui dorian grey si ceva chestii mai scurte. dar mereu ma amuza. chiar f tare. nu ma dau pe spate scrierile lui dar mereu ma binedispun.
una din chestiile care mi le aduc acum aminte este " the truth is rarely pure and never simple " ( citat mai mult sau mai putin exact - dar ideea asta era ). sau mai era si ceva de genul " a friend stabs you in the front ". motivul pt care le scriu in engleza e ca am avut cateva carti de el scrise in engleza si asa mi le aduc aminte.
asa ca daca aveti chef sa scrieti ceva ce nu merita chiar un thread , scrieti pe aici.
a si mai era o faza ceva de genul : dumnezeu si-a cam supraestimat abilitatile cand a creat omul. a si ceva cam asa : oricine poate sa simpatizeze cu suferintele unui prieten dar e nevoie de un om f deosebit sa simpatizeze cu succesul unui prieten.