Page 19 of 19 FirstFirst ... 9171819
Results 379 to 394 of 394

Thread: Despre orice si totusi literatura

  1. #379
    ...
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    2,314
    Reputatie
    1
    La naiba . Dca invoc motive tehnice nu ma crede nimeni .

  2. #380
    Man with broom TheIceMan's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Posts
    16,891
    Reputatie
    1
    not tomorrow, avem meciuri de analizat mai degraba-n weekend.
    ei si tu acuma, daca era cu poze, toti ne-am fi dat seama mai repede, dar asa cine mai sta sa numere iiii jjjj si alte puncte?
    beleafer

  3. #381
    Moderator
    Join Date
    Sep 2008
    Location
    Bucuresti
    Posts
    10,358
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Avion View Post
    La naiba . Dca invoc motive tehnice nu ma crede nimeni .
    N-ai nicio scuza!

  4. #382

  5. #383
    Blue Sugar M.I.B.'s Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Ger
    Posts
    2,297
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cristina View Post
    Yeah...aim a hiuge Avion fan...
    Nu neaparat,dar Allin vorbeste clar in necunostiinta de cauza...si dupa mine chiar nu e persoana care sa aduca critici altuia despre cat de mult a citit.

    Cristina,eu credeam ca esti fana Uni,acu si Avion.Sau sunt io mai cun motz si Avion nu e ? Erscht um holbi drei,la noapte intru cu gasca la apa,e mare ..luna? Iesim sa ne balacim

    Uite aci melodie Bayernnnnnnnnn Autobahn uita-te al intreg video-ul ( apropos unul din ei sunt io,sunt statist yeei )

    Enjoy !

    http://vimeo.com/23541656



    Alliin vorbeste ce nu stie.
    [B]Music.Law.Rap.Books.Movies.Jarhead.[/B]

  6. #384
    sport legend aLLiin's Avatar
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    33,313
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by TheIceMan View Post
    Eu as incepe cu Emil Cioran - Pe culmile disperarii.
    O voi cauta...
    Ps nu ma intereseaza cearta.

  7. #385
    koaye grele Tyler Durden's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    mwelaromani
    Posts
    18,133
    Reputatie
    1
    Destepti e unii, as vrea sa fiu si eu cult in cap ca ei.
    FCSB este acronimul Pușcariei în sportul românesc. Patronul, managerul, precum și cel mai reprezentativ suporter sunt oameni certați cu legea, infractori de drept comun. Cei care susțin această echipă par și ei alcătuiți din aceeași plămadă.

  8. #386
    RETRAS
    Join Date
    Jun 2005
    Posts
    24,445
    Reputatie
    1
    A citit cineva de pe-aici O zi de David Nicholls? Cum e?

  9. #387
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    nu, dar am vazut starter for 10 , se pune?
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  10. #388
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Mai ales ultima fraza mi se pare tare https://scontent-b-fra.xx.fbcdn.net/...1d&oe=55266192
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

  11. #389
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    buna asta.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  12. #390
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Cvasiirelevant. Numa prostii si frustratii se iau de scrierea altora, oamenii cu scaun la cap pricep mesajul si raspund mesajului, nu formei lui.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  13. #391
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    asta este, imi asum, sunt proasta si frustrata
    eu una apreciez cand cineva imi atrage atentia daca gresesc. apreciez reimprospatarea cunostintele in orice domeniu, sau aflarea de lucruri noi ( inclusiv legat de gramatica ).
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  14. #392
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,505
    Reputatie
    0
    Doar ca astea nu-s lucruri noi, sunt revizitarea lucrurilor vechi si usor depasite, mai ales cand subiectul discutiei e cu totul altul. E de porc atunci cand vorbesti de carti sa-ti aminteasca cineva de jocuri video si sa-ti atraga atentia in acest sens, una e una, alta e alta. Fiecare lucru se discuta la momentul sau oportun si nu dupa chef si dupa bataie de joc, de aceea exista conceptul de offtopic sau spam. Eu consider deja ca porcariile astea frustrate si tampite de gramatica deja tin de spam si trolling si toti cei care le promoveaza nelalocul lor. Exista modelitati de bun simt intr-adevar de a atrage atentia cu privire la orice, insa din pacate gramatica e folosita doar pe post de spam si troll, poate tu sa fii o exceptie dar te asigur ca esti exact asa cum spune expresia: o exceptie, in genere nu se intampla asta, cei care tin la subiect trec peste partea de gramatica spre deosebire de cei care nu mai tin, de cei frustrati carora tot ce le ramane e de-a arunca in altii cu bataie de joc.
    Last edited by Johnny D; 5th February 2015 at 14:11.
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  15. #393
    Moderator irinaidu's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Posts
    12,291
    Reputatie
    0
    johnny, nu m-as apuca niciodata sa corectez gramatica oamenilor de pe forum. mi se pare inutil. ori e vreun typo si nu are sens, ori respectivul e un agramat si atunci chiar ca nu are sens. insa atunci cand scriu prietenilor sau cand vorbesc cu ei, imi place sa mi atraga atentia asupra greselilor, fie ele de gramatica sau de sens prost utilizat al vreunui cuvant. mai ales ca exista greseli care se tot folosesc in gluma, cum ar fi " succesuri" si este usor sa te trezesti folosindu-le gresit dupa ce le tot zici in gluma. tot asa este si cu " care " in loc de " pe care " sau " ca si " in constructii comparative din frica de cacofonie.
    "Nobody objects to a woman being a good writer or sculptor or geneticist if at the same time she manages to be a good wife, good mother, good looking, good tempered, well groomed and unaggressive."

  16. #394
    in love :) ice_girl's Avatar
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    near the mountains
    Posts
    9,434
    Reputatie
    1
    Draga Johnny, multumesc pt complimente
    Eu am postat respectivul tabel nu din frustare sau ca sa fac spam ci pentru ca l-am considerat util si poate interesant si pt altii. Atunci cand cineva imi atrage atentia ca am facut o greseala de ortografie, de sintaxa, de vocabular, de gramatica in general nu ma supar ci ma bucur ca mi-a atras atentia ca pe viitor sa nu mai comit aceeasi eroare si la randul meu atunci cand cineva greseste ii atrag atentia nu din rautate,sa-mi bat joc de el sau pentru important e continutul si nu forma ci din respect pentru aceea persoana si pentru limba romana
    "Că ai căzut nu are importanță deoarece numai modul în care te ridici contează" Nelson Mandela

    "Figure skating needs to be aesthetic" Stephane Lambiel
    Echipa de Gimnastică a României-Simply the best

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •