Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 180

Thread: SUPORTERI - GALERIE - DEPLASARI-INTALNIRI

  1. #43
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Sunt niste idioti! Conducerea ar trebui sa ia masuri impotriva lor, ar trebuie sa-i intereseze si soarta echipei UNIVERSITATEA CRAIOVA, nu numai orgoliul suporterilor! Rusine Gabi Blondu`!
    Craiova inseamna:

    http://www.craiova-maxima.as.ro/temp...images/top.gif
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  2. #44
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    67
    Reputatie
    1
    eu chiar nu pot sa ma abtin sa nu injur pe steaua si dinamo...
    nu cred ca se canta pentru ca nu prea se stiu cantecele. Propun ca la fiecare meci de acasa, macar la membrii galeriei sa se dea fluturase cu cantecele... costurile nu ar fi prea mari.
    in plus galeriile din Romania tind spre o italienizare, dar gresita.
    La noi unii lideri la meciuri nu prea importante nu canta deloc. Stau in galerie, chiar in primele randuri, dar nu canta...
    De asemenea, cand scorul nu ne este favorabil... ori nu cantam, ori ne injuram jucatorii, ori nu mai stam sa vedem meciul. Ar trebui putin schimbata aceasta mentalitate, vad ca baietii sunt pe drumul cel bun.

    Am fost de acord cu Blondu cand a zis de GP faza cu tradarea Galatei, dar cred ca Gica Popescu merita mult mai multe din partea noastra si va veni vremea cand va trebui sa-l iertam si sa ne impacam.
    De bucurie rar avuram parte...

  3. #45
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    EDMOND_ , nu te supara pe mine, da faza cu dictatu` din umbra este o aberatie de-a ta. Omule, daca eu si inca 3,4 din galerie vrem sa afisam un banner impotriva lu` GP, il face ptr ca asa simtim, nu ptr ca ne "dicteaza cineva din umbra" . Peluza Sud - Mentalitate, Fidelitate, Coerenta.Crezi tu ca nu ne intereseaza Universitatea Craiova?? Atunci la ce bun atatia bani cheltuiti pe coregrafii si deplasari?? La ce bun atatea amenzi si batai de la "oamenii dezordinii"? Tot "din umbra" ni s-a dictat si asta?? ady, ce tot vb prostii frate? Ce masuri vrei sa se ia?? Cum te-ai simtit când a jucat la dinamo?? Nici nu vreau sa-mi aduc aminte... si acum vrea meci de retragere aici???Zici ca nu e bun prgoliul suporterilor? Iti place sa te identifici cu restul suporterilor care pupa in cur orice actionar care vine cu bani?Asta e treaba voastra. Si la urma urmei, merge din ce in ce mai bine treaba la club si fara GP. Si daca ar veni, a dovedit ca nu e demn de incredere, ca stie sa tradeze. Poti tu sa bagi mana in foc ca nu o sa-si vanda fotbalistii?? S-a vazut ca e lacom de bani. Are prieteni pe Netoiu si Becali. la ce sa ma astept de la astia? Chiar prietenul lui Becali, a zis ca : in afacerile mele, prietenii de azi, sunt dusmanii de maine , si invers, depinde cum merg afacerile mai bine. Trageti concluzia!! Forza Stiinta !!
    Amor de lejos, felices los quatro....

  4. #46
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ti-am raspuns pe threadul special deschis lui Gica Popescu!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  5. #47
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    MATRIX98 , pe un suporter al Universitatii nu pot sa ma supar! Dar nici nu pot sa fiu de acord cu tine! Gabi Blondu are si interesele lui personale si ca orice lider de galerie , indiferent echipa este manevrat mai mult sau mai putin de diverse persoane..
    In ceea ce-l priveste pe Gica Popescu in acest moment
    galeria ( sau partea din galerie ) actioneaza clar contra intereselor echipei! Au mai fost jucatori ai lui Craiova care au jucat la Dinamo ( Balaci , Camataru ) mult mai mult decat Gica Popescu , si vad ca îi aplaudati la intrarea lor pe stadion. Si acestia nici macar nu au spus ca a fost gresala vietii lor , cum a facut-o Gica Popescu...
    Nu aveti de unde sa stiti voi care au fost manevrele la data respectiva si nici daca Staicu l-a vrut cu adevarat pe Gica aici ( eu cred ca nu , si am motive sa cred asta ...) Pe de o parte vreti jucatori buni din campionatul intern , pe de alta parte il indepartati pe singurul care ar mai putea sa ne ajute . Suntem atat de singuri ..cat crezi ca o sa reziste Dinel astfel? Intr-o zi o sa inchida pravalia si nu putem sa prevedem ce se va alege de Stiinta... Nu cred ca suntem in postura de a indeparta pe cei care ne pot ajuta... Cred ca esti prost informat sau mai rau influentat ...Gica Popescu ajuta si acum Universitatea ... Rada poate pleca oricand ..probabil si Stancu... chiar nu stii ca Rada este platit de Gica Popescu !? Ca abia in ianuarie va negocia un contract cu clubul ? Stii cumva cati jucatori de la Universitatea au in acest moment contract cu firma unde este actionar Popescu ? Poate stii si cine il reprezinta pe Cartu , pentru care voi bagati mana in foc si pe cine ar fi dorit el langa Universitatea!?
    MATRIX draga , adevarul este destul de relativ si cand credem ca il detinem constatam ca suntem destul de departe de el....
    Nu vad de ce l-ati judeca pe Popescu altfel decat pe Balci , Camataru , Lung sau Ungureanu ..care si ei au jucat la echipe pe care nu le putem suferi ...
    E timpul sa va ganditi mai mult la Universitatea si la interesele ei si mai putin la orgoliul vostru ...orgoliu pe care il are orice oltean adevarat...
    Care sunt MATRIX "restul suporterilor care... " ? Eu , azzuro , inter sau altii ca noi !? Te inseli prietene ...am toata simpatia pentru tine , dar iti garantez ca noi suntem mult mai independenti decat cei din galerie ...
    Last edited by EDMOND_; 29th December 2003 at 15:00.

  6. #48
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Jucătorii Universităţii Craiova, conducerea tehnică şi cea administrativă a grupării din Bănie sunt invitaţi de onoare la prima întrunire a suporterilor olteni, care va avea loc mâine, de la ora 19, la clubul "Pacha" din Bănie. De asemenea, liderii galeriei oltene doresc ca la eveniment să participe şi alte personalităţi, precum Mugur Mihăescu, Cristi Minculescu, Antonie Solomon, Marius Mitran, Emil Hossu Longin, Gică Popescu, alături de mulţi alţii. (L. C.)

  7. #49
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    E super ideea, cred ca ar trebui sa se organizeze mai des astfel de evenimente!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pai asta si facem...saptamana viitoare organizez eu cu inter si frozen...una in Bucuresti! ..cu animatoare alb albastre!

  9. #51
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    poate il mai prindem si pe doryn in buc si vine si el

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    vorbesc maine si cu Inter !

  11. #53
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    doryn este in bucuresti azi maine nu stiu

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    frozen , am niste probleme de rezolvat in craiova... dar am de gand sa permanetizez ...adica sa ne intalnim in Bucuresti odata pe luna!
    Posibil sa vin spre sfarsitul acestei saptamani.

  13. #55
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    este perfect pentru mine, baietii din GRUPPO+REgie ar vrea sa va cunoasca si ei.
    o sa aducem si steagul bosniei cu autograf de la Guso.

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ok , ne auzim diseara..mai tarziu ! iti dau un pm...

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca este adevarat ca la petrecerea suporterilor a fost invitat si Ilinca , omul care a ingropat Craiova aruncand-o in bratele lui Netoiu nu are rost sa mai discutam despre conducatorii galeriei .... In plus se pare ca cel care a citit o scrisoare contra lui Gica Popescu a fost un anume Vicentiu Neagoe , fost conducator a unei fractiuni din galerie...actualmente fiind angajat la ziarul lui Mititelu. Sa-l inviti pe Ilinca si in acelasi timp sa continui razboiul inutil cu Gica Popescu ...
    ce pot sa mai comentez?
    Poate cineva confirma sau infirma categoric aceste evenimente ?!

  16. #58
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Daca este intr-adevar asa, inseamna ca iar a inceput razboiul psihologic in Banie. , tocmai ce ma bucuram pe maxima ca e liniste din nou....mult a tinut.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  17. #59
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    ce va asteptati sa-l lase mititelu asa usor pe GP?
    foarte ciudat cum adulam nulitatile in dauna valorilor.

  18. #60
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    la galerii sintem campioni, echipa sa vedem cand ia titlul
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    "Unii bagă intentionat zâzanie"

    Valentin PRIBEANU Editie Speciala - 31.01.2004

    La sediul clubului Universitatea, de pe strada Unirii 86, un grup de aproximativ 10 suporteri au afişat două bannere, prin care înfierau campania de transferuri făcută de conducere în această iarnă. Bannerele erau inscripţionate cu textele: "Performanţa se face cu valori" şi "Vorbe mari de la oameni mici". Conducătorul galeriei craiovene, Gabi Blondu', care a vorbit în numele celor prezenţi, argumenta această acţiune prin faptul că nici un nume sonor nu a sosit la "Ştiinţa" în intersezon. "Suntem foarte supăraţi că în această iarnă campania de transferuri a fost una foarte slabă. S-a promis că la echipă vor fi aduşi jucători de valoare şi nu s-a întâmplat acest lucru. Vom discuta cu conducerea clubului şi vom încerca să facem presiuni pentru ca promisiunile acestea să fie respectate. Vom vorbi cu Dinel Staicu, să vedem ce are de gând. Vrem ca Universitatea să facă performanţă, nu să se mai zbată la mijlocul clasamentului. Ne-am săturat de vorbe mari de la oameni mici", a declarat Blondu'. În replică la aceste atacuri, preşedintele Consiliului de Administraţie al Universităţii, Dinel Staicu, a răspuns: "O echipă se ţine cu bani, şi încă foarte mulţi. Dacă reprezentanţii galeriei vin la mine cu soluţii de ordin financiar, sunt deschis oricărui dialog. M-au sunat astăzi (n. r. ieri), după ce au pus bannerele, şi am stabilit o întâlnire pentru mâine (n. r. astăzi), la ora 10. O să le arăt cam cât se cheltuieşte într-o lună pentru echipă. Cât despre ce au scris, ce să spun? Fiecare cu mintea lui. Eu cu a mea, ei cu a lor. Este clar că atunci când la «Ştiinţa» sunt momente de linişte, cineva, intenţionat, încearcă să bage zâzanie şi să incite spiritele. Se va vedea cine nu doreşte binele echipei". Preşedintele Universităţii, Adrian Mititelu, a declarat că supărarea unei părţi a galeriei este îndreptăţită, fiindcă echipa a traversat o perioadă neagră până în urmă cu un an şi jumătate, dar că saltul ei spre marea performanţă nu se poate face atacându-l pe Dinel Staicu, omul care a salvat gruparea din Bănie în unul dintre cele mai critice momente ale existenţei sale: "Îi înţeleg pe suporteri, pentru că sunt prea pătimaşi. Au fost mulţi ani în care Universitatea s-a zbătut în mediocritate şi susţinătorii echipei nu mai au răbdare. Din acest punct de vedere, împărtăşesc aceleaşi sentimente, însă a-l contesta pe Dinel Staicu mi se pare o mare greşeală. Să nu se uite că Dinel a luat echipa de la zero, iar acum suntem pe drumul cel bun. Cu puţin noroc, anul acesta putem juca în cupele europene".
    Lucrurile ar putea fi lămurite în urma întâlnirii de astăzi, dintre Dinel Staicu şi reprezentanţii galeriei."


    Am citit cu mare atentie acest articol si parerea mea personala este ca in spatele actiunilor lui Gabi Blondu sta cineva care nu vrea sa fie liniste la Universitatea... Problema este , cine ?! Ma tot gandesc si nu gasesc un nume....

  20. #62
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Ilinca?!?! :O
    Sau cine stie...Gica Popescu!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  21. #63
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Sau poate chiar Mititelu... Daca aveau ceva de spus de ce Blondu si baietii lui nu au facut-o la intalnirea suporterilor , cand au fost si fotbalisti si conducatorii clubului... De ce acum , la foarte putina vreme... Am vazut ca Staicu i-a invitat la discutii , sunt curios care sunt solutiile financiare pe care le va propune Blondu , pe cine ar dori el la Craiova sa puna banu' jos...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •