Results 1 to 4 of 4

Thread: Ii mai buna Dinamo ca si Steaua sau Rapidul ii de locul 3?

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. #1
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    1
    Reputatie
    1

    Ii mai buna Dinamo ca si Steaua sau Rapidul ii de locul 3?

    A trecut si turul asta de campionat si credeti-ma ca nu stiu ce sa zic despre valoarea campionatului nostru. Ii mai bun, ii mai slab, sunt inca blaturi, sunt inca arbitrii care fura, sunt antrenori slabi, sunt antrenori buni, lista cu intrebari poate continua dar ma opresc ca is tare derutat.

    Am jucat al doilea tur in cupe, oare ajunge? Oare se poate zice ca ii un succes ca transferam un jucator in Ucraina dupa un tur de campionat? Oare se compara campionatele Ucrainei si a Rusiei cu Italia, Spania, Anglia? Oare patronii nostrii tin cu dintii de jucatorii lor sau nu au oferte ca lumea sa poata sa le dea drumul. Is obosit si derutat dupa acest tur, am noroc ca nu is suporter Rapidist, Stelist, Dinamovist, Craiovean sau orice alt suporter din campionatul nostru. Am noroc ca is suporter al Nationalei dar oare asta ii noroc????

    Sincer imi este rusine, am vazut mai multe meciuri de la "capo a fine" din campionate straine decat din cel romanesc toamna asta. Oare de ce? Chelsea-Manchester, Liverpool-Arsenal, Juve-Inter, Milan-Inter, Lazio-Juve, Real Sociedad-Valencia, Barcelona-Real, Roma-Lazio, lista continua sa nu mai zic de meciurile din CL, oare is chiar asa de derutat sa refuz un Steaua-FC Bihor sau un Petrolul-Apulum pentru un meci aiurea din campionatul altor tari?

    Ce se intampla la Rapid? Sa ne bucuram ca intra inca un Becali in fotbalul intern, sa ne asteptam la batai in direct la tv pe programele de fotbal, sa ne asteptam la mai multe reprosuri din partea conducatorilor contra gangsterilor de arbitri? Oare suporterii romani is de vina ca ei au ajuns gangsteri sau ei presedintii? Oare Craciunescu ii de vina pentru ca avem arbitrii slabi? Nu mai zic nimc, sunt foarte derutat.

    HAI ROMANIA!!!

    PS Nici cu handbalul feminin nu imi este rusine. Sau imi este cand dam de nordice? sau poate imi este maine cand dam de unguroaice? Viitorul sportului romanesc suna bine sau nu? Deruta totala in sportul romanesc.

  2. #2
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Da , este mai buna Steaua ca Dinamo.
    Sper ca rapid sa ramina pe trei .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  3. #3
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mariusmadmax
    Da , este mai buna Steaua ca Dinamo.
    Sper ca rapid sa ramina pe trei .
    marius nu te supara, dar in acest moment steaua e mai slaba, chiar daca dinamo are bresa din aparare. aia se poate astupa cu un fundas sau doi, chestie la indemina dinamovistilor, dar la steaua trebuie schimbata mentalitatea de a juca la ciupeala. asta e mult mai dificil.

    de rapid nu zic nimic. din returul trecut nu au mai gasit cadenta celor 11 puncte diferenta iar la anderlecht au avut o cadere de loc scuzabila. a fost foarte interesanta explicatia care o dadea lucescu acelui meci si regretabila lipsa de inspiratie a lui rednic.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  4. #4
    Sport Legend JJ's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Peste tot
    Posts
    13,904
    Reputatie
    0
    Rapid n-o sa ramana pe 3. Urcam, urcam...pana pe cele mai inalte culmi! Scuze!(sechele din copilarie) Vorbind serios, sper ca Dan Petrescu, desi fara experienta ca antrenor, sa imprime un stil de joc echipei, iar o data cu revenirea in giulesti sa se produca revirimentul. Oricum, in meciurile cu noi nu se poate spune in nici un caz ca Steaua sau Dinamo au fost mai bune.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •