View Poll Results: Cine credeti ca va castiga?

Voters
28. You may not vote on this poll
  • Lewis Hamilton

    2 7.14%
  • Fernando Alonso

    2 7.14%
  • Kimi Raikkonen

    21 75.00%
  • Felipe Massa

    3 10.71%
  • Altul

    0 0%
Page 4 of 11 FirstFirst ... 23456 ... LastLast
Results 64 to 84 of 221

Thread: Europa GP: Nurburgring 20-22 Iulie 2007

  1. #64
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Doar daca schimba motorul.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #65
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    nu cred ca va schimba motorul ...decat fata era avariata mai grav, spatele parea ok.

  3. #66
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Asa cred si eu.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #67
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    mda.....raman de aceeasi parere ca si APHELYON. mi se pare exagerat sa zici ca Alonso nu e bun (a castigat cu noroc, din cauza pneurilor). mai erau si alte echipe cu michelin. de fapt, in frunte in afara de ferrari cam toata lumea era pe michelin si ei nu au castigat. F1 e o lume a circumstantelor unde pilotul e 20% iar restul masina si alte variabile. d'aia eu cred ca adevaratii piloti sunt aia de raliuri. aia stiu pe bune cu volanul. iubesc f1 ca si fenomen dar in ultimul deceniu prea mult conteaza masina in ecuatie. asa si de michael s-ar putea zice ca masina...blah-blah. cand n-avea masina il batea mika, iar cand a avut o masina de 10 ori mai buna ca ceilalti a luat 5 campionate...
    daca e sa vorbim de conjunctura, michael a fost cel mai norocos. nu ca nu ar fi fost superpilot....

  5. #68
    manager
    Join Date
    May 2007
    Posts
    252
    Reputatie
    1
    Ce baftosi pot fi astia de la Ferrari.Poate o sa castige Alonso....sa le faca-n ciuda.

    P.S.
    Oare cand or sa castige Ferrari o cursa "pe bune"?

  6. #69
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    @Fane: pai parca ultimele doua curse castigate de Ferrari au fost "pe bune".

    In legatura cu Alonso, eu cred ca nu ar trebui sa-i contestam meritele pentru ultimele doua campionate castigate, este clar ca este un pilot foarte bun(oricat de simplu ar pilota, dupa cum zicea cineva pe aici) si mai este clar ca munceste foarte mult in teste pentru a imbunatati masina. Cred ca este al doilea pilot dupa Michael din ultimii 10-15 ani care contribuie decisiv la dezvoltarea si setarile masinii.

    Cu toate astea acest Alonso nu stie sa piarda, este ingamfat peste masura si nu stie sa-i respecte pe ceilalti piloti. De multe ori se poarta ca un copil rasfatat.

    Hamilton va pleca de pe locul 10, din cate stiu eu motorul nu a avut nimic si nu va fi schimbat. Va avea mult de tras cursa asta si sa speram ca nu o comite la start.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  7. #70
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Nurburgring, calificari: Pole Position pentru Raikkonen
    Sambata, 21.07.2007



    Pilotul echipei Ferrari, Kimi Raikkonen, a reusit sa obtina pole-position-ul in calificarile pentru cursa de duminica de la Nurburgring. Finlandezul a fost cronometrat cu 1:31.450.

    Locul secund i-a revenit lui Fernado Alonso, care a fost urmat pe locul 3 de catre Felipe Massa.
    BMW-Sauber a reusit sa ocupe pozitiile 4 si 5, prin Nick Heidfeld si Robert Kubica. Pilotul echipei Red Bull, Mark Webber, a fost surpriza placuta a calificarilor, obtinand al 6-lea timp. Heikki Kovalainen, de la Reanult, a terminat al 7-lea, fiind urmat de catre pilotii de la Toyota, Jarno Trulli si Ralf Schumacher.

    Lewis Hamilton a suferit un accident cu 5 minute ininte de finalul calificarilor, cel mai bun timp al sau pana in momentul respectiv fiind 1:33.833, astfel ca britanicul va pleca de pe locul 10, in cazul in care va putea evolua maine.



    GERMANIA - CLASAMENT PILOTI CALIFICARI:


    Poz Pilot Timp Diferenta Puncte
    1. Kimi Raikkonen FINLANDA Ferrari 1:31.450 -
    2. Fernando Alonso SPANIA McLaren 1:31.741 +0.291 -
    3. Felipe Massa BRAZILIA Ferrari 1:31.778 +0.328 -
    4. Nick Heidfeld GERMANIA BMW Sauber 1:31.840 +0.390 -
    5. Robert Kubica POLONIA BMW Sauber 1:32.123 +0.673 -
    6. Mark Webber AUSTRALIA Red Bull 1:32.476 +1.026 -
    7. Heikki Kovalainen FINLANDA Renault 1:32.478 +1.028 -
    8. Jarno Trulli ITALIA Toyota 1:32.501 +1.051 -
    9. Ralf Schumacher GERMANIA Toyota 1:32.570 +1.120 -
    10. Lewis Hamilton MAREA BRITANIE McLaren 1:33.833 +2.383 -
    11. Nico Rosberg GERMANIA Williams -
    12. Alexander Wurz AUSTRIA Williams -
    13. Giancarlo Fisichella ITALIA Renault -
    14. Rubens Barrichello BRAZILIA Honda -
    15. Anthony Davidson MAREA BRITANIE Super Aguri -
    16. Takuma Sato JAPONIA Super Aguri -
    17. Jenson Button MAREA BRITANIE Honda -
    18. Scott Speed S.U.A. Toro Rosso -
    19. Vitantonio Liuzzi ITALIA Toro Rosso -
    20. David Coulthard MAREA BRITANIE Red Bull -
    21. Adrian Sutil GERMANIA Spyker -
    22. Markus Winkelhock GERMANIA Spyker -



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...onen-4868.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  8. #71
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Ron Dennis: "Roata dreapta-fata nu a fost stransa bine"
    Sambata, 21.07.2007



    Seful echipei McLaren Mercedes, Ron Dennis, a precizat ca accidentul suferit de Lewis Hamilton in calificarile de sambata de la Nurburgring a avut loc din cauza surubului de la roata-fata, care nu a fost strans corespunzator.

    "Am avut o problema cu mecanismul de prindere a rotii. Roata dreapta-fata nu a stransa bine. Nu a fost o greseala a mecanicilor. Nu suntem siguri care este motivul defectiunii. Acelasi pistol de prindere a rotii a fost utilizat si la masina lui Fernando Alonso, iar el nu a avut nicio problema. Tot ce stim cu siguranta este ca am avut o defectiune la pistolul de prindere a rotilor. Cel putin stim ca masina nu a avut nicio defectiune", a declarat Ronn Dennis.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...bine-4870.html




    Ce povesti de adormit copii.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  9. #72
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton: "Ma simt foarte bine si sper sa concurez duminica"
    Sambata, 21.07.2007



    Liderul clasamentului general, Lewis Hamilton, a declarat ca se simte foarte bine dupa accidentul in care a fost implicat sambata in calificarile pentru cursa de la Nurburgring.

    "Ma simt foarte bine si voi vedea mai tarziu daca voi putea concura maine. Toata lumea a avut grija de mine. Stim care fost cauza accidentului si sunt bucuros ca totul este in ordine. Sper sa pot concura maine", a declarat britanicul.

    Hamilton va afla abia duminica dimineata daca va putea concura, dupa ce va efectua un nou test medical.

    In cazul in care va putea lua startul in cursa de maine, Hamilton va pleca de pe pozitia a 10-a a grilei.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...nica-4873.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  10. #73
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Gata, lui Hamilton i s-a dat verde de catre medicii FIA sa concureze si va pleca azi de pe pozitia a 10a

  11. #74
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    Hamilton cleared to race

    The McLaren team confirmed this morning that Lewis Hamilton has been cleared to race in today's European Grand Prix by FIA Medical Delegate Dr. Gary Hartstein and the Chief Medical Officer of the event, Dr Klaus U. Zerbian.

    Hamilton crashed hard out of the final qualifying session and things looked pretty bad when he first tried to get out of the car. He was soon brought to a nearby hospital in a helicopter. Not much later he was released out of the hospital and things looked positive for the current championship leader.

    Lewis Hamilton will start the race from tenth position.

    f1.gpupdate.net
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  12. #75
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    ei.. acum o sa se vada cu adevarat ce poate.. ca pana acum a plecat doar din fatza.. sa-l vedem cum se descurca in pluton.
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  13. #76
    watcher Datenshi's Avatar
    Join Date
    Mar 2004
    Location
    online
    Posts
    12,849
    Reputatie
    1
    I must not let my passion interfere with my reason. That is not good. That is bad.

  14. #77
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    da ...chiar am ras ...e reusita reclama

  15. #78
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton a primit acordul medicilor de a concura
    Duminica, 22.07.2007



    Britanicul Lewis Hamilton va putea concura astazi in Marele Premiu al Europei dupa ce a trecut examenul medical la care a fost supus in aceasta dimineata.

    Participarea pilotului echipei McLaren la cursa de astazi a stat sub semnul intrebarii in urma accidentului suferit sambata in calificari.
    La scurt timp dupa ce a sosit pe circuit, Hamilton a fost consultat de catre delegatul medical al FIA Dr. Gary Hartstein si de catre Dr. Klaus U. Zerbian, cei doi dandu-si acordul ca englezul sa concureze astazi la Nurburgring.

    Hamilton va pleca de pe pozitia a 10-a a grilei de start. Primele 3 pozitii pe grila sunt ocupate, in ordine, de Kimi Raikkonen, Fernando Alonso si Felipe Massa.
    Hamilton este lider in clasament cu 70 de puncte, fiind urmat de Alonso cu 58 de puncte.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...cura-4874.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  16. #79
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Raikkonen se asteapta la o cursa dificila
    Duminica, 22.07.2007



    Pilotul echipei Ferrari, Kimi Raikkonen, spune ca se asteapta la o cursa grea duminica, chiar daca a reusit sa obtina la Nurburgring al doilea pole position din acest sezon.

    "In sfarsit! La Silverstone am facut o gresala pe finalul celui mai rapid tur, dar acum totul a mers bine si am reusit sa obtin pole-ul. In Q1 si Q2 am avut ceva probleme cu aderanta, insa dupa ce am alimentat cu benzina pentru prima parte a cursei totul a fost ok. Asteptarea dupa accidentul lui Hamilton a complicat lucrurile in ultima parte a calificarilor. Acum sunt in cea mai buna pozitie pe grila, insa sunt constient ca ne asteapta o cursa foarte dificila", a declarat finlandezul.

    Este primul pole reusit de Raikkonen dupa cel obtinut la Melbourne, in prima cursa a sezonului.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...cila-4875.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  17. #80
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Massa: "Avem o masina buna"
    Duminica, 22.07.2007



    Felipe Massa nu si-a ascuns dezamagirea dupa a obtinut locul 3 pe grila de start in Marele Premiu al Europei de duminica. Acesta sustine ca intreruperea cauzata de accidentul lui Hamilton l-a facut sa isi piarda concentrarea, insa este convins ca masina sa va fi la inaltime in cursa.

    "In primele doua parti ale calificarilor am fost foarte multumit de manevrabilitatea masinii. Intreruperea calificarilor dupa acciedentul lui Lewis sigur nu ne-a ajutat si poate ca mi-am pierdut putin concentrarea. In ultimul tur, am fost putin mai lent in primul si ultimul sector, dar a fost suficent pentru a face diferenta. Dar sunt optimist pentru ca stiu ca avem o masina foarte buna pentru cursa de duminica", a declarat pilotul brazilian.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...buna-4876.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  18. #81
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Datenshi View Post
    Dupa cum se vede si in reclama MIKA e taticul lor!
    MIKA & SCHUMI sunt din alta liga,KIMI(favorilut meu),massa,alonso si hamilton sunt departe de valoarea celor 2....

  19. #82
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Alonso nu se astepta la locul 2 pe grila de start
    Duminica, 22.07.2007



    Dublul campion mondial Fernado Alonso a admis ca nu se astepta sa ocupe pozitia a doua pe grila de start, anticipand ca va termina pe 5 sau pe 6.

    "A fost dificil sa astept in masina reluarea calificarilor dupa accidentul lui Lewis. Sunt momente in care iti poti pierde concentrarea. In ultimul tur, am facut cateva greseli in virajele 5 si 6, si in acel moment ma gandeam ca am pierdut lupta pentru pole. Am incercat sa merg bine pe final si am sperat ca voi termina pe 5 sau pe 6. Cand am vazut ca am terminat al doilea m-am bucurat mult si mi-am dat seama ca am avut mult noroc", a declarat spaniolul, care considera ca poate castiga cursa de duminica si spera ca echipa sa obtina cat mai multe puncte.

    "Cred ca suntem cam la acelasi nivel cu cei de la Ferrari. Strategiile de cursa vor fi importante. Am sanse sa casig cursa. Nu este bine ca Lewis pleaca de pe locul 10, dar astfel de lucruri se intampla in Formula 1 si sper sa castigam cat mai multe puncte posibil", a mai precizat el.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...tart-4877.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  20. #83
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Heidfeld: "Calificarile au fost dramatice"
    Sambata, 21.07.2007



    Pentru pilotul echipei BMW-Sauber, Nick Heidfeld, calificarile au fost pline de dramatism dupa accidentul in care a fost implicat Lewis Hamilton.

    "A fost o sesiune de calificari dramatica. Am rasuflat usurat cand l-am vazut pe Hamlton fluturand mana si sper ca va fi ok. Dupa retragerea lui obiectivul meu a fost sa termin pe locul 4. Am reusit si sunt multumit, dar este putin enervant ca am fost la numai o zecime de locul 3", a declarat Heidfeld.

    Germanul nu a ezitat sa isi manifeste bucuria dupa ce a devenit tata pentru a doua oara. "Astazi sunt incredibil de fericit pentru ca am devenit tata pentru a doua oara. Abia astept sa-i imbratisez pe Patricia, prietenia mea, Juni, fiica noastra, si Joda, fiul nostru. Bineinteles, maine dimineata voi fi din nou aici si ma voi pregati pentru cursa", a mai spus Heidfeld.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...tice-4871.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #84
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Kubica: "Suntem in forma"
    Sambata, 21.07.2007



    Polonezul Robert Kubica a obtinut locul 5 pe grila de start in calificarile de la Nurburgring si spune ca se simte in forma pentru cursa de maine.

    "Cel mai important lucru este ca Lewis este ok. Calificarile au fost bune pentru mine si pentru echipa; cred ca maine vom fi in forma. Bineinteles ca accidentul lui Hamilton si oprirea calificarilor nu ne-au ajutat, dar suntem in avantaj in urma acestor lucruri. Va fi greu sa luptam cu Ferrari si McLaren, dar in curse am aratat o forma buna. Sa speram ca maine pista va fi uscata", a declarat pilotul echipei BMW-Sauber.
    Coechipierul sau, Nick Heidefeld, va pleca in cursa de pe locul 4.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...orma-4872.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •