Page 2 of 5 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 85

Thread: Divizia Becali

  1. #22
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1

    Ce sa-ti raspund ?

    Ce sa-ti raspund , este posibil orice .
    Steaua nu prea are jucatori impresariati de var .
    Dinamo are multi !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  2. #23
    sport legend lupisor lupetto's Avatar
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    717
    Reputatie
    1

    Demietere Rednic

    Dupa cat se pare, Mircea Rednic a fost demis de la Rapid. Acum, daca aceasta informatie este adevarata, cred ca s-a facut o mare nedreptate. Rednic a avut rezultate bune cu Rapid, in trecut dar si in turul acesta. Poate echipa nu a jucat prea bine, dar este ceva normal. Orice echipa trece prin momente din astea (Ex. Juventus a pierdut 3 meciuri in saptamana asta), in special cand Rapid a pierdut jucatori din cauza transferelor sau a alotr motive. Lumea in Romania trebuie sa aiba mai multa rabdare. Imi pare in special rau pentru Rednic fiindca este o persoana de treaba, un antrenor care si-a protejat jucatorii, ceea ce foarte putini antrenori o fac.


    Voi ce parere aveti?
    [i] "Strength and honor" [/i]
    [b] MAXIMUS DECIMUS MERIDIUS [/b]

  3. #24
    senior zamolxe's Avatar
    Join Date
    Jan 2003
    Posts
    232
    Reputatie
    1

    Angry

    Quote Originally Posted by MaPaX
    Asa s-a spus si de Sabin ca e stelist cand a venit si a dovedit ca este un adevarat profesionist. Sunt foarte bucuros de venirea lui Ioan Becali ca presedinte Rapid din urmatoarele puncte de vedere:
    1) Este un om impunator, si daca intr-adevar vrea performantza va obtine de la Copos ceea ce doreste pentru club (nu multi au puterea sa il convinga pe zgarcit)
    2) Cunoaste foarte multi jucatori si poate influenta decisiv transferuri la Rapid.
    3) Chiar daca si-a manifestat simpatia pentru dinamo, este un profesionist si vrea sa se razbune pe cei din conducerea cainilor, si bineinteles pe varul sau Jiji.
    4) Chiar vrea performanta. Cu dinu vama, coruptu ala, ce rahat faceam...
    5) Poate va renunta si la oameni din conducere si vor fi schimbati si oamenii responsabili de imaginea Rapidului (sa dea Domnul). Va spun eu, galeria noastra va avea de castigat.
    RAPID campioana Romaniei 2003-2004
    Sa vedeti ce super jucatori vor veni la Rapid
    Gresesti, Rapidul s-a desfiintat
    Ai sa vezi citi jucatori ne pleaca in era becali!!!!
    in 1923 s-a nascut o legenda

  4. #25
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    In mod sigur jucatorii care au personalitate nu se vor impaca cu felul de a fi al lui Dan Petrescu....deja Sabin Ilie a avut o reactie extrem de virulenta la adresa acestuia ( de genul ca nu are valoare de ab fi antrenor la Rapid )...
    Craiova este lovita mai putin de "becalism" , cam 30 % din jucatorii importanti au contract cu el.... Deocamdata!

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    COPOS a demonsrat inca o data ce rahat e. A stricat munca lui Rednic shi a destabilizat doua echipe, pe Rapid shi pe Sportul. Daca pana acum mergeau binishor de-acum in colo sa vedetzi ce praf o sa se aleaga.....Sportul poate mai reusheshte promovarea. Dar Rapid se va ingropa in scandaluri. Nu pot sa nu fiu dezamagit de Dan Petrescu, care a pus osul la o astfel de "lovitura misheleasca". Rushine DAN! Rushine COPOS! Pentru a cata oara.........

    PS : Toata simpatia mea pentru suporterii rapidishti. Cu toate ca am impresia ca o sa aiba de suferit shi celelalte echipe. Shtitzi voi de ce........
    ex-alpopa

  6. #27
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Rapid , a dat afara un antrenor bun .
    Becali ( varu impresaru ) isi aduce catelusii lui .
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  7. #28
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Bineinteles ca numele de divizia Becali este perfect ales.
    La Steaua este patron Gigi Becali
    la Rapid este un fel se superpresedinte Giovani Becali
    la Dinamo, Victor Becali este membru in consiliul de administratie si cum nu-i convine ceva pune sclavii sa faca greva. La Craiova ca este echipa de provincie de, isi trimit emisari .Observ ca se tot incearca inscaunarea lui Hagi sau Alexanco si se face campanie in presa pentru distrugerea lui Badea desi a facut o treaba foarte buna. Sau sa-l infiltreze pe Gica Popescu, sluga lor.
    Vorbim de astea patru mai importante ca la celelalte cluburi nici nu prea au nevoie cei din clanul Becali sa bage pe cineva pentru ca oricum iau tot ce vor si fac ce-i taie capul peste tot.
    La nationala este Iordanescu care face lotul la comanda
    celor din clanul Becali. La olimpici la fel face Manea.
    Mare parte din presa este aservita becalior.
    Deci divizia Becali.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Probabil Copos si-a facut bine temele:..Nu trebuie sa uitam ca negocierile au durat aproape sase luni de zile.... suporterii rapidisti pot avea si surprize destul de placute !

  9. #30
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Probabil Copos si-a facut bine temele:..Nu trebuie sa uitam ca negocierile au durat aproape sase luni de zile.... suporterii rapidisti pot avea si surprize destul de placute !
    DAP.
    GEN MECIURI ARANJATE DE DON GIOVANNI.........
    ex-alpopa

  10. #31
    Banned jay's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    496
    Reputatie
    0
    Desigur, la capitolul imagine Rapidul a pierdut enorm! Vorbim despre singurul club bucurestean care n-a facut compromisuri in anii comunismului! Dupa 1990 a venit fostul lider utecist si lucrurile au inceput sa scartaie. Iar acum clubul a ajuns sa se identifice cu un infractor de drept comun, fosta mana dreapta a lui Dan Alban, prietenul lui Cornel Dinu. Trist...

    Daca steaua si dinamo sunt cunoscute drept echipele infiintate si sustinute de regimul ciumei rosii, iar Craiova drept singura echipa cu pile mari din afara Capitalei, Rapidul a avut totusi prestanta. Acum, cu acest individ la conducere, toata simpatia de care s-a bucurat clubul giulestean e pe cale sa se duca naibii. Ce mi-e ********ul Netoiu, militianul Dinel, oierul vulgar si mitocan de langa cimitir, sleahta de jidani si de tigani de la dinamo - l-am citat pe Dinu -, ce mi-e Rapidul condus de fosti oligarhi rosii si infractori...

    Glory, Man United!

  11. #32
    Banned nemuritor's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    215
    Reputatie
    0
    Care or fi Edmond surprizele placute pentru suporterii rapidist? Ca va vinde Becali toti jucatorii? sau blaturile?

    Claudiu, deviezi discutia . Brasovul il are pe nicolae la fel de hot si de imputit ca toti ceilati si voi nici macar echipa sau suporteri n-ati avut vreodata.

  12. #33
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Stockholm
    Posts
    51
    Reputatie
    1
    Sincer, senzatia pe care o incerc este aceea a unei pierderi. Si la fel de sincer, eu, ca suporter rapidist, incerc o rusine fata de Rednic pentru modul in care a fost pus pe liber. Si nu este pentru prima oara.... Acum timpul va demonstra daca, intr-adevar, Copos a facut o mutare extrem de inteligenta sau o gafa ce v-a distruge Rapidul si imaginea sa. Tare imi e ca a doua varianta e mult mai aproape de realitate.

  13. #34
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Claudiu laso balta ca si Man United face blaturi cum a fost sesonul trecut cind a luat campionatul in fine dar totusi nu se face ca la noi in stil mare..........campionatul nostru mai are de decazut mult pina se face ceva, nea luat 50 de ani sa il dam jos pe Ceasca pe astea cit ne ia?
    anti Dinamo, anti oier

  14. #35
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    hai mai fat frumos ca ceasca nu a domnit decat vreo 20 de ani, cred ca te refereai la comunism cand ai scris 50 de ani
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  15. #36
    junior
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    bordel
    Posts
    99
    Reputatie
    1
    Sincer si mie imi pare rau pentru Rednic, este si ardelean si regretul este mai mare, cred ca pentru ce a facut pentru Rapid merita mult mai mult, daca as fi suporter rapidist cred ca as protesta intr-un fel sau altul. Eu sunt pesimist cu venirea lui don Giovani, cred ca echipa Rapid va avea un retur de cadere libera, in doi ani va ajunge o echipa care lupta pentru salvarea de la retrogradare ca Becali asta stie sa vanda cand vede un jucator bun. Despre Dan Petrescu ce sa spun decat "rusine", dar sper sa iasa pe usa din dos, nu am nimic cu Rapidul dar sincer as vrea sa-l vad pe dan petrescu in "noroi". Copos mai mult nu poate, el este marioneta prostit de toti si mai apare si ca un "papagal" la televizor mereu cu o fata de inocent in spatele prostiei lui. Eu unul desi nu sunt fanul Rapidului sincer regret ca s-a intamplat ce s-a intamplat.
    Lumea nu e a celor modesti, ci a celor energici.

  16. #37
    incepator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    cluj
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Ma intristeaza faptul ca Becali l-a cumparat si pe Copos. Nu ca Georgica ar fi fost pina acum nevinovat (el e doar un gainar de joasa speta). Oricum Becali avea si pina acum o colectie de invidiat, o armata de oameni de fotbal care ii ling palma si dosul. Mai lipsea Copos. Destept tiganul; Hagi, Popescu, Dan Petrescu, Iordanescu, Sandu si multi altii. A mai fost Piturca dar asta a schimbat dosul crezind ca al varului Gigi pute mai putin. Se vede insa ca acum si al varului Gigi ii pute. E normal, pina la urma au origini comune. Ramine insa de vazut care va fi marele sef al fotbalului romanesc in continuare, Becali sau ramine Dragomir? Asta a mai ramas inca neelucidat in fotbalul romanesc; campionatul, cupa, si altele deja au fost cistigate anul acesta. La anul vom mai vedea.

  17. #38
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by alpopa
    Toata simpatia mea pentru suporterii rapidishti. Cu toate ca am impresia ca o sa aiba de suferit shi celelalte echipe. Shtitzi voi de ce........
    divizia becali se prefigureaza a fi un fel de rotativa la titlu si cupa conform cerintelor de impresariat artistic ale becali& co (ghe popescu, d petrescu g hagi si cine o mai fi prin preajma). itele sunt mult prea vaste si cred ca vechea cooperativa a ajuns trust. la mai mare.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #39
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by zidane
    Destept tiganul
    asta de unde ai scos-o? si ce are relevanta etnia (e machedon pina una alta) cu mirlania? da-o dracului de discutie...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  19. #40
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    hai mai fat frumos ca ceasca nu a domnit decat vreo 20 de ani, cred ca te refereai la comunism cand ai scris 50 de ani
    de parca a luptat careva sa-l dea jos...
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  20. #41
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    "Dar de ce ma intrebi, vrei polemica? Hai, pa, vorbim alta data!"

    Dan Petrescu
    Opere Complete, volumul "Mirlani din toate becaliile, uniti-va"
    http://www.expres.ro/topstory/?news_...681a3a572677d9

    "Ma simt tradat, mai ales ca stiu ca am avut o intelegere cu George Copos: si la bine, si la greu impreuna."

    Mircea Rednic
    Lacramatie, paragraful "Mirecea Rednic nu stie, dar are contract pina-n 2008..."
    http://www.adevarulonline.ro/index.j...ticle_id=63538

    "Nu am hotarat eu soarta lui Mircea Rednic. Nu am ce sa-i reprosez. Are in continuare tot respectul meu pentru ca a facut istorie la Rapid. Decizia i-a apartinut presedintelui executiv care are puteri depline si responsabilitati depline"

    George Copos
    Ghid de pasare a responsabilitatii, Editura UTC - Banii nostri unde e...
    http://www.romanialibera.ro/editie/i...9122003&idx=43

    cam atit. lumea se agita de parca ar conta, de parca spectatorii, suporterii ar avea in ochii mafiotilor vreo valoare alta decit ce face Jiji cu ei. Le da o bere si ii pune sa strige "Hai Pitzurka". Mde
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  21. #42
    junior
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    Putem sa observam ca la Rapid e Giovani, la Dinamo o mare influenta o are Victor, la Steaua e Gigi. In cazul in care cei doi frati se vor impaca cu varul lor (ceea ce este foarte probabil, sangele apa nu se face) familia Becali va stapani cele 3 mari cluburi din tara, implicit si fotbalul romanesc, ceea ce este evident ca poate fi ca un cancer. Deci atentie.....
    Si ma tem ca asta nu e decit inceputul.Daca imi amintesc bine,"clanul"Becali mai dispune de o gramada de "nepoti" si "verisori"(cu care ameninta varu' Gigi nu demult) care ajung pentru toate echipele din Divizia A(cel putin).Ca sa nu mai vorbim despre acolitii lor:G.Popescu( )etc....
    Nu peste mult timp divizia A va deveni divizia B din (minim)3 motive:1.calitatea fotbalului;2.B de la Becali;3.B de la BLAT!!! /fu/

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •