Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 71

Thread: Dinamo-Ceahlaul, ce-a fost asta?

  1. #1
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

    Dinamo-Ceahlaul, ce-a fost asta?

    7 goluri, eliminare din al doilea minut pentru Ceahlaul, Dinamo lider... E fotbal sau film?

  2. #2
    sport legend rasheedkpenny's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti(L-V)/Brasov(SD)
    Posts
    3,313
    Reputatie
    1
    Ce se poate zice? Eu n-am vazut meciul! A fost blat?

  3. #3
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Normal ca a fost blat. Ce echipa nu isi doreste sa termine campionatul pe ultimul loc si sa mai ia si 7 goluri pe deasupra intr-un singur meci. Dinamo joaca super bine si nu se multumeste cu o victorie la 2 goluri diferenta. Da cate goluri intra si azi au intrat iar 7 si au mai avut cateva ocazii de putea sa iasa cu mai multe goluri. Suntem lideri si daca steaua pierde atunci vom ramane lideri pana la primavara.

  4. #4
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1

    Talking

    Ieppy brother nu e nevoie sa fii sarcastic normal ca nu a fost blat e adevarat Dinamo joaca foarte bine are si lot si antrenor bun nu sint surprins deloc de rezultat.....dabia astept sa ii vad iar in cupe sau descurcat bine in UEFA.
    anti Dinamo, anti oier

  5. #5
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    A fost pusa o intrebare si eu am simtit nevoie sa raspund. Si eu sper ca Dinamo sa joace la anul cum joaca acuma si poate vom avea snasa sa mergem cat mai departe in cupele europene.

  6. #6
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    Si eu chiar as vrea sa ii vad sa ajunga in grupele CL plus de aceea vreau sa il urmaresc pe Zicu e doar produsul Constantei
    anti Dinamo, anti oier

  7. #7
    sport legend Adrian's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    New York
    Posts
    1,160
    Reputatie
    1
    Desi tin cu Stiinta, vreau sa felicit Dinamo pentru bataia pe care le-o dadu Ceahlaului. Cand Ceahlaul, Bistrita si Bacau se vor duce in B, unde le e locul, speram si noi la un campionat curat!
    "Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

  8. #8
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian
    Desi tin cu Stiinta, vreau sa felicit Dinamo pentru bataia pe care le-o dadu Ceahlaului. Cand Ceahlaul, Bistrita si Bacau se vor duce in B, unde le e locul, speram si noi la un campionat curat!
    Intr-adevar
    Dinamo are atac , dar cand aparare isi va da din nou in spectacol , sa vezi scoruri de 4-5, 7-4 , dar este in folosul fotbalului romanesc
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  9. #9
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by ieppy
    Normal ca a fost blat. Ce echipa nu isi doreste sa termine campionatul pe ultimul loc si sa mai ia si 7 goluri pe deasupra intr-un singur meci. Dinamo joaca super bine si nu se multumeste cu o victorie la 2 goluri diferenta. Da cate goluri intra si azi au intrat iar 7 si au mai avut cateva ocazii de putea sa iasa cu mai multe goluri. Suntem lideri si daca steaua pierde atunci vom ramane lideri pana la primavara.
    Ce sunt mah?! LIDERI ?! Te insheli amarnic.....Ia gandeshte-te cine a cashtigat confruntarea directa...Sau mai bine uite-te pe clasament dupa Farul-Steaua.......

    Dinamo Steaua.........
    ex-alpopa

  10. #10
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Faru va bate steaua.
    Ciobanul de jiji nu poate scapa neinfrant turul acesta!
    Last edited by ady_azzuro; 7th December 2003 at 20:04.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  11. #11
    Farist FatFrumos's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Location
    CT, US
    Posts
    919
    Reputatie
    1
    si chiar sa intimplat Dinamo sint lideri...
    anti Dinamo, anti oier

  12. #12
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    alpopa, cine rade acum? Spune tu, cine este lideru'?

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    May 2003
    Posts
    8,389
    Reputatie
    1

    Post

    Pai dak s-ar termina campionatu' acum Steaua ar fi lideru' k a batut pe Dinamo in meciul direct. Dar cum mai continua competitzia........stau cainii in fotoliu. Nu pentru mult timp insa.......
    ex-alpopa

  14. #14
    CAINE ROSU Red Heat's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Bucharest
    Posts
    758
    Reputatie
    1
    Te inseli. La noi in campionat primul criteriu este golaverajul al doi-lea (in caz de golaveraj egal) este numarul de goluri inscrise si abia apoi rezultatul direct. Clasamentul se face pe criterii mai sus mentionate nu ca in CL unde principalul criteriu este rezultatul direct. Deci Dinamo este lider de toamna. In meciul cu Ceahlaul ii ajungea si un 4-0 pt a trece pe primul loc, avand in vedere infrangerea Stelei cu 2-1 la Constanta.
    [B][COLOR=Red]Fie vreme buna, fie vreme rea,
    caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  15. #15
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    In meciul cu Ceahlaul ii ajungea si un 4-0 pt a trece pe primul loc, avand in vedere infrangerea Stelei cu 2-1 la Constanta.
    si au batut cu 7 pe Ceahlaul, taman pe pinalti. a dracului coincidenta. nu stiu ce sa zic, nu am vazut meciul, dar campionatul asta e de doi lei si cine nu pricepe ca a fi campion in romania fara a fi in tururile superioare a ligii campionilor e egal cu zero, inseamna ca se bucura de pomana.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  16. #16
    manager Cipangoo's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    332
    Reputatie
    1
    Inseamna ca se bucura de ce poate nu de pomana. Normal ca daca esti sarac lipit te bucuri de paine prajita chiar daca nu ai caviar sa pui pe ea.

  17. #17
    prav vasile314tzurka's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    aici
    Posts
    5,573
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Cipangoo
    Inseamna ca se bucura de ce poate nu de pomana. Normal ca daca esti sarac lipit te bucuri de paine prajita chiar daca nu ai caviar sa pui pe ea.
    nenorocirea e ca piinea s-a ars de tot. personal imi doresc un fortbal corect pentru a evalua corect performanta, iar nu aranjamente care iti produc doar cataracta.
    [SIZE="1"][FONT="Arial"][COLOR="Red"]nu scuipa, că-i piere gustul![/COLOR][/FONT][/SIZE]

  18. #18
    X
    Join Date
    Mar 2003
    Location
    London
    Posts
    1,063
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Adrian
    Desi tin cu Stiinta, vreau sa felicit Dinamo pentru bataia pe care le-o dadu Ceahlaului. Cand Ceahlaul, Bistrita si Bacau se vor duce in B, unde le e locul, speram si noi la un campionat curat!
    Esti chiar sigur?Eu iti propun sa ramana doar Craiova in Divizia A si sa faca meciuri cu echipa de rezerve...si asa vom bate la portile Europei....

  19. #19
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    8
    Reputatie
    1
    Meciul a fost blat deoarece este prea mare coincidenta sa bati si in cupa si in campionat in doua meciuri consecutive cu acelasi scor.....si in plus cred ca s-a aranjat ca dinamo sa bata cu 7 -0 ca sa ajunga pe steaua la golaveraj si sa fie pe primul loc...........dinamo a fost ramane o trisoare.........nu este in stare sa castige pe merit....steaua o va invinge de fiecare data........

  20. #20
    junior qristi's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Posts
    87
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Red Heat
    Te inseli. La noi in campionat primul criteriu este golaverajul al doi-lea (in caz de golaveraj egal) este numarul de goluri inscrise si abia apoi rezultatul direct. Clasamentul se face pe criterii mai sus mentionate nu ca in CL unde principalul criteriu este rezultatul direct. Deci Dinamo este lider de toamna. In meciul cu Ceahlaul ii ajungea si un 4-0 pt a trece pe primul loc, avand in vedere infrangerea Stelei cu 2-1 la Constanta.
    din cate stiu eu pentru stabilirea campioanei, participantelor in cupele europene si a echipelor ce vor retrograda se iau in considerare la finalul campionatului, in caz de egalitate de puncte, in primul rand rezultatele din meciurile directe si numai dupa aceea se folosesc si celelalte criterii de departajare. dar asta se stabileste numai la finalul campionatului, nu poate fi vorba de luarea in considerare a meciurilor directe la finalul turului pentru ca nu s-au disputat ambele meciuri directe.

  21. #21
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    La ora actuala dinamo este mai valoroasa decat steaua si rapid , are prima sansa la titlu...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •