Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 33

Thread: La primavara vreau sa vin la Timisoara

  1. #1
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1

    Talking La primavara vreau sa vin la Timisoara

    Dupa cum stiti eu sunt din Bucuresti dar tin cu Poli in campionat. Cu toate acestea i-am vazut pe timisoreni doar in meciurile pe care acestia le-au sustinut la Bucuresti. (anu' trecut cu Steaua si Sportu Studentesc. anu' asta cu Dinamo)
    M-am gandit ca in returul acestui campionat sa fac un drum pana la Timisoara sa vad si un meci de pe Dan Paltinisanu. Poate cu Steaua sau Dinamo.

    Si vreau sa va rog sa-mi dati si mie diferite informatii despre oras,cum ajung la stadion...etc. Si mai ales unde pot dormi la un pret cat de cat ieftin. Ce hanuri sau moteluri sunt prin zona. Ca vreau sa stau macar 2 nopti...sa mai vizitez si orasul ca n-am mai fost de vreo 15 ani prin Timisoara.
    Am deschis acest subiect inca de pe acum..tocmai pentru a colecta cat mai multe informatii in vederea unei viitoare calatorii.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  2. #2
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Pai trebuie sa iei legatura cu ceva studenti de pe-acolo sa te "cazezi" adica sa chefuiesti (bairam cred ca spuneti voi) timp de 2 nopti. De la gara ajungi la stadion foarte simplu. Eu sunt plecat de 5 ani si sper sa nu se fi schimbat numerele tramvaielor. Dar daca iei 8-ul de la gara si te dai jos la Sala Olimpia mai ai de mers cam 5 minute pe jos pana la stadion pe Aleea FC Ripensia (fosta Sportivilor). Oricine in tramvai iti va spune unde sa te dai jos daca spui Sala Olimpia. Cred ca sunt cam 10-12 statii. Nu stiu sigur cate, dar ai ceva de mers. Importat e ca nu ai de schimbat.

  3. #3
    senior
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    187
    Reputatie
    1
    ahahah , deep ce l-ai intepat cu "bairam" mai bine ii ziceai ca sta intr-un oras la 300 km de Istambul .
    totusi cred ca intelegea singur ce inseamna " a chefui " hahaha
    CRAIOVA ? Cea mai buna !!!!!!

  4. #4
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    KLM, eu i-am auzit zicand "bairam" la petreceri, chefuri etc. Ma gandeam ca nu-i familiarizat cu termenul, nu a fost cu intentia de-a face o gluma.
    Gabriel, intra si tu pe forum la www.poliaektimisoara.ro si deschide un topic cu acelashi subiect acolo la "Suporteri". Ai mai multe sanse sa gasesti informatii mai utile despre asta. Aici suntem prea putini.

  5. #5
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Gabi, un lucru e sigur: stadionul e tot acolo unde era si acum 15 ani. Acum e mult mai usor de reperat din cauza stalpilor de nocturna, care se vad de oriunde din oras.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  6. #6
    spirit libertin Gabriel's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    2,731
    Reputatie
    1
    10x pt. raspunsuri , deep purple. da...bairam se spune si la noi. chestia e ca eu nu cunosc studentzi in Timisoara si nu am cum sa dau buzna pe capul oamenilor. de accea prefer un han mai ieftin. ceva care sa nu depaseasca 300 k / noapte.
    (asta vara am fost la Tulcea si am gasit un han cu 150 k / noapte...foarte marfa).

    bun. o sa tin cont de recomandarea cu tramvaiul. sunt mai mult ca sigur ca lumea este politicoasa prin Timisoara (ca de altfel prin toata Romania) si ma va indruma.

    mai astept si alte recomandari. sunt destui timisoreni si pe aici...nu cred ca e nevoie sa intru pe forumul spus de tine.
    One of these days I'm going to cut you into little pieces.

  7. #7
    sport legend Timisoreanul's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timisoara-Capitala Banatului
    Posts
    381
    Reputatie
    1
    Gabriel te-as sfatui sa ajungi cel putin cu o zi inainte de ziua meciului, Deep are dreptate cu tramvaiul 8. Cit despre hanuri, destul de veche notiunea, nu cred ca o sa gasesti asa ceva prin Timisoara. Sa stii ca orasul este destul de scump, chiar linga stadion este hotelul lui Timofte, 4 stele, insa pe la pensiuni gasesti ceva la 700.000 - 1.000.000 lei. (totusi Tulcea fata de Timisoara, alt nivel de trai)
    Personal te-as sfatui sa vezi meciul cu dinamo, sa vezi atmosfera cum numai peste granita mai vezi.
    [COLOR=Indigo][B]In Banat si-n toata tara
    Una-i Poli Timisoara[/B][/COLOR]

  8. #8
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    La meciul cu Dinamo vreau sa vin si eu,baieti.Deja am vb cu un prieten ,student ca si mine a carui prietena e studenta in Timisoara,si in preajma meciului cu Dinamo vom fi acolo.De abia astept sa vad atmosfera .Si daca mai bate si Dinamo(cum e f probabil) cu atat mai bine.
    Attacking is the best defence!

  9. #9
    junior
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    76
    Reputatie
    1
    Jhan,tzi-am pregatit un loc la noi in... peluza

  10. #10
    sport legend deep purple's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,110
    Reputatie
    1
    Gariel, nu ma refeream la amabilitatea oamenilor, incercam sa-ti spun ca oricine va stii sa te indrume daca spui "Sala Olimpia". Termenul "bairam" nu se foloseste la noi. Sunt sigur ca multi nici nu cunosc termenul. Eu l-am aflat de pe la Ploiesti si m-am gandit sa fiu mai explicit acum.

  11. #11
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Baietzi daca vin oricum o sa stau in partea cu timisoreni ca doar nu vin cu galeria lui Dinamo,ideea este ca nu stiu cum sta treaba cu biletele,cam cu cat timp inainte de meci se termina?cand sa ma interesez sa cumpar sa nu raman sa vad meciul doar la tv?
    Attacking is the best defence!

  12. #12
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Poate imi cumparati si mie un bilet si vin cu voi la meci,ce zicetzi?
    Attacking is the best defence!

  13. #13
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Bilete se gasesc si in ziua meciului, nu asta e problema. Problema e ca justafan se referea cu subinteles la acel loc din peluza, daca intelegi ce vreau sa zic.
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

  14. #14
    Poli Fanatik ViolaBoy's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Posts
    259
    Reputatie
    1
    am si eu o intrebare, cand va fi meciu cu dinamo. vreau sa vin in Romania sa rup niste coaste, picioare, etc.

  15. #15
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Da?Mama da' ce rau mai esti tu? Eu ma gandesc ca banatenii sunt oameni civilizati si cred ca nu o sa fie nici o problema daca as veni chiar si in pezula galeriei lui Poli.Nu de alta dar si eu la fel as face daca ar fi sa stiu ca un tip din Timisoara ar vrea sa vina in galeria lu Dinamo; l-as trata cu respect.
    Attacking is the best defence!

  16. #16
    @ Sir's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    595
    Reputatie
    1
    Tu poate da(desi am mari indoieli) dar prietenii tai de cusca ....aaaaa........scuze! de echipa cum l-ar trata?
    oricum, daca vii, vei crede ca esti pe stadionul lui Real Madrid.La fel si jucatorii......si sa fie scorul la fel ca in meciul lor amical.

  17. #17
    senior Jhan's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Location
    Bucuresti
    Posts
    182
    Reputatie
    1
    Sir,nu exista padure fara uscaturi.De obicei huliganii indiferent de galeria din care fac parte sunt oameni inculti fara ocupatie, facand parte din categoriile sociale de jos.Sau mai sunt si copiii si adolescentii care vin in grup mare si avand frustrarea asupririi alora mai mari in alte situatii(acasa,scoala,etc) vor sa se razbune la stadion pe tot ceea ce misca.Tine de psihologia umana.Uite asta e si unul dintre motivele pt care Dinamo si Steaua sunt urate de echipele "mai mici" care si-au incasat-o la greu de la acestea.
    Attacking is the best defence!

  18. #18
    manager HaoTic's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Alba Iulia
    Posts
    260
    Reputatie
    1
    Eu sigur o sa vin la meciul dintre echipele mele favorite, in prima etapa. Am stat 6 ani in Timisoara si Poli era(si este) echipa mea. Nici acum nu uit meciul cu Dinamo , cand Lucescu a "pronosticat" retrogradarea lui Poli. Sau Atletico Madrid. Ce atmosfera putea sa fie pe stadion!
    In tur la Alba Iulia suporterii timisoreni au fost superbi, ne-am intalnit si la birtul de langa stadion "Lacrima Unirii", extrem de civilizati, cum ii stiam.
    De aceea nu pot sa ratez meciul din 6 martie.
    OldFan Unirea Alba Iulia

  19. #19
    inima de leu the lion king's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Posts
    2,278
    Reputatie
    1
    Mah,primiti si fani ai Stiintei?Daca nu ajung la meciul cu dinamo la Timisoara(desi am fost la cel din groapa) vin sigur la cel cu noi sa va batem si pe urma sa bem pana dimineata Forza Stiinta!!!!!Dar si POLI!!!!
    Last edited by Sergio; 1st July 2004 at 03:08.
    [SIZE="2"]NU TE VOM UITA NICIODATA!
    SOHA NEM FELEDUNK![/SIZE]

  20. #20
    sport legend Mariusmadmax's Avatar
    Join Date
    Oct 2003
    Location
    Atlanta , USA
    Posts
    4,577
    Reputatie
    1
    Da Timisoara , alaturi de Cluj - inseamna spiritul de ardelean onest si harnic .
    Fruncea Romaniei !
    [FONT=Georgia][I][COLOR=Red]Steaua the best for ever![/COLOR][/I][/FONT]

  21. #21
    monstru sacru Sergio's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Timišoara
    Posts
    8,216
    Reputatie
    1
    Marius
    La Salonta de 30 de ani facem mezeluri...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •