Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 21 of 37

Thread: ...Si totusi... Soarele rasare

  1. #1
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1

    Exclamation ...Si totusi... Soarele rasare

    Sportul romanesc merge in jos in ultima perioda . la atletism , violeta beclea si gabi szabo s-au retras din activitate . la caniotaj , elisabeta lipa este pe punctul de a o face . la tenis ,andrei pavel nu va mai juca mult . gimnastica este in declin dupa plecarea antrenorilor ... si lista poate continua . totusi , fotbalul nostru , care si el ajunsese in << zona zoster >> si-a revenit anul acesta . speram sa fie un nou inceput pentru sportul romanesc , care este singurul ambasador al romaniei in lume . Sa speram ca vom reveni in lumea buna a sportului .

  2. #2
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    niciun comentariu ? pai eu de ce m-am chinuit . asta e capodopera . michelangelo al sculpturii .

    capodopera... in special pentru titlul ales
    Last edited by desdemona; 11th April 2006 at 20:21. Reason: foloseste butonul EDIT

  3. #3
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    se pare ca nu a fost o idee prea buna . ma rog . din punctul vostru ce vedere

  4. #4
    BadKitty CoolRain's Avatar
    Join Date
    Aug 2004
    Location
    NuttyHouse
    Posts
    1,529
    Reputatie
    1
    Mie imi place. Chiar foarte mult. Mai ales titlul.
    Dar articolul ar trebui detaliat putin. Pliiiz, daroczi, continua-ti initiativa. Ai potential, dar daca nu ti-l cultivi se iroseste...
    Scrie. Eu lucrez la o revista care promoveaza articolele tinerilor ziaristi, daca esti interesat trebuie sa dezvolti subiectul. Toamna se dau si burse "tinerelor sperante", asa ca tine. Cine stie, poate te orientezi in viitor spre o cariera in domeniu. Un jurnalist castiga mai bine chiar decat un fotbalist din Divizia A
    Sper ca si data viitoare sa vad un titlu tot asa de de penetrant sufleteste
    My inner child beats up your inner child

  5. #5
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    Soarele a rasarit din nou pe strada sportului romanesc . steaua bucuresti s-a calificat in semifinalele cupei uefa , iar rapid a ajuns pana in sferturile aceleiasi competitii . la handbal , steaua bucuresti este calificata in finala cupei challenge , iar hcm constanta a fost eliminata in semifinalele cupei cupelor . nu trebuie uitata performanta extraordinara a fetelor noastre la CM de handbla feminin din Rusia . se pare ca fotbalul si handbalul romanesc au renascut . la fotbal , avem jucatori foarte buni si in divizia A . probabil , acesta este motivul ascensiunii fotbalului romanesc . jucatorii nu mai pleaca inca de la 18 ani afara , cum a fost cazul lui mitea sau keseru . rapid si steaua au performante foarte bune cu jucatori tineri . linia de fund a celor doua echipe este foarte tanara , dar echipele noastre au primit foarte putine goluri in europa . nu doar fundasii sunt tineri . steaua are jucatori precum mirel radoi , george ogararu , banel nicolita , dorin goian , victoras iacob , nicolae dica , si inca multi altii , carora le prevad un viitor stralucit . nici rapidul nu este mai prejos . rada , maftei si marius constantin sunt foarte tineri . apoi , nu trebuie uitati , daniel niculae , emil dica , ciprian vasilache , laurentiu burdujan , etc . si handbalul romanesc are jucatori foarte buni . intr-o buna zi , acestu jucatori se vor ridica la nivelul << tunarului>> stefan birtalan ( care s-a nascut in Jibou ) , cristian gatu , vasile stanga , etc. stavrositu ne-a demonstrat in acest an valoarea sa . dar , nu trebuie sa laudam un singur jucator , ci toata echipa . intreg lotul lui hcm formeaza acea echipa de temut . si steaua a format un grup foarte puternic de jucatori si , speram sa castige cupa challenge .
    in gimnastica romaneasca , se pare ca s-a nascut o noua stea : sandra izbasa . sunt sigur ca ne va aduce cel putin trei medaliide aur la beijing 2008.

    P.S. sunt interesat de acea revista . ciar ma onoreaza lucrurile care mi le-ai spus . nu aveti si un site de internet ( al revistei ) ?

  6. #6
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by daroczi
    in gimnastica romaneasca , se pare ca s-a nascut o noua stea : sandra izbasa . sunt sigur ca ne va aduce cel putin trei medaliide aur la beijing 2008.
    Sigur ca da, nu e nici o indoiala. Trei e chiar prea putin, de ce nu 6-7 medalii de aur?

  7. #7
    ange déchu Tess's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Within Temptation
    Posts
    2,005
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by daroczi
    performanta extraordinara a fetelor noastre la CM de handbla feminin din Rusia
    continua ca ai inceput bine...

  8. #8
    the one sun's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    Cluj ( all of the time )
    Posts
    5,832
    Reputatie
    1
    mda , si mie imi place titlul acestui thraed

  9. #9
    sportaholic Vadim's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    21,240
    Reputatie
    1

  10. #10
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    E fascinant cum si-a revenit sportul romanesc in doar doua saptamani, Daroczi. Trei medalii de aur la olimpiada nu luau nici Khorkina sau Amanar in zilele lor de glorie. Dar speranta moare ultima.

    Am pus si eu articol pe forum, dar era ceva mai plicticos. Avea destul de putine metafore si sperante si destul de multe informatii si cifre. Probabil de aceea n-a aparut pe site.

  11. #11
    Superbull dlgicu's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    Boston
    Posts
    832
    Reputatie
    1
    Felicitari Daroczi pentru publicarea pe site.

    Ai avut 3 luni palpitante pe acest forum, ai iesit din anonimat si cu bune si cu rele. Sincer sper sa inveti continuu din experienta acumulata si sa ai puterea sa intorci in favoarea ta si sa te ajute sa progresezi atat laudele cat si ironiile sau adversitatile celorlalti.
    Dimineata aerul curat s-ar putea sa-ti sparga fata

  12. #12
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    cand a aparut pe site ? sunt deja celebru ? multumesc .

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    16,291
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Mihaela

    Am pus si eu articol pe forum, dar era ceva mai plicticos. Avea destul de putine metafore si sperante si destul de multe informatii si cifre. Probabil de aceea n-a aparut pe site.
    Pai daca mai avea si ceva detalii "tehnice" e clar ca nu avea ce sa caute pe site , ca nu le mai intelege poporu care nu se prea uita la gimnastica decat atunci cand stie ca se agata medaliile de beregata . Se cauta simplitatea

  14. #14
    Gymnastics Fan Mihaela's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Romania
    Posts
    521
    Reputatie
    1
    Asta e, m-a pus al' cu coarne sa scriu de gimnastica si nu de al doilea copil a lui Dragulescu sau de noua culoare a parului lui Ponor. Apropo de Izbasa, am vazut nivelul ei actual la Internationalele din weekendul asta. Dupa a doua saritura Belu s-a luat cu mainile de cap de disperare si avea si motive, de mult n-am vazut o lidera a echipei sarind ceva asa usor. La paralele e mediocra. La barna e buna spre foarte buna, dar nu are talentul deosebit a lui Ponor. La sol in schimb e extraordinara, are stofa de mare campioana. Eu n-o vad luand mai mult de un aur la Europene, Mondiale sau Olimpiada, desi ce-i drept gimnastica e destul de imprevizibila.

  15. #15
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    multumesc redactiei acestui site pentru ca mi-a publicat articolul si promit ca am sa-l mai actualizez din cand in cand .

  16. #16
    st&quot;U&quot;dent t.b.'s Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    4,154
    Reputatie
    1
    daroczi, ei trebuie sa-ti multumeasca pentru ca le-ai dat ocazia sa publice o asemenea capodopera. Alte persoane care-s platite de onlinesport cu bani seriosi nu-s in stare sa scrie decat articole <<mediocre>> in timp ce tu
    [B]Cluj-Napoca centru UNIVERSITAR nu feroviar[/B]
    [B]VETI FI IARASI [COLOR="DarkRed"]c[/COLOR]E ATI [COLOR="DarkRed"]f[/COLOR]OST SI MAI [COLOR="DarkRed"]r[/COLOR]AU DECAT ATAT[/B]

  17. #17
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    nu se poate . pei de ce nu mi-ai zis mai devreme ? primesc $$$$$$$ ? oricum stiam . hihi . eu nu vreau bani . eu lucrez pe gratis pentru acest ziar . sunt omul lor de incredere . sa-mi trimita un ,mesaj privat , sa-mi spuna ce vor sa contina urmatorul articol . va las voua banii . sa-i cheltuitii sanatosi .
    P.S. daca se poate , nu ar strica sa primesc o racheta de tenis

  18. #18
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Duminica seara, la OTV, in cadrul emisiunii pe care o modereaza, d-l Puscas a citit articolul acesta si a avut o reactie "urata" fata de articol...as spune eu, nejustificata...reprosul d-lui Puscas s-a referit la stricta nominalizare a urmatoarelor sporturi: fotbal si handbal si, spunea d-nul Puscas, un sfert de finala de Cupa UEFA pentru domnia sa nu reprezinta nu stiu ce performanta...l-as contrazice aici...este adevarat ca sportul romanesc nu inseamna numai fotbal si handbal, insa in ultima vreme aceste doua sporturi au adus performanta...pacat ca d-l Puscas nu a citit tot articolul publicat pe Onlinesport...ar fi vazut ca s-a scris si despre alte sporturi, chiar daca nu s-a scris laudativ...
    Boots to unwashed masses!

  19. #19
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    ce ? a aparut acest articol la televiziune ? nu se poate . ma ia cu lesin . bagati o inregistrare sa vad . cine e domnul puscas , de ce ia de articolul meu ? please , o inregistrare

  20. #20
    retired Cneazul's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    in the middle of nowhere
    Posts
    8,584
    Reputatie
    1
    daca nu ai o inregistrare , te rog sa-mi dai cat mai multe informatii . de unde a citit articolul ? si l-a notat pe o foaie ? a precizat sursa ? a precizat numele celui care l-a scris ? la cat e emisiunea ? etc .

  21. #21
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Marcel Puscas realizeaza o emisiune sportiva la OTV, duminica intre orele 18-20 si apoi toata noaptea de duminica, incepand de pe la ora 2...nu am nici o inregistare, de unde as avea?...Marcel Puscas a criticat insa articolul...
    Cine e Marcel Puscas?...ziarist...om de sport...fost presedinte la clubul de fotbal Steaua prin '90...a fost casatorit, cred, cu Luminita Anghel...
    Boots to unwashed masses!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •