View Poll Results: Cine va castiga la Silverstone?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Fernando Alonso

    1 4.00%
  • Lewis Hamilton

    9 36.00%
  • Felipe Massa

    2 8.00%
  • Kimi Raikkonen

    13 52.00%
  • Altul (specificati-l pe thread)

    0 0%
Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 127 to 131 of 131

Thread: Marea Britanie GP: Silverstone 06-08 Iulie 2007

  1. #127
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Hamilton: "Raikkonen a fost foarte rapid"
    Luni, 09.07.2007



    Lewis Hamilton nu a reusit sa castige cursa de Formula 1 desfasurata la el acasa, terminand doar pe locul 3 la Silverstone, in spatele lui Kimi Raikkonen si coechipierului sau, Fernando Alonso.

    "A fost o cursa interesanta. Am avut un start bun si am incercat sa ma distantez fata de Kimi, insa finlandezul a fost foarte rapid. Din pacate am facut o gresala la boxe si asta m-a costat cateva secunde bune", a declarat bruitanicul.

    Lewis a explicat si diferenta mare de timp la care a terminat fata de Alonso, aproape 40 de secunde. "Pe finalul cursei echipa a ales sa nu fortez, pentru a proteja motorul in vederea cursei din Germania. Cred ca pneurile au jucat un rol esential in cursa. Am inceput cu pneurile tari si asta nu a fost cea mai buna decizie, intrucat cele moi s-au dovedit a fi mai rapide", a precizat liderul clasamentului general.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...apid-4548.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  2. #128
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Kubica: "Nu mi-a fost usor sa-l tin in spate pe Massa"
    Luni, 09.07.2007



    Robert Kubica s-a clasat pe locul 4 la Silverstone, insa finalul cursei nu a fost deloc lipsit de griji pentru polonez, care a trebuit sa reziste insistentei lui Felipe Massa, aflat la numai cateva zecimi de secunda in spatele sau.

    "Sunt foarte fericit. Am terminat in fata lui Felipe Massa, dar cursa nu a fost la fel de usoara ca cea din Franta, pentru ca am fost nevoit sa-l tin in spate pe brazilian in ultimele 13 tururi. A fost mai rapid cand nu avea pe nimeni in fata. Pentru el a fost mai greu, pentru ca eu trebuia doar sa controlez situatia si sa nu fac greseli. Am fost destul de sigur ca pot rezista in fata lui. La jumatatea cursei a fost destul de usor pentru mine, insa cand am aflat prin radio ca Massa se apropie de mine a trebuit sa fortez putin", a declarat pilotul in varsta de 22 de ani.

    Kubica spune ca este multumit de faptul ca a reusit 10 puncte in ultimele 2 curse. "Am facut totul pentru a obtine maximul de la masina. Suntem fericiti ca am terminat pe 4, dar trebuie sa continuam munca. Locul 4 de doua ori consecutiv si 10 puncte in clasament nu estedeloc rau", crede polonezul.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...assa-4549.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  3. #129
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Massa: "Sunt dezamagit ca am pierdut puncte importante"
    Luni, 09.07.2007



    Felipe Massa a fost nevoit sa ia startul in cursa din Anglia de pe linia boxelor, dupa ce a avut probleme tehnice chiar inainte de debutul cursei. In aceste conditii, brazilianul este multumit cu locul 5 ocupat la final.

    "In conditiile date, sunt multumit de rezultatul obtinut. Cu siguranta cursa ar fi fost altfel pentru mine daca nu as fi avut acea problema la start, dar asa se intampla in curse. Uneori, lucrurile iau o intorsatura neasteptata. Este pacat, pentru ca am avut parte de o masina buna. Este o cursa pe care nu o voi uita prea curand. Bineinteles, sunt dezamagit pentru ca am pierdut multe puncte, dar asta este viata si trebuie sa accept ce s-a intamplat. La sfarsitul cursei l-am ajuns din urma pe Kubica si am fost sigur ca il pot depasi, dar nu s-a intamplat asa", a declarat pilotul brazilian.

    Massa ocupa locul 4 in clasament, cu 51 de puncte, in timp ce coechipierul sau, Kimi Raikkonen, a urcat pe locul 3 cu 52 de puncte.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...ante-4551.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  4. #130
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Luca di Montezemolo isi lauda pilotii
    Luni, 09.07.2007



    Luca di Montezemolo si-a laudat pilotii dupa performantele obtinute la Silverstone. Kimi Raikkonen a obtinut a treia sa victorie in acest sezon, in timp ce Felipe Massa s-a clasat al cincilea dupa ce a plecat in cursa de pe linia boxelor.

    "Victoria in Anglia reprezinta o dubla satisfactie din foarte multe motive. Ferrari a fost evident mai rapida in cursa. L-am admirat cu mare placere pe Raikkonen in tururile rapide efectuate inainte de a doua intrare la boxe. Massa a fost, de asemenea, magnific: si-a asumat riscuri si a depasit foarte multi piloti. In plus, am reusit cel mai bun timp in cursa. Felipe a plecat de pe linia boxelor si a terminat pe 5, iar Kimi a castigat: este o mare satisfactie", a declarat Montezemolo.

    Acesta nu a ezitat sa critice din nou sistemul de punctaj din Formula 1. "Ferrari a castigat mai multe curse, dar este pe locul 2. Este un sistem total gresit. Formula 1 ar trebui sa fie un sport pentru castigatori", a precizat el.
    Desi a castigat 5 curse in acest sezon, Ferrari este la 25 de puncte in spatele celor de la McLaren, care au triumfat de numai 4 ori.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...otii-4554.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  5. #131
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Heidfeld: "Startul a fost special"
    Luni, 09.07.2007



    Nick Heidfeld a terminat pe locul 6 cursa de la Silverstone, in fata celor doi piloti de la Renault, Kovalainen si Fisichella.

    "Sunt foarte fericit dupa rezultatul din cursa, insa nu sunt foarte multumit de evolutia mea in acest weekend. Am plecat de pe locul 9 si am terminat pe 6, la 3 secunde in spatele lui Kubica. Startul a fost special. Nu am accelerat mai bine decat Fisichella, dar am reusit sa il depasesc in primul viraj. Am fost constient ca Felipe Massa va face a doua oprire la boxe mai tarziu decat mine, dar avantajul de a avea putina benzina in rezervor este destul de mare aici, asa ca nu am putut sta in fata lui. In ansamblu, cred ca o pozitie mai buna pe grila de start mi-ar fi imbunatatit sansele de a obtine un loc mai bun. Ferrari si McLaren nu s-au indepartat foarte mult de noi si am reusit sa-i tinem in spate pe cei de la Renault. Nu puteam cere mai mult de la aceasta cursa", a declarat germanul.



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...cial-4559.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •