View Poll Results: Cine va castiga la Silverstone?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Fernando Alonso

    1 4.00%
  • Lewis Hamilton

    9 36.00%
  • Felipe Massa

    2 8.00%
  • Kimi Raikkonen

    13 52.00%
  • Altul (specificati-l pe thread)

    0 0%
Page 5 of 7 FirstFirst ... 34567 LastLast
Results 85 to 105 of 131

Thread: Marea Britanie GP: Silverstone 06-08 Iulie 2007

  1. #85
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Bravo Kimi ...ma asteptam sa treaca de Lewis de la start, dar tot a trecut pana la urma.Cat p'aci sa castige Alonso, dar a fost mult mai rapid Kimi.
    Bravo Kubica!, l-a tinut in spate pe Massa care clar era mult mai rapid decat el.

  2. #86
    F1 Legend Travis Daye's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Corfu, Grecia
    Posts
    1,899
    Reputatie
    1
    aphelyon, eu te-as propune moderator, ca vad ca esti foarte obiectiv
    Pure driving... Pure racing... That makes me happy...
    [I]Ayrton Senna[/I]

  3. #87
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Super cursa.
    Super Kimi.
    Ii prima lui cursa in care pot zice ca-i tare.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  4. #88
    [st][/st] mariomax's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Posts
    5,154
    Reputatie
    1
    Ferrari ii masina mai buna. e clar.
    [size="6"][b][color="blue"]M E S S[/color][color="dimgray"] 1[/color] [color="red"]3 5 2[/color] [COLOR="Gray"]&[/COLOR] [color="lightblue"]31[/color][/b][/size]

  5. #89
    sport legend georg40's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    Frankfurt/Main
    Posts
    10,110
    Reputatie
    1
    Poll-ul a fost confirmat, peste 47 la suta votand pentru Kimi ! Respect.

  6. #90
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Asa e. Eu am mizat pe Massa, dar dupa problema din calificari nu a avut nicio sansa.

    FELICITARI KIMI SI FERRARI!!!
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  7. #91
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    Ms Travis

    eu am mizat pe Raikkonen de vineri
    Last edited by aphelyon; 8th July 2007 at 17:37.

  8. #92
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    0
    Daca KImi nu facea acea eroare in calificari castiga SUPER LEJER!!! asa a avut de luptat!
    Urmeaza Nürburgring-e circuitul lui favorit 2003,2004,2005 - a abandonat de pe primul loc (probleme mecanice,in 2005 chiar in ultimul tur)!sa speram ca de data asta va castiga in MARELE PREMIU AL EUROPEI!

  9. #93
    ... life... flor's Avatar
    Join Date
    Mar 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,223
    Reputatie
    1
    aphe,cred ca m-ai confundat!dar e valabil ce a spus travis!din pct meu de vedere esti oarecum moderator-postezi f multe stiri!si nu numai de pe automarket-unde ,nu stiu ,mai e cineva care nu intra pe automarket?!doar cei care trec ocazional pe aici-f1!a nu se intelege ca ma deranjeaza postarea stirilor de pe automarket,dar cred ca sunt binevenite si alte surse!cat despre moderatori..nu stiu cum se procedeaza,dar ultima'achizitie' nu am inteles-o!SORRY!si in alta ordine de idei pe automarket era ceva la un mom dat cu depunerea unui CV-sper ca ai dat curs acestei ocazii-vroiam de mult sa-ti zic!cam mult offtopic,dar avand in vedere ca nu prea am mai postat(nc!)sper sa fiu scuzata!ps si eu am mizat pe kimi!

  10. #94
    Motorsport aphelyon's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Caracal/Craiova
    Posts
    1,837
    Reputatie
    1
    da asa e ,am confundat ...avatarele, sincer sa fiu (ambii avandu-l pe Schumacher) ca nu m-am uitat foarte atent (graba) ...oricum ,mersi.

  11. #95
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by aphelyon View Post
    Ms Travis

    eu am mizat pe Raikkonen de vineri
    Si eu.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  12. #96
    anti GG YoYoyOi's Avatar
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    42,958
    Reputatie
    1
    iar a castigat Kimi?

  13. #97
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by simplul View Post
    dar mai are mult de recuperat
    am scris asta chiar la start. eu eram ironic. a calat motorul ca un mickey mouse

  14. #98
    incepator
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    14
    Reputatie
    1
    Bravo Ferrari ! Bravo Kimi Raikkonen ! Ati facut o treba buna , daca Massa nu avea probleme putea sa castige sau cel putin sa termine pe 2.
    Hamilton este destul de greu de ajuns daca nu are probleme cu masina ,vad ca mereu termina pe podium,Massa a avut probleme in Australia si o descalificare in Canada , Raikkonen a avut abandon in Spania si probleme la Monaco ,Alonso a avut doar in Franta ,iar Hamilton este singurul dintre primi 4 care a mers ca uns ,si asta in mare parte datorita masini ,pentru ca nu a cedat niciodata in comparatie cu cea a adversarilor directi , McLaren = 0 abandonuri , Ferrari = 1 abandon + o descalificare ,unde sau pierdut puncte pretioase.

  15. #99
    Banned
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    25
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Iulius View Post
    Bravo Ferrari ! Bravo Kimi Raikkonen ! Ati facut o treba buna , daca Massa nu avea probleme putea sa castige sau cel putin sa termine pe 2.
    Hamilton este destul de greu de ajuns daca nu are probleme cu masina ,vad ca mereu termina pe podium,Massa a avut probleme in Australia si o descalificare in Canada , Raikkonen a avut abandon in Spania si probleme la Monaco ,Alonso a avut doar in Franta ,iar Hamilton este singurul dintre primi 4 care a mers ca uns ,si asta in mare parte datorita masini ,pentru ca nu a cedat niciodata in comparatie cu cea a adversarilor directi , McLaren = 0 abandonuri , Ferrari = 1 abandon + o descalificare ,unde sau pierdut puncte pretioase.
    ai dreptate,dar KIMI daca numai are probleme il va prinde pe englez(chiar si cu aceste 2 probleme-spania si monaco)! data trecuta 4 puncte,acum inca 4 !~ in 2 curse a recuperat 8 puncte,deci se poate,mai sunt 18....

  16. #100
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    mclaren a pierdut cursa la pneuri. dure contra medium (ferrari). amandoua mclaren au folosit 2 seturi de dure si doar unul de medium. ferrari a mizat pe medium (cate doua seturi pt amandoi pilotii). in alta ordine de idei v-a placut cap patrat de kubica? l-a tinut pe massa in spate mai bine de 10 tururi. daca mai erau 110 si massa tot nu-l depasea. nu am obsesie cu polonezu' dar il apreciez pt. ca nu e la masa granzilor dar se bate cu ei. bmw nu e spyker dar nu e nici ferrari sau mclaren. bravo baietica

  17. #101
    manager Clioblue's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    montreal/toronto
    Posts
    282
    Reputatie
    1
    toyota (al doilea buget in f1 !!!) are un sezon catastrofal. intrebat daca are probleme cu spatele (masinii) jarno a raspuns "all around". WOW! ce fac baietii astia cu okii lunguieti????

  18. #102
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Silverstone: O noua victorie pentru Kimi Raikkonen!
    Duminica, 08.07.2007



    Finlandezul Kimi Raikkonen a reusit sa castige a doua cursa consecutiv, intrarile la boxe jucand un rol crucial in stabilirea castigatorului.

    Cu cateva secunde inainte de start, Felipe Massa a calat motorul si a fost nevoit sa plece de pe linia boxelor.

    Lewis Hamilton a plecat excelent si a reusit sa se mentina pe primul loc, in fata lui Kimi Raikkonen si a lui Fernando Alonso. Ralf Scumcher a avut un start slab si a pierdut doua pozitii, in favoarea lui Fisichella si Heidfeld. Massa a inceput o cursa de urmarire fantastica si a reusit sa ajunga pe locul 9 dupa numai 12 tururi.

    In fata, Raikkonen s-a mentinut in plasa lui Hamilton si a dat senzatia ca este mai rapid decat pilotul echipei McLaren. Britanicul a intrat primul la boxe in turul 16, insa a vrut sa plece prea devreme si a pierdut cateva secunde pretioase. Cateva tururi mai tarziu, Raikkonen a realimentat si el si a reusit sa iasa pe pista in fata lui Hamilton. Adevaratul performer al primei realimnetari a fost insa Alonso, care a reusit sa iasa de la boxe pe primul loc, depasindu-i astfel atat pe Raikkonen, cat si pe Hamilton.

    Treptat, Hamilton a pierdut contactul cu primii doi clasati, in timp ce Felipe Massa si-a continuat cursa de urmarire si a urcat pana pe locul 5.

    A doua oprire la boxe a fost decisiva in privinta desemnarii castigatorului. Pilotii de la McLaren au intrat primii, iar Kimi Raikkonen a mai ramas pe pista si a reusit sa faca cateva tururi foarte bune, ceea ce i-a permis sa iasa in fata lui Alonso in urma realimentarii. Instalat confortabil pe primul loc, finlandezul si-a marit avansul fata de dublul campion mondial si a castigat la pas cursa de la Silverstone.

    Polonezul Robert Kubica a facut o noua cursa excelenta, terminand pe locul 4, la numai cateva zecimi de secunda in fata lui Massa, care a fost nevoit sa se multumeasca cu locul 5. Locul 6 i-a revenit germanului Nick Heidfeld, in timp ce ultimele doua pozitii care primesc puncte au fost ocupate de cei doi piloti ai echipei Renault: Kovalainen si Fisichella.

    Cel mai bun tur de circuit l-a reusit Kimi Raikkonen, in turul 17, cand a fost cronometrat cu 1:20.638.




    MAREA BRITANIE - CLASAMENT PILOTI CURSA:


    1. Kimi Raikkonen FINLANDA Ferrari 1:21:43.074 10
    2. Fernando Alonso SPANIA McLaren +2.459 8
    3. Lewis Hamilton MAREA BRITANIE McLaren +39.373 6
    4. Robert Kubica POLONIA BMW Sauber +53.319 5
    5. Felipe Massa BRAZILIA Ferrari +54.063 4
    6. Nick Heidfeld GERMANIA BMW Sauber +56.336 3
    7. Heikki Kovalainen FINLANDA Renault +1 tur 2
    8. Giancarlo Fisichella ITALIA Renault +1 tur 1
    9. Rubens Barrichello BRAZILIA Honda +1 tur -
    10. Jenson Button MAREA BRITANIE Honda +1 tur -
    11. David Coulthard MAREA BRITANIE Red Bull +1 tur -
    12. Nico Rosberg GERMANIA Williams +1 tur -
    13. Alexander Wurz AUSTRIA Williams +1 tur -
    14. Takuma Sato JAPONIA Super Aguri +2 tururi -
    15. Christijan Albers OLANDA Spyker +2 tururi -
    16. Vitantonio Liuzzi ITALIA Toro Rosso +6 tururi -
    17. Jarno Trulli ITALIA Toyota ABANDON
    18. Anthony Davidson MAREA BRITANIE Super Aguri ABANDON
    19. Scott Speed S.U.A. Toro Rosso ABANDON
    20. Ralf Schumacher GERMANIA Toyota ABANDON
    21. Adrian Sutil GERMANIA Spyker ABANDON
    22. Mark Webber AUSTRALIA Red Bull ABANDON



    Sursa: http://formula1.automarket.ro/artico...onen-4541.html
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  19. #103
    sport legend BlueEnergy's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Posts
    2,439
    Reputatie
    1
    Bravo Kimi. Sunt fan Ferrari de cand ma stiu. In 2005 si 2006 am sperat la mai bine ptr masinile lor insa Renault a fost cu mult peste. Acum capul de afis il tin McLaren si Ferrari. Campionatul mondial e doar la jumatate si se mai pot intampla multe. Apropo... seful FIA a declarat ca daca sunt adeverite acuzatiile de spionaj McLaren risca depunctarea in clasamentul pe echipe si pilotilor!

  20. #104
    sport legend Sorin Blaj's Avatar
    Join Date
    May 2004
    Location
    Lugoj, Romania
    Posts
    25,248
    Reputatie
    1
    Daca sunt vinovati, se poate merge pana la excluderea din campionat.
    [B]HAI UNIVERSITATEA! HAI CRAIOVA!
    ESTI CAMPIOANA UNEI MARI IUBIRI![/B]

    [I]"Inteleptul invata din greselile altora, desteptul invata din greselile proprii, numai prostul le stie pe toate."[/I]

  21. #105
    blanco kain's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Buzau
    Posts
    4,277
    Reputatie
    1
    Kimi Raikkonen
    [B]"Anyone who has never made a mistake has never tried anything new.[/B]" ([COLOR="Blue"]Albert Einstein[/COLOR])

    "[B]Di Stefano is the greatest player of all time and Kaka is the best current footballer.[/B]" ([COLOR="Blue"]Pele[/COLOR])

    ex-kainutz / RIP Antonio Puerta / RIP Marian Cozma

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •