View Poll Results: Cine se califica in semifinale?

Voters
416. You may not vote on this poll
  • Rapid

    178 42.79%
  • Steaua

    238 57.21%
Page 4 of 127 FirstFirst ... 234561454104 ... LastLast
Results 64 to 84 of 2658

Thread: Rapid - Steaua (dubla mansa)

  1. #64
    violenţă 0! R9's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Posts
    158
    Reputatie
    1

    Thumbs down Nasol

    Tragere de sorti aiurea.
    Asta ar fi trebuit sa fie finala.

    Steaua ! Steaua ! Steaua ! Steaua ! Steaua !

  2. #65
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius DG
    Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?
    nici nu incepuse meciul retur dintre betis si steaua si deja existau suspiciuni!
    eu cred ca multi s-au temut de asta.
    ar fi bine sa ne incurajam si atat... ma repet spunand ca isi vor baga multi coada si se vor crea dispute poate inutile

  3. #66
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Jesse_James
    steaua are 80% sanse sa se califice..
    Pe ce te bazezi?
    Boots to unwashed masses!

  4. #67
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    nu cred k o sa fie prea mult fair play ..mai ales k stelistii de ficare data cand ne vad ne spun "ciori"..sincer nu stiu dc...ei oare nu se unita la Nicolita si oare nu se uita prin tribune sa vada catzi tzigani sunt printre ei???

    sa fim seriosi...!!
    [COLOR="DarkRed"]SINGURA IUBIRE : RAPID !! since 1923[/COLOR]

  5. #68
    sport legend corto's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Krakow
    Posts
    355
    Reputatie
    1
    Pai hotarti-va! Cine a conspirat? FIFA sau UEFA? Din cate stiu eu sunt doua organizatii diferite. Ma rog, o sa avem o formatie din Romania in semifinale. Si poate chiar in finala. Hai fair-play-ul!
    [SIZE="1"]My mother is taller than your mother[/SIZE]

  6. #69
    sport legend
    Join Date
    Jun 2004
    Location
    Serbia
    Posts
    1,795
    Reputatie
    1
    o sa iasa macel dupa ambele meciuri

    Quote Originally Posted by Double J
    Pe ce te bazezi?
    pe valoarea stelei
    Last edited by andreiush; 17th March 2006 at 15:31. Reason: consecutive

  7. #70
    EUROPEAN
    Join Date
    Aug 2005
    Location
    In fata monitorului
    Posts
    3,065
    Reputatie
    1
    Mama,meciul asta e la fel de asteptat precum asteptau cei de la West Ham meciul cu Milwall(Green Street Hooligans) sau cei de la Chelsea un meci cu aceeasi Milwall(Football Factory) O sa fiu khaos...este inevitabil...
    "Rapidiști, steliști sau câini trebuie să fim cu toții oameni buni" G.Copos

  8. #71
    Int. Explorer Darius's Avatar
    Join Date
    Dec 2005
    Location
    Timisoara
    Posts
    1,065
    Reputatie
    1
    Macel mai ales in tribune...nu as vrea sa ne dam in stamba in fata Europei.
    Boots to unwashed masses!

  9. #72
    senior
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    172
    Reputatie
    1
    Tragerea la sorti `miroase` la fel ca presa sportiva din Romania...

    Si eu m-am gandit la posibilitatea intalnirii celor doua... Acum vedem cat de mici suntem.
    Poate acum o sa incetam cu acele comparatii penibile gen Rapid e mai tare ca Juventus , sau Steaua e Barcelona estului.

    UEFA s-a speriat ca vor fi surprize mari si astfel si-au luat masuri...

  10. #73
    incepator
    Join Date
    Dec 2005
    Posts
    19
    Reputatie
    1

    Thumbs up Momentul Adevarului Pentru Suporterul Roman

    Dupa o tragere la sortzi de rahat, cu un sentiment de aranjament(multzi incepeau sa se sperie de eventuala unei finale rapid-steaua), va datzi seama catzi bani ar fi pierdut de uefa.
    Sincer nu imi palce ceea ce s-a intamplat.Nu cred ca voi putea urmari aceste 2 meciuri, nationalismul din mine nu ma lasa.
    Din pacate cea mai mare tristetze a mea este ceea ce se va intampla intre suporterii celor 2 echipe.Este un moment 0 pentru fotbalul romanesc, acum se va vedea daca incepem sa fim civilizatzi,(oare vor lipsi scandarile m... steaua, m... rapid, din pacate nu prea cred , si lucrul asta ma scarbeste)Va fi un adevarat macel, iar avand in vedre ca totzi ochii din europa vor fi pe noi, s-ar putea sa o dam rau de tot in bara.
    STITZI CE AR FI FRUMOS?Oricare dintre cele doua echipe se va califica, ar fi frumos ca suporterii ambelor echipe sa se bucure impreuna in piatza universitatzii?OARE VA FI POSIBIL?NU.Dar daca va fi, din momnetul ala voi spune cu mandrie ca sunt romana, si ca imi iubesc tzara aceasta, ca am reusit int-o noapte sa recuperam 100 de ani fatza de adevaratele natziuni ale europei, FATZA DE CIVILIZATZIA EUROPEI, ca ne vom putea lauda si noi ca traim intr-o tzara civilizata.
    SUNA FRUMOS, DAR OARE ESTE POSIBIL, MA REPET ESTE POSIBIL
    NU NU NU NU NU!!!!
    Din pacate am ajuns de la agonie la extaz, dura mai e viatza uneori..
    Macar sa invatzam ceva din aceasta confruntare, nu doar la nivelul celor 2 meciuri, ci la nivel national si international, sa ne civilizam si noi odata..... sa le dam tutror peste nas, ca atunci cand vom adera in ue, sa fim consideratzi un un popor civilizat, ca o tzara civilizata, care sa fie integrata nu pentru piatz ade desfacere si resurse, ci pentru oamenii ei.


    HAI STEAUA HAI RAPID(ORDINEA ESTE ALEATOARE) HAI ROMANIA, HAI O NATIUNE CIVILIZATA...........................HAI SA FIM MACAR O DATA UN POPOR ADEVARAT.


    atat am avut de zis, sper ca macar 50% din cei care citesc sa imi dea dreptate si sa ia atitudine in acest sens.
    fitzi nationalisti nu dusmani de moarte.
    prietenia duce mult mai departe decat ura,.............................................. .
    asa ca avetzi grija ce varianta vetzi alege!!!!!


    am incredere in voi,HAI ROMANIA, HAI O TZARA CIVILIZATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    [COLOR="Blue"][B]
    Succesul este o calatorie, nu o destinatie, iar castigurile/pierderile fac parte din ea[/B][/COLOR]
    [COLOR="SeaGreen"][B]Cu fiecare esec devii mai puternic ,cu fiecare castig itzi doresti mai mult.[/B][/COLOR]

  11. #74
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Marius DG
    Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?
    s-a vazut inainte de returul betis - steaua ca incepeau mici impunsaturi. plutea ceva in aer...
    sper sa nu iasa razboi.
    sunt curios cum va fi tratat olaroiu?
    si care va fi efectul in campionat?

  12. #75
    junior
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    60
    Reputatie
    1
    macar in al 12-lea ces sa ne trezim si sa lasam fazele astea cum ca toti ne vor raul, ce naiba suntem cel mai bolnav popor vedem conspiratie peste tot

    in al doilea rand nu au rost amenintarile dintr-o parte in alta, oricum toti se asteapta la asta, sa le dovedim ca nu e chiar asa.

    desi tin cu Steaua, vreau sa castige cea mai buna echipa

    cinste lor: Bravo Rapid, bravo Steaua

  13. #76
    Retired One-Man Show's Avatar
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    Grupele Shampion Lig
    Posts
    1,275
    Reputatie
    1

    Exclamation

    Quote Originally Posted by miruna`
    nu cred k o sa fie prea mult fair play ..mai ales k stelistii de ficare data cand ne vad ne spun "ciori"..sincer nu stiu dc...ei oare nu se unita la Nicolita si oare nu se uita prin tribune sa vada catzi tzigani sunt printre ei???

    sa fim seriosi...!!
    ce se intampla cand se baga fetele la fotbal nu vb despre stelisti ca shi cum sustinatorii rapidului ar fi nishte ingerashi...SPER SA NU IASA MACEL...dak vor sarbatori oricare din ei la Universitate va iesi mare scandal
    [B]If You Don't Stand For Something You'll Fall For Anything[/B]

  14. #77
    ex-hip Hipgnosis's Avatar
    Join Date
    Oct 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,909
    Reputatie
    1
    nu cred ca e o conspiratie !!!!
    terminati cu asta. oricum, "zarurile au fost aruncate"....
    ps: cineva mai sus facea apel la calm si la fair-play.
    fac si eu acest apel, nu isi au nici un rost injuraturile. sa facem din acest meci o sarbatoare, nu un prilej de injurat in dreapta si in stanga.
    Forzza Steaua
    Ce lume mica. putin mese

  15. #78
    manager
    Join Date
    Feb 2006
    Location
    la polul nord
    Posts
    290
    Reputatie
    1
    2 lucruri dunt sigure:

    1.vom avea o echipa in semifinala
    2.indiferent cine va merge mai departe o sa fie o adevarata catastrofa!!!!!!
    [COLOR="DarkRed"]SINGURA IUBIRE : RAPID !! since 1923[/COLOR]

  16. 17th March 2006, 15:35
    Reason
    Dublura

  17. #79
    sport legend waterboy's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Craiova
    Posts
    371
    Reputatie
    1
    Lasati consipratile la o parte. Daca vroiau sa nu ajunga ambele echipele romanesti in finala aranjau meciuri: Shalke - Steaua si Midelsborough - Rapid in sferturi si invingatoarele intre ele. In felul asta erau sanse sa nu ajunga nici in semifinale.
    De ce credeti ca e vorba numai de echipele romanesti. Levski si cu Zenit credeti ca aduc mai multe incasari? Pe cele doua de ce nu le-au pus in acelasi sfert, ca doar sunt si ele neinteresante pentru spectatorii neutri.
    Eu zic ca se exagereaza prea mult: deja toata lumea sare in sus ca Rapid si Steaua mergeau la pas pana in finala. Stati linistiti ca nu era asa de sigur.
    Pentru cei care joaca la pariuri: Rapid sa cada cu Steaua era o sansa de 7 la 1. Cate bilete ati pus voi cu cota finala mai mare de 7? Eu cred ca multe, si de fiecare data va gandeati ca poate castigati. Cand o faceati erati super fericiti, acum cand a iesit o cota de 7 toata lumea a luat foc.
    22 februarie 2006 WERDER - JUVENTUS 3-2 !!! Felicitari alb-verzilor ati reusit inimaginabilul !!!

  18. #80
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    corect "hip"! hai sa ne bucuram cu totii, iar dupa meci sa iesim cu totii in strada din nou indiferent cine iese invingatoare.
    hai sa ne bucuram cu totii.
    e mizez pe doua jocuri egale. asta e pronosticul meu.

  19. #81
    fairplay dragos_popa17's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Location
    prin Cluj
    Posts
    2,234
    Reputatie
    1
    Incepe razboiul pe OLS

    Partea buna a lucrurilor ca vom vedea 100% o echipa romaneasca in semifinalele cupei UEFA (desi cred ca am fi vazut cel putin una oricum, si fara tragerea asta)

    Nu cred ca va fi o dubla cu multe goluri. Echipele se cunosc f bine intre ele.
    [SIZE="1"]"I firmly believe that any man's finest hour - his greatest fulfillment to all he holds dear - is that moment when he has worked his heart out in a good cause and lies exhausted on the field of battle - victorious." [i](Vince Lombardi)[/i][/SIZE]

  20. #82
    Purple Blood Marius DG's Avatar
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    411
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by tu26dor
    eu nu pot sa votez! sunt stelist declarat, dar mi-e ciuda ca au picat impreuna.
    imi pare rau ca am pronosticat asta... am fost convins.
    oare e o magarie a fifa?
    am pus pe multi pe ganduri.
    puteam juca impreuna in finala nu in sferturi.
    acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
    nu cred ca vreau sa iau parte la asa ceva.
    hai steaua
    hai rapid.
    cine castiga sa ajunga in finala si daca e posibil sa o si castige.
    Eu nu stiu daca e o chestie aranjata,intardevar cred ca este cel mai rau,asta din punctul de vedere al microbistului neutru( roman) daca sar fi intilnit in finala cu totul alta situatie !ar fi fost ideala !

    Quote Originally Posted by tu26dor
    acum in loc sa le uram bafta la amndoua trebuie sa ne injuram reciproc si sa ne ridicam fiecare in slavi echipa favorita.
    Dece trebuie sa va injurati reciproc,dece nu puteti sa va concentrati la echipa favorita si sa o incurajati !?
    [B][I][COLOR="Indigo"][COLOR="Purple"][SIZE="6"][SIZE="3"]POLI 4 LIFE[/SIZE][/SIZE][/COLOR]|[/COLOR][/I][/B]
    Change your thoughts, and you change your world." -Norman Vincent Peale (1898-1993)
    Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something. Plato (429-347 BC)

  21. #83
    incepator hadriano's Avatar
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    Timisoara, Arad
    Posts
    37
    Reputatie
    1
    Mie nu mi se pare deloc un lucru rau ca au nimerit asa in sferturi. Avem sigur o echipa calificata si o adversara accesibila in semifinale. E de preferat unei duble de genu' Steaua - Schalke , Rapid - Sevilla.

    Doua meciuri care nu se termina egal ar mai da o gramada de puncte pentru Romania in clasamentul uefa, si probabil o echipa calificata direct in Champions League.

    Asa ca Hai Steaua, Hai Rapid, HAI ROMANIA!!!!!!!!!!!!!

  22. #84
    parerea mea tu26dor's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Location
    iasi/piatra neamt
    Posts
    4,278
    Reputatie
    1
    miruna? va fi catastrofa? fii sigura de asta.
    ai vazut ce furios a iesit copos cand a vazut ca au cazut cu steaua?

  23. 17th March 2006, 15:39
    Reason
    dublura

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •