View Poll Results: Va reusi CSU Asesoft Ploiesti sa treaca de grupe?

Voters
25. You may not vote on this poll
  • Da

    13 52.00%
  • Nu

    12 48.00%
Page 4 of 4 FirstFirst ... 234
Results 64 to 84 of 84

Thread: ULEB Cup

  1. #64
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    O victorie prin care Asesoft demonstreaza ca-si merita locul in a doua competitie europeana. Pacat ca nicio televiziune romaneasca nu a preluat meciurile din acest sezon. Cu siguranta am fi avut ce sa vedem.

  2. #65
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    pentru meciul de maine, ne trebuie o victorie la cel putin 6p diferenta...

    Victoria ca o prada
    Marti, de la ora 19, in Sala Olimpia, Asesoft joaca un nou meci cat o finala


    La meciul cu Spirou, adevaratii suporteri vor trai din plin prezentul cu istoria in suflet si in minte, in timp ce ¨lupii¨ lui Arnautovic ii vor haitui pe belgieni pentru o victorie ca o prada ce ne-ar deschide si mai larg portile calificarii.

    Asesoft ar fi putut castiga si in Belgia. Pe alb-albastrii i-a privat de victorie cativa centimetri in plus la recuperare, o mai buna concentrare in atac, un gram de noroc si cateva indicatii care ar fi trebuit sa vina de undeva, de pe banca. 64 la 58 a fost scorul final in favoarea gazdelor, iar dupa ultimul fluierl suporterii din ¨Spirou Dome¨ (o sala extraordinara de 6000 de locuri, care a organizat doua finale de ULEB Cup) au facut o adevarata hora a bucuriei la centrul terenului, de parca favoritii lor castigasera un trofeu...Pentru Asesoft, orice victorie in ULEB inseamna un trofeu.

    Jucatorii cheie (medii pe meci)

    Puncte marcate: Arvydas Cepulis (16.8 puncte) vs. Tremmell Darden (11.8)
    Recuperari: Virgil Carutasu (8.6) vs. Andre Riddick (5.2)
    Pase decisive: Reggie Elliott (4.5) vs. Justin Hamilton (5.7)
    Capace: Rashard Griffith (11 in 6 meciuri) vs. Andre Riddick (12 in 6 meciuri)
    Interceptii: Reggie Elliott (11 in 6 meciuri) vs. Andre Riddick (16 in 6 meciuri)

    Procentaj la aruncarile de 2 puncte: Asesoft (50.4%) vs Spirou (52.4%)
    Procentaj la aruncarile de 3 puncte: Asesoft (38.6%) vs Spirou (34%)
    Procentaj la aruncarile libere: Asesoft (73.9%) vs Spirou (61%)

    SPIROU CHARLEROI

    De la meciul castigat impotriva ploiestenilor de la CSU Asesoft, Spirou Charleroi a avut urmatoarele rezultate in Campionatul Belgian:

    Spirou Basket Club - Antwerp Diamond Giants 76-65
    Spirou Basket Club - Optima Gent 85-64
    VOO Verviers-Pepinster - Spirou Basket Club 75-85
    Spirou Basket Club - Generali Okapi Aalstar 57-67
    Spotter Leuven - Spirou Basket Club 68-83

    In ULEB CUP Spirou a obtinut pana acum 2 victorii, acasa cu Asesoft(64-58) si in deplasarea din Turcia impotriva celor de la Galatasaray(75-83), si 4 infrangeri, la Hemofarm(73-71), cu Girona(71-74), la Hanzevast(79-73) si cu Hemofarm(64-78). Spirou se afla pe locul 4, la egalitate de puncte cu Asesoft.
    Dupa meciul de la Ploiesti, pe belgieni ii asteapta duelul cu Galatasaray de pe teren propriu, deplasarea de la Girona si ultimul meci din grupe, in Belgia, cu Hanzevast.
    @csuasesoft.ro

    HAI ASESOFT!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  3. #66
    SETI MT's Avatar
    Join Date
    Apr 2005
    Location
    Cluj
    Posts
    1,381
    Reputatie
    1
    Sper ca asta nu e citat dintr-un ziar tiparit care poate sa cada in mana unor copii nevinovati, cu extemporal la gramatica maine...

    In rest, hai Ploiestiul, cand joaca in cupe imi sunt induiosator de simpatici, mai ales vazandu-le privirile neincrezator-uimite cu care se uita la arbitrii aia rai si corupti care fluiera pe fata impotriva lor...

  4. #67
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1

    Thumbs up

    Meci 7: Asesoft – Spirou 80 - 71

    Asesoft
    Gaidamavicius 10, 2 rec, 2 pd
    Elliott 17, 1x3, 7 rec, 3 pd
    Cepulis 13, 3x3
    Carutasu 3, 12 rec, 2 pd
    Griffith 15, 9 rec
    De´Angelo 4
    Hargrove 18, 1x3
    Echipa: 62%-2p, 33%-3p, 65%-1p, 34 rec, 3 mc, 16 mp, 8 pd
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  5. #68
    manager
    Join Date
    Jan 2006
    Posts
    314
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Gabri3l View Post
    pentru meciul de maine, ne trebuie o victorie la cel putin 6p diferenta...
    Felicitari pt. victorie !
    In plus diferenta de 9 pct. ii da cu adevarat valoare victoriei. Succes in continuare !

  6. #69
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Craciun in Romania pentru Hemofarm

    Pentru CSU Asesoft, anul 2008 incepe in forta. Marti, elevii lui Vladimir Arnautovic se lupta pentru o victorie-revansa in fata sarbilor de la Hemofarm, incercand sa obtina o carte a succesului care ne-ar trimite in faza urmatoare a cupei ULEB.
    Inainte de avancronica obisnuita, astazi ne vom concentra asupra adversarilor nostri, care vor sarbatori maine (n.a. luni) Craciunul in Romania.

    KK Hemfarm Stada va ajunge in Ploiesti luni dupa-amiaza, in jurul orei 17. Cum Vrsac este foarte aproape de Timisoara, sarbii vor veni la Bucuresti cu avionul, aterizand pe aeroportul Henri Coanda la ora 15 :30.
    Urmand sa fie cazati la Hotel Central, elevii lui Miroslav Nikolic nu au cerut un meniu special, chiar daca sarbatoresc Craciunul. Dupa gustarea de dupa-amiaza vor avea primul antrenament oficial in Sala Olimpia, iar seara vor servi preparate din carne de pui, legume, salate, fructe si sucuri naturale.
    Marti dimineata vor mai avea un antrenament si o vizionare, iar la ora 19 va avea loc meciul dintre cele doua formatii. Miercuri, la ora 12:50, staff-ul echipei Hemofarm se va intoarce in Timisoara, avand avion tot dupa aeroportul din Otopeni.

    Din echipa « portocaliilor » s-a remarcat pana acum in meciurile din ULEB Cup trio-ul Vukosavlejic (15.7 puncte si 6.1 recuperari), Jagodnik (13.7 puncte, 4.3 recuperari), Marshall (12.4 puncte, 4.2 recuperari). Americanul a jucat in cinci din cele sapte partide, dar a dat mai mult randament decat conationalul sau Johnson, care nu a mai fost tinut in lot de Nikolic pentru meciul cu Asesoft.

    Actualul antrenor al Asesoftului, Vladimir Arnautovic face parte din istoria clubului din Vrsac, jucand un an sub culorile lui Hemofarm: « Cand am jucat acolo, am prins cel mai bun an al meu. Echipa era la inceput, dar ne-am mentinut mereu sus in clasament. Din pacate au fost ceva probleme cu managerii clubului. Probabil as fi ramas vreme indelungata la Hemofarm daca nu ar fi aparut acele certuri.
    Oricum, am o relatie excelenta cu staff-ul actual. Pe antrenorul Nikolic il stiu de multa vreme, de cand antrena Partizan, Steaua Rosie… De asemenea, ii cunosc foarte bine pe cei patru antrenori secunzi ai lui Hemofarm. Voi trai un sentiment neobisnuit cand vom juca impotriva lor, dar simt ca suntem pregatiti. In aceasta seara (n.a. duminica) vom urmari meciul castigat de Hemofarm in fata spaniolilor de la Girona.
    Oricum, ca sa inchei, pot spune ca am lasat loc de buna ziua la clubul din Vrsac! »
    @csuasesoft.ro
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  7. #70
    sport legend cristane's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Location
    Toronto, ON
    Posts
    3,033
    Reputatie
    1
    Meci foarte important azi, o victorie ar insemna un pas mare spre calificare. Nu se transmite nicaieri la TV, nu-i asa?

  8. 8th January 2008, 13:48

  9. #71
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by cristane View Post
    Meci foarte important azi, o victorie ar insemna un pas mare spre calificare. Nu se transmite nicaieri la TV, nu-i asa?
    asa-i...
    deci tre' sa mergi la sala daca vrei sa-l vezi live... oricum e mult mai frumos asa, decat la tv...
    meciul se transmite doar pe tv locale, in premiera.

    va fi un meci echilibrat... orice rezultat e posibil(1 2).
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  10. #72
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    grupa C

    meci 8: Asesoft - Hemofarm 72 - 83...
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  11. #73
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Asesoft realizeaza un meci f bun la Istanbul in compania celor de la Galatasaray, conducand in debutul sfertului 3 cu 32-30. Haideti baieti. Putem obtine o victorie de rasunet!

  12. #74
    sport legend dumy84's Avatar
    Join Date
    Mar 2005
    Location
    Bucuresti
    Posts
    3,725
    Reputatie
    1
    Inaintea ultimului sfert Galatasaray conduce cu 48-47. Se anunta un final electrizant.

  13. #75
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by dumy84 View Post
    Inaintea ultimului sfert Galatasaray conduce cu 48-47. Se anunta un final electrizant.
    meci 9: Galatasaray - Asesoft 72 - 64(28-30)

    Asesoft: Elliott 4; Obradovic 8; Cepulis 12, 2x3, 5 ast; Gaidamavicius 6, 6 ast; Carutasu 6, 7 reb; Griffith 13, 7 reb; Hargrove 15.
    Team: 39%-2p, 28%-3p, 60%-1p, 27 reb, 17 TO

    Vladimir Arnautovic:"Diferenta de pe tabela este una prea mare fata de ce s-a intamplat pe teren. Din pacate, nu am jucat asa cum trebuia in ultimele trei minute si am facut multe greseli. Ca sa invingi o echipa precum Galatasaray nu este suficient sa evoluezi bine doua sau trei sferturi. Doar un joc constant, timp de 40 de minute, iti poate aduce victoria.
    Oricum, noi vom pregati cu mare atentie partida cu Girona. Speram sa le putem oferi suporterilor o victorie si, daca mai este posibil, o calificare."

    Darius Hargrove: "Antrenorul are dreptate. Ne pare rau ca am stricat pe final ce am construit timp de trei sferturi. Asta este! Mergem inainte si tinem capul sus. Nu am jucat un baschet de care sa ne fie rusine."

    http://csuasesoft.ro/upload/files/hargrove_darius.jpg
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  14. #76
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Iesim cu fruntea sus din scena ULEB sau intram in istorie
    Marti, 22 Ianuarie

    CSU Asesoft - Akasvayu Girona, de la ora 20!

    9 pentru Toni, al zecelea meci pentru calificare


    Au intrecut asteptarile suporterilor, au spulberat pronosticurile negre ale adversarilor, s-au autodepasit. CSU Asesoft a participat in acest an in cea de-a doua competitie ca valoare de pe “batranul continent”. Si nu numai ca nu s-a facut de ras, dar a reusit sa acumuleze trei victorii si sa-si pastreze sanse de calificare inaintea ultimei etape, din aceasta seara.
    La Ploiesti vin spaniolii de la Akasvayu Girona, un club cu un lot extrem de valoros si cu o carte de vizita impresionanta. Marc Gasol, campion mondial cu Spania in 2006, Jarod Stevenson, mai vechea noastra cunostinta de la Lokomotiv Rostov, Jackson Vroman, baschetbalist care a evoluat in NBA la Phoenix Suns si New Orleans Hornets, sau Arriel Mc’Donald, un jucator care nu mai are nevoie de nicio prezentare. Americanul cu pasaport de Slovenia a fost desemnat MVP-ul Final Four-ului Fiba Europe Cup 2007, competitie pe care Akasvayu a castigat-o!
    Cu toate acestea, CSU isi doreste o victorie la scor de calificare in memoria “unicului capitan”, Antonio Alexe. Dupa noua meciuri in care au fost la inaltime, cifra fatidica pentru Asesoft, Carutasu & Co. vor sa se intreaca pe sine in partida cu numarul zece. Un joc si o mobilizare de nota zece ne-ar putea face sa simtim din nou acea senzatie traita dupa meciul cu Spartak Euroins (82-52), de pe 20 ianuarie 2005. Toni Alexe pariase atunci pe o victorie la 30 de puncte si se tinuse de cuvant, dirijandu-si impecabil prietenii din teren si inscriind 15 puncte. Din pacate, desi capitanul isi facuse datoria si castigase ramasagul, destinul a avut un pariu sumbru cu “numarul 9”...
    Spaniolii lui Pedro Martinez au ajuns ieri in Romania, aterizand in jurul orei 16:30 pe aeroportul Otopeni. CSU Asesoft a incercat sa le ofere oaspetilor cele mai bune conditii si sa le indeplineasca pana si cele mai mici solicitari. Marc Gasol si colegii sai au facut aseara primul antrenament de acomodare, pentru ca apoi sa urmareasca la hotel meciul tur disputat impotriva Asesoftului.
    De partea cealalta, Vladimir Arnautovic a pregatit acest duel cu o atentie sporita. Daca Drobnjak nu mai evolueaza pentru Girona, conducatorul de joc ceh Maurice Whitfield reprezinta o necunoscuta pentru antrenorul Asesoftului. Impotriva celor de la Spirou Charleroi, acesta a inscris 9 puncte si a reusit trei pase decisive, in 17 minute de joc. Va fi de urmarit daca Levente Szijarto il va inlocui din nou pe Tomas Gaidamavicius in garnitura de start, pentru a-l marca pe baschetbalistul de 35 de ani. Atmosfera din sala Olimpia va fi una speciala, plina de regrete. Posterul cu Toni Alexe va capta privirile tuturor, iar organizatorii se pregatesc sa-l omagieze pe “unicul capitan” asa cum se cuvine. “Toni era sufletul acelei echipe. Am avut multe de invatat de la el! Odata cu plecarea lui intr-o lumea mai buna, am intalnit destule dificultati. Chiar daca am transferat jucatori valorosi, scumpi, cu experienta, i-am resimtit din plin lipsa omului si capitanului Toni Alexe. Ne-a castigat tuturor respectul si inimile prin atitudinea si experienta sa. Ne bucura faptul ca l-am cunoscut, ca a jucat pentru noi. A fost si va fi cel mai bun jucator si om pe care l-am intalnit. Sper ca se va mai naste un nou Toni Alexe, dar sunt sigur ca vor mai trece multi ani pana atunci. De aceea, vreau ca la meciul cu Girona toti cei care vor fi prezenti in sala sa se roage pentru Toni si pentru noi. Am vrea sa-i dedicam la finalul meciului daca nu o calificare, atunci macar o victorie”, ne-a declarat presedintele CSU Asesoft, Alexandru Iacobescu.
    Nu ar mai fi nimic de spus despre Asesoft - Akasvayu Girona. Este un meci care depaseste problema banilor, a loturilor, statisticilor sau a palmaresului. O victorie se poate obtine jucand cu sufletul. Asa cum o facea Toni de fiecare data... Cele noua meciuri disputate de Asesoft pana acum ii sunt dedicate “numarului noua”, la trei ani si o zi de la disparitia sa. Cel de-al zecelea se joaca pentru o victorie calificatoare in memoria sa.
    Modificarea orei ceruta de ULEB
    Managerii ULEB Cup au cerut ca meciurile din ultima etapa sa se dispute in aceeasi zi, la aceeasi ora. Astfel, CSU Asesoft - Akasvayu se disputa astazi, de la ora 20.
    Clasament
    1 Akasvayu Girona 7 victorii 2 infrangeri 778 puncte marcate: 669 puncte primite
    2 Galatasaray Cafe Crown 6 3 721:648
    3 BC Hemofarm Stada 6 3 745:729
    4 CSU Asesoft 3 6 680:695
    5 Spirou Charleroi 3 6 633:671
    6 Hanzevast Capitals 2 7 685:830
    Programul etapei a 10-a in Grupa C:
    Hemofarm Stada vs Galatasaray Cafe Crown
    Spirou Basket vs Hanzevast Capitals
    Statistici
    Akasvayu Girona
    - puncte: Jackson Vroman - 14.8 medie pe meci
    - recuperari: Jackson Vroman - 6.2
    - pase decisive: Victor Sada - 3.8
    - interceptii: Jackson Vroman - 1.7
    - capace: Marc Gasol - 1.2
    Asesoft Ploiesti
    - puncte: Arvydas Cepulis - 16.1
    - recuperari: Virgil Carutasu - 10.0
    - pase decisive: Reggie Elliot - 3.7
    - interceptii: Reggie Elliot - 1.4
    - capace: Rashard Griffith - 1.7

    Ziarul Prahova
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  15. #77
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    meci 10: CSU Asesoft Ploiesti - Akasvayu Girona 78 - 68

    cu exceptia primului sfert, meciul a fost controlat in totalitate de campioana Romaniei...
    au fost numeroase faze spectaculoase de joc... printre care si un capac de zile mari luat de Marc Gasol(international spaniol) de la Rashard Griffith, faza la care toata sala "a luat foc"
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  16. #78
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    ...au fost momente emotionante la inceputul jocului cand a rulat pe ecrane un filmulet in memoriam cu "numarul noua" - unicul capitan Toni ALEXE, la finalul caruia toti spectatorii au aplaudat... cele doua echipe au lasat coroane de flori la posterul fostului capitan iar jucatorii au aruncat in tribune tricouri inscriptionate cu imaginea lui Alexe...
    TE VOM IUBI MEREU!
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  17. #79
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    ASESOFT CASTIGA, DAR RATEAZA CALFICAREA
    Marti, 22 Ianuarie 2008


    CSU Asesoft a învins, marti seara, la Ploiesti, detinatoarea FIBA Europe Cup, Akasvayu Girona (Spania), scor 78-68 (45-31), dar a ratat la mustata calificarea în 16-imile ULEB Cup. Campioana României a înregistrat al saselea punctaj dintre echipele de pe locul patru din cele noua grupe, în conditiile în care doar primele cinci merg mai departe. Ploiestenii au încheiat parcursul în grupa cu patru victorii din zece partide.

    Meciul cu prestigioasa Akasvayu Girona s-a disputat într-o atmosfera deosebita creata de suporterii prahoveni în Sala Olimpia. Ploiestenii au dorit astfel sa-l comemoreze pe simbolul Antonio Alexe, decedat într-un tragic accident, în urma cu trei ani.

    De la Asesoft s-a remarcat în special Arvydas Cepulis, care a reusit 17 puncte, inclusiv patru cosuri de trei puncte. Tot 17 puncte a izbutit si Darius Hargrove.

    CSU Asesoft a încheiat prima sub linie în Grupa C, pe fondul succesului din grupa H al formatiei Artland Dragons, care a învins liderul deja calificat, BC Kiev, scor 71-69.

    Prosport
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  18. #80
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Declaratii dupa meci:

    Darius Hargrove: "Sincer, victoria impotriva Gironei este una normala pentru mine. Sunt obisnuit sa castig, si intru in teren gandindu-ma doar la acest lucru.
    Experienta pe care am acumulat-o in ULEB Cup este foarte importanta pentru toata lumea: jucatori, antrenori, manageri si suporteri.Imi pare insa rau ca nu ne-am calificat in faza urmatoare. Am fi meritat.
    I-am avut ca adversari pe unii dintre cei mai buni jucatori pe plan european. Nu pot remarca vreunul in mod special.
    Tin sa-i multumesc lui Arnautovic pentru ca mi-a oferit sansa sa joc. A avut incredere in mine si a tinut cont de faptul ca sunt greu de oprit in duelurile 1 la 1. Am incercat sa-i rasplatesc increderea."

    Pedro Martinez, antrenor Akasvayu Girona: "Desi in cea de-a doua parte a jocului am schimbat stilul de aparare nu am putut recupera prea mult din handicap. Asesoft a jucat astazi un baschet mai bun si merita victoria.
    Avem un lot mai valoros decat CSU, insa doar pe hartie. Valoarea trebuie demonstrata pe teren!
    Nu pot remarca pe nimeni de la Asesoft fiindca astazi m-a impresionat jocul lor de echipa. Desigur, daca ne uitam pe statistici remarcam cateva 'varfuri', dar nu asta a contat astazi. Dupa cum a jucat impotriva noastra, Asesoft merita sa se califice. "

    Remarcatii Asesoftului in ULEB

    Virgil Carutasu: Capitanul Asesoftului se situeaza pe locul al doilea in topul celor mai buni recuperatori din ULEB Cup. In doar noua meciuri jucate, ¨Gila¨a reusit 90 de recuperari, avand o medie de 10 pe meci. Pe primul loc in acest top este Tariq Kirksay (1,98 metri, Unics Kazan, 105 recuperari).

    Arvydas Cepulis: Cel mai bun tragator de la distanta din ULEB Cup! 34 de cosuri marcate din ¨down town¨, avand un procentaj de 51,5%. Totodata, ¨Ceapa¨ este cel mai bun marcator al lui CSU: 162 de puncte, 16,2 pe meci.

    Darius Hargrove Revelatia lui CSU de la plecarea lui Mladen Jojic. ¨D¨a marcat 18 puncte cu Spirou si Girona si 15 impotriva celor de la Galatasaray Cafe Crown. In doar 18 minute in medie pe meci, Hargrove a avut 9,1 puncte.

    Rashard Griffith: Pe locul al cincilea la capace (16 in zece meciuri) si la procentajul aruncarilor din actiune, 68,9%.

    Tomas Gaidamavicius: Conducatorul de joc de 1,91 metri si-a facut bine treaba in ULEB Cup, 10,5 puncte pe meci, 2,6 recuperari, 1,5 pase decisive. Totusi, si-a demonstrat calitatile native ca pasator in partida de la Istanbul, cand a terminat cu 6 asisturi.

    http://csuasesoft.ro/upload/files/darius_pe_dunk.jpg
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  19. #81
    junior
    Join Date
    Feb 2007
    Posts
    58
    Reputatie
    1
    Asesoft a ieşit cu capul sus din competiţie, felicitări!

  20. #82
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    Da...ne-am comportat onorabil.
    Dar se putea si mai bine pt Asesoft.
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  21. #83
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    2 dintre echipele care au fost cu ASESOFT in faza grupelor, vor juca in semifinalele cupei ULEB...Galatasaray si Girona(echipa ce a plecat invinsa de la Ploiesti la 10p diferenta)...

    SEMIFINALS, Saturday, April 12

    DKV Joventut vs. Galatasaray
    Dynamo Moscow vs. Akasvayu
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

  22. #84
    republican
    Join Date
    Jan 2007
    Location
    Ploiesti
    Posts
    4,332
    Reputatie
    1
    DKV Joventut a castigat ULEB CUP

    DKV Joventut - Akasvayu Girona 79-54

    DKV Joventut este noua castigatoare a ULEB CUP dupa ce a invins in finala de la Torino pe Akasvayu Girona cu scorul de 79-54.
    Pentru DKV este prima oara cand castiga acest trofeu si, odata cu el, a primit si invitatia ca anul viitor sa participe in Euroliga. Demond Mallet a fost cel mai bun marcator al invingatorilor cu 26 de puncte. Pentru Girona, cel mai bun marcator a fost Ivan Radenovic tot cu 26 de puncte.
    In finala mica Dynamo M. a trecut de Galatasaray cu 84-67.
    (14 aprilie)
    http://csuasesoft.ro/upload/files/joventut.jpg
    [b][color="navy"]Good Girls Go to Heaven!
    Bad Girls Go... Everywhere![/color][/b]

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •