Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 145

Thread: Intersezon - vara 2003

  1. #1
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Intersezon - vara 2003

    Am ramas masca cand am aflat ca la club nu functioneaza telefoanele,ba
    si alimentarea cu gaze a fost sistata...
    Mai este ceva de zis?!

  2. #2
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: Dezastru!!!

    Quote Originally Posted by razvanm
    Am ramas masca cand am aflat ca la club nu functioneaza telefoanele,ba
    si alimentarea cu gaze a fost sistata...
    Mai este ceva de zis?!
    Am aflat si eu... situatia financiara e grea. Pleaca sigur Balasa si Dancia.
    Oare la ce sa ne mai asteptam in viitor? Din atatea intreprinderi in oras, chiar nu se gaseste nimeni sa dea o mana de ajutor?

  3. #3
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Vin banii?

    Cica s-ar fi infiintat societatea Sportag,cea care va aduce
    bani clubului!Sa speram ca va aduce bani seriosi,si nu
    doar pentru o inghetata acolo...
    Balasa e transferat 100% la Farul,restul vom vedea zilele urmatoare,poate
    chiar luni cand e reunirea.

  4. #4
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    anul trecut parca , Adi Mutu era interesat sa preia clubul argesan, a fost o "bomba" de presa sau............. :?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #5
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by inter
    anul trecut parca , Adi Mutu era interesat sa preia clubul argesean, a fost o "bomba" de presa sau............. :?
    Se vorbea ca Mutu sa devina actionar la F.C. Arges, dar autoritatile locale au spus: "de acord, dar nu majoritar, pentru ca nu dorim ca acest club sa fie preluat de o singura persoana care sa aiba putere de decizie absoluta." De atunci nu am mai auzit de acest subiect. O implicare a sa in acest moment ar fi binevenita, cred eu.

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvanm
    Cica s-ar fi infiintat societatea Sportag,cea care va aduce bani clubului! Sa speram ca va aduce bani seriosi,si nu
    doar pentru o inghetata acolo...
    Balasa e transferat 100% la Farul,restul vom vedea zilele urmatoare,poate
    chiar luni cand e reunirea.
    Balasa e transferat la Farul, de Dancia se zice ca merge la Dinamo, situatia lui Iordache e inca incerta. De veniri, nu am auzit nimic.

    Sunt curios ce e cu societatea asta Sportag, a scris ceva in presa locala?
    Pana una-alta, trebuie platite datoriile. Schiaucu promite ca luni, pe 23 iunie, la reunire. Neplacuta situatie! :x

  7. #7
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    A scris ieri ceva de societatea asta comerciala,sa vedem daca vor veni lovelele...
    Apropo de faza cu telefoanele si gazele,iata ce imi scrie un prieten din Israel:
    sa stii ca situatia argesului nu e unica...
    castigatoarea cupei de anul asta din israel,e o divizionara b-hapoel ramat gan. la inceputul acestui an aveau asemenea datorii ca unul dintre cei ce aveau de primit bani a venit si le -a lipit usile de la club cu banda adeziva. si anul asta ca sa poata supravietui au si vandut cativa din castigatorii cupei,doi la macabi haifa,unul la ashdod.
    ________________________________
    Elocvent,nu?In alta ordine de idei,ieri au venit aia care se ocupa de tabela(o firma din Bucuresti) si au zis ca vina apartine astora de aici,pentru ca nu au folosit corect programul...
    Sper sa ajung luni la reunire,o sa bag un material pe site eventual.

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvanm
    A scris ieri ceva de societatea asta comerciala,sa vedem daca vor veni lovelele...
    Apropo de faza cu telefoanele si gazele,iata ce imi scrie un prieten din Israel:
    sa stii ca situatia argesului nu e unica...
    castigatoarea cupei de anul asta din israel,e o divizionara b-hapoel ramat gan. la inceputul acestui an aveau asemenea datorii ca unul dintre cei ce aveau de primit bani a venit si le -a lipit usile de la club cu banda adeziva. si anul asta ca sa poata supravietui au si vandut cativa din castigatorii cupei,doi la macabi haifa,unul la ashdod.
    ________________________________
    Elocvent,nu?In alta ordine de idei,ieri au venit aia care se ocupa de tabela(o firma din Bucuresti) si au zis ca vina apartine astora de aici,pentru ca nu au folosit corect programul...
    Sper sa ajung luni la reunire,o sa bag un material pe site eventual.
    Multumesc de informatii. Sper ca Sportag sa aduca bani seriosi... Daca pe vremuri eram sponsorizati de Dacia, acum suntem sponsorizati de Pic, iar diferenta se vede!
    Ca exista situatii asemanatoare in Israel, nu ma incalzeste prea tare... :x As fi preferat ca asemanarea cu Hapoel Ramat Gan sa constea in castigarea Cupei, nu in datorii
    Astept materialul de la reunire.

  9. #9
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    Nu v-i se pare ca situatia actuala incepe sa aduca destul de mult cu cea din perioada 90-91 :? Sper sa nu ne indreptam spre acelasi deznodamint ca atunci :x

  10. #10
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    News

    Am fost la reunire si va pot spune ca la primul antrenament au venit
    33 de jucatori.
    Nu au fost prezenti:Vladoiu,Marincau,Preda,Prepelita(la lot)Albinaru(la Plopeni,pentru ca a expirat perioada de imprumut),Tinel Petre(in aceeasi
    situatie,echipa fiind de data asta Brasovul).
    Noutatile nu sunt semnificative,mai ales ca cei din jurul echipei nu au catadicsit sa spuna presei numele acestor jucatori.Cica acesti cetateni
    ar fi:Doicaru,Horovei,Anghelina,Dumitru,veniti de la Galati,Alexandria.
    Au mai venit si urmatorii jucatori:M.Stan(nu se stie daca ramane)Neagoe,Nastasie,Modoran(International),Crac iun,Emil Dica,Balasa(ca si transferat la Farul,dar inca sub contract cu noi si cu ceva datorii ale clubului catre el.In afara de Balasa,jucatorii anterior pomeniti ne apartin si au fost imprumutati,sa vedem daca Moldovan va opri pe cineva.
    Cam asta-i tot,pentru inceput.

  11. #11
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: News

    Multumesc de informatii.
    Sa inteleg ca au fost la reunire si Adrian Iordache si Nicolae Dica, despre care se spunea ca ar fi vrut sa plece?
    Din lista celor imprumutati si reveniti, Mircea Stan ar trebui retinut, mai ales ca Tinel Petre a mers la Brasov. El a avut evolutii bune la Pitesti, dar Halagian nu l-a dorit.
    Ceva noutati despre Sportag?
    Quote Originally Posted by razvanm
    Am fost la reunire si va pot spune ca la primul antrenament au venit
    33 de jucatori.
    Nu au fost prezenti:Vladoiu,Marincau,Preda,Prepelita(la lot)Albinaru(la Plopeni,pentru ca a expirat perioada de imprumut),Tinel Petre(in aceeasi
    situatie,echipa fiind de data asta Brasovul).
    Noutatile nu sunt semnificative,mai ales ca cei din jurul echipei nu au catadicsit sa spuna presei numele acestor jucatori.Cica acesti cetateni
    ar fioicaru,Horovei,Anghelina,Dumitru,veniti de la Galati,Alexandria.
    Au mai venit si urmatorii jucatori:M.Stan(nu se stie daca ramane)Neagoe,Nastasie,Modoran(International),Crac iun,Emil Dica,Balasa(ca si transferat la Farul,dar inca sub contract cu noi si cu ceva datorii ale clubului catre el.In afara de Balasa,jucatorii anterior pomeniti ne apartin si au fost imprumutati,sa vedem daca Moldovan va opri pe cineva.
    Cam asta-i tot,pentru inceput.

  12. #12
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Razvan

    E greu sa gasesti bani din senin,asa ca nu iti pot da amanunte despre Sportag...dar trebuie sa faca ceva concret.
    I-am trimis lui Vadim un articol mai amplu, sper sa il puna pe site.Oricum
    ce am scris eu la forum a fost imediat dupa reunire!
    Chiar daca s-au platit o parte din datorii,mai este pana echipa va fi multumita.
    Articolul e pe site,sper ca il veti considera cat de cat interesant.
    Mai vorbim.

  13. #13
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Diverse

    Azi(25-06-2003) am fost la conferinta de presa de la club
    si am aflat destule chestii despre Sportag si nu numai.
    Iata pe scurt cateva chestii:
    1.Clubul a facut o asociere in participatiune cu Sportag(la Craiova
    mai exista o astfel de organizare.
    2.Sportag va incerca sa faca diverse afaceri,iar banii rezultati
    vor fi directionati spre club.
    3.Chirita e posibil sa ajunga la Karpaty Lvov(Ucraina),Somcherechi si Marincau
    sunt doriti de Farul,Iordache e in avion la ora la care scriu aceste randuri...,iar pentru Dancia exista discutii cu Dinamo.De asemenea sunt discutii cu Mircea Stan si se spera ca si Vladoiu sa mai ramana un an la noi.
    4.Clubul incearca sa plateasca datoriile catre jucatori pana luni,dar in nici un caz nu va reusi sa ii dea pana atunci si cei 28.000$ lui Halagian!Mai mult Schiaucu,zicea ca asteapta ca Hala sa retrogradeze echipa?!Asta pentru ca exista o hotarare a LPF prin care clubul poate fi retrogradat daca
    Hala nu isi primeste lovele!Dar nu cred ca se va ajunge pana aici.
    In alta ordine de idei,Schiaucu se mira ca Aradul & Timisoara au mai multi spectatori decat noi.Apropo,poate va interesati(pentru mine)ca strategii adopta cluburile din tarile unde sunteti voi acum,pentru a atrage lumea la stadion,ok?Multumesc anticipat.
    Totusi,e clar ca trebuie intai de toate ca echipa sa joace ceva(si asta in cat mai multe meciuri)pentru ca lumea sa vina la stadion.Dar mai sunt si alte mijloace de atragere,cred ca sunteti de acord cu mine.
    Sper ca nu v-am plictisit.

  14. #14
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: Diverse

    Stii cumva la ce echipa merge Iordache?
    Quote Originally Posted by razvanm
    Iordache e in avion la ora la care scriu aceste randuri...

  15. #15
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am aflat intre timp: a plecat in SUA, unde ar trebui sa joace la Earthquakes ("Cutremurele") pentru 25.000 $ / luna, clubul urmand sa incaseze 60.000 $. Din punctul meu de vedere, o afacere gresita, atat pentru jucator, care va intra in anonimat in America, cat si pentru F.C. Arges, care a incasat mult prea putini bani pentru un atacant cu valoarea si potentialul "Tantarului".

  16. #16
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Nu stiu daca are vreo importanta echipa la care va juca Iordache,mai ales
    ca se duce acolo pentru bani.La conferinta de presa Schiaucu si Moldovan nu intelegeau ce cauta Iordache in SUA,desi este clar.Acum conteaza mai
    putin cine l-a sfatuit...

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intr-adevar, numele echipei nu are nici o importanta... E clar ca a mers pentru bani. Castigul va fi pe termen scurt, insa pe termen lung va iesi in pierdere. Nu prea va mai exista posibilitatea de a prinde un transfer la o echipa dintr-un campionat de varf sau de a veni la loturile nationale. In plus, nivelul fotbalului jucat acolo este scazut, ceea ce va impiedica cresterea valorii jucatorului.
    Se mirau Schiaucu si Moldovan? Varianta americana eu o cunosteam de cateva luni, din ziare, si mi-a fost confirmata de tatal lui Iordache dupa meciul din ultima etapa, cu Sportul...

  18. #18
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    sau poate ca spera la un loc si o bursa intr-o universitate americana, si poate ceva mai mult. poate din punct de vedere al fotbalului va pierde, dar din alte puncte va cistiga :?

  19. #19
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Chestii

    Vad ca Moldovan il vrea in continuare pe Albinaru,plus ca a mai
    venit si Daniel Stan,al doilea varf de la International Pitesti.
    Pe la noi mai este si Talpeanu,un jucator ce apartine lui Dinamo.
    Oricum mai importanta este gasirea unei sume de bani care
    sa ajunga clubului pentru noul sezon competitional.
    Ce se intampla cu voi,de nu mai postati mesaje prea des?

  20. #20
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1

    Re: Chestii

    Quote Originally Posted by razvanm
    Vad ca Moldovan il vrea in continuare pe Albinaru,plus ca a mai
    venit si Daniel Stan,al doilea varf de la International Pitesti.
    Pe la noi mai este si Talpeanu,un jucator ce apartine lui Dinamo.
    Oricum mai importanta este gasirea unei sume de bani care
    sa ajunga clubului pentru noul sezon competitional.
    Ce se intampla cu voi,de nu mai postati mesaje prea des?
    Multumim de informatii.
    Intr-adevar, cel mai important este sa se rezolve problema banilor. Era vorba ca azi sa se stinga toate datoriile.
    Despre jucatorii de care pomenesti, mare lucru nu stiu. Care mai este situatia lui Dancia? Ne-ar trebui si un portar, nu se stie daca il vom mai avea pe Preda.
    Am postat mai rar pentru ca nu am avut noutati sa scriu, nefiind in Pitesti. Am aflat doar rezultatul amicalului cu Dinamo, 3-1 pentru bucuresteni.

  21. #21
    "The Doctor" DRAGOS's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    In inima fotbalului
    Posts
    2,004
    Reputatie
    1
    eu cu FC CEAHLAUL PANA LA MOARTE!!!!!!! si cu juventus torino

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •