Page 2 of 7 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 145

Thread: Intersezon - vara 2003

  1. #22
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by DRAGOS
    eu cu FC CEAHLAUL PANA LA MOARTE!!!!!!! si cu juventus torino
    Bravo, bre, ne-ai convins, tine-o tot asa, dar pe forumul echipei tale!

  2. #23
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    Chestii

    Se pare ca vine la noi si galateanul Tanase,iar Somcherechi si M.Stan
    nu mai raman.
    Adevarul ca lotul se va definitiva cat de curand,mai trebuie putintica rabdare.
    Apropo,de unde esti?

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvanm
    Se pare ca vine la noi si galateanul Tanase,iar Somcherechi si M.Stan
    nu mai raman.
    Adevarul ca lotul se va definitiva cat de curand,mai trebuie putintica rabdare.
    Apropo,de unde esti?
    Eu sunt pitestean 100%, dar acum locuiesc in Bucuresti.
    Lotul e cam subtire. Ce se va intampla cu Somcherechi si M.Stan, unde pleaca? Eu zic ca erau amandoi de tinut.

  4. #25
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Somi a ales Ungaria,iar M.Stan poate tot la Brasov sau in alta parte.
    Categoric ca lotul e subtire,dar acum culegem ''roadele''manageriatului
    anterior si actual...
    Naspa,nu?

  5. #26
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Numai de-ar veni odata Sportag sau altcineva cu banii, ca altfel... :x

  6. #27
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Din cate am aflat eu,se pare ca Tanase,Vladoiu,Marincau sunt deja ai nostri.

  7. #28
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by razvanm
    Din cate am aflat eu,se pare ca Tanase,Vladoiu,Marincau sunt deja ai nostri.
    Da, am citit si eu in GS de ieri.
    La capitolul plecari, ProSport de azi ii da plecati 100% pe Bogoi si Dita, cu destinatii necunoscute.
    In rest, mi se par importante pierderile lui Balasa, Iordache, Chirita, Somcherechi, Mircea Stan. De Dancia nu am mai aflat nimic.
    Se spunea ca Dinamo i-ar lasa in continuare pe Preda si Semeghin la Pitesti, posibil la schimb cu Dancia.

  8. #29
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Ultima varianta e Preda+Fl.Parvu pentru Dancia, ca pe Semeghin il vrea Ando la Dinamo, ca daca pleaca si Vladut Munteanu iar ramane descoperit pe banda stanga.

  9. #30
    Retired
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    2,205
    Reputatie
    1
    Salut Tudose! Vad ca topicul merge! Nu prea am avut timp sa-l urmaresc. Oricum, bafta in campionatul viitor, deoarece am impresia ca veti avea nevoie! Situatia nu ii prea roza...

  10. #31
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Bine ai revenit, Daphix_!
    Cred ca avem nevoie de ceva intariri, daca e asa, apoi bafta ne-o mai facem si singuri.

  11. #32
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

    O luaram pe coaja

    Iar am jucat cu Dinamo,de aceasta data fara cine stie ce succes,din moment ce am luat bataie cu 8-2?!

  12. #33
    incepator
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    3
    Reputatie
    1
    Multumesc pentru invitatie Tudose, eu sint mai putin obisnuit cu mesajele si cu forumul asta.N-am intrat nici prea des.
    Sint cam descurajat de situatia echipei, se tot aude ca pleaca jucatorii Dica,Balasa,T.Petre,Maricau,Vladoiu,Iordache ,Dancia aproape de toti se aude ca pleaca si de venit nu vine mai nimeni.Cred ca sintem pe ultimul loc la achizitii.Nu stiu cine vine la echipa in locul lor .Chiar nu se pot pastra jucatorii? Avem una dintre cele mai promitatoare loturi

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Balasa a plecat la Farul. Iordache a mers in America, sa isi caute echipa. T. Petre era la final de contract cu Argesul. Dancia era in tratative cu Dinamo. Dica, Marincau si Vladoiu ar ramane pe loc.
    Da, jucatori am avea, dar nu prea ii putem pastra... Ne lipsesc banii... :x

  14. #35
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa revina la Pitesti Fane Preda, si in plus si Florin Parvu pentru Dancia.

  15. #36
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Punind punct stagiilor de pregatire centralizate, divizionarele ”A” Petrolul Ploiesti si FC Arges Dacia Pitesti s-au intilnit, ieri dimineata, intr-un joc de verificare disputat pe stadionul ”Ilie Oana”. La capatul celor 90 de minute, pitestenii s-au impus cu scorul de 2-0, diferenta stabilita rapid in urma golurilor marcate de catre Crivac (min. 3) si Dica (17). Prima reusita a oaspetilor l-a avut ca principal vinovat pe portarul Ionut Irimia, care a fost surprins prea usor de catre sutul de la distanta expediat de Crivac. La al doilea gol, sirbul Mladenovic a speculat iesirea gresita la ofsaid a defensivei ”galben-albastrilor”, a patruns pe partea stinga si a centrat perfect pina la Dica, iar acesta, complet nemarcat in marginea careului mic, a trimis balonul in plasa cu o frumoasa lovitura de cap. In rest, daca in prima repriza au fost ceva mai timizi in atac, avind o singura mare ocazie de gol prin Marinescu, in schimb, in partea a doua a jocului petrolistii au controlat ostilitatile. In ciuda ocaziilor numeroase, cele mai mari apartinindu-le lui Aldea (singur cu portarul, sut pe linga), Lupsa (”cap” de la 5 metri exact in Coman) si Bokor (sut de la 10 metri, lateral stinga, mingea a fost respinsa de pe linia portii de Dancia), scorul a ramas acelasi, 2-0. Oricum, chiar daca petrolistii au dominat teritorial, s-a simtit insa experienta superioara a jucatorilor lui Ion Moldovan, inca o dovada a faptului ca tinara echipa a ”galben-albastrilor” va avea viata foarte grea daca va ajunge sa evolueze in Divizia A. Partida a fost arbitrata de catre bucuresteanul Alexandru Tudor, cel care, conform obiceiului, a condus exact ca intr-un meci oficial, nefacind absolut nici o concesie. Fapt mai putin intilnit intr-un amical, Tudor a acordat opt cartonase galbene, fiind departe insa de recordul stabilit asta-iarna, atunci cind, tot intr-un meci Petrolul - FC Arges, a dictat doua eliminari si alte 9 ”galbene”. Altfel, asteptind ca situatia lor sa se clarifice, petrolistii vor avea liber pina luni. Marti dimineata, incepind cu ora 11.00, tot pe ”Ilie Oana”, este programat cel de-al patrulea test din aceasta vara, in compania divizionarei ”C” Conpet Ploiesti. * Petrolul Ploiesti - FC Arges Dacia Pitesti 0-2 Marcatori: Crivac (3), Dica (17). Petrolul: Irimia - E. Tudor, Fodor, Voinea, Neagu, Preda - Lupsa, Bokor, Marinescu - Aldea, Pancovici. Au mai jucat: Cernea, Grigore - Buzean, Costache, Rohat, Badea, Panait, Cimpeanu. FC Arges: Coman - M. Radu, D. Radu, Marincau - C. Dobre, Crivac, V. Tanase, Mladenovic, Semeghin - Dica, Bilasco. Au mai jucat: Albinaru, Cr. Vlad, Nastasie, Dancia, Prepelita, Craciun

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Razvan, ce putem spera de la viitorul sezon? Eu cred ca va fi greu in continuare, in primul rand datorita problemelor financiare. Am citit ca s-au rezolvat cam 90% din datorii, aceasta ar mai aduce putina liniste.
    Lotul mai trebuie intarit cu 2-3 jucatori buni. Vad ca deocamdata Dancia si Semeghin au ramas la Pitesti, dar am ramas fara Preda. Coman e totusi un portar bun, doar ca a fost accidentat mult timp campionatul trecut.

  17. #38
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Momentan s-au gasit bani pentru achitarea datoriilor,dar incepe sezonul si mai trebuie si alte lovele...
    Despre echipa nu stiu mare lucru,pentru ca nu a jucat nici un amical aici.
    Poate vii la Adunarea Generala a clubului din 24!

  18. #39
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    E bine ca s-au gasit bani... are vreo legatura cu Sportag?
    24 iulie e intr-o zi de joi... trebuie sa fiu la serviciu... Oricum, nu o sa lipsesc la nici un meci in Pitesti sau in Bucuresti.

  19. #40
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Da,pica joia,dar macar ma duc eu si o sa te tin la curent...Daca zici ca vii la meciurile de aici,poate ne intalnim si palavragim putin
    Te duc si la conferinta de presa de dupa meci!Am o treaba azi,asa ca
    nu pot ajunge la primul antrenament al echipei.Sper sa ii vad la
    lucru pe baieti in vreun amical.
    Mai vorbim.

  20. #41
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Da, sigur, la meciuri sunt nelipsit! Sa ne tii te rog la curent cu ce se mai intampla la club.

  21. #42
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Salutare!

    Daca pe 24 este AG a clubului,o zi mai tarziu are loc prezentarea
    echipei,un meci de old-boys,dar si un concert.Toate acestea
    pentru a celebra cei 50 de ani de la infiintarea clubului.
    A revenit Somcherechi,cu Mladenovic sunt discutii(cica e transferat
    in proportie de 60%).

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •