Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 21 of 130

Thread: Otelul Galati - comentarii din presa si TV

  1. #1
    junior degady64's Avatar
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    81
    Reputatie
    1

    Otelul Galati - comentarii din presa si TV

    DOL - Ati jucat cu Dinamo in Stefan cel Mare de multe ori, ca jucator in teren si ca antrenor pe banca tehnica. Cand v-a fost mai usor?
    PG - Intotdeauna este greu. Si ca jucator si ca antrenor, mereu este greu sa joci impotriva lui Dinamo. Ea este o echipa mare, titrata si da fiori cand intri pe teren ca adversar, indiferent in ce ipostaza.

    DOL - Cum gandeste fotbalul un varf de atac devenit antrenor?
    PG - Eu sunt din start adeptul jocului ofensiv. Clar. Asta nu inseamna ca neglijez faza de aparare. Dar sunt adeptul jocului deschis, ofensiv, combinativ. Imi face placere si consider ca fotbalul este un joc pana la urma, este facut pentru public, iar publicul trebuie sa vada spectacol.

    DOL - Acest lucru s-a si observat si probabil acesta este si motivul pentru care la finalul jocului de sambata, suporterii dinamovisti v-au aplaudat cand v-ati indreptat spre vestiare. Pentru ca au apreciat ca echipa Dvs a jucat fotbal.
    PG - Am fost chiar surprins placut de reactia suporterilor. Sincer nu ma asteptam la asa ceva.

    DOL - Chiar unii au scandat "Grigoras vine in Groapa/Ne da 2-3 si pleaca". Asta, pe de o parte, in semn de respect si admiratie pentru munca Dvs si de jocul practicat de echipele pe care le conduceti si pe alta parte in semn de repros fata de evolutia jucatorii nostri si de atutudinea "oficialilor" echipei Dinamo.
    PG - Eu sunt si trebuie sa fiu un profesionist si de aceea, la echipele pe care le antrenez, vreau sa incerc sa le fac sa joace un fotbal adevarat, nu sa mimeze si sa pacaleasca jocul si spectatorii, indiferent de numele echipei pe care o intalnesc. Uneori reusesc, alteori nu, dar nu abdic nicodata de la aceste principii.

    DOL - Cum ati gandit Dvs asezarea tactica a Otelului in meciul cu Dinamo?
    PG - Ce sa spun, pentru mine a fost destul de usor, pentru ca jucam contra liderului campionatului si nu aveam in acest meci o presiune a rezultatului. Am considerat acest meci ca o piatra de incercare, pentru ca, tinand cont ca este o echipa noua a Galatiului, ideea era sa vedem unde suntem la ora actuala. Daca pierdeam nu era nici o problema, ne batea Dinamo si cu asta basta, o luam de la zero. Daca reuseam un egal sau o victorie era foarte bine pentru noi. Asa ca am mizat pe un joc destul de ofensiv, agresiv si iata ca a iesit.

    DOL - Dar cum si de ce ati asezat jucatorii in teren in acest 1-4-3-2-1?
    PG - Mie mi-a fost frica de zonele laterale ale lui Dinamo, gandindu-ma ca Florentin Petre este un jucator extrem de agresiv, extrem de percurtant, cu disponibilitate pentru faza de atac mai ales, iar pe partea cealalta era Pulhac care are acelasi profil. Dar din pacate si cu parere de rau, baiatul s-a accidentat si normal, urma schimbarea, ma gandeam la Vlad Munteanu.
    In aceste conditii date, era normal sa-mi fie teama ca jucatorii mei de banda sa nu fie depasiti, si de aceea, le-am cerut fundasilor mei laterali sa-i dubleze.

    DOL - Si in dinamica jocului s-a observat ca, de multe ori, Petre si Munteanu s-au trezit cu 2 jucatori pe partea lor si nu au putut face fata, fiind depasiti aproape mereu.
    PG - Acest 2 contra 1 pe ambele aripi a aparut pentru ca era stiut dinainte, si le-am cerut ca in cazul in care orice jucator de pe benzile laterale era depasit, fundasii de pe aceea parte sa-si lase omul si sa iasa in intampinare, ca sa nu ne retragem foarte mult. A fost o chestie care ne-a iesit.

    DOL - Cum ati gandit Dvs ca va juca Dinamo din punct de vedere tactic, al asezarii in teren?
    PG - Eram convins ca, in scurta perioada de timp pe care a avut-o la dispozitie, noul antrenor al lui Dinamo nu va schimba asezarea pe care au pregatit-o in vacanta competitionala. Era clar ca Dinamo va juca cu 4 fundasi, 2 inchizatori iar in atac cu 3 mijlocasi si 1 atacant sau, poate cu 2-2 in fata.

    Secretele antrenorului

    DOL - Cum ati reusit in cateva saptamani sa inchegati o echipa dintr-un lot aproape integral nou?
    PG - Eu zic ca atmosfera din cadrul echipei a fost extrem de buna.

    DOL - Va referiti la jucatori doar? Dar relatia cu indienii, cu Combinatul?
    PG - Ma refer la absolut orice, incepand de la Combinat, continuand cu presedintele clubului si pana la jucatori. Absolut totul a fost in armonie. Chiar daca aveam 9 puncte, stiam ca urma un retur de campionat foarte greu. Dar mi-am zis si le-am spus si jucatorilor sa isi imagineze ca acum incepe campionatul si ca am plecat cu un handicap mare la adevar. Si normal ca am incercat, in timpul cat mai scurt, sa formam o unitate, o familie, pentru ca de omogenitate nu se putea pune problema. Nu ai cum sa faci omogenitate cu 17 jucatori noi in lot, in 2 luni de zile.
    Si atunci am apelat la altceva, la unitate, la sentiment, la bun simt, la chestii de genul asta.

    DOL - Cum ati reusit sa il stapiniti pe Semeghin? Stiti ca antrenorii de la Dinamo au avut mereu probleme cu viata extra-sportiva a lui.
    PG - Eu zic ca orice jucator are sentimente, are un anumit caracter, si poate sa greseasca. Depinde cum il iei. Semeghin este un jucator care poate fi strunit extrem de usor, chiar daca uneori greseste, dar fiecare dintre noi gresim in viata. Atata timp cat intra in teren si alearga de "ii ies spumele la gura" cum se spune, ii ierti si unele maruntisuri, hai sa-i spunem "scapari". Sunt convins ca a gresit, dar sunt greseli inerente, de copil, dar agresivitatea si daruirea in teren acopera greselile pe care le face in general.

    "Nu ma consider inca un mare antrenor/;

    DOL - V-ati gandit sa ajungeti pe banca tehnica a unei echipe mari din Romania? Care?
    PG - Deocamdata nu. Sigur nu. Pentru ca nu ma consider inca un mare antrenor si mai am multe de invatat pana sa fac acest pas.

    DOL - Dar daca l-ati face, ce echipa ati alege? Probabil Steaua ca acolo ati jucat 1 an
    PG - Nu e adevarat. In primul rand nu este vorba de ales aici. Noi nu ne alegem echipele, ele ne aleg pe noi.

    DOL - Ati accepta sa deveniti antrenor la Dinamo?
    PG - Nu poti sa excluzi nici o echipa din lume si nici o echipa din campionatul nostru. Dar eu raman cu picioarele pe pamant, si stiu ca va mai trece mult timp pana cand sa simt eu ca pot face pasul acesta.

    DOL - In ce campionat v-ati vedea sau v-ati dori sa profesati?
    PG - Nu stiu, in orice caz intr-un campionat spectaculos si al o echipa ofensiva. Pentru ca asta imi place si nu cred ca o sa ma schimb niciodata.

    Cutiuta cu amintiri si sentimente

    DOL - Care a fost idolul Dvs ca jucator si acum ca antrenor?
    PG - Ca jucator, pe timpul meu, nu stiu daca am vrut sa copiez pe cineva. Eu mi-am dorit sa joc intotdeauna bine, nu am avut idoli. Imi placea intr-adevar Van Basten, iar actualmente sunt incantat de jocul lui Barcelona si de al lui Ronaldinho. Sint fan Barcelona, dar nu de acuma, ci de cand juca acolo Van Basten si antrena Cruyff.

    DOL - Care vi se par cei mai buni 3 antrenori romani?
    PG - Consider ca sunt multi antrenori buni in Romania. Poate ca unii nu au sansa sa se exprime, sau nu au sansa sa arate intotdeauna ce pot. Luandu-ne dupa rezultate, normal ca antrenorii primelor echipe in clasament si care au si rezultate internationale sunt cei mai buni in acest moment, Razvan Lucescu si Olaroiu sunt principalii candidati.

    DOL - Care a fost cea mai frumoasa/trista amintire ca jucator si ca antrenor?
    PG - Cea mai mare bucurie a mea a fost, mai ales ca antrenor, cand am promovat cu Farul Constanta, contra lui FCM Bacau in urma acelui meci de baraj de pomina. A fost cea mai mare realizare a mea si un moment unic pe care nu pot sa il uit. Am promovat in Divizia A cu Farul la primul meu an de antrenorat.

    DOL - V-ati bucurat ca un copil la terminarea acelui meci.
    PG - Da, intr-adevar, cu toate ca invinsesem si retrogadasem tocmai echipa la care am debutat in Divizia A. Si care ulterior si-a cumparat locul si a ramas in prima Divizie.

    DOL - Si, coincidenta, ati debutat intr-un meci pierdut acasa in fata lui Dinamo, cu 3-1, in august 1988.
    PG - Asa este, si totusi acel meci ramane o amintire placuta pentru mine deoarece era debutul meu pe prima scena fotbalistica, la SC Bacau, dupa ce jucasem la Aripile Bacau.

    DOL - Si cea mai trista amintire, pe care ati vrea sa o ingropati in nisipul Saharei?
    PG - Ca regrete, poate faptul ca nu am jucat niciodata in echipa nationala, ca nu am fost selectionat niciodata in lot ca jucator. Dar nu stiu daca meritam neaparat, dar poate... Daca as fi jucat in ziua de astazi sunt sigur ca as fi avut cateva selectii.

    "Suporterii adevarati sunt cei care merg pana la capat"

    DOL - Va multumesc pentru amabilitate si va rog sa adresati cateva cuvinte suporterilor dinamovisti, in aceste momentele mai putin placute pentru noi.
    PG - Este un moment mai greu, dar in viata fiecarei echipe se pot intampla lucruri bune si rele. Suporterii adevarati sunt cei care merg pana la capat, indiferent daca este bine sau rau. Esti suporter adevarat atata timp cat sustii echipa mai ales la greu si nu numai la bine. Va doresc bafta multa si sper sa va indepliniti visele.
    Last edited by Marquise MGP; 15th March 2006 at 19:42.
    [B][COLOR="Red"]Fie vreme buna fie vreme rea
    Caini pana la moarte si dincolo de ea[/COLOR][/B]

  2. #2
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1

    Otelul Galati - comentarii din presa si TV

    Nu doream sa deschid un nou thread in mod expres dar ma determinat noua aparitie "Interviu cu Petre Grigoras" care nu vad ce continuare poate avea asa ca va invit sa mentionati aici articole din ziare, afirmatii de la TV etc.

    "Posibil chiar de la partida cu Poli Iaşi, pe arena din Ţiglina se va filma intens, zilele acestea urmând să fie montată o instalaţie de supraveghere video care a costat clubul de la Dunăre aproximativ 20.000 de euro."....

    "Oficialii grupării locale, care la fiecare partidă de pe teren propriu vor dispune de peste o sută de "stewarzi", ca-n campionatul Angliei, susţin că orice manifestare violentă va fi retezată din faşă."

    "Clubul a dat bani pe o staţie de amplificare de 1.000 de waţi, iar jucătorii pregătiţi de Petre Grigoraş vor fi familiarizaţi cu o cortină sonoră specială care va "exploda" la golurile marcate în poarta adversarilor."

    "Tichetele de intrare la partida Oţelul - Politehnica Iaşi, programată vineri, de la ora 15.30, costă 7 RON (70.000 de lei vechi) şi vor fi comercializate începând de mâine la casele stadionului."

    ''capii Oţelului au hotărât să scoată la vânzare şi bilete de 3 RON (30.000 de lei vechi) pentru persoanele care nu fac parte din galerie, dar care doresc să stea la peluza a doua."

    P.S. solicit si introducerea postarii "Interviu cu P. Grigoras" aici.
    Last edited by starsteel; 15th March 2006 at 11:21.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  3. 15th March 2006, 18:21

  4. #3
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    "...Cătălin Tofan a prefaţat întâlnirea cu Gloria Bistriţa, de mâine, încercând să rememoreze confruntările cu această grupare din perioada în care activa ca jucător. "Ieşeau meciuri dure cu bistriţenii. De câte ori mi-am luat coate în burtă... Să ştiţi că, atunci când voia, Bistriţa punea probleme oricui în campionat. Dar la noi voia tot timpul", a precizat Tofan, spre hazul ziariştilor prezenţi la întâlnire. Tot el a explicat şi motivul pentru care la tribuna zero nu se va mai intra decât pe bază de bilet (n.r. - 14 RON/140.000 lei vechi). "La meciul cu Steaua am oferit mai multe invitaţii pentru această zonă din faţa tribunei oficiale şi au fost invitaţii doar pentru oameni din oraş. La golurile Stelei, primii care s-au bucurat au fost ei. Poate nu toţi, dar majoritatea. Aşa că cine va dori de-acum încolo să se bucure la tribuna zero a Stadionului "Oţelul" pentru Bistriţa, Cluj sau Steaua va trebui să plătească. Biletul, nu altceva", a conchis oficialul gălăţean...."
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  5. #4
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Observ in ultimul timp o tendinta a comentatorilor de fotbal, si mai ales in meciurile cu echipele bucurestene de a aprecia eronat echipa noastra dar si de a proslavi echipele bucurestene. Vad ofsaiduri imaginare la echipa noastra, dau crezare arbitrilor cand gresesc in favoarea echipelor bucurestene.As vrea sa nu uite ca ei sunt platiti si din banii nostri ai celor multi din provincie si ca BUCURESTIUL reprezinta doar 10% din po****tia tarii.Poate ca ar trebui sa ne gandim la o modalitate de a avea televiziuni particulare apartinand unei anumite provincii si sa nu mai platim aceste televiziuni bucurestene care i-si lauda in detrimentul provinciei echipele.Aceste posturi bucurestene ar trebui platite doar de bucuresteni pentru ca prezinta situatia numai din BUCURESTI.RUSINE CAPITALISTILOR.

  6. #5
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    "Ştiam că Oţelul nu riscă retrogradarea încă de la victoria-trăsnet din Şoseaua Ştefan cel Mare, dar sincopele de pe parcurs ale "roş-alb-albaştrilor" i-au cam dat cu locul din clasament în cap microbistului gălăţean. Cel mai mare cucui a venit după "dubla" cu Sportul şi Rapid, în care formaţia lui Petre Grigoraş a marcat două goluri, a încasat şapte - şi n-a luat nici măcar un punct pentru zile negre. Un eşec în Valea Jiului mi-ar fi schimbat prima frază a acestei cronici - iertată să-mi fie labilitatea, dar trei înfrângeri consecutive ar fi însemnat vrie şi nicidecum echilibru. Oţelul a demonstrat sâmbătă, la Petroşani, că înainte de a fi o echipă valoroasă (chiar mult peste poziţia ocupată în ierarhia actuală a Diviziei A!) are la rever o maturitate care şochează. Ce lipsă de omogenitate, ce relaţii precare de joc? Trupa lui "Grig", închegată (se potriveşte de minune acest termen) în iarnă, sfidează abc-ul fotbalului."
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  7. #6
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Sunt de acord cu tine dar as vrea sa putem invinge acasa ca sa multumim si spectatorii galateni care vin si asa greu la stadion.Atunci am deveni cu adevarat o echipa competitiva.Poate de la toamna.

  8. #7
    LadyOfTheRings desdemona's Avatar
    Join Date
    Dec 2004
    Location
    PiecesOfYou
    Posts
    8,134
    Reputatie
    1
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  9. #8
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Marele "cunoscator" in ale fotbalului Florin Calinescu a declarat aseara ca "Otelul sa mentinut in A datorita mismasurilor".
    Nu era odata pe langa echipa lui Netoiu, Rocar? Penibilul!
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  10. #9
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Iata un articol din ProSport referitor la meciul cu FC National:

    "Înfrângere cu premeditare

    Naţionalul n-a forţat, menajându-se pentru Cupă

    Dorinel ARTENE
    FC Naţional a venit la Galaţi cu gândul mai mult la Cupa României, în vreme ce Oţelul avea nevoie de o victorie pentru îndeplinirea unui obiectiv nespus: clasarea la final între primele zece echipe.
    Cu toate că Bergodi i-a lăsat pe bancă pe Săpunaru, Herea şi Griffiths, Naţionalul a început mai bine şi, în minutul 8, după o greşeală a lui Nogo, şutul lui Abiodun a şters bara porţii lui Vâtcă. Gălăţenii dobândesc treptat atitudinea pe care o au la meciurile din deplasare şi împing jocul către poarta bucureştenilor. Ocaziile nu întârzie să apară şi, în minutul 31, la o centrare de pe dreapta a lui Costin, Daniel Stan sare mai sus decât Ghindeanu, însă nu se alege decât cu o accidentare. Cu cinci minute înainte de pauză, Semeghin pasează excelent pentru Paraschiv, dar lovitura acestuia trece pe lângă poarta lui Nae.
    Repriza a doua debutează tot în nota de dominare a gazdelor, ceea ce stârneşte furia lui Roberto Iancu, care vede roşu după ce îl loveşte pe Brujan fără minge. Naţionalul se recunoaşte învinsă în minutul 64, când Bălţoi înscrie calm, cu latul, în colţul lung al porţii lui Nae. Bucureştenii nu par că au de gând să reacţioneze, iar Crăciun stabileşte scorul final în minutul 85, după o pasă a lui Bălţoi."

    Mie mi se pare cam fortat articolul! Mi s-a parut ca meciul a fost pe bune, mai ales ca ne-am pierdut cel mai bun marcator pentru vreo doua luni!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  11. #10
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ca tot eram curios ce-i cu Stelea, am gasit un articol in Gazeta Sporturilor!

    Stelea: „Nu mă las!”
    Răzvan Rotaru


    Adus ca un salvator la Galaţi, într-un moment în care echipa era aproape retrogradată, "Arnold" nu a reuşit să evolueze nici măcar un minut pentru echipa gălăţeană în acest retur de campionat. La începutul acestei săptămîni, portarul de rezervă al Oţelului, Marius Iorga, s-a accidentat la un antrenament şi a devenit indisponibil pentru aproximativ o săptămînă, moment în care antrenorul Petre Grigoraş l-a anunţat pe Stelea că va fi reţinut în lot pentru partida cu Poli Timişoara.

    Ghinionul s-a ţinut însă scai de fostul internaţional, la ultimul antrenament înainte de plecarea spre oraşul de pe malul Begăi, accidentarea lui Stelea de la muşchiul piciorului drept recidivînd! "În ultimele minute ale antrenamentului, la o mişcare mai bruscă, a simţit o durere la pulpă şi a spus că nu mai poate", a declarat antrenorul Petre Grigoraş. Ieri, Stelică a fost la consult la doctorul Pompiliu Popescu. "Am făcut o rezonanţă magnetică şi s-a constatat că nu am nimic. Este doar frica mea să nu mă reaccidentez", a spus Stelea care a infirmat zvonul că ar pune punct carierei de fotbalist: "De la vară cu siguranţă voi mai juca. O să vedeţi că nu este finalul carierei lui Stelea".
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  12. #11
    sport legend
    Join Date
    Mar 2006
    Location
    BACAU
    Posts
    764
    Reputatie
    1
    Nu te lasa STELICA inca poti sa ajuti echipa de la DUNARE.

  13. #12
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    Sa fim seriosi Stelica e varsat deja, avem nevoie de inca un portar sezonul viitor.

    "Cred că am demonstrat în acest retur că pentru noi nu există meciuri în care mergem la egal sau la "mica ciupeală". Ne dorim să batem pe Bega, iar acum ne poate fi mai uşor, ţinând cont de faptul că am scăpat de presiunea retrogradării. Din păcate, avem probleme de lot, Daniel Stan şi Sergiu Costin (n.r. - primul e accidentat, al doilea suspendat) fiind doi oameni pe care ne-am bazat în toate meciurile de până acum." a declarat Grigoras
    Last edited by starsteel; 20th May 2006 at 12:12.
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  14. #13
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by starsteel
    "Cred că am demonstrat în acest retur că pentru noi nu există meciuri în care mergem la egal sau la "mica ciupeală". Ne dorim să batem pe Bega, iar acum ne poate fi mai uşor, ţinând cont de faptul că am scăpat de presiunea retrogradării. Din păcate, avem probleme de lot, Daniel Stan şi Sergiu Costin (n.r. - primul e accidentat, al doilea suspendat) fiind doi oameni pe care ne-am bazat în toate meciurile de până acum." a declarat Grigoras
    Si uite ca am batut si fara ei! Desi s-a vazut ca au fost faze la care daca era Stan in teren, nu-i ierta! Ar fi fost 2-0 la pauza, nu la final!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  15. #14
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Iata un articol din ProSport:

    "Noroc că se termină

    Iancu poate să îi mulţumească lui Olăroiu pentru punctele din tur, fiindcă Poli ar fi putut retrograda.

    Dan JAKABHAZI
    Meciul a început trist la Timişoara. Fără miză, fără galeria lui Poli, fără chef din partea jucătorilor.
    Moldovenii au condus ostilităţile, prima mare situaţie a oaspeţilor ivindu-se în minutul 20, când Bălţoi a fost oprit prin fault de portarul Popa, aventurat în afara careului. Centralul Ioniţă s-a arătat milostiv însă, arătându-i timişoreanului doar cartonaşul galben. Ioniţă a mai greşit o dată, acordând doar lovitură liberă atunci când Torje (‘28) a fost faultat în careu de Semeghin, gălăţeanul putând fi şi eliminat deoarece era deja avertizat.
    De cealaltă parte, Poli a trăit prin cursele lui Torje, care l-a umilit în repetate rânduri pe experimentatul Semeghin, însă nu a fost suficient. Puştiul a driblat, a şutat, a centrat, dar printre adversarii săi ieri s-au numărat şi câţiva în tricouri violet care l-au încurcat. Petre, Coman sau Gluscevic s-au târât şi au pasat penibil, în timp ce “oţelarii” se mirau de neputinţa echipei lui Hagi. Golul lui Tănase, din penalty, a venit după ce Soporan l-a tras pe Bălţoi de tricou, iar acesta a căzut prompt în minutul 64. Golul lui Elek (‘87), în urma unui contraatac-şcoală, a parafat o victorie clară a gălăţenilor, care s-ar fi mulţumit şi cu un egal. Cât despre Poli Timişoara, aceasta a pierdut de mult totul."

    Ce prosti! Cand ataci din primul minut, nu esti echipa care se multumeste cu egalul! Niciodata nu ne vom mai multumi cu egaluri!
    Forza OTELUL!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  16. #15
    Red-White-Blue WOLF_ULTRAS's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Peluza: '''SUD'''
    Posts
    1,692
    Reputatie
    1
    Oţelul va testa patru jucători străini

    Oţelul Galaţi va testa, în pauza campionatului, prilejuită de turneul echipei naţionale din Statele Unite, un internaţional din Burkina Faso şi trei portughezi, a declarat antrenorul formaţiei gălăţene, Petre Grigoraş.

    Grigoraş: "Sunt nume fără renume. Nu e nici Eto'o, nici Ronaldinho, ci nişte jucători care sperăm să ne fie utili atât în compartimentul de mijloc, cât şi cel din atac. Îi voi testa în cele două jocuri amicale pe care sper să le disputăm în această scurtă pauză competiţională".

    Tehnicianul are în vederile sale un internaţional din Burkina Faso, precum şi trei jucători portughezi, cu performanţe la nivelul echipelor de tineret ale Portugaliei, toţi liberi de contract.

    Jucătorii Oţelului Galaţi sunt invitaţi de conducerea clubului, începând de miercuri, în staţiunea Mamaia, pentru un sejur de 10 zile, alături de soţii, copii şi persoanele apropiate.

    "Îmbinăm utilul cu plăcutul. Vom rămâne la Constanţa până la jocul cu Farul, însă vom avea şi antrenamente", a precizat Grigoraş.
    [SIZE="3"][B]ULTRAS SPIRIT SUPPORT YOUR LOCAL TEAM
    [/B][/SIZE]:hall:

  17. #16
    Moderator Doctor_Satan's Avatar
    Join Date
    Apr 2004
    Location
    Targu Mures
    Posts
    8,344
    Reputatie
    0
    Ieri citeam pe net ca la Otelul sunt in probe 3 portughezi si unul din Burkina Faso!
    Azi dimineata la Realitatea erau 4 portughezi si un burkinean!
    In ritmul asta, mai facem o echipa!
    Iancu si FC Timisoara, prima grupare mafiota care a primit o mica pedeapsa. FRF-DNA 1-0.
    OTELUL GALATI SUPERCAMPIOANA 2010-2011!!!
    Aici este criza economica a Romaniei: http://www.porcisme.ro/

  18. #17
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    "Fundaşul central Florin Lazăr (26 ani), al cărui acord cu divizionara secundă FC Bihor Oradea a expirat în urmă cu o săptămână, a semnat, ieri, un contract pe trei ani cu Oţelul Galaţi şi se va afla pe 21 iunie la startul pregătirilor formaţiei antrenate de Petre Grigoraş. Anunţul a fost făcut de conducerea formaţiei ardelene, care în iarnă i-a mai pierdut, tot înspre Dunăre, pe Vâtcă, Daniel Stan şi Gado.
    În tratative foarte avansate cu "oţelarii" se află şi vârful de peste 1.90 metri al Universităţii Cluj - Emil Gabriel Jula (25 ani)."
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  19. #18
    rezerva Marius.B's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    489
    Reputatie
    1
    Aia de la Gsp scriu ca portarul Jiului ,Hotoboc va semna cu Otelul miercuri.
    "Vom fi iarasi ce am fost,ba si mai mult decat atata" Petru Rares.

  20. #19
    anti-nesimtiti starsteel's Avatar
    Join Date
    Jan 2006
    Location
    Galati
    Posts
    7,987
    Reputatie
    1
    "Echipa Oţelul Galaţi s-a reunit, astăzi, în vederea începerii pregătirilor pentru sezonul competiţional 2006/2007, la primul antrenament fiind prezenţi 32 de jucători.
    Printre noutăţile din lotul echipei Oţelul se numără Florin Lazăr, achiziţionat de la formaţia FC Bihor Oradea, trei jucători de la Gloria Bistriţa, Răzvan Radu, Lorincz şi Florin Măjer, portarul Dumitru Hotoboc, de la Jiul, Spârlea (FC Vaslui), căruia gruparea gălăţeană s-a hotărât să-i achite clauza de reziliere de 40.000 de dolari, Daniel Bănaru (Dunărea Giurgiu), Gabriel Jula (U Cluj) şi Iulian Arhire, care era liber de contract.
    De la primul antrenament au lipsit Iulian Apostol, pentru care se negociază un nou împrumut de la Farul Constanţa, Marius Baciu, Salif Nogo şi Davi Rancan, învoiţi, şi Dorin Semeghin, căruia i-a expirat contractul şi se află în străinătate pentru a-şi găsi echipă. Gruparea Oţelul Galaţi a renunţat la serviciile portarului Bogdan Stelea, în timp ce Alexandru Bălţoi s-a întors la Dinamo."
    [B][COLOR="Blue"][SIZE="3"]CSU METAL GALATI[/COLOR][/B] - campioana si castigatoarea cupei la volei feminin [/SIZE]....[SIZE="3"]din nou![/SIZE]

  21. #20
    Banned lolo_grupa_c's Avatar
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    bariera
    Posts
    2,217
    Reputatie
    0
    sa speram ca seme va alege tot OTELUL!!!..cat despre apostol..ce se mai aude???

  22. #21
    rezerva Marius.B's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Posts
    489
    Reputatie
    1
    Daca Braila devine satelitul Otelului aici in aceasta zona se va dezvolta un centru fotbalistic foarte puternic.

    P.S. Apostol trebuie sa isi rezolve problemele cu Farul.Nu il putem cumpara pt ca este detinut in coproprietate de Astra.Singura solutie este un nou imprumut.
    "Vom fi iarasi ce am fost,ba si mai mult decat atata" Petru Rares.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •