Page 1 of 18 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 362

Thread: Transferuri

  1. #1
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Aflu de la Pro TV ca Dinamo doreste sa il transfere de urgenta pe Dica, incercand sa-i obtina clauza de jucator liber. Este oare posibil asa ceva?

  2. #2
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate da ! Vezi cazul Niculescu! In mod normal nu ar fi posibil in acelasi tur de campionat! Dar asta este! Oricum acest lucru nu se poate intampla decat cu acordul jucatorului si cccu acceptul conducatorilor clubului FC ARGES

  3. #3
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate da ! Vezi cazul Niculescu! In mod normal nu ar fi posibil in acelasi tur de campionat! Dar asta este! Oricum acest lucru nu se poate intampla decat cu acordul jucatorului si cu acceptul conducatorilor clubului FC ARGES!

  4. #4
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    In presa de ieri, Dica si-a manifestat dorinta de a merge la Dinamo. Totusi, nu stiu cum ar putea el deveni jucator liber asa, peste noapte... Are totusi un contract cu F.C. Arges, iar daca pleaca trebuie sa obtina acordul conducerii pitestenilor si sa se stabileasca o suma de transfer.

  5. #5
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Ma indoiesc ca Dica va ajunge la Dinamo,poate din iarna.

  6. #6
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Pai asta ar fi problema, sa nu vindem nimic... Nu stiu daca acest lucru e posibil, oricum, de produs se produce la Pitesti... Eu cred ca echipa ar fi putut sa impleteasca atat tineretea cat si experienta. Forta unei echipe (nu doar in fotbal si nu doar in sport) consta de multe ori tocmai in acest lucru.
    A ramas inca Vladoiu (accidentat in prima etapa), care poate fi un exemplu pentru ceilalti. De neuitat efortul lui Jean din finalul meciului cu Farul, cand a intrat incomplet refacut in ultimele minute, a ramas pe teren desi se accidentase, pentru ca la ultima faza sa creeze golul victoriei.

  7. #7
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si o lovitura grea pt. Arges prin acidentarea lui Jean Vladoiu

    pe site-ul cainilor, este un interviu cu Badea care declara ca studiaza posibilitatea gasirii unei modalitati de transfer a lui Dica pt. ca acesta sa evolueze la dinamo incepand cu partida impotriva stelei :o , stiti mai multe referitor la ac. "transfer"?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  8. #8
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    inter, pe care site este intervul cu Badea? Eu am incercat la www.fcdinamo.ro, dar nu reusesc sa ii dau de urma...

  9. #9
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    www.dinamo-online.net
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  10. #10
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Preluare de pe www.dinamo-online.net

    Conducatorii lui Dinamo incearca, pina la meciul cu Steaua, sa-l aduca in Stefan cel Mare pe atacantul pitestean Nicolae Dica. Pentru jucator si-a manifestat interesul si Steaua, dar tinand cont de declaratia lui “vreau sa joc la Dinamo”, sunt sanse ca el sa vina in “Groapa”. De altfel si antrenorul pitestenilor, Ion Moldovan, a declarat ca e de acord cu plecarea lui la Dinamo. Singura problema e legata de gasirea unei modalitati prin care Dica sa fie declarat liber de contract.

  11. #11
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    si care e parerea ta Tudose, referitoare la ac. articol?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #12
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Eu cred ca jucatorul nu poate pleca asa, pur si simplu. Ma intreb ce tertipuri pot fi inventate pentru ca el sa fie declarat liber.
    Dica are un contract cu F.C. Arges, pe care trebuie sa il respecte. Daca va fi transferat, trebuie achitata o suma corespunzatoare. Cred ca deocamdata e mai mult un tam-tam care nu se poate concretiza intr-o mutare imediata.

  13. #13
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Daca jucatorul vrea , antrenorul este de acord sa-i dea drumul , iar conducatorii argeseni sunt de acord ( numai asa) se va gasi in mod sigur solutia! Una ar fi urmatoarea daca Dinamo are un satelit oficial ( si parca are ) jucatorul poate fi transferat in divizia B , urmand ca apoi sa capete dubla legitimare! In fotbalul nostru absolut orice este posibil!

  14. #14
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca Dica ar trebui tinut. Este intr-o forma foarte buna, poate face meciuri excelente, de ce sa nu fie transferat direct in strainatate si pe bani mai multi? La fel sa intamplat si cu Iordache (exceptand problema banilor, unde clubul nu a incasat prea mult).

  15. #15
    incepator
    Join Date
    Aug 2003
    Posts
    36
    Reputatie
    1
    Salutare suporteri argeseni!Ce parere aveti despre faptul ca al vostru iubit atacant Dica,nu ezita deloc sa-si exprime dorinta sa de a se transfera la Dinamo?Dupa meciul de la Alba-Iulia am inteles ca a spus ca ar veni "si maine la Saftica".
    Nu vreau sa fiu rautacios,doar sunt curios care este pozitia vostra vis a vis de acest aspect. 8)
    DINAMO E NR 1!

  16. #16
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,059
    Reputatie
    1
    grigorie, daca nu citesti tot nu ai de unde sa stii ce parere au vulturii , apucate matale sa citesti tot ce s-a scris pe acest thread si apoi pune intrebari
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  17. #17
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Atat timp cat Dica isi face datoria ca fotbalist profesionist, nu e nici o problema. Nu uita ca el a jucat foarte bine cu Dinamo, marcand si un gol. Ca el si-a exprimat dorinta de a juca in Stefan cel Mare, e alta poveste. Din partea mea, daca joaca bine si da goluri, inclusiv contra "cainilor rosii", totul e in regula.
    Neaga ar fi vrut sa joace la Dinamo, si a ajuns la Steaua... Mutu spunea ca visul lui e sa joace la Steaua, si a ajuns la Dinamo... Deci nu e intotdeauna dupa cum viseaza jucatorul. Conducerea clubului l-a declarat pe Dica netransferabil pana in vara. Mie mi s-ar parea normal sa plece direct in strainatate.

  18. #18
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1

    Dica va ramane la Pitesti

    Raspund cu ceva intarziere acestui mesaj..Cel referitor la Nicolae Dica.Il anunt pe acel suporter al cainilor ca Dicanu are contract pana in vara ,deci dinamo trebuie sa stea la coada,iar din cate am vorbit cu Nicu e posibil ca el sa mai ramana la Pitesti.Sa nu uite acel fan ca Nicu il are ca impresar pe Giovani Becali care nu seafla in relatii bune cu conducerea alb-rosie.Concluziile le puteti trage singuri.Sanse ca Nicu la ajunga in Groapa 2%.Respect

  19. #19
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Bun venit pe forumul lui F.C. Arges!
    Vad ca ai informatii serioase despre Dica. Stii cumva, are si alte oferte, eventual din strainatate (locul cel mai potrivit sa mearga, direct, fara alta escala)?

  20. #20
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    Nu stiu nimic de nici o oferta de afara dara daca va aparea ceva concret va voi spune .Vreau sa va invit pe toti fanii FCARGES care stati pe mirc sa intrati pe canalele suporterilor alb-violet: #f.c.arges si #ultras-viola...









    www.fcarges.3x.ro

  21. #21
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1

    temp

    Tudose, am o intrebare! Pe un server polonez de fotbal ieri a aparut informatia ca Dica este "privit" foarte atent de Barcelona. Sunt 6 candidati pe care Barcelona i-ar vrea:

    "Peter Ijeh (Malmoe), Brazylijczyk Luis Fabiano (Santos), Bulgar Władimir Manczew (Lille), Rumun Nicolae Dica (Arges Pitesti) i Gruzin Zurab Ionadze (Torpedo Kutaisi), Maciej Żurawski (Polonia)"

    Este adevarat sau nu?

    http://sport.onet.pl/1020297,0,0,wia,817020,dyscyplina.html

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •