Page 4 of 18 FirstFirst ... 2345614 ... LastLast
Results 64 to 84 of 362

Thread: Transferuri

  1. #64
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    se pare ca intr-adevar argesul incearca sa-l vanda pe dica direct afara,la eintracht ,si cum era de asteptat au starnit iritarea fratilor becali.
    se profileaza un nou circ...

  2. #65
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Ai perfecta dreptate!Cei care sunt curiosi(dar stiu si germana )
    pot intra pe www.eintracht.de

  3. #66
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1

  4. #67
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    se pare ca o sa reuseasca ai vostrii sa-l vanda a marcat un hatrick.
    Pacat o sa aveti probleme fara el, puteau sa-l tina pana in vara si cu siguranta luau mai mult pe el.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  5. #68
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Daca imi permiteti un comentariu. Este stiut faptul ca eu las prefera pe Dica la Dinamo, deh, sunt subiectiv. Insa daca tot se vrea sa pleca in strainatate direct sa nu se faca greseala sa plece in Germania. Odata ajuns in germania probabilitatea ca el sa plece de acolo scade spre zero. Cunosc foarte bine fotbalul acolo si transferurile ca sa va spun ca un nr. extrem de mic de jucatori reusesc sa plece din Germania in alt campionat mai puternic. Plus decat sa te duci la eintracht si sa pici in B ceea ce sigur se va intampla mai bine joci in Romania la care echipa o fii. Aia nu au nici o sansa de a ramane in Bundesliga.

  6. #69
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    daca il are impresar pe giovani pleaca oriunde, bani sa fie.
    conducerea voastra a gresit cand nu a anuntat ca dica este in probe la nemti si mai rau a incercat sa musamalizeze cu nunta si rochia de mireasa.
    de fapt ei il marita pe dica si nasul mare este giovani.
    ar trebui sa luati atitudine voi in cazul asta.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  7. #70
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Nicolae Dică a marcat patru goluri pentru Eintracht Frankfurt

    Berlin, 19 nov - Internaționalul român Nicolae Dică, învoit de FC Argeș pentru câteva zile, se află în probe la formația germană de fotbal Eintracht Frankfurt, pentru care a marcat patru goluri în meciul amical câștigat cu 10-0 în fața formației de amatori SpVgg 03 Neu-Isenburg.
    În fața a 1.500 de spectatori, Dică a reușit un spectaculos hat-trick pentru Eintracht (locul 16 în Bundesliga), în minutele 16, 24 și 28, cea de-a patra reușită venind în min. 86. Piteșteanul a jucat toate cele 90 de minute.
    Iată echipa folosită de Eintracht: Klandt - Guenther (Weissenfeldt, 63), Berger, Puljiz (Di Gregorio, 46), Reinhardt - Huber (Cimen, 63), Moeller (Lexa, 63), Russ (Kreuz, 63), Dragusha - Dică, Frommer (Beierle, 46).
    Au marcat: Frommer (7), Dică (16, 24, 28 și 86), Dragusha (31, 48), Reinhardt (81) și Kreuz (87, 90 - penalty).

  8. #71
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    daca stii germana ................. eu atat am inteles hatrick. englezeste, bine ca nu l-au tradus si pe asta.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  9. #72
    senior
    Join Date
    Nov 2002
    Location
    Pitesti
    Posts
    237
    Reputatie
    1
    Nu stiu germana 8) ,dar am surse de informare...

  10. #73
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by frozen
    Pacat o sa aveti probleme fara el, puteau sa-l tina pana in vara si cu siguranta luau mai mult pe el.
    Din vara, Dica ar fi devenit jucator liber, deci ar fi putut sa plece gratis. Anul trecut a plecat la sfarsit de contract Iordache, tot la o echipa din Germania, dar de liga a II-a (Cottbus) pentru doar 60.000 de dolari.

    Quote Originally Posted by ieppy
    Este stiut faptul ca eu las prefera pe Dica la Dinamo, deh, sunt subiectiv. Insa daca tot se vrea sa pleca in strainatate direct sa nu se faca greseala sa plece in Germania. Odata ajuns in germania probabilitatea ca el sa plece de acolo scade spre zero. Cunosc foarte bine fotbalul acolo si transferurile ca sa va spun ca un nr. extrem de mic de jucatori reusesc sa plece din Germania in alt campionat mai puternic. Plus decat sa te duci la eintracht si sa pici in B ceea ce sigur se va intampla mai bine joci in Romania la care echipa o fii. Aia nu au nici o sansa de a ramane in Bundesliga.
    Nu m-ar supara daca Nicu ar ramane in Germania, dar la o echipa precum Bayern, Borussia, Leverkusen, Schalke sau Stuttgart - el mereu a afirmat ca isi doreste sa joace in Cupele Europene. Eintracht e acum intr-o situatie delicata, vom vedea ce va mai fi pana in vara.

    Acum ma grabesc sa mai aflu si eu amanunte...

  11. #74
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    daca nu s-ar baga impresarii de kkt de la noi ar fi simplu de rezolvat chestia asta: e bun ii dai 100- 200 de mii de $ si iei pe el 3 milioane, fara impresari fara nimic.
    Usor de zis nu? nu ma dor degetele sa o scriu!!!!!!!!!
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  12. #75
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    tudose, iti spun sincer, Dica nu este jucator de campionatul germaniei. Dar asta e parerea mea super subiectiva. Nu pot sa suport campionatul german pe care il consider cel mai slab din asa zisele super-puteri.

  13. #76
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sunt de acord ca, dintre asa zisele super-puteri, campionatul Germaniei e cel mai slab. Lui Dica poate i s-ar fi potrivit Spania, de exemplu, dar decat sa ai probleme acolo, precum Mara, mai bine sa te afirmi in Germania. Depinde in primul rand de el.
    In conditiile in care plecarea sa era inevitabila (bineinteles ca eu mi-as fi dorit sa ramana la Pitesti, dar sansele erau aproape nule), ma bucur ca merge direct afara, intr-un campionat bine cotat. Si sper sa fie si in folosul clubului acest transfer.

  14. #77
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    tudose,jeppy,santeti prea severi cu campionatul german.nu l-asi califica drept cel mai slab dintre super puteri.in ultimul deceniu 3 echipe germane au jucat finale de liga campionilor(bayern,dortmund,leverkusen)-iar 2 au si castigat-o.dortmund si parca si schalke au mai jucat in ultimul deceniu si finale de uefa. recunosc,eintrachtul de azi nu mai e cel de pe vremea lui holzenbein si bum cum cha,dar oricum...
    despre puterea de adaptibilitate a lui dica nu discut,ca nu-s in masura,dar un d'alessandro are mai multe calitati native? si totusi reuseste...

  15. #78
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    sorinl, mie imi place fotbalul jucat in forta, de angajament, si am mai spus-o pe acest forum. Echipele germane au destule succese in plan european, si tu ai amintit cateva din ultimii ani. Insa cred ca in momentul de fata campionatul Germaniei este inferior valoric celui din Italia, Spania sau Anglia.

    Si asta nu e doar parerea mea. Conform statisticii IFFHS, cele mai bune campionate din lume in 2002 sunt:

    1. Spania
    2. Anglia
    3. Italia
    4. Germania
    5. Argentina
    6. Franta

    Tot in clasamentele IFFHS, primul club din Germania, Bayern Munchen, se afla abia pe locul 18, dupa 4 echipe din Italia, 4 din Spania si 2 din Anglia.

    Eu imi doresc ca Dica sa se descurce FOARTE BINE intr-un campionat PUTERNIC (desi nu la nivelul Italiei, Spaniei sau Angliei), chiar daca va merge la o echipa aflata in DIFICULTATE. Sper intr-un SALT cat de curand la o formatie de calibru.

  16. #79
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    fara sa am pretentia ca stiu germana,am incercat sa-mi amintesc ce-am prins in generala,am inteles ca au mai fost testati 7 jucatori,dintre care
    un stoper ,berger austriac,international de tineret,ca si un portar de la amatorii lui eintracht.
    am mai inteles ca scoutul,korbel a spus ca e vizibila scoala romana ,dica are tehnica si inteligenta tactica "okay".

  17. #80
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    ai inteles bine.

  18. #81
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Deci au mai fost testati 7 jucatori, dar s-a luat vreo decizie referitoare la pastrarea lui Dica? El a impresionat marcand nu mai putin de 4 goluri, deci are sanse mari de a ramane la Frankfurt.

  19. #82
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    tudose,ok,e statistic vorbind sub campionatele celelalte,dar daca luam
    si ne uitam de exemplu la contributia campionatului german la reusitele nationalei germane,e peste toate.
    voeller la ultimul mondial a dovedit-o,cand a jucat finala cu o echipa in care doar hamman era "stranier".

  20. #83
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    ieppy, daca te rog asa, de la moderator la moderator, sa ne traduci si noua articolul si sa il postezi aici, crezi ca poti sacrifica 15 minute?

  21. #84
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    O sa ajunga ca Munteanu C. sau mai stiu eu ce jucatori. Cum poti tu sa te duci la o echipa care mai mult ca sigur va retrograda? Nu te gandesti un pic la viitorul tau profesional? Iar jucatorii buni sunt si in Germania gen Rosicky sau ala de la Wolsburg D'allesandro insa dupa parerea mea acolo vor ramane toata viata. Din Germania nu pleci decat in Germania. Cate echipe din Italia sau Spania sau Anglia vedeti batandu-se pe jucatori care joaca in Germania? Pe Lucio de abia daca o sa-l cumpere Juve la anul sau Chelsea si ala e super fundas.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •