Page 3 of 18 FirstFirst 1234513 ... LastLast
Results 43 to 63 of 362

Thread: Transferuri

  1. #43
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    tudose,ma surprinde ca dancia,care era monitorizat in trecut de dinamo si parca a dat probe le galata,nu a "explodat".dica l-a ocolit "pe turnanta"...

  2. #44
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Dancia e in scadere de forma. A primit un cartonas rosu la Bistrita, care putea fi evitat cu usurinta si nici nu a mai prins tot timpul echipa.
    Si de el se interesa Dinamo, insa totul a ramas la stadiul de intentie. Jucatorul chiar a declarat: "Nu mai vreau sa mai aud de ei, au declarat de mai multe ori ca ma doresc la echipa, dar nu s-a realizat nimic.".

  3. #45
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1

    Transferuri

    in locul dinamovistilor m-asi uita mai atent la marincau...
    e o achizitie de viitor,sant putini fundasi centrali cu fizicul lui.
    mie mi-l aduce in memorie,nu stiu de ce,pe sames fostul stelist din anii 70.

  4. #46
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Se pare ca, imediat ce incepe o echipa din Bucuresti sa se intereseze de un jucator al Argesului, acesta intra in eclipsa de forma
    Asa s-a intamplat cu Dancia, Dica nu a facut nici el meciuri stralucite in ultima vreme. Marincau a avut evolutii foarte bune pana in ultimele etape, cand a inceput sa gafeze, culminand cu partida de la Bacau. De aceea nici nu a fost titular cu Craiova. Nu stiu daca se intereseaza cineva de el acum dar, mergand pe firul logicii de mai sus...

  5. #47
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    s-ar putea sa fie ceva adevarat in treaba asta.jucatorul trage tare pana e remarcat.apoi,cand se vorbeste de el si se vehiculeaza sume de milioane de dolari i-si pierde capul .daca nu semneaza,intervine dezamagirea,blazarea si iarasi regresul inerent in evolutii.
    solutia e ca tratativele,daca exista,sa nu rasufle . in orice club sant insa binevoitori care vor face publice discutiile inainte de finalizare,si de aceea de multe ori nu se ajunge la semnarea unui contract.

  6. #48
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Sa ne amintim ca Dica a avut evolutii excelente pana a aparut stirea ca e dorit de Barcelona. De atunci nu a mai avut aceleasi evolutii (ce e drept, a avut apoi parte de multe ori si de terenuri grele, care nu se potriveau cu tehnica sa).

  7. #49
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    nu,pai eu ce zic? ca un copil caruia ii arati vitrina cu dulciuri si apoi ii spui
    sa manance untura de peste ca e mai sanatoasa...
    chiar daca o va manca nu va fi de placere ci de nevoie.

  8. #50
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Psihicul jucatorului roman pare destul de fragil. Ei ar trebui sa fie stimulati de faptul ca un club important se intereseaza de ei, nu cum se intampla de obicei, sa se simta mai mult stresati...

  9. #51
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    psihicul jucatorului roman a fost labil dintotdeauna,e ceva aproape imposibil de tratat.

  10. #52
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu am citit inca articolul din "Gazeta Sporturilor", vad ca pe prima pagina titlul e "Dica spre Dinamo". O sa vad si eu acum despre ce e vorba.

  11. #53
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,062
    Reputatie
    1
    si daca ajunge Dica la dinamo , pana in iarna viitoare precis ca o sa ajunga sa vada Kremlinul
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  12. #54
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Un motiv in plus sa cred ca ar fi fost mai bine sa fie vandut direct in Vest, decat prin intermediar, in Est.

  13. #55
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    da din cate se pare nicu va pleca la dinamo.am vb aseara cu fratele lui si zice ca dicanu e interesat de oferta cainilor mai ales pt faptul ca ar putea constitui o rampa de lansare pentru el in strainatate...ca va urma???o sa vedem nimeni nu stie cu siguranta unde va ajunge dicanu...

  14. #56
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Inteleg interesul lui Dica de a se afirma si de a ajunge la o echipa din strainatate. Sper sa ramana la noi pana in vara.

  15. #57
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    de ce sa mai ramina bre? sa declare dupa fiecare meci ca mama, ce bine am jucat eu si visez sa ma transfer la dinamo? :x
    sa se duca neica. oricum vad ca toti nu au in cap decit bani. de la jigodia aia mica de bodo, care striga orice pentru 2-3 $, si care mai degraba ar trebui agatat acolo unde ii e locul, adica intr-un pom in fata stadionului, pina la ultimul jucator.
    o sa plece si asta la dinamo, o sa il vinda javra de netoiu si pe asta prin siberia pe undeva sa joace cu morse si reni, si o sa se realizeze total.

  16. #58
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    " Dica, Marincau , Radu Ciobanu si Bodea , pe langa stranierul Ciubotariu sunt numele care ar putea intregi din aceasta iarna lotul "ros-albilor "" - parca v-au auzit astia de la Dinamo....

  17. #59
    la revedere ultravioletcanada's Avatar
    Join Date
    Mar 2003
    Posts
    830
    Reputatie
    1
    pai da, ca ilinca /fu/ , fiul preaplecat al netoiului, il da pe dica la pachet cu marincau.
    mai bine ar schimba naibii denumirea in dinamo pitesti :x

  18. #60
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu prea am incredere in ce se vehiculeaza in ziare. Dinamo vrea multe, dar asta vara nu a realizat mai nimic. Se vehicula pe atunci si numele lui Dancia, dar nu s-a intamplat nimic.
    Cat despre Bodo... la ultimul meci l-a alergat prin tribuna Piticul (ultravioletcanada trebuie sa il stie) si l-a amenintat ca il bate... Dar tot a mai inhatat baiatul 100 de EURO de la Mititelu...

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    S-ar putea sa nu mai fie o gluma...Netoiu si Borcea au dificultati in vanzarea lui Barcauan si Zicu , trebuie sa aduca de urgenta pe altii in loc...
    ca sa inchida gura celor care le pun bete in roate in aceste tranzactii care se zice ca ar fi fost deja perfectate...

  20. #62
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ma intreb care e pozitia si puterea de decizie a lui Scheaucu, care spunea ca anul acesta se construieste o echipa, pentru ca sezonul viitor sa se atace "obiective indraznete" (care or fi acestea, oare?).

  21. #63
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    din ceea ce a scris presa locala in ultimul tim se pare ca dica are mari sanse de a juca la o echipa din strainatate totul depinde de prestatia pe care el o va avea in aceasta seara....suntem alaturi de tine "cioara"

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •