Page 2 of 18 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 362

Thread: Transferuri

  1. #22
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu stiu in care din ziarele de sport de astazi spune ca da! Si ca de asta Dica nu prea a jucat fotbal in meciul de cupa...era ametit la gandul ca il vrea Barcelona....

  2. #23
    junior
    Join Date
    Jul 2003
    Posts
    129
    Reputatie
    1
    Parerea mea este ca ar trebui sa mai stea un an in campionat sa se formeze. Daca pleaca acum poate sa termine pe banca de rezerve.

  3. #24
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Acelasi lucru il stiu si eu despre Dica, anume informatia aparuta in presa miercuri si faptul ca din aceasta cauza nu s-a putut concentra asupra meciului de Cupa. Adi, esti mai in mijlocul problemei, ce poti sa ne spui?
    Si inca o intrebare pentru cei din Pitesti: care e starea gazonului din Trivale, am inteles ca la meciul de Cupa Petrolul - Steaua terenul a fost foarte greu. Ma gandesc daca nu cumva e posibil sa avem parte de o amanare a meciului, cum au mai fost etapa trecuta.

    Multumiri lui Adi pentru informatiile de la meciul de la Ploiesti. Cine mai citeste pe aici o sa se convinga de faptul ca victoria noastra a fost fara probleme (prietenii stiu de ce).

  4. #25
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Azi am auzit si eu vehiculata de suporteri varianta semnarii de catre Dica a unui nou contract in valoare de 30.000$/an. EDMOND_, tu de unde ai stirea?
    De un posibil schimb Dica - Neaga + o suma de bani nu am auzit nimic.

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din Prosport sau din Gazeta , vineri sau sambata , nu stiu cand a aparut stirea..contractul nu a fost semnat dar , in principiu , s-au inteles si il vor semna marti....
    Tot intr-unul din ziare scria si despre varianta cu Neaga....
    Ce zici , bem o bere la meciul dev la Pitesti , cu Craiova!?

  6. #27
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Intre timp am auzit si eu ambele variante. Se pare ca va ramane totusi sa semneze prelungirea contractului.
    Arges - Craiova e peste doua saptamani, imi dai de stire si se rezolva - discutam si cu Razvan!

  7. #28
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    De situatia lui Dica mai stiti ceva? Se spunea ca va semna azi noul contract.

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din cate am citit eu in presa de astazi se cam incurca situatia...Rapidul anunta ca prin Becali este aproape de transferul lui Dica..care inca nu a semnat!

  9. #30
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Am aflat si eu despre posibila plecare a lui Dica la Rapid din iarna. Sa vedem ce urmeaza.

  10. #31
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1

    temp

    Stelistii il monitorizeaza pe internationalul de juniori al lui F C Arges! Prepelita l-ar putea inlocui pe banda dreapta pe Florentin Dumitru dorit insistent de Celtic Glasgow .
    Viorel Ilinca " Daca Steaua este interesata sa vina cu o oferta concreta si noi suntem dispusi la negocieri "
    Gazeta Sporturilor de astazi!

  11. #32
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Nu ar fi cazul sa ne gandim a-l ceda acum pe Prepelita, in conditiile in care plecarea lui Dica este foarte probabila. Eu asa as gandi ca manager al clubului. Baiatul are doar 17 ani, trebuie lasat sa mai creasca putin.

  12. #33
    Republica Viola Vulturul's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    Pitesti
    Posts
    1,776
    Reputatie
    1
    da din pacate steaua il doreste pe prepe insa ar trbui sa vedem parerea lui schiauchu care nu cu mut tim in urma spunea ca argesul va creste jucatori in acest an pt ca la anu sa atace un obiectiv indraznet...dar din cate se pare va creste jucatori pentru a-i da la steaua dinamo si rrapid...timpul le va decide insa pe toate ...

  13. #34
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by maniacul
    da din pacate steaua il doreste pe prepe insa ar trbui sa vedem parerea lui schiauchu care nu cu mut tim in urma spunea ca argesul va creste jucatori in acest an pt ca la anu sa atace un obiectiv indraznet...dar din cate se pare va creste jucatori pentru a-i da la steaua dinamo si rrapid...timpul le va decide insa pe toate ...
    Parerea presedintelui Schiaucu e importanta, dar nu e singura care conteaza. Sunt curios ce se va intampla in acest caz. E bine ca echipele din Bucuresti se intereseaza de jucatorii Argesului, inseamna ca au valoare, dar nu trebuie sa ii cedam automat si pe preturi de nimic.
    Obiectivul pentru acest campionat era ocuparea unuia din primele 6 locuri. Ma intreb ce poate fi fixat ca obiectiv "indraznet" in sezonul viitor.

  14. #35
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mai bine vedeti ce faceti cu Dica , iar a aparut varianta Dinamo!

  15. #36
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Omul a spus ca vrea sa ajunga la Dinamo. Daca nu semneaza cu Arges atunci sper sa ajunga la noi.

  16. #37
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by EDMOND_
    Mai bine vedeti ce faceti cu Dica , iar a aparut varianta Dinamo!
    Daca ar depinde de mine, poate as putea sa fac ceva... variante sunt o multime, presa a vehiculat chiar si faptul ca Universitatea Craiova e interesata de el.

  17. #38
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    dupa cum se deruleaza acum lucrurile la dinamo,dica nu va juca acolo mai mult de un sezon,maximum doua si va ajunge in europa(de est sau vest,asta conteaza mai putin). important pentru suma de transfer e ca el sa ajunga de la dinamo,si nu de la alta echipa (cu scuzele de rigoare pentru craiova si arges).
    eu totusi sper sa-l imite pe mutu,nu pe neaga sau mara(apropo,unde mai e?)

  18. #39
    Spin Doctor ieppy's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Mafia
    Posts
    10,766
    Reputatie
    1
    Ultima veste pe care am auzit-o despre Mara este ca sia reziliat contractul cu Alaves. De atunci nu sa mai auzit nimic de el. Pacat.

  19. #40
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Ma intreb daca cumva Argesul ar incerca sa il vanda pe Dica direct la un club din strainatate, ce echipa ar fi dispusa sa il achizitioneze si la ce pret... N-ar fi oare mai avantajos sa faca direct saltul in Vest?

  20. #41
    sport legend sorinl's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Posts
    368
    Reputatie
    1
    tudose,presupun ca in mod normal asa ceva ar trebui sa fie posibil.dar cum piata romaneasca a transferarilor e dominata categoric de firma fratilor becali,cred ca au destula influenta,ce ar putea merge pana la a torpila transferul.
    care a fost ultima vanzare serioasa a argesului sau craiovei direct afara?
    cred ca mara,pentru pitesteni si gabi popescu pentru olteni.dar gabi popescu avea un mondial jucat,iar mara ceva mai multe selectii.

  21. #42
    Pitestean Tudose's Avatar
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,485
    Reputatie
    1
    Mara era de fapt jucatorul lui Dinamo... Probabil ca plecarea lui Barbu in Coreea a fost ultimul transfer serios in strainatate de la Arges. Pretul a fost bun (peste 1 milion de dolari), dar valoarea echipei si a campionatului unde el a plecat a lasat de dorit.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •