Page 3 of 9 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 43 to 63 of 179

Thread: ZIARE.... ZIARISTI.... Stiri reale sau dezinformari cu intentie?!

  1. #43
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gerson , acum Morcov se ocupa de transferul lui Bundea !!!!

  2. #44
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    Edmond_ , astia anunta prin ziare 2 transferuri bomba pt. luni ....... stii ceva?
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  3. #45
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu cred ca vor fi chiar bomba.... posibil Gigel Bucur ...ca tot este "prietenul" nostru...mai vedem

  4. #46
    MA vA ..... inter's Avatar
    Join Date
    Apr 2003
    Posts
    15,069
    Reputatie
    1
    da cunostiinte "vechi" si in primul rand "prietenul" lui Ady :p
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  5. #47
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    M-as bucura sa vina la Craiova, mai ales ca as avea si eu pe cine sa injur
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  6. #48
    sport legend Pacala's Avatar
    Join Date
    May 2003
    Location
    Montreal
    Posts
    3,056
    Reputatie
    0
    si se subtiaza si lotul sportului in acelasi timp
    de spui prostului ca-i prost/ te uraste fara rost
    si de razi de-a lui prostie / te priveste cu manie
    iar cand leaga trei cuvinte/ doar te-njura far' de minte

  7. #49
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Uite ca la asta nu m-am gandit.. pai atunci sa facem presiuni la dinel sa-l ia....

  8. #50
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pericolul din umbră

    De Marius Cilibia

    De mai multe ori, în presa centrală, am citit declaraţii ciudate, date de către fotbalişti vizaţi de Universitatea Craiova pentru eventuale transferuri: "De ce să merg la Craiova? Nu sunt bani acolo şi nici performanţă nu se face!...". Toată această senzaţie este indusă de către ziariştii care scornesc tot felul de certuri, animozităţi şi situaţii financiare delicate, otrăviţi de faptul că nu mai pot... "suge" de la firma alb-albastră absolut nimic. Aşadar, cei care citesc toate astea stau cu morcovul... vorba românului! De fapt, singurul pericol care pândeşte cea mai iubită echipă a Olteniei este reprezentat de zvonurile şi scornelile acestor oameni. Ce urmăresc ei? Treaba lor, nu asta ne frământă pe noi, numai că răfuielile astea nu aduc nimic bun. Dacă imaginea se mai poate spăla, energia consumată şi nervii cheltuiţi numai dacă sunt motivate financiar au vreun sens... Recent, s-a vehiculat zvonul că impresarul Gică Popescu ar intenţiona să-i "călăuzească" spre Rapid pe tinerii internaţionali craioveni Rada şi Stancu. Acum aţi priceput cine întreţine atmosfera de ură permanentă din jurul lui Gică Popescu? Cunoscută fiind apropierea sa de conducătorul, ca şi de antrenorul clubului Rapid, se pune, astfel, la îndoială buna credinţă şi profesionalismul celui ce a fost, timp de un deceniu, simbolul fotbalului oltean! Neţinând cont de valurile (minuscule, totuşi) stârnite de pescarii aceştia în ape tulburi, Universitatea are şansa să meargă mai departe şi să demoleze toate pronosticurile rău-voitorilor! Până la urmă, de umbre le este teamă doar fricoşilor...

    Am transcris aici articolul aparut in editie speciala de astazi... probabil voi inchide acest thread... Morcov si ai lui au trecut de faza cand ne faceau sa radem... au inceput sa otraveasca premeditat atmosfera din jurul echipei.... cu cat tindem spre mai bine cu atat mai opariti si mai agresivi sunt ei... Cred ca nu mai are rost sa mai dam atentie acestui ziar..

  9. #51
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Edmond, subiectele 'Staicu vinde Craiova pt 6 milioane $' si 'Daouda pleaca din Banie', nu sunt subiecte de ris?
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  10. #52
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu mai este nimic de ras...ineptiile au devenit normalitate la gazeta de sud.
    Transcriu aici ultimul articol al lui morcoveata si cred ca in curand am sa inchid acest thread

    Suporterii alb-albastrilor s-au saturat de promisiuni
    Razboi impotriva conducerii Universitatii
    • Mario MORCOV

    Fanii craioveni ataca din nou conducerea Universitatii. Suporterii alb-albastrilor nu mai au rabdare, doresc rezultate imediate si vor protesta impotriva campaniei de achizitii facuta de Stiinta in aceasta iarna. Nemultumirea lor este ca inca nu s-a adus nici un atacant de valoare. „Vrem performanta la Universitatea, nu declaratii sforaitoare. Staicu sa se potoleasca cu aberatiile de tot genul pe care le spune. Sa aduca fotbalisti si sa nu vinda pe nimeni!“, a spus ieri unul dintre liderii galeriei oltene, Irinel Coanda. „Charly“, primul om al brigazii „Sezione Ultra“, impreuna cu membrii gruparii, dar si cu alti suporteri adevarati ai Stiintei care fac parte din alte brigazi au declarat ieri razboi actualilor conducatori ai Universitatii.

    „Dinel este Netoiu doi!“
    Dupa intilnirea saptaminala, care a avut loc aseara, suporterii au hotarit ca, incepind de astazi, sa puna bannere la club, sa le faca vizite, mai putin protocolare, oficialilor craioveni, in care sa le ceara socoteala: „Luam foc! Asa nu se mai poate. Spun ca vor performanta, dar nu se vede nimic! Ne-am saturat ca, de atitia ani, toti cei care conduc echipa sa faca doar promisiuni! Apoi, sa se laude ca au salvat echipa de retrogradare! Daca nu sint in stare sa duca Universitatea in frunte, sa ne lase!“, a mai spus Charly. Acesta a adaugat: „Cind Netoiu a luat echipa de la Ilinca, a promis multe, dar nu a facut nimic, decit propriile interese. Asa face si Staicu. Pentru noi, in acest caz, Dinel este Netoiu doi! Daca nu inceteaza cu declaratiile sforaitoare si nu face treaba, ii vom aplica acelasi tratament. Nu vom mai avea rabdare, vrem totul imediat. Cum am scapat de Netoiu, vom scapa si de el!“. Dorinta „tifossilor“ este ca, in aceasta perioada, Staicu sa aduca fotbalisti de valoare la echipa, „nu luati de pe internet!“

    „Cum sa vina fotbalistii?“
    Fanii Universitatii s-au saturat de Staicu si compania si „au luat foc“, mai ales dupa declaratia patronului craiovean, conform careia „Vind echipa cui imi da sase milioane de euro!“. Acestia se intreaba: „Cum sa mai vina fotbalistii la Universitatea daca Staicu e primul destabilizator? Cine e prost sa vina acolo unde incertitudinea e in floare? Vrea performanta sau afacere?“, au fost intrebarile suporterilor Universitatii.

    Vai de Daouda!
    Astazi, fanii vor protesta la sediul clubului, la firmele lui Staicu si Mititelu. Acestia vor protesta si impotriva lui Mariko Daouda. „Vom arbora un banner si impotriva lui Daouda. Nu e posibil sa declare asa ceva! Cica o sa-i fie dor doar de praz! Daouda sa nu uite ca, atunci cind a venit la Universitatea, era un nimeni! S-a ridicat pe spatele echipei, nu invers! Acum, vrea sa plece la mai multi bani! Sa stea aici sa obtina intii rezultate cu echipa si apoi sa se gindeasca la bani. Daca nu ar fi fost Cirtu, poate si acum era un nimeni!“, a spus Irinel Coanda.
    Last edited by EDMOND_; 30th January 2004 at 18:09.

  11. #53
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1

    Trista situatie...si eu cred ca inchiderea acestui subiect este cea mai buna solutie.
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]România, ţara cu sânge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  12. #54
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Pe masura trecerii timpului si apropierii de data de incepere a returului , gazeta de sud devine din ce in ce mai insistenta in incercarea de a tulbura apele la echipa.
    Ultima stire ,de astazi : cum ca jucatorii nu i-ar mai vrea pe colegii lor de echipa veniti din tari exotice... Daouda , Njock , Biemme .. daca ar fi amintit numai de Biemme as fi luat-o ca pe o stire credibila , dar stiut fiind cat de po****r este Njock printre jucatori am taxat-o ca pe o stire in nota lor obisnuita... nicoi macar nu amsa mai fac comentarii am sa trec toate stirile fanteziste aici si vom comenta la sfarsitul returului.

  13. #55
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Mario Morcov - 05 februarie , gazeta sporturilor

    Luni îl prezentăm pe Tibi Moldovan!"

    După ce, marţi, conducerea Universităţii le-a oferit oficialilor de la Apulum Alba Iulia 300.000 de dolari pentru transferul atacantului Tibor Moldovan, preşedintele Adrian Mititelu a afirmat ieri că "există şanse foarte mari ca propunerea noastră să fie acceptată de ardeleni, pentru că este cea mai convenabilă. Dacă Apulum îşi dă acordul, Moldovan va fi duminică în Craiova, iar luni îl prezentăm oficial". Aflat în Italia, antrenorul Nicolo Napoli a declarat că "achiziţionarea lui Moldovan depinde de tratativele pe care le purtăm pentru aducerea unui vîrf italian de valoare. Dacă-l luăm pe acesta, jucătorul de la Alba Iulia s-ar putea să nu mai vină la noi". y Mario Morcov (Craiova)

    In mod sigur asta e inca o stire inventata . Din ce spun celelalte ziare , Mititelu nu a afirmat decat " tratativele continua , sunt sanse sa luam jucatorul". Si nu vad unde l-ar prezenta oficial luni la Craiova , lotul revine din cate stiu eu in jur de 15.
    De fapt morcov isi doreste din suflet sa nu se realizeze nici un transfer... el ar fi cel mai fericit om daca Universitatea ar fi undeva , in subsolul clasamentului...

  14. #56
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    M Morcov - Gazeta de sud
    "Reveniti in Romania dupa aproape trei saptamini petrecute in Italia, componentii lotului Universitatii au dat iama in restaurante pentru a minca o ciorba. „Ce bine ca ne-am intors. Ne imbolnaveam de stomac daca nu mincam o ciorba «ca la mama acasa»“, au sustinut acestia. Duminica seara, jucatorii alb-albastri au mincat macar cite o portie de ciorba, cei care au luat masa in oras, si cite doua-trei farfurii aceia care au ajuns la casele lor. Atacantul adus in aceasta iarna de la FC Botosani, Cristi Ungureanu, a plecat acasa. „Cind am ajuns la Bucuresti, i-am sunat pe ai mei acasa sa le spun sa-mi faca o ciorba. Mama, ce buna a fost! Mi-a facut mama o ciorba cum numai ea stie, cu de toate. Cu zarzavaturi, cu carne, ce sa mai, o minunatie“. Ardelean fiind, Romulus Miclea s-a dus la Tirgu Mures. „M-au asteptat ai mei cu ciorba, pentru ca ii anuntasem ca nu vreau altceva. Mi-a facut mama o ciorba de perisoare trasnet. Daca mai stateam mult in Italia, nu stiu cum ieseam la liman. Cred ca nu mai vreau sa aud de macaroane un an!“, a spus Miclea. Csaba Borbely a venit la Craiova, unde era asteptat de iubita sa. „Pentru ca nu am putut sa fiu alaturi de ea de Valentine' s Day, am iesit duminica in oras. I-am zis ca vreau sa maninc neaparat o ciorba, asa ca am comandat una de vacuta“, a spus „Ciobi“. Alti colegi de-ai lor au mincat fasole cu ciolan, ciorba de burta sau ciorbe de zarzavaturi, dupa cum au declarat, iar Moti i-a completat: „Cascavalul pane mi-a lipsit enorm“.

    Stire in stilul lui caracteristic , sunt convins ca nu a stat de vorba cu nici un jucator!

  15. #57
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din pacate, pipernicitul Morcov, ajuns ziarist peste noapte , are destula putere la ora actuala. Stirile lui, majoritatea inventate, ajung in paginile a nu mai putin de cinci ziare, din care vreo patru nationale . Poate influenta opinia publica si poate fi o nuca tare pentru orice jucator sau antrenor care nu se poarta cu manusi cu el. Nu face exceptie probabil nici Badea, din moment ce anumite stiri din anturajul echipei sunt date preferential catre Gazeta de Dolj , cotidianul local unde scrie Morcov.

  16. #58
    ...
    Join Date
    Nov 2002
    Posts
    2,420
    Reputatie
    1
    EDMOND, din pacate...sint destui care si cred astfel de povesti !

    Am o ruda, artist (sculptor ) !
    [ Deh ! Nu toti din familia mea sint TARANI PROSTI ! ]

    Vine omul, impreuna cu un coleg, sa-si vinda ceva lucrari la o EXPO in MAINZ !
    Un sfirsit de saptamina l-am petrecut la STAND !
    Printre altele, imi povesteste colegul rudei (atentie ! nu e oltean ! ) :
    "Dom'le, n-as putea trai in Germania nici sa ma legi !
    piinea e proasta si berea slaba !"
    Dupa citeva luni, ruda (care mai tot timpul isi vinde lucrarile prin strainatate !) trece si pe la noi !
    Il intreb de coleg si...ce piine si bere au consumat !
    "Ei ! Si tu ?! Ca sa facem economie, am cumparat piine de la ALDI (si bere la fel !) ! defapt, era piinea cea mai ieftina care se foloseste pentru...TOASTER !"
    Ruda ridea iar eu am facut ochii...mari !

  17. #59
    hingher Gonzo's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Posts
    1,349
    Reputatie
    1
    "Grupul ziaristilor care scriu numai minciuni, saluta Zapp share free"

    asta va fi urmatoarea reclama
    [B][COLOR=Blue]Daca TU n-ai fi...
    Pentru ce-as trai ?
    TU esti viata mea,
    Nu TE voi lasa... Forza Craiova[/COLOR] [/B]

  18. #60
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Gazeta de Dolj , ziarul la care scria Morcov in ultima vreme , a incetat sa mai existe imediat dupa alegeri... se pare ca urmatoarea destinatie a acestuia va fi Editie Speciala, ziarul lui Mititelu.

  19. #61
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Din cauza unor anumite stiri scrise intr-un ziar nou aparut pe piata craioveana se pare ca Morcov va fi interzis in preajma echipei de fotbal Universitatea Craiova. Daca se dovedeste a fi adevarat trebuie sa va pregatiti de o avalansa de stiri false si un razboi intre conducerea Universitatii si ziaristul mai sus mentionat , tinand cont de faptul ca acesta ajuns corespondent la nu mai putin de patru ziare locale si nationale ( Jurnalul National, Gazeta Sporturilor...)..

  20. #62
    senior litza's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    234
    Reputatie
    1
    Da,ai dreptate,Vad ca Marcov e mai interesat de viata intima a familiei Staicu decat de fotbal.Ar trebui sa scrie asta la evenimente mondene sau in ziarele de scanadal

    Acum vad ca se zvoneste ca Ienei ar putea fi inlocuitorul lui Badea,daca acesta nu scoate minim 6 puncte din 3 meciuri
    Last edited by EDMOND_; 1st March 2005 at 18:03.

  21. #63
    senior litza's Avatar
    Join Date
    Oct 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    234
    Reputatie
    1
    Acum vad ca se zvoneste ca Ienei ar putea fi inlocuitorul lui Badea,daca acesta nu scoate minim 6 puncte din 3 meciuri

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •