Page 2 of 9 FirstFirst 1234 ... LastLast
Results 22 to 42 of 179

Thread: ZIARE.... ZIARISTI.... Stiri reale sau dezinformari cu intentie?!

  1. #22
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    unde sa-l mai dea ? in est poate, voi nu vedeti ca nimeni din vest nu mai vrea jucatori de la noi si asta din 2 motive:
    umflarea valorii jucatorilor gen: nicolae, niculescu 1, niculescu 2, mihalcea, codrea, rosu, c. munteanu, tamas, ov petre,........
    - prea multi bani la negru ceruti de kkti, gen fratii becali, netoiu, otelea, ianul
    daca dica era scula pleca la echipe ca inter cum a facut mutu
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  2. #23
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by klm
    E Limpede :
    SUPORTERII AU LUAT POZITIE ! Pavel Badea nu trebuie sa se supere , trebuie sa colaboreze cu Hagi daca acesta va veni !

    La sediul clubului Universitatea Craiova s-au adunat, ieri, aproape 50 de suporteri ai "Stiintei", care au venit cu o doleanta speciala si, totodata, neasteptata. Acestia i-au cerut presedintelui Adrian Mititelu ca, in cazul in care ...
    klm , imi zici si mie ce suporteri l-au cerut pe hagi antrenor??? Iti zic eu : Nici un suporter. (ma refer la membrii galeriei) .Nu-l dorim pe Hagi la Craiova. Si nu o sa vina. Oricum , pana acum este cu mult sub Badea la capitolul asta.
    EDMOND_ , buna idee sa deschizi un topic despre morcov , deci cānd citesc articolele astuia ma intreaba persoanele de langa mine : de ce rāzi ? citesti bancuri ? E penibil tipu` . Da nu-l uita nici pe liviu bistriceanu, alt ziarist de 2 lei , si chiar si horia ivanovic de la editie , care ar fi baiat bun daca nu o mai ia si razna de multe ori.
    Amor de lejos, felices los quatro....

  3. #24
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Nimeni nu-l vrea pe hagi la Craiova de pe acest forum, numai klm il doreste la Stiinta!
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  4. #25
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Asta cu Dica imi placu si mie ) Ce imaginatie bolnava are omuletu` asta. Iti dai seama , scrie in gds si gsp si in editie, care e ziaru` lu mititelu` nu scrie nimic
    Amor de lejos, felices los quatro....

  5. #26
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Nu mai este primit pe la club si daca nu i se mai dau nici un fel de stiri inventeaza...am inceput sa ma distrez si sa-mi imaginez pe cine mai transferam maine....ma astept in scurta vreme sa avem in vizor pe Raul ....

  6. #27
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Si asa vine van nisterlooy sau thierry henry la real madrid , asa ca raul nu o sa mai aiba loc, poate vine la noi
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  7. #28
    omu` cu prazu` MATRIX98's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, pe o plaja in Groenlanda
    Posts
    317
    Reputatie
    1
    Citirarati cele 2 (deja celebre) gazete?? Imi placu articolu`lu` Bistriceanu. E mai penibil decāt morcovel. In GAZETA SPORTURILOR(?!?!?!?!??!?!) pe prima pagina (ca de obicei) e foarte dezbatut articolul de sport : E acesta motivul? (aluzie la despartirea lu` mutu de "aia" ...nu am idee cum o cheama) . Eu personal o sa le trimit mail, sa le sugerez sa schimbe numele la ziar ... GAZETA BĀRFELOR sau ceva asemanator...
    Amor de lejos, felices los quatro....

  8. #29
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Culmea este ca in aceste momente ziarul cel mai temperat in priviinta lui Napoli este Gazeta Sporturilor ,
    ... daca va continua asa va trebui sa inchid acest subiect si sa-l redeschid probabil in retur...
    Postez aici editorialul lui Ioanitoaia , de astazi :



    Editorial






    "Deoarece tribuna craioveană se īmparte īn două categorii, una care ştie mult fotbal şi alta care ştie foarte mult, numirea lui Nicolo Napoli pe banca tehnică a Universităţii a stīrnit destule rezerve īn rīndul suporterilor alb-albaştri. Că italianul mai degrabă a făcut tuşa decīt a jucat la Juventus, că n-a antrenat pe nimeni, că poartă nume de cīntăreţ etc.

    Deşi rămīn la părerea că merita păstrat Badea, nu cred că Napoli, care a evoluat 4 sezoane la Juve şi a contribuit, printre altele, la cīştigarea Cupei UEFA din 1990, trebuie primit cu reticenţă. De acord, pīnă la 42 de ani, el n-a pregătit decīt echipe de amatori, dar să nu uităm că nici spaniolul Alexanco şi nici italianul Zenga n-aveau la venirea īn Romānia cărţi de vizită impresionante ca antrenori. Practic, ei au debutat īn Divizia A. Amīndoi īnsă, foşti mari fotbalişti, au reuşit o sumedenie de lucruri frumoase, remarcīndu-se mai ales prin strădania de a schimba atitudinea jucătorilor, angajamentul şi mentalitatea acestora. Căutīnd să-şi transforme elevii īn adevăraţi profesionişti, nu şi-au atins toate ţintele, dar nici n-au dezamăgit. Dimpotrivă, au lăsat īn urmă amintiri plăcute şi chiar regrete.

    Poate că Napoli, īntr-o vreme membru al unui colectiv lărgit condus de Lippi, nu trebuia adus. Existau şi īn ţară, Rednic ori Ţiţi Dumitriu, variante de luat īn seamă. Dacă a fost īnsă adus, ar constitui o imensă greşeală să fie tratat ca un neica-nimeni, ba şi, prin ironii sau şicane, īmpiedicat să lucreze. Tocmai īn ideea că-şi va propune să continue ce au īnceput Alesanco şi Zenga, lui i se cuvine o şansă."
    Ovidiu Ioanitoaia

  9. #30
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Ioanitoaia este un ziarist mediocru si parerea lui ma lasa rece atat timp cat stiu ca este un specimen perfid.
    Poate gandi ceva de genul hai sa incerc sa mai dreg busuiocul cu oltenii, pe de o parte iar pe de alta daca tot cred ca macaronarul e slab hai sa-i incurajez sa-l tina sa-i ingroape in retur.

  10. #31
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    Mass-media din Craiova (ma refer la cea sportiva, dar banuiesc ca nici restul nu are cum sa fie altfel) este jalnica atunci cand nu este penibila.
    gazeta de sud are o tenta prostelista care se vede de aici din america, editie speciala se remarca printr-o atitudine la limita obscenului cand doreste demolarea cuiva, iar cuvantul libertatii este ceva de genul de ce-ai mai fost de ce-ai mai fi ...

  11. #32
    junior
    Join Date
    Dec 2003
    Posts
    137
    Reputatie
    1
    M-am referit la presa sportiva craioveana deoarece este cea care as putea spune ca ma intereseaza in primul rand.

    Stiu ca un presedinte american a fost deranjat de atitudinea unui ziar important ..il tot criticau flacaii de la ziarul respectiv sarind calul ..si tipul (cred ca era kennedy, dar nu bag mana in foc) la o conferinta de presa a spus foarte linistit: acest ziar denatureaza adevarul ca urmare am cerut consilierilor sa-l excluda din ziarele pe care sa le citesc..atat..a fost o lovitura teribila pt ziarul respectiv.

  12. #33
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    ioanitoaia a atacat de cele mai multe ori Craiova.La fel si cei din anturajul.Nici un ziar nu a improscat Craiova cu noroi mai mult si mai fara motiv. Sa nu uitam Badea criminal in serie.
    Acum ioanitoiul jubileaza la gafa imensa facut de Staicu cand l-a dat jos pe Badea si a adus pe acel italian.

  13. #34
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    dar dupa gafa Badea, s-a continuat cu gafa Napoli.
    ce sa le mai reprosam altora cand ai nostri sunt niste tampiti.
    eu unul nu am incredere in acest Napoli si sunt curios cati dintre voi au?
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  14. #35
    Oltean! ady_azzuro's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    US.
    Posts
    6,556
    Reputatie
    1
    Eu am incredere in el, dar nu mai multa ca in Badea...
    [FONT=Century Gothic][COLOR=Blue][B]Romānia, ţara cu sānge alb-albastru[/B][/COLOR][/FONT]

  15. #36
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    frozen , nu imi dau seama ce vrei sa sspui cu "gafa Badea" ?

  16. #37
    oltean nr.zece's Avatar
    Join Date
    Sep 2003
    Location
    WHERE I LIKE
    Posts
    4,113
    Reputatie
    1
    rectific, gafa inlocuirii antrenorului Badea, asta am vrut sa spun.
    Critica parerile sustinute de o persoana fara a recurge la "atac la persoana"

  17. #38
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    Dupa ultimele declaratii atat ale lui Badea cat si a lui Mititelu , Badea stia ca nu va continua la Universitatea , nici daca va obtine sapte victorii din sapte ...intelegerea cu Napoli era din octombrie.... Daca este asa se explica de ce atat Badea cat si Papura ( capitanul echipei ) au avut mai degraba o pozitie favorabila aducerii italianului..
    Ultima stire postata de Morcov in gazeta sporturilor este ca jumatate din salariul antrenorului italian va fi suportata de Juventus Torino...

  18. #39
    incepator
    Join Date
    Nov 2003
    Posts
    45
    Reputatie
    1
    dupa ce l-au declarat pe "badea criminal in serie" mi-am schimbat total parerea despre ioanitoaia et comp. vreau sa stiu si eu care dintre jurnalistii de azi, este un adevarat fan al stiintei? stie careva??

  19. #40
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    ""Sint sanse mari ca ivorianul Stiintei sa plece din Banie
    Daouda intre Steaua si strainatate
    (M.M.)

    Fundasul Universitatii, Mariko Daouda, care va reveni in Romania pe 11 ianuarie, are sanse minime de a mai ramine in Banie. Dupa ofertele sosite din strainatate, Belgia si Franta, ivorianul se afla primul pe o lista intocmita de Victor Piturca la Steaua, dar numai in cazul in care bucurestenii se vor desparti de Mirel Radoi. Contactat ieri, impresarul fotbalistului, Mugurel Elisei Oancea, a declarat: „Nu stiu nimic. Am auzit si eu chiar ca Steaua ar fi dispusa sa achite clauza de reziliere de 500.000 de dolari, dar deocamdata nu ne-a cautat nimeni de la Steaua“. Oricum, surse apropiate jucatorului sustin ca acesta va reveni la Craiova, dar din primavara are sanse de 90 la suta sa nu mai imbrace tricoul alb-albastru din mai multe motive: vrea sa joace la o formatie la care se face performanta, care sa evolueze in cupele europene, dar si din cauza salariului sau de la Universitatea. Desi i s-a promis marirea contractului, intelegerea a fost doar una verbala, iar Daouda s-a saturat sa tot astepte oficializarea ei. Chiar si asa, ieri, presedintele oltenilor a spus: „Piturca m-a contactat spunindu-mi ca-l doreste pe Daouda. Eu i-am spus ca e netransferabil si discutia s-a incheiat“. Chiar s-o fi incheiat? "

    Este un articol din gazeta de sud de astazi prin care Mario Morcov incearca in continuare sa otraveasca atmosfera in tabara craioveana! Daca o fi ceva adevarat macar am aflat clauza de reziliere a lui Daouda - 500 000 dolari! Pe 31 decembrie pe prima pagina a gazetei de sud cine credeti ca ura "la Multi Ani" oltenilor ?! George Constantin Paunescu , presedintele de onoare al Stelei! Care se pare ar fi in continuare patronul acestui ziar...
    Asta ar justifica stradaniile lui "Morcovel" de a tulbura apele in tabara alb albastra!

  20. #41
    sport legend
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    6,986
    Reputatie
    1
    De fapt am observat aici vreo trei stiri " in premiera" inventate de Morcov , care in mod sigur vor aparea si in alte ziare ( Jurnalul National , Gazeta Sporturilor...)... Este clar ca nu mai putem avea nici cea mai mica urma de incredere in gazeta de sud!.

  21. #42
    Banned Gerson's Avatar
    Join Date
    Jun 2003
    Posts
    567
    Reputatie
    0
    Cred ca morcovul si-a inghitit pixul, s-a otravit, ii tremura mainile de cand a trebuit sa explice academic cum Papura n-a plecat la Toulouse desi el il daduse sigur plecat, 95%
    99% ,110%

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •