Page 23 of 23 FirstFirst ... 13212223
Results 463 to 481 of 481

Thread: Liga soccerproject

  1. #463
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Deocamdata tot pe 1,la 5 puncte distanta

  2. #464
    Die Hard Hard's Avatar
    Join Date
    May 2005
    Posts
    20,911
    Reputatie
    1
    Bravo kero era si timpul
    Eu sunt pe 4 ,deocamdata stau la panda ca nu am echipa de Liga E Vezi cazul Dardar
    Am niste principii de fier . Daca nu iti convin, mai am si altele ...

  3. #465
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Hmmmm....


    eu am avut o revelatie....... si am incercat sa schimb tot din temelii...... aproape am reusit.... acum refac ts-ul si anul viitor promovez fara emotii(cred) in D....

  4. #466
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    MAi trebuie insa sa fac niste miscari pe piata transferurilor la sfrasitul sezonului.Acum adun lovele

  5. #467
    Gracias Raul! torn_beton's Avatar
    Join Date
    Jul 2007
    Location
    Bucuresti
    Posts
    1,547
    Reputatie
    1
    Locul 2 in liga in urma unei greseli, sa vedem daca nu o mai comit insa pe viitor si termin pe primul loc.

    Am foarte multi jucatori buni de vanzare, verificati anuntul de presa sau intrebati care va intereseaza.
    Gracias Raul! Hala Madrid!

  6. #468
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Sunt ca si promovat in E.6 dupa etapa de azi, am invins chiar daca am avut un eliminat. Mai am nevoie de 6 puncte in 4 etape, 3 meciuri acasa printre care unul cu un bot iar in deplasare am cu ultimul loc deci e rezolvata treaba. Sper sa termin primul dar nu am prima sansa.

    Sunkawakan 2 - 3 The Warriors Of Light
    Jiűí Polách 1 - 0 8'
    40' 1 - 1 Cristian Oprea
    72' 1 - 2 Viorel Munteanu
    82' 1 - 3 Viorel Munteanu
    Bram 'the Attacker' Lovre 2 - 3 89'
    4 - 3 - 3 Formație 3 - 4 - 3
    Lovește și gonește Tactici Lovește și gonește
    100% Stil 100%
    15% Agresivitate 45%
    49% Defensiva 39%
    30% Mijloc 40%
    42% Atac 42%

    PS : Uitandu-ma la echipele din liga am observat ca unele sunt cu state foarte vechi in SP, au fost si prin diviziile superioare, adversarul de azi joaca din sezonul 2, la fel si echipa de pe 9 din liga, in timp ce echipa de pe 5 joaca din sezonul 1. Echipe care nu prea fac transferuri, cu manageri cam dezinteresati de joc, cine stie cate nu au fost create la inceput ca sa iasa "la numar".
    Last edited by Liviu; 31st January 2008 at 13:50.

  7. #469
    Rossonero dardar_3's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    11,484
    Reputatie
    1
    Eu ma mentin in divizia E sezonul asta... Sezonul urmator sper sa atac promovarea...

  8. #470
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Mda, am revenit pe primul loc, la egalitate de puncte cu locul 2 dar golaveraj superior. Meci decisiv maine acasa cu vaggabond team, probabil va fi o diferenta de cateva puncte pe linii... va fi greu. Sa promovez al treilea sezon consecutiv castigand iar liga ?

  9. #471
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Cam multa liniste pe aici...

    Ma tot invart in jurul locului 10 in E.6, ieri eram pe 8, azi am picat pe 11 dupa un meci pierdut cu doi eliminati, cu agr setata + cea a arbitrului + cea a celui mai agresiv jucator la 188 desi mai jucasem si cu 195 si nu luasem nici macar un rosu. Am 4 suspendati si un accidentat pe 9 zile, acum imi pun sperantele in retur cand toate meciurile cu echipele din zona mea (7-12) vor fi pe teren propriu.

  10. #472
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Sper sa ajung si eu sa vad cum e prin E,ca am tot fost aproape de vreo 3 ori,dar am pierdut prin ultimele etape promovarea.
    Deocamdata sunt in grafic.Locul 2,doar ce l-am batut pe lider,si mai are doar 3 puncte avans.

  11. #473
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Bafta Kero, momentan esti lider. Sper sa n-avem probleme si sa fim doi in E sezonul viitor, vad ca dardar nu sta sa ne astepte.
    Aici depinde si de norocul fiecaruia, ce liga are. In F, aveam doua echipe peste a mea care scoteau constant intre 125 si 130, in timp ce eu de abia acum as putea scoate 126-127 cu agr 50, pe atunci cu doua puncte mai putin. Unul din manageri insa nu intra cu zilele si pana la urma a terminat pe 4 sau pe 5, celalalt avea programul full cu amicale sau cupe amicale, nu avea niciodata jucatorii in conditii optime fata de mine care luni si joi eram la 100% si trata meciurile usoare cu rezervele invingand cu mai putin decat o faceam eu. M-a batut in ambele partide dar pana la urma l-am intrecut la golaveraj. In G a fost aceeasi faza tot cu el, asta este, el a pierdut banii.

    Supriza ieri in liga, dupa nu mai putin de 4 sezoane pline de randomuri in defavoarea mea, pana la +18 pe linii beneficiez de un random dupa un -6 pe linii, eu cu TS de 80 si ceva, el foarte probabil cu TS maxim, a iesit 0-0 in deplasare cu locul 4. Saptamana asta am luat 7 puncte dar am picat doua locuri fata de vinerea trecuta. Vine el returul... Sper sa ma mentin si sezonul viitor va fi mult mai usor, va scadea mult agresivitatea echipei asta insemnand 3-4 puncte in plus pe linii.
    Last edited by Liviu; 8th March 2008 at 01:08.

  12. #474
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Bafta si tie Liviu.Oricum,la cat ma ocup de echipa(transferuri,analizarea tacticilor,citirea forumului,etc = din cand in cand )... merg destul de bine.

  13. #475
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Termin pe 10 turul dupa un mic random cu locul 3, egal dupa 129-125 pentru mine. 129 cu doi suspendati, jucatorii la moral 98 si TS 94, as fi depasit azi pragul de 130 in conditii optime.
    Obiectivul ramane clasarea la final in prima jumatate a clasamentului si 1-2 transferuri pe saptamana.

  14. #476
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    8 puncte saptamana asta, neinvins in ultimele 8 etape, am ajuns la TS 100, dar prea multe egaluri, pic pe 11 dupa 19 etape, la egalitate cu locurile 9-10. Clasamentul s-a strans mult de tot, doar 6 puncte pana la locul 5 care a mai jucat si cu bot-ul ligii si eu nu. Programul ma avantajeaza in continuare, urmatoarele 3 meciuri sunt cruciale.

    Bulan mare la tineret, antrenorul meu scoate CM pe banda. Din 6 juniori care au venit, 3 au fost CM, ultimii doi consecutiv. .

  15. #477
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Ce noroc.Pe mine ma umple ala de MR si DL

  16. #478
    Констанца kerosene's Avatar
    Join Date
    May 2006
    Location
    TheOldestLivingCityInRO
    Posts
    5,130
    Reputatie
    1
    Dupa cateva sezoane bune petrecute in F,iata ca a venit si timpul meu sa promovez.Se putea si mai convingator,dar n-am pregatiti unele meciuri cum ar fi trebut.

    Acum ramane sa vedem daca ne putem mentine in E.Asta va fi cu siguranta obiectivul principal,si sigurul de altfel.

  17. #479
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Am terminat pana la urma pe 5, la 11 puncte de promovare si tot la 11 de retrogradare. Am pregatit bine fiecare joc din retur si s-a vazut - 20 de puncte in tur, 34 in retur, pana azi eram neinvins din etapa 11, daca nu aveam ghinion saptamana asta puteam lua chiar locul 3, un mic random de 3 puncte luni, azi o eliminare la inceputul jocului tocmai la un jucator cu agr 20 la o agresivitate generala setata de 178. 5 puncte pierdute in total.

    Inca un lucru observat de cand joc SP - agresivitatea echipei setata pentru meci are o pondere ceva mai mare in acea suma : strictete arbitru + agresivitate echipa + cel mai agresiv jucator. In sensul in care ai sanse mai mari sa ai un jucator eliminat cand bagi agresivitate 80 la un arbitru de strictete 50 decat atunci cand pui agresivitate 50 la un arbitru de 80.

    Felicitari tuturor romanilor ce si-au indeplinit obiectivele sezonul asta si bafta pentru sezonul urmator. Eu o sa mai stau un sezon in E sa mai intaresc/intineresc echipa si sa fac bani, fara intentii de promovare, in sezonul 24 om vedea ce o mai fi.
    Quote Originally Posted by kerosene View Post
    Dupa cateva sezoane bune petrecute in F,iata ca a venit si timpul meu sa promovez.Se putea si mai convingator,dar n-am pregatiti unele meciuri cum ar fi trebut.
    Acum ramane sa vedem daca ne putem mentine in E.Asta va fi cu siguranta obiectivul principal,si sigurul de altfel.

    Pana urma nu e chiar asa de greu in E dar incepe sa conteze orice amanunt incepand cu TS pana la agr echipei, tactica sau conditia/moralul la ora jocului, multe meciuri echilibrate, multe egaluri. Majoritatea echipelor sunt de valori apropiate, la mine in liga cam toti au scos 125 sau peste pe linii.

    PS. Cine se poate dispensa de un CB bun, nu prea batran (sau chiar tanar), neagresiv si nu cere multe milioane pe el, pentru un transfer direct, sa ma caute in joc. User Liviu.

  18. #480
    sport legend
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    3,937
    Reputatie
    1
    Dupa doua sezoane din nou sunt in serie cu un roman, de altfel avem echipe de valori relativ apropiate. Ieri meci direct, previzibil - egal: P.G. Blue Orcs SV. 0 - 0 The Warriors Of Light si un loc 6 dupa 6 etape.

    Ma tenteaza teribil sa ma apuc sa vand treptat jumatate din echipa ca sa pot sa investesc in aducerea unor puradei, cu orice risc, oricum as promova din nou fara emotii... In E as putea sta o vesnicie, cu putin efort in doua sezoane intru in D. Dar fara bani, multi bani, esti mort de la nivelul asta incolo.

    Tzeapa mare mi-am luat cand l-am vandut pe asta pentru doar 1.2 milioane imediat dupa ce a fost promovat de la tineret si acum, asa agresiv cum e, poate face si 10 milioane. M-am luat ca e agresiv si m-am grabit sa scap de el dar o sa ajunga la peste 90 CG.
    http://img222.imageshack.us/img222/7624/63641798ij6.jpg l

  19. #481
    senior
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    194
    Reputatie
    1
    bafta in continuare

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •