Page 1 of 41 12311 ... LastLast
Results 1 to 21 of 842

Thread: Dinamo Bucure演i

  1. #1
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1

    Dinamo Bucure演i

    Aici se va discuta despre echipa Dinamo Baumit Bucuresti
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  2. #2
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Pana in momentul actual la Dinamo au venit:
    - Costel Manea de la Uztel Ploiesti
    - Liviu Mironescu de la Poli Iasi
    - Ioan Rosca din Israel
    - Andrei Vasiuk din Macedonia

    si au plecat:
    - Valentin Ghionea la Pick Szeged (Ungaria)
    - Leonard Bibirig laU Suceava
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Unul si unul....ma refer la cei plecati, ca achizitiile sint vai viata lor.
    Ce zici, retrogradati sezonul asta?

  4. #4
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Dinamo Baumit Bucuresti

    O sa vedeti ca o sa aiba echipa buna Dinamo pana la urma. O sa mai faca transferuri.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by diva_s20 View Post
    O sa vedeti ca o sa aiba echipa buna Dinamo pana la urma. O sa mai faca transferuri.
    Tu chiar crezi ca poate aduce jucatori mai buni pe posturile lor decit Ghionea si Bibirig? Sincer, am rasuflat usurat cind a plecat Ghionea, pt ca era un jucator extraordinar, si chiar atunci cind i-am flagelat pe baietii din groapa cu 7 goluri, el a marcat vreo 12 bucati; era singurul handbalist de superclasa de la dinamo si singurul de care ma temeam. Daca popescu-mustata ar avea bani de transferuri, ma gindesc ca mai degraba ar fi negociat cu Ghionea sa-i prelungeasca contractul, decit sa aduca degeaba niste neaveniti, doar de dragul de-a spune ca a facut transferuri. In final, o ghicitoare pt tine: daca v-am batut de 3 ori in sezonul trecut, la ce diferenta o sa va facem de ris acum? avind in vedere ca:
    1. Steaua s-a intarit cu jucatori ca: Ionut Georgescu, Stavrositu, Buricea, Ilies, sirbul Vujadinovic
    2. de la Dinamo au plecat cei mai buni 2 jucatori
    3. Dinamo si-a concediat antrenorul si l-a adus pe Eliodor Voica, aflat la inceputul carierei de antrenor si care, in faza asta, e mult mai ***** si decit nefericitul de Constantin Stefan
    Last edited by resita; 2nd July 2007 at 15:10. Reason: fara ....... ca se poate

  6. #6
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    mai sus zob79 are perfecta dreptate
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  7. #7
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Dinamo Baumit Bucuresti

    hai mai ce naiba ca nu statea echipa Dinamo in Bibirig!!!!Ghionea este o mare pierdere pentru ei dar asta e. Sezonul viitor o sa incerce sa se descurce fara el.

  8. #8
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Dinamo Baumit Bucuresti

    Nu mi se pare o tragedie plecarea lui Bibirig.Il au pe Dimache. Ei au nevoie de pivot k lumea si de extrema buna in locul lui Ghionea.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by diva_s20 View Post
    Nu mi se pare o tragedie plecarea lui Bibirig.Il au pe Dimache. Ei au nevoie de pivot k lumea si de extrema buna in locul lui Ghionea.
    Dimache e conducator de joc; Bibirig era inter si om de baza in aparare

  10. #10
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Dinamo Baumit Bucuresti

    Bibirig este coordonator nu inter. Au inceput sa-l foloseasca inter in momentul in care l-au adus pe Dimache si de multe ori numai in aparare. Are mai multa experienta si putea foarte bine sa joace ca inter. Plus ca Dinamo nu avea interi k lumea. Anul trecut a plecat si Jurca, Muraru,Anca, Nicolae toti interi. La un moment dat au incercat sa-l foloseasca si pe Ghionea inter.

  11. #11
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    ma bucur c se discuta despre dinamo..am aflat cam tarziu d voi..n am fost prea atenta,nu?va pup

  12. #12
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    diva s20 trebuia s ma anunti s p mine..ti am zis c fac efoturi pt dinamo daca e si discut s p forum..

  13. #13
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    sa fim realisti..zob79 are dreptate..ne au plecat oamenii care faceau mai bine de 70%meciul..Bibirig in defensiva si Ghionea in ofensiva..am emotii pt noul sezon..nici cel trec nu a fost f bun..s nu mai zic c n mai jucam macar in cupa cupelor parca,nu?Stie cineva mai multe despre cei noi adusi din afara pt ca manea e un jucator experimentat totusi,are si o varsta..si stie c face..iar mironescu din iasi discutabil..ref l noul antrenor sa i dam o sansa zic..il respect p c stin sefan,e un bun,nici n a avut jucatori s bage n teren dar uneori n prea era inspirat nici in priv acelora putin cum erau..oricum AS VREA CA MAI MULTI SUPORTERI SA VINA IN LUCIAN GRIGORESCU ALATURI DE EI.eu promit daca intru l fac acolo(peste max 2 sapt o sa stiu asta)voi fi prima care ma duc..iubesc echipa dinamo..d mica la fotbal s d mult mai putin timp s din cz lipsei d promovare,handbalul..

  14. #14
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Vreau Si Eu O Ora L Care S N Intalnim Toti Aici S Vb.despre Ei.astept!pup

  15. #15
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    Are You Alive??

  16. #16
    sport legend resita's Avatar
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Resita
    Posts
    25,838
    Reputatie
    1
    Sezonul viitor meciurile de acasa ale dinamovistlior se vor juca la Buzau
    CSM Resita... Dinamo Bucuresti... Arsenal Londra

  17. #17
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    dinamo baumit bucuresti

    Mie mi se pare aberant sa joace la Buzau. Chiar imi pare rau ca nu mai joaca in Bucuresti. Practic Bucurestiul nu mai are echipa de handbal masculin. Steaua joaca la Chiajna, acum Dinamo s-a mutat la Buzau........

  18. #18
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    E Pustiu In Continuare Pe Aici..oricum,dupa Cum Se Stie Deja,dinamo Vine Sa Joace Toate Meciurile "de Acasa"in Buzau..uraaaaaaaa!aici Au Cu Adevarat Suporteri..multa Bafta Baietilor Si Cu Sprijinul Nostru,a Celor Ce Iubesc Echipa,speram Sa Aiba Un Sezon 2007 2008 Nesperat De Bun..va Asteptam Cu Drag!!puup!

  19. #19
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    meciuri amicale ale lui dinamo p 19 si 20 de august...sunt asteotati toti dinamovistii adevarati la Sala Sporturilor..puuup!

  20. #20
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    L-a vazut cineva pe Liviu Mironescu in joc?
    Am avut ocazia sa il vad in antyrenament pentru vreo 5 minute. Cred ca va face ceva valuri in echipa ce mi se pare foarte daruit.
    Nu sunt inca un impatimit al handbalului, dar mi se pare ca aici (in handbal) inca au mai ramas urme de Fair Play. Ne mai auzim. Pa.

  21. #21
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Am uitat sa spun ca l-am vazut cand inca era la Poli.......foarte bun. Unul dintre cei mai buni marcatori...

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •