Page 9 of 41 FirstFirst ... 789101119 ... LastLast
Results 169 to 189 of 842

Thread: Dinamo Bucureºti

  1. #169
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Urmeaza deplasarea in Danemarca, pentru meciul cu Aalborg, din Cupa EHF, programat sambata (14:30 - ora Romaniei).

  2. #170
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Egal la handbal, 28-28. Dacã îmi propunea cineva un egal în minutul 50 când eram condus™i cu 3 sau 4 goluri (imediat dupa pauzã am fost condus™i s™i la 6 goluri), eram mai mult decât multumit. Dar t›inând cont cã am trecut la conducere cu 15 secunde înainte sã se termine meciul, e destul de frustrant egalul ãsta. În vederea calificãrii este totus™i un rezultat bun. Nu am pierdut niciun meci în deplasare, iar în mod normal, acasã ar trebui sã îi învingem atât pe Granollers, cât s™i pe Aalborg.

  3. #171
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    N-am vazut meciul. Deci, ce sa inteleg, am facut un meci bun?

  4. #172
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    N-am vazut meciul. Deci, ce sa inteleg, am facut un meci bun?
    Nu chiar. Exceptand ultimele 5-6 minute am fost foarte slabi in defensiva. Pana in minutul 27, aveam 0% la mingi scoase de portari, iar danezii gaseau aproape la fiecare faza un culoar liber, chiar daca nu eram in inferioritate. De asemenea, ai nostri nu prea au iesit sa blocheze aruncarile de la distanta ale celor de la Aalborg. Atacul a mers destul de ok, doar ca in prima repriza a cam stat doar in aruncarile de la distanta a lui Sandru si in lansarile catre Mocanu. Din 13 goluri cate marcasem pana in pauza, 10 au fost marcate de Sandru si Mocanu.

  5. #173
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Sandru, astazi de ziua lui, a fost cel mai bun jucator dinamovist?

  6. #174
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Leo View Post
    Sandru, astazi de ziua lui, a fost cel mai bun jucator dinamovist?
    In prima repriza a fost de departe cel mai bun om al nostru. In a doua nu s-a mai remarcat atat de mult, dar per total, da, el mi s-a parut ca a fost cel mai bun jucator de la noi.

  7. #175
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    daca mai dura meciul un minut ii bateam pe danezi .in fine ,mult prea usor luat golul egalizator la 28 marcat de danezi ..
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  8. #176
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Victorie clara azi, mult mai clara decat o arata scorul. Danezii au redus din diferenta pe final pe fondul relaxarii jucatorilor nostri, care deja isi asigurasera victoria. Aalborg nu a avut in acest meci niciodata vreo sansa de a scoate un rezultat pozitiv, am fost mai buni la toate capitolele. Daca Magdeburg invinge maine pe Granollers, ceea ce e de asteptat, 70% suntem calificati. Ar trebui sa nu pierdem acasa cu Granollers etapa vitoare si trecem matematic mai departe.

    Avem o echipa extraordinara, jucatorii de la linia de 9m, Sandru, Vrankovic, Diaw si Ragot sunt fantastici. In poarta stam de asemenea foarte bine cu Irimus, daca am mai aduce si doua extreme care sa fie la nivelul celor de la 9m, am avea mari sanse sezonul viitor sa depasim si grupele Champions League.

  9. #177
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo - Aalborg 28-25 (17-12)

    Dinamo a invins formatia daneza Aalborg, pe teren propriu cu 28-25, in cea de-a patra partida din grupa A a Cupei EHF.
    Pt Dinamo au marcat: Vrankovici 8 goluri, Sandru 7, Ragot 6, Asoltanei 2, Mironescu 2, Balut 2, Mocanu 1 gol.
    Attached Images Attached Images

  10. #178
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 23
    Dinamo - CSM Bucuresti 24-31 (9-16)


    In derbyul europenelor, Dinamo, liderul campionatului, a cedat meciul din runda a 23-a, primul esec pe teren propriu al stagiunii.
    Dulaii pastreaza pozitia de lider, 59 de puncte, CSM-ul a trecut pe doi, 53 de puncte.

  11. #179
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,880
    Reputatie
    0
    V-ati relaxat!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  12. #180
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    V-ati relaxat!
    Pai avem de calcat pe cap niste spurcati in weekend .

  13. #181
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    sper sa nu ne relaxam si maine .
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  14. #182
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by Johnny D View Post
    V-ati relaxat!
    Ne permitem.

  15. #183
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Etapa 24
    Steaua - Dinamo

    Ora 15.15 transmis pe DigiSport 1.

    Hai dulaii!!!

  16. #184
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Dinamo pierde acest meci cu 32-26, desi in tur au castigat. Dinamo ramane lidera cu 59 de puncte, 6 peste CSM Bucuresti. Steaua ramane pe locul 4 avand 47 de puncte.

    Marcatorii celor de la Dinamo: Asoltanei 7, Sandru 3, Mocanu 4, Mironescu 2, Ragot 2, Vrankovic 6, Mousavi 1, Campan 1.

  17. #185
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,461
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by ThePhenom View Post
    Pai avem de calcat pe cap niste spurcati in weekend .


    ca tot vorbim de spurkti, am sters cu voi parchetul arenei.

  18. #186
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Oboseala si-a spus cuvantul. Si in EHF si in campionat, e greu. Deocamdata suntem lideri detasati.

  19. #187
    aluzionist cimitiru' ghencea's Avatar
    Join Date
    Mar 2008
    Location
    suceava
    Posts
    12,345
    Reputatie
    1
    degeaba suntem lideri detasati daca nu gestionam cum trebuie finalul sezonului regulat si mai ales play-off-ul.daca pieredam in play-off cu spurcatii cum am pierdut sambata ,eram ca si eliminati ...
    in locul conducerii ,as sacrifica cupa ehf si m-as concentra pe titlu ,pe care nu l-am luat de ani buni (din 2005 mai exact ).
    "The universe is a big place, perhaps the biggest."
    Kilgore Trout

  20. #188
    sport legend ThePhenom's Avatar
    Join Date
    May 2007
    Posts
    988
    Reputatie
    1
    Victorie cu Timisoara astazi, 32-28. Joc mult mai bun decat cel facut in precedentele doua partide de campionat si e aproape imposibil sa mai ratam locul 1 la finalul sezonului regulat. Rezultat chiar bun azi, mai ales ca Timisoara era in forma, avea 7 victorii consecutive.

    Quote Originally Posted by cimitiru' ghencea View Post
    degeaba suntem lideri detasati daca nu gestionam cum trebuie finalul sezonului regulat si mai ales play-off-ul.daca pieredam in play-off cu spurcatii cum am pierdut sambata ,eram ca si eliminati ...
    in locul conducerii ,as sacrifica cupa ehf si m-as concentra pe titlu ,pe care nu l-am luat de ani buni (din 2005 mai exact ).
    Nu cred ca nu vom gestiona corect play-off-ul. Ideea e ca mai erau 4 etape si noua ne mai trebuiau 4 puncte sa avem locul 1 asigurat. Tinand cont ca meciurile cu CSM si stiaua erau teoretic mai grele, jucatorii nu au jucat la capacitate maxima pentru ca nu prea aveau de ce, si si-au pastrat energia pentru grupele EHF si pentru ultimele doua meciuri la campionat, cu Timisoara si Ploiesti.

    Nu trebuie sacrificata nicidecum Cupa EHF, daca batem acasa pe Granollers suntem calificati mai departe.

  21. #189
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,656
    Reputatie
    0
    Deocamdata dulaii fac fata in ambele competitii.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •