Page 2 of 41 FirstFirst 123412 ... LastLast
Results 22 to 42 of 842

Thread: Dinamo București

  1. #22
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    costymocanu:inca un om care stie ca handbalul merita sa i se acorde atentie.bravo!pup si vb.!

  2. #23
    sport legend georgebz's Avatar
    Join Date
    Dec 2006
    Location
    Romania
    Posts
    5,223
    Reputatie
    1
    in cupele europene cred ca ii voi incuraja si eu pe dinamovisti ... dar in campionat le voi tine pumnii adversarilor ... sper sa joace meciurile la ore mai tarzii , nu matinale , sa le prind si eu
    [url]www.warriors.ro[/url]

  3. #24
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Silvia_bz View Post
    costymocanu:inca un om care stie ca handbalul merita sa i se acorde atentie.bravo!pup si vb.!
    Da ! Din cauza mizeriilor de pe stadioanele de fotbal, am ales altceva. A durat ceva vreme sa ma interesez mai indeaproape de handbal. Nu tu crampoane, injuraturi, pumni....doar o lupta barbateasca pe viteza si acuratetea paselor.
    In ceea ce priveste transferuri, mutari care mai de care....ganditi-va ca cei din teren si cei de pe marginea terenului fac treaba asta pentru bani, iar ceea ce fac ei e pentru bani..... Vom auzi ca sunt daruiti handbalului, ca e viata lor...dar...sa fim realisti...din asta traiesc.
    Revenind la Mironescu....eu unul ii dau o sansa foarte buna. La Iasi a facut o figura foarte buna, insa iesenii nu il plateau cum se cuvine. El insa a continuat sa joace pentru sansa lui.
    ZOB. ma face sa cred ca nu e de acord cu schimbari de personal.....eu ii zic altceva..... te gandesti sa schimbi un cal cand nu mai poate sau cand e inca in putere? Pana si mormantul ti-l faci din timpul vietii.
    Va respect parerile, dar macar aici sa nu fim fanatici, pentru ca fanatismul distruge frumusetea. Ce e mai linistitor si mai elegant, decat sa feliciti echipa adversa, invingatoare , pentru ca a avut un joc superior celei sustinute de tine? De asta am ales handbalul. Daca dispare asta, am plecat la pescuit! Va pup.

  4. #25
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    dinamo baumit bucuresti

    Costi ai mare dreptate. Meciurile de handbal sunt extraordinare. Am avut ocazia sa merg la aproape toate meciurile care s-au disputat in Bucuresti atat de campionat cat si din cupele europene (aici ma refer la Steaua pentru ca Dinamo juca la Buzau cupele europene). Am ajuns sa cunosc foarte bine lumea handbalului si sunt incantata de ea. Acum sunt suparata ca nu se mai joaca in Bucuresti. La handbal le tin pumnii dinamovistilor pentru ca ii apreciez foarte mult mai ales pe unii dintre ei, incepand cu antrenorul. Chiar daca anul asta se spune ca nu au o echipa tocmai puternica eu cred ca principalul lor obiectiv va fi ca si al rivalilor-titlul de campioni. In momentul in care va incepe campionatul vom vedea de ce sunt in stare. Eu le urez bafta multa in sezonul 2007-2008.

  5. #26
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Mai oameni buni....va mirati si sunteti suparati ca nu joaca Dinamo acasa? ci la Buzau?!
    Uitati-va pe forum, si vedeti cati suntem. La buzau, directia de sport sau cum i-o zice plateste pentru cazarea echipei, sala e mai buna, si pe deasupra mai sunt si spectatori la meciuri. Aici in Bucuresti sunt doar 20-30 de spectatori. Voi ce-ati alege?
    Si apropo' joi se joaca pe sala Floreasca un amical.....ce ziceti?

  6. #27
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Dinamo Baumit Bucuresti

    Ce meci e joi la Floreasca si la ce ora?

  7. #28
    incepator
    Join Date
    May 2007
    Posts
    32
    Reputatie
    1
    costy:ai dreptate,chiar au suporteri,au fost s l amicale dar l sf lui sept.cand s joaca "meciurile europene",o sa fie sala plina ca si anul trec.t ast s p tineref l mironescu mi a placut jocul lui d acum 2 sapt dar mai are f mult d lucru..dinamo imi place s c sch facute unde p defensiva sta bn,dupa parerea mea chiar dupa plecarea lui bibirig,ofensiva sufera in urma plecarii unor jucatori,mai ales a extr drepte(by the way stiti c Ghionea a fost ales cel mai bun handbalist in turneul d l tm c noua lui echipa pick szeged,merita si l felicit pta asta)dar va lua cv pana s vor acomoda unii c ceilalti pt ca au ramas jum din sezon trecut.Eliodor Voica sunt sigura c in timp va face o echipa puternica..pup
    diva s:d c n mai vb c mn?

  8. #29
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1

    Meci...!

    Din cate stiu va fi dimineata pe la 10-11, nu stiu exact. Adversarii cred ca sunt bulgari! Sunt in trecere prin Bucuresti si fac un meci de prietenie cu Dinamo!!

  9. #30
    incepator
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    10
    Reputatie
    1
    Adica maine, joi, 06.09.2007.

  10. #31
    incepator
    Join Date
    Jan 2007
    Posts
    24
    Reputatie
    1

    Dinamo Baumit Bucuresti

    Multumesc pentru informatii Costi.

  11. #32
    Senior Member Ayrton's Avatar
    Join Date
    Dec 2002
    Location
    Bucuresti
    Posts
    5,899
    Reputatie
    1
    Un articol de bun-simt din ziarul "Lupta in Gorj":

    <<
    Dubla confruntare panduro-dinamovista se apropie,
    Vine weekend-ul „rosu”


    Programul Ligii I de fotbal si al Ligii Nationale de handbal masculin a facut ca în acest an, ca si sezonul precedent, Pandurii – Dinamo sa se joace în acelasi weekend la Târgu Jiu si la fotbal, dar si la handbal. Daca anul trecut, meciul de handbal a fost amânat, acum n-a mai intervenit nimic si cele doua meciuri vor fi programate în aceeasi zi, duminica.

    Ocupând locul 7 la fotbal si 6 la handbal, dinamovistii sunt departe de ceea ce si-au propus pentru actualul sezon si se pregatesc sa vina la Târgu Jiu cu speranta de a recupera câte ceva din capitalul de imagine, pierdut în ultima vreme. Numai ca si la Târgu Jiu vor avea de înfruntat doua echipe, în mare foame de puncte. Daca la fotbal, Pandurii au gustat ceva vreme din cupa dulce a succesului si în debutul campionatului era printre surprizele acestui Ligii I, la handbal, Energia a debutat cu stângul în actuala stagiune, singura sa victorie venind în fata unei echipe deja condamnate, în plus, handbalistii n-au reusit pâna acum nicio victorie pe teren propriu, spectatorii traind doar cu amintirea vechilor reusite din campionatele trecute.


    Amintirile…
    Ambele echipe gorjene ce vor juca în acest weekend cu Dinamo au amintiri placute, destul de recente, în urma confruntarilor cu echipele clubului din Soseaua Stefan cel Mare. La fotbal, cel mai rasunator succes de pâna acum al Pandurilor este cel din Cupa României, tocmai în fata “câinilor rosii” din sezonul trecut, iar acel succes pare sa alimenteze si acum sperantele lui Neagoe de a câstiga puncte în fata campionilor. “Am mai câstigat contra echipei Dinamo, anul trecut, în Cupa României, am fost prima echipa care a reusit sa câstige în Bucuresti, când nimeni nu ne dadea nicio sansa. În fotbal se poate întâmpla orice. Trebuie doar sa crezi în posibilitatile tale. Asta le cer si eu jucatorilor. Am avut partide foarte bune, foarte reusite, în compania echipelor de top din România si sper ca acelasi lucru sa se întâmple si duminica”, a declarat antrenorul Eugen Neagoe. Trecând la handbal, cei de la Energia au un succes în fata dinamovistilor, chiar mai recent decât cel al fotbalistilor, însa reusita lor nu a avut valoarea celei de la fotbal, întrucât ea a fost realizata într-un meci dintr-un turneu amical, de pregatire, la Cupa „Municipiului Târgu Jiu”, în aceasta vara. Cu toate acestea, optimismul lui Neagoe de la fotbal contrasteaza cu pesimismul afisat de Toacsen la handbal: „Nu cred ca este posibila o reeditare a partidei din vara, dar mi-as dori acest lucru. Dar am mai spus ca una sunt meciurile de pregatire si alta sunt meciurile pe puncte. Vom vedea daca noi avem moralul bun si ne vom aminti de meciul bun, pe care l-am facut în vara. Dinamo va veni mai montata aici si va încerca sa obtina cele doua puncte, dar, în plus, sunt sigur ca vor sa câstige acest meci de o maniera categorica”, a declarat Toacsen.

    „Panduri” la Dinamo si viceversa
    Atât la fotbal, cât si la handbal, exista jucatori ce au aparat, de-a lungul timpului, culorile ambelor formatii, însa situatiile sunt diametral opuse la fotbal, fata de handbal. Cândva golgeter al Energiei, Marian Filip a luat drumul capitalei si a ajuns cel mai bun marcator al lui Dinamo în acest sezon, cu 31 de reusite. La fotbal, spre deosebire de handbal, drumul a fost facut invers, dinspre capitala spre Târgu Jiu, de jucatori precum Ilie Iordache, Guso, Vatavu, Dedu sau Pacurar. Antrenorul fotbalistilor de la Pandurii, Eugen Neagoe, nu încearca sa mizeze pe o dorinta de revansa a acestor jucatori ce au avut parte de prea putine sanse în tricoul alb-rosu si spune ca ei trebuie doar sa-si faca datoria fata de echipa la care joaca în prezent: „Nu poate fi vorba de revansa pentru jucatorii nostri, care au trecut si pe la Dinamo, nu trebuie sa demonstreze nimic, nimanui, ei trebuie sa-si faca datoria. Ei sunt jucatorii echipei noastre si trebuie sa faca tot posibilul ca acolo unde evolueaza sa o faca foarte bine si echipa sa obtina rezultate”, a mai spus Geana. În ultima perioada, de la promovarea Pandurilor în prima liga, un jucator promovat de gorjeni a ajuns în curtea lui Dinamo. Asta dupa lungi tratative si pe bani buni. Este vorba de Vranjkovic, acesta fiind vândut dinamovistilor în iarna trecuta, dar „câinii rosii” l-au cedat, sub forma de împrumut, la Ceahlaul, dar Pandurii detin în continuare un procent de 25% din acest jucator.
    >>

  12. #33
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Cam liniste pe aici, lucru care ma mira nespus. Cum, nu ridicati glasurile pentru a aclama succesele care se tin lant ale baietilor din groapa?
    Iaca, a inceput sezonul 2008-09 si asa cum ne-au obisnuit in ultima vreme, patrupezii s-au facut de ris: in prima etapa, Dinamo - Bucovina Suceava 25-30. Nu pot decit sa va urez un sincer LA MAI MARE, si va vind si-un pont: in lupta pentru salvarea de la retrogradare, punctele de acasa sint foarte pretioase

  13. #34
    incepator
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    7
    Reputatie
    1
    O sa ne revenim,iar atunci tu vei fii marele frustrat,boule.

  14. #35
    Banned
    Join Date
    Sep 2004
    Location
    Bucuresti
    Posts
    757
    Reputatie
    0
    Quote Originally Posted by caine4ever View Post
    O sa ne revenim,iar atunci tu vei fii marele frustrat,boule.
    Sincer, ma doare la spate de ratatii vostri, imi place doar sa rid de ei.
    De ce mi-ar pasa, din Liga Campionilor si de la inaltimea a 27 de titluri, de una din cele mai proaste echipe din campionat?
    As da totusi un pronostic: o sa-si revina echipa de handbal cind o sa-ti revii si tu psihic, ceea ce, daca nu te duci la spital, e cam putin probabil...

  15. #36
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Dinamo a pierdut derby-ul cu HCM Constanta ... HCM este foarte aproape de a castiga titlul.
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  16. #37
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Jucătorii lui Dinamo s-au plâns că nu și-au mai primit salariile din luna decembrie ...
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  17. #38
    sport legend cristy1110's Avatar
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    zimnicea,bucuresti
    Posts
    1,883
    Reputatie
    1
    dinamo a terminat pe 3 dupa constanta si resita.
    au echipa tanara dar au si ceva jucatori cu experienta.
    in special portarii barza si dragomir sunt de nationala,plus centrul dimache,interul manea,extremele voica si purcarea si pivotul bota(sunt 2 frati,au fost la steaua dar acum unul este la dinamo iar unul este la tg jiu daca nu ma insel sau este acelasi).

  18. #39
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1

    Romcri Brașov

    Echipa din Brașov a promovat în Liga Națională în urma unor meciuri de baraj ...

    http://www.onlinesport.ro/forum/showthread.php?t=423130
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  19. #40
    sport legend Mario Di Lazi's Avatar
    Join Date
    Jun 2005
    Location
    Rm. Vâlcea
    Posts
    12,151
    Reputatie
    1
    Echipa de handbal se confruntă cu grave probleme financiare
    Se desfințează Dinamo?

    Criza a lovit fără milă în una dintre cele mai galonate echipe din istoria handbalului românesc, Dinamo. Doi sponsori s-au retras, jucătorii sunt neplătiți de câteva luni bune, iar memoriile au început să curgă spre federație.

    Alexandru Dimache, Costel Manea, Valentin Pătru și Vlad Stoica sunt primii handbaliști ai "alb-roșiilor" care s-au săturat să-și aștepte drepturile financiare și s-au adresat FRH. Memoriile vor fi judecate marți și foarte probabil vor fi declarați liberi de contracte. Conform unor surse, exemplu celor patru va fi urmat și de alți jucători, astfel că Dinamo riscă să rămână fără echipă.

    Ovidiu Semen, directorul sportiv al echipei, încă mai speră că fosta campioană a României (n.r. 12 titluri naționale all-time) va supraviețui: "Am bătut la foarte multe uși, toată lumea ne-a spus că ne ajută, dar ... nu acum! Poate că e prea mult spus că ne desfințăm, eu nu cred. Deocamdată, doar patru jucători și-au depus memorii. Echipa este în vacanță și abia pe 6 iulie, când este programată reunirea lotului, vom vedea cine rămâne, cine pleacă. Încercăm să găsim soluții să jucăm în Liga Națională și în sezonul următor, chiar dacă ne vom baza pe juniorii I. O să încercăm să-i angajăm pe sportivi la club ca militari sau civili".

    Un alt efect al problemelor financiare este faptul că trupa din Ștefan cel Mare nu s-a înscris în cupele europene, deși locul 3 ocupat la finele sezonului următor i-ar fi dat dreptul să participe în Challenge Cup.

    prosport
    Verizon IndyCar / Barclays Premier League / FC Dinamo București

  20. #41
    manager
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Handbal World
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    Un sezon reusit!

  21. #42
    manager
    Join Date
    Aug 2008
    Location
    Handbal World
    Posts
    319
    Reputatie
    1
    II stiu...sunt o echipa puternica.

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •