Page 25 of 41 FirstFirst ... 15232425262735 ... LastLast
Results 505 to 525 of 842

Thread: Dinamo Bucure演i

  1. #505
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Etapa 19
    CSM Bacau - Dinamo 23-35 (10-15)


    In urma acestui rezultat, urcam pe locul 3 in clasament si ne indreptam spre cel de-al patrulea titlu consecutiv.

  2. #506
    simplu Utilizator's Avatar
    Join Date
    Jul 2003
    Location
    Undeva, departe...
    Posts
    11,520
    Reputatie
    0
    O stire de interes general pentru handbalul romanesc dar nu am gasit un loc mai bun sa o postez:

    "姷cepe spectacolul dup criteriile f綷ute de FR de Handbal pentru juc綟orii str緅ni. Am constatat o 螽c緄care grav a demnit裻ii umane. Din var, doar trei handbali演i str緅ni din vreo 60 ar mai corespunde criteriilor introduse de FRH"
    https://www.prosport.ro/alte-sportur...e-frh-17884833

    Daca este adevarat, atunci strainii de la majoritatea echipelor (inclusiv Dinamo) nu vor mai avea drept de joc din campionatul urmator.
    ar fi o lovitura grea.
    "If the doors of perception were cleansed everything would appear to man as it is: infinite." William Blake

  3. #507
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dulaii au pierdut in deplasarea de la Sporting Lisabona, scor 31-32, in saisprezecimile de finala ale play-off-ului Ligii Campionilor la handbal masculin. Desi erau condusi cu 4 goluri, dulaii revin, egaleaza si pierd in ultima secunda de joc.
    Returul se joaca, joi, 28 februarie, la Bucuresti.

  4. #508
    Rossonero YoNuTzz's Avatar
    Join Date
    Aug 2006
    Location
    N/A
    Posts
    23,863
    Reputatie
    0
    o infrangere la doar 1 gol si cu 31 date este destul de ok.
    sunt sanse bunicele in retur.
    AC Milan - 7 Uefa Champions Leagues ; 5 Uefa Super Cups ; 2 Uefa Cup Winners' Cups ; 3 Intercontinental Cups ; 1 Fifa Club World Cup

  5. #509
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Asa zic si eu. Au si suportul publicului de partea lor.

  6. #510
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Ce draci aveti bah? Intrati pe Liga Campionilor si discutati de Liga Campionilor!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  7. #511
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0

    EHFChampionsLeague

    Retur de foc pt dulai in seara asta, ora 20.00, in sala Dinamo. Sala va fi arhiplina, si-au anuntat prezenta multe VIPuri. Sa speram ca suporterii o vor duce pe Dinamo pe culmile succesului.

  8. #512
    incepator
    Join Date
    Feb 2019
    Posts
    1
    Reputatie
    1
    se pare ca la FRF sunt niste persoane foarte devotate , care nu au timp sa se uite la TV sau sa citeasca stiri.exista o mica buba, pe nume libera circulatie a fortei de munca in cadrul UE.
    s-a intamplat in fotbal si UEFA a amenintat cu suspendarea cluburilor si nationalei din toate competitiile internationale. rugam cluburile interesate sa se planga de noul regulament de transferuri al FRF

  9. #513
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Pacat. Dinamo pierde la un gol diferenta, 26-27 dupa ce au condus la pauza cu 15-11.

  10. #514
    obsedat textual Hingherul's Avatar
    Join Date
    Oct 2008
    Location
    Deasupra
    Posts
    55,441
    Reputatie
    0
    pacat
    P$D iti vrea binele...nu-l lasa sa ti-l ia!

  11. #515
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0

  12. #516
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Quote Originally Posted by Duba View Post
    Facem pariu ca dinamu va pierde la cel putin 5 goluri diferenta? Si si-o vor lua si la Bucuresti.
    Na c-am avut si de data asta dreptate. E adevarat, n-au pierdut la 5 goluri diferenta, dar tot au pierdut, si au 'reusit' performanta sa piarda si la Bucuresti. Este ca ma pricep, mai Zalau, dinamovistule de conjuctura?
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  13. #517
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Au clacat in repriza a 2-a, daca n-ar fi clacat, la pas s-ar fi calificat la cum au jucat 3 reprize.

    Ai anticipat cadere mentala, atata tot, ca tehnic au fost superiori portughezilor. Dar n-ai specificat asta.

    Chiar si asa, au trecut de grupe, voi nu veti trece niciodata.

    PS: Nu am fost dinamovist, am fost roman antispurcaciuni imputite si nenorocite care ne fut jucatorii si banii degeaba. Steaua are o echipa de rahat si cumva era sa le ia titlul dinamovistilor anu trecut, culmea culmilor! Furaciuni spurcate ce sunteti in toate sporturile!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  14. #518
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dinamo - CSM Focsani 29-23 (14-9)

    Dulaii isi revin dupa socul cu Sporting si pun trei puncte importante in clasament. Kuduz a dat recital cu 11 goluri marcate.

  15. #519
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    CSM Bucuresti castiga cu Dinamo, 24-23, dupa un meci foarte tensionat.

    Alouini 6, Bannour 5, Descat 4, Negru 3, Komogorov 2, Kuduz 2, Zulfic 1 au fost marcatorii nostri.
    Dupa 21 de etape ocupam locul 4 in clasament cu 42 de puncte.
    Last edited by Leo; 6th March 2019 at 23:08.

  16. #520
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Astazi, Final Four-ul Cupei Romaniei la handbal, semifinala Steaua - DINAMO, ora 17:30, Focsani.

  17. #521
    sport legend Capitanu.Burcea's Avatar
    Join Date
    Jun 2013
    Posts
    13,465
    Reputatie
    1
    Cine este cretinul care a stabilit ca meciul sa se joace la Focsani? Meci clar de Polivalenta, sigur venea mai multa lume decat la scarba bugetara a capitalei. N-am vazut nimic din bataia de dinainte de meci, sper sa fi filmat careva cu un go pro toata tarasenia

  18. #522
    Abomination Johnny D's Avatar
    Join Date
    Apr 2007
    Location
    Zalau
    Posts
    61,785
    Reputatie
    0
    Urat si rusinos!
    The difference between a good and an awesome diplomat is the ability to reconcile the arrogant assholes with the scardy whiners, it's almost an art really!
    I know because I'M BOTH!

  19. #523
    Moderator Leo's Avatar
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Timisoara
    Posts
    59,636
    Reputatie
    0
    Dinamo - Steaua 25-26 (12-15)
    Am ratat mult in atac, inclusiv 3 aruncari de la 7 metri. Am fost condusi cu sase goluri, dar am revenit si am egalat in minutul 56 (25-25). Ultimele patru minute au fost pe muchie de cutit, cu multa tensiune, iar dulaii nostri nu au mai gasit drumul spre gol.
    Au marcat pentru noi: Descat 6, Alouini 4, Kuduz 4, Szasz 3, Savenco 2, Acatrinei 1, Bannour 1, Gavriloaia 1, Mousavi 1, Sandru 1, Zulfic 1.

  20. #524
    sport legend Duba's Avatar
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    6,731
    Reputatie
    1
    Chiar si cu un arbitraj potrivnic, pe fata cu dinamo, Steaua, dubla campioana europeana, s-a impus in semifinala cupei de aseara. Asta apropo de aberatiile taranusului din Zalau care-si da cu parerea fara sa aiba habar de acest sport.
    "Eu nu am avut niciodata probleme cu Steaua. Cel mai corect om din fotbal a fost Valentin Ceausescu. In acea perioada, dinamo facea cele mai mari mizerii, nu Steaua, cu toate povestile care se aud". Adrian Porumboiu, fost arbitru.

  21. #525
    ros albastru delaoltenia's Avatar
    Join Date
    Jul 2008
    Posts
    43,450
    Reputatie
    0
    sper sa nu gresesc, am avut si 6 goluri avans. victorie pe deplin meritata dar cam trasa de par in repriza a doua. arbitrajul, asa si-asa!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •